Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2017., 15:00   #1
Question Kredit za nezaposlene uz jamca, ima li gdje?

Zna li netko nudi li koja banka u HR kredit za nezaposlene uz kreditno sposobnog jamca. Pitao sam u svojoj (Erste) banci i rekli su da onaj koji diže kredit mora biti kreditno sposoban. Ima li neka druga banka koja takvo što daje? Znam da sam na takvu foru dizao prije studentski kredit uz kreditno sposobnog jamca u Splitskoj banci (pri tome niti jedna strana nije bila njihov klijent) i sve je ok prošlo. Iznos kredita koji bi podigao nije velik - 10 tak tisuća kuna.

Feratum i banke tog tipa otpadaju, mislim na pravu banku.
david_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 16:56   #2
Pa što taj jamac ne digne kredit i da ti novac, na isto mu dođe.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 18:05   #3
Nećemo u to što ovako, što onako, pitanje je jasno.

Kredit za nezaposlene uz kreditno sposobnog jamca.
david_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 19:25   #4
Quote:
david_zg kaže: Pogledaj post
Nećemo u to što ovako, što onako, pitanje je jasno.

Kredit za nezaposlene uz kreditno sposobnog jamca.
ne, osim ako nije kredit za troškove školovanja, onda ti treba kreditno sposoban sudužnik.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 20:21   #5
A na temelju ceg da ti banka da kredit, mislis sto da ti pljene ako ne budes vracao, mobitel?

Ok suduznik al on je dodatni instrument, sto ce tebi nezaposlenom pljenit, to mi reči
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 22:25   #6
Sjest će na primanja jamcu, jednako kako bi sjelo da ja jesam kreditno sposoban a uz jamca sam digao neki veći kredit i ne vraćam ga. Ili pak što funkcionira kod studentskih kredita gdje ponovno sjedaju na račun kreditno sposobnom jamcu. Dakle takve šeme već postoje. Zato se i zove "jamac" da jamči moje vračanje kredita i da na*ebe ako ga ne budem vraćao.

U ovom slučaju bi zapravo bilo kao da taj kreditno sposoban jamac diže sam svoj kredit, a banke obično za takve mini kredite kada je osoba kreditno sposbna ne traže jamca. Samo što bi isplata išla na moj račun i uplatnice za plaćanje kredita ponovno na mene, čisto da to ljepše i praktičnije izgleda. Dakle, identično onako kako je funkcioniralo kad sam dizao studenstski kredit. Ne vidim tu neku razliku osim u terminilogiji tj. nazivu kredita.
david_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2017., 10:32   #7
Quote:
david_zg kaže: Pogledaj post
Sjest će na primanja jamcu, jednako kako bi sjelo da ja jesam kreditno sposoban a uz jamca sam digao neki veći kredit i ne vraćam ga. Ili pak što funkcionira kod studentskih kredita gdje ponovno sjedaju na račun kreditno sposobnom jamcu. Dakle takve šeme već postoje. Zato se i zove "jamac" da jamči moje vračanje kredita i da na*ebe ako ga ne budem vraćao.

U ovom slučaju bi zapravo bilo kao da taj kreditno sposoban jamac diže sam svoj kredit, a banke obično za takve mini kredite kada je osoba kreditno sposbna ne traže jamca. Samo što bi isplata išla na moj račun i uplatnice za plaćanje kredita ponovno na mene, čisto da to ljepše i praktičnije izgleda. Dakle, identično onako kako je funkcioniralo kad sam dizao studenstski kredit. Ne vidim tu neku razliku osim u terminilogiji tj. nazivu kredita.
Nepotrebno kompliciraš.
Mate Split is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.