Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2012., 22:15   #961
Quote:
Tony599 kaže: Pogledaj post
Mene najvise fascinira kako ljudi mogu misliti da smo mi, sami sebi svrha, i da se sve desilo nekim slucajnim događajem, i kako je priroda ta koja fukcionise sama od sebe u skladu i harmoniji. U ovom ogromnom prostranstvu da smo mi slucajnost, ova planeta i ovaj kompletan sistem, kao sve se desilo jer je tako htjelo da bude. Pa de se malo zapitajte moze li se ista na svijetu samo od sebe napraviti ili slucajno, pa nista ne moze, ne mozes slucajno ni pišat kako treba poprskat ces se po pantolama, apsoultno ništa samo od sebe ne moze se desiti, već mora neko djelovat da bi to nesto nastalo. Jel ista sto je napravljaeno na kugli zemaljskoj napravlejno slucajnim slijedom nekih događaja, ili se covjek morao potrudiiti i znoj prolitit da bi bilo sta proizveo. Ovo sad sve govorim onako iz sebe. Zar nije cudno kako sistem u kojem zivimo savrseno funkcionise, a da neko nije uspostavio da bude tako. Pa je.eni semafor ne moze da radi sam od sebe kako treba, vec se mora programirat. Pa zar mislite da je sunce samo od sebe postavljeno na odogovarajucoj razdaljini da bi nas grijalo, odnosno da bi uopste moglo zivota biti, ili da kiša sama od sebe pada a da, slucajno postoji zemlja po kojoj zahvalajujuci kiši raste bilje i zelen, i da se ozonski omotac sam od sebe napavio jer se pretpsotavljalo da ce planetu nastaniti slabasna bica kao sto su ljudi, pa da hudi ( jadnici, mučenici, slabići) ne bi gorili . Nista ne moze nastati slucajno, sve mora neko uspostaviti i odrediti kako ce to funkcionisat. Suncev sistem sam od sebe se poredo i planate u njemu, jest al u k...u, da smo mi toliko vrijeme sami i da nam niko ne navrati, a NASA sve govori ko biva nismo sami, postoji neka nadnaravna inteligencija, koja nas promatra ( mislim na vanzemaljce ) , pa da postoji, "ljudi" bi dosli i potamamili nas ko piliće, il bi dosli na neke pregovore da nam uzimaju reket ili kiriju sto boravimo u svemiru.
Ma mi smo NISTA. Ništa, sunce zemlja voda zrak. Živi čovječe. I pusti drugog da živi. Inače ćes dosaditi pa će biti pn...kao 95. Kako vas muslimane nije sram ovako se vladati na forumu, a i u životu. Posebno u bosni. Tu nas učite vjeri kao sto ru nas srbi učili narodnosti. Oni najveličanstveniji narod, vi "jedina časna vjera". Kako oni prođose 95. s hrvatima... Lud se uči na svojim, PAMETAN na tuđim greskama...pozdrav!dominik..bastinik bosanske povjesti od Stjepana Tvrtka l, Hrvoja Hrvatinića Vukčića, Stjepana Kotromanovića, generala Ivana Mijačevića,...
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 22:20   #962
Jedno je sto su ti ljudi radili, a drugo je kako Islam nalaze da se radi, nisu svi muslimani u pravom smislu te rijeci, u svakom narodu imas stoke i mrake i bagre i konja i idiota. A Islam te upućuje da budes sto bolji covjek, da ne okreces glavu od covjeka kad je u nevolji, i kamaru drugih stvari koje je Muhammed svojim primjerom pokazivo. Ti iako nisi musliman, ne postoji nista nasvijetu zbog cega bi ja tebe mrzio ili sutra bi prijatelj s tobom, a sad dominik, svakakog naroda ima ..
Tony599 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 22:25   #963
Ma ne ucim ja nikog vjeri, ja samo vodim i volim ovako s vremena na vrijeme raspravljat o ovome, a ja kad bi tebi donio milijardu eura, i jasne dokaze, ja znam da ti ne bi mogo povjerovat. Sta mogu.
Tony599 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 22:40   #964
Quote:
Tony599 kaže: Pogledaj post
Jedno je sto su ti ljudi radili, a drugo je kako Islam nalaze da se radi, nisu svi muslimani u pravom smislu te rijeci, u svakom narodu imas stoke i mrake i bagre i konja i idiota. A Islam te upućuje da budes sto bolji covjek, da ne okreces glavu od covjeka kad je u nevolji, i kamaru drugih stvari koje je Muhammed svojim primjerom pokazivo. Ti iako nisi musliman, ne postoji nista nasvijetu zbog cega bi ja tebe mrzio ili sutra bi prijatelj s tobom, a sad dominik, svakakog naroda ima ..
eto tako je.samo dok dođem do pc poslat ću ti link, a i ti možes pronaći o generalu ivanu mijačeviću, govor njegove supruge Hazime, novinar je neki Fahrudin mislim. Vidi kako oni opisuju odnos muslimana prema svom generalu pokojnom, i njegovoj obitelji. Zato sto je hrvat a legenda obrane Bosne. Tvog tuzlanskog kantona.pozdrav!
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 23:16   #965
Quote:
Tony599 kaže: Pogledaj post
Mene najvise fascinira kako ljudi mogu misliti da smo mi, sami sebi svrha,
A mene da netko tko niječe da svijet može imat svoj vlastiti smisao, bit sam sebi svrha, kaže da nekakav Allah ima svoj vlastiti smisao, bit sam sebi svrha.

Ako može Allah imat smisla, bit sam sebi svrha, onda može i univerzum, skup s nama.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2012., 23:27   #966
Quote:
Tony599 kaže: Pogledaj post
Kazat ces mi, govori li tebi sta ove recenice :

"I On je taj koji je stvorio noć i dan, i Sunce i Mjesec, i svi oni svemirom plove"
Evo, dragi moj Tony, da ne bi bilo da ignoriram tvoje gorljivo branjenje kuranskih gluposti, osvrnut ću se na tvoj prvi ajet, koji ustvari glasi ovako:

Quote:
Kuran kaže:

21. Al-Anbiya' - Vjerovjesnici

33. I noć i dan Njegovo su djelo, i Sunce i Mjesec, i svi oni nebeskim svodom plove.
Kuran

Kao što vidiš, tvoj prijevod ajeta nije točan, barem prema mojem prijevodu, e sad, možemo raspravljati jesi li ti samo naivan, da ne velim neku težu riječ zbog koje bi ti pomislio kako te vrijeđam, ili si i zlonamjeran, kad poturaš ovakav prijevod koji spominje riječ 'svemir', koju Muhamed praktički nije poznavao...

No, nemoj misliti kako je ovo rijetkost, ne, ne brini ništa, vjernici su poznati po 'problemima u prijevodu', dvosmislenostima, nepostojećim kriterijima razlikovanja doslovnog od metaforičkog, alegoričkog, pa i eshatološkog tumačenja, izvrtanja riječi i tumačenja, mlaćenja prazne slame, pa do iznošenja čistih bedastoća koje ni pas s maslom ne bi pojeo...

Znači, po mojem prijevodu, Sunce i Mjesec 'plove po nebeskom svodu', što je s astronomskog gledišta obična gluparija.

Da je kojim slučajem Muhamed rekao: 'Mjesec kruži oko Zemlje, a Zemlja oko Sunca, i sve je to Alah posložio', e vidiš, ja bih prvi bio musliman, i životom bih branio Kuran, i proroka. Ovako, ovi ajeti koje ti navodiš kao 'dokaze' su obična primitivna tumačenja nepoznatog svijeta oko sebe čovjeka koji je živio u 7. stoljeću, nedostojna pažnje današnjih ljudi s današnjim spoznajama...

Ipak, kako pišem i drugim dragim kolegama forumašima, nemam iluzija kako će bilo koji argument iz mojih postova promijeniti tvoje mišljenje o Kuranu kao 'savršenoj knjizi', i to je tvoje pravo, samo, nemoj nas zamarati svojim zabludama na forumu, ako imaš kakvo filozofsko razmatranje, pričaj, ako imaš još koju 'znanstvenu' iz Kurana, briši, jer su sve već davno davno raskrinkane kao obične gluposti...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 00:07   #967
Prevod je takav kakav je, ne znam ko je prevodioc, mozda Besim Korkut. Maurice Bukajl doktor nauka, svjetski priznat naucnik, kad kaze da nema kontradiktornosti, a ti mi nadji i jednog tog tvog kojeg navodis, koji je izasao i rekao, pobio sam u svemu Maurica Bukajla, sve sto je Maurice iznio je cista LAZ.
A sa filozofskog gledista, bi ti reko, kojeg svemira, univerzuma, sistema, kosmosa boli k....c za jednu planetu koja ni sa cim niti doprinosi svrsi univerzuma niti mu uzima iz njegove svrhe, Mi smo toliko beznacajni, i toliko smo nista, da je tesko povjerovat i prilicno nevjerovatno, da smo mi nastali neki slucajem, nekom evolucijom majmuna iz je.ene prasume i taj majmun je toliko napredovao da je razvijo jako visoku tehnologiju. Pa ako je majmun toliko pametan, zasto u ovih zadnjih 10 000 hiljada godina nije barem izasao iz šume, jer bi za 10 000 godina, trebo da skonta, je.ote koji cu ja k....c u ovoj je.enoj šumi, mozd aima negdje nesto bolje. Ja se izvinjavam na izrazima, ali neke stvari se bez psovki ne mogu bas slikovito prikazat.
Tony599 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 00:12   #968
A znas koja je najveca vodilja Islama, sto te u svemu u zivotu navodi na dobro. Prve rijeci koju su bile bile su : Uči !!!
I upucuje te da se bavis samo onim sto je bitno i vazno za tebe i za tvoj napredak. Ni u cemu te ne navodi na zlo, ni na alkohol, ni na dorgu ni na kocku. Vec sve to strogo zabranjuje, a zna se da se porodice raspadaju zbog tih stvari.
Filozofija je ljepsa ipak, za ovakvu vrstu rasprave, upravu si .
Tony599 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 10:11   #969
Quote:
Tony599 kaže: Pogledaj post
Prevod je takav kakav je, ne znam ko je prevodioc, mozda Besim Korkut. Maurice Bukajl doktor nauka, svjetski priznat naucnik, kad kaze da nema kontradiktornosti, a ti mi nadji i jednog tog tvog kojeg navodis, koji je izasao i rekao, pobio sam u svemu Maurica Bukajla, sve sto je Maurice iznio je cista LAZ.
Dragi kolega, ljudi imaju pametnijeg posla nego se baviti religijskim budalaštinama, no da te malo prosvijetlim, ne postoje samo islamske propagandne internet stranice, ima i stranica koje se bave raskrinkavanjem religijskih bedastoća, pa malo guglaj, i naći ćeš isto takve argumente protiv tvog voljenog Kurana...

Quote:
Tony599 kaže: Pogledaj post
A sa filozofskog gledista, bi ti reko, kojeg svemira, univerzuma, sistema, kosmosa boli k....c za jednu planetu koja ni sa cim niti doprinosi svrsi univerzuma niti mu uzima iz njegove svrhe, Mi smo toliko beznacajni, i toliko smo nista, da je tesko povjerovat i prilicno nevjerovatno, da smo mi nastali neki slucajem, nekom evolucijom majmuna iz je.ene prasume i taj majmun je toliko napredovao da je razvijo jako visoku tehnologiju.
Znači, naš planet je beznačajan, mi smo beznačajni, i onda je teško povjerovati da smo nastali evolucijom??? Otkud si došao, ljubi te deda, do takvog zaključka???

Nego šta je istina? Mi smo tako beznačajni, nikakvi, i stvorio nas Bog, takve nikakve?

Quote:
Tony599 kaže: Pogledaj post
Pa ako je majmun toliko pametan, zasto u ovih zadnjih 10 000 hiljada godina nije barem izasao iz šume, jer bi za 10 000 godina, trebo da skonta, je.ote koji cu ja k....c u ovoj je.enoj šumi, mozd aima negdje nesto bolje.
Da, da, i ja sam se uvijek pitao: pa dobro, ako je ta evolucija istinita, pa kako se oni majmuni u zoološkom vrtu ne pretvore u ljude, ne? Ono, već su dugo u kavezima, ja nislim da bi bilo već vrijeme, ako je ta 'teorija' točna, da se pretvore u ljude...



Quote:
Tony599 kaže: Pogledaj post
Ja se izvinjavam na izrazima, ali neke stvari se bez psovki ne mogu bas slikovito prikazat.
Ma samo ti deri, nemaš brige...

Quote:
Tony599 kaže: Pogledaj post
A znas koja je najveca vodilja Islama, sto te u svemu u zivotu navodi na dobro. Prve rijeci koju su bile bile su : Uči !!!
Odlično, samo je još trebalo dodati: uči, ali ne religijske bedastoće.

Quote:
Tony599 kaže: Pogledaj post
I upucuje te da se bavis samo onim sto je bitno i vazno za tebe i za tvoj napredak. Ni u cemu te ne navodi na zlo, ni na alkohol, ni na dorgu ni na kocku. Vec sve to strogo zabranjuje, a zna se da se porodice raspadaju zbog tih stvari.
Hvalevrijedan savjet, i nemoj misliti da ja ne prepoznajem odgojnu ulogu religije u društvu, no, to ne znači da ima Boga...

Quote:
Tony599 kaže: Pogledaj post
Filozofija je ljepsa ipak, za ovakvu vrstu rasprave, upravu si .
Eeeee dragi moj Tony, ti si upravo napravio jedan ogroman korak, nisi ni svjestan koliki, mnogi to nikad neće biti u stanju napraviti...

No, tu je Chief koji će ih posramljivati svaki put kad izađu sa svojim 'znanstvenim' glupostima...
__________________
Padaj silo i nepravdo!

Zadnje uređivanje F. Chief : 05.06.2012. at 10:16.
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 10:18   #970
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Da je kojim slučajem Muhamed rekao: 'Mjesec kruži oko Zemlje, a Zemlja oko Sunca, i sve je to Alah posložio', e vidiš, ja bih prvi bio musliman, i životom bih branio Kuran, i proroka.
Odmah javljam nepoznatom novi ajet, bolji od onog iz Kurana...
__________________
Padaj silo i nepravdo!
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 13:15   #971
Kaze ti :" Uci, u ime Gospadara koji stvara". Sto podrazumjeva da sve ucis, a ne misli se samo na vjeru.
To sto vi vidite besmislenost u svakom ajetu koji ukazuje na nauku, to je vasa stvar, dok su pametniji i i inteligentiniji ljudi i od mene i od vas dvojice, koji ste zadrti nevjernici, od embriologa fizicara okeanografa nakon sto su procitali ajete koji ukazuju na nauku presli na Islam. A vas dvojica kao na sve imate odgovor, i sve vam je smijesno i bedasto i besmisleno, a Albert Ajnstajn kaze - "Nauka bez religije je šepava, a religija bez nauke slijepa.". Masa embriologa nakon sto su procitali, ajet koji govori o nastanku covjeka u utrobi, o procesi, kako sto prvo nastaje i tako to .. presli na Islam. Znaci samim naucnicima, koji su potkovani znanjem do max. govori kako to niko tada nije mogao znati, a vama dvojici intelektualaca je besmisleno.
Sa vama dvojicom, samo filozofski razgovaram, obecajem necu vam vise pominjat vjeru.

Pa da, beznacajni smo u odnosu na univerzum i prostranstvo u njemu. Napravi bombu raznesi planetu, i šta, nešto ce se u univerzumu promjeniti, hoće u mudima. Beznacjani smo da nismo ni svjesni, odnos planete naspram svemira je manji nego zrno pjeska naspram pustinje. I molim lijepo sta ce se bitno promijenit, NIŠTA !
Nase postojanje bitno je samo u granicama dokle nebo doseze, i to je bitno samo nama, i ne utice ni na sta niti ni na kog izvan te granice, i sve ostaje isto i sa nama i bez nas. Zasto se nije na ostalim planetama stvorila neka druga rasa, tom nekom evolucijom. Ima na marsu nekakih organizama, pa zasto ne napreduju, ako ih ima sad, onda ih je bilo i prije, zasto nisu napredovali, vec gde cuda samo na planetu zemlju se proces napredovanja i evolucije smilovao, i stvorio nas ovakve kakvi smo. Sve je stvoreno sa nekom svrhom, svaki predmet, alat, svaki proizvod je stvoren da necemu sluzi, ono.. auto da se prije dovezes,
comp.da lakše obavis posao, i da ne nabrajam, uglavnom, sve ima svoju svrhu, ali sve. Ali koja je svrha postojanja naseg sistema, nase planete, u odnosu na kosmos, na koji nacin ona sluzi kosmosu, ne sluzi nicemu, sa njom ko i beze nje, nevazna totalno, okrece se jadna 360 puta i ne staje, i samo se okrece i okrece i okrece... nicemu ne sluzi u nit utice na bilo sta u prostrasntvu koje se svake sekunde širi. Ali zato sluzi nama, i samo nama, i samo je napravljena za nas. Ali kako je napravljena samo za nas, ko je to magao znati, da je bas ovakvu prilagodi nasem organizmu i nasim fizioloskim mogucnostima i potrebama, i jos uz sve to da usadi osjecaj, jao kako je ta evolucija pametna, baš sam zadivljen, čak je evolucija i na to racunala i mislila, zanimljivo kako ona na sve misli, bas je fina neka evolucija, duša draga.

A kad je u pitanju Kuran, kako to da je neko imao toliko pameti i volje, pa da se dosjeti, kako ce navesti cijelu masu da povjeruju u nesto i jos uz to trpiti ponizenja uvrede, maltretiranja, napade, i uz sve to istrajat 23 godine, a ne znas kako ce se zavrsiti to sto si naumio. Pa prvi ja da sam ne zna ti koliko pametan, cak i kad bi sve to smislio i skonto, da bi mi mozda moglo uspjeti, pri prvom drugom napadu ljudi na mene, kad bi me neko izudaro ili na neki drugi nacin povrijedio, reko bi, ma sto ce ovo meni, bolje je meni mirno zivit. Otkud nekom volja da napise 600 stranica neke knjige, racunajci na to da ce uspjeti navesti toliki broj ljudi da vjeruju, i da u tu knjigu koju piše racuna kolko je puta koja rijec pomenuta, ili neka recenica, nadajuci se da ce se neakd s necim iz stvarnosti poklopiti da ce neki povjerovati. I sad da neko sjedne i to sve da pokusava napisati i uklopiti a pri tom te ljudi, udaraju, kamenuju, i protjeruju, a tebi i dalje do toga stalo da istrajes u tom svom naumu, pa ko je lud, da u zivotu svom trpi patnju, kad moze mirno ziviti, u bogatstvu i izobliju. Ili, da slucajno nabadaš koje kakve riječi racunajuci da ce se obistiniti nekad, pa tako, kao slucajno pomeneš riječ muškarac 23 puta i riječ žena 23 puta, ono završiš knjigu, pa ti naumpadnu te riječi, aha sacu ja njih preborojati nek se jednak broj puta pominju, jer ne zna se sta ce sutra otkriti i kako ti brojevi njih mogu zavesti.

Ja mislim da ne postoji covjek koji bi se izlozio takvom jednom pothvatu, u to vrijeme, vrijeme divljaka i nasilnika, da se pojavi sa nekom knjigom, i pri tom da trpi svo moguce nasilje a da 23 godine istrajava u tom. Pa nije niko lud, da sebi zivot bezrazlozno zagorcava.

Zadnje uređivanje Tony599 : 05.06.2012. at 13:22.
Tony599 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 13:30   #972
Quote:
Tony599 kaže: Pogledaj post
Sura 111
Al-Nepoznati -- Radost
Zagreb - 5 ajeta

U ime Istine i Ljubavi, nedokučiva Univerzuma!
1. Neka uspije Ebu Leheb, i uspio je!
2. nek mu je od koristi blago njegovo, koje dijeli s potrebitima, a i ono što je stekao,
3. ući će on, sigurno, u knjigu Pravednika,
4. i supruga koju voli, koja radosno podiže zajedničku djecu;
5. grli je beba oko vrata koja se glasno smije!
nepoznati,
ovjde ću ti ukazati na nedostatek koje tvoj uradak ima sa kratkim osvrtom na ono šta oponašaš.
Prvo, oponašanje je nedostatak jer čitalac izvlači pretpostavku da tu formu slijediš jer je smatraš superiornom nad ostalim.
Drugo, zašto je za ovo uopće važno da počinje u nečije ime. Napominjem ti da riječ "bi" iako se u ovom slučaju prevodi kao "u" znači "sa, kroz,"
treće. n postoji asonanaca i aliteracija niti neke izražene pjesničke forme, da ne spominjem da je tekst prilično plitak.
Šta uopće znači ebu Leheb?
Kompoziciono pjesma se raspada jer nema osnova za uvođenje motiva žene i bebe posebno njenog vrata a i ta knjiga pravednika je poprilino nejasna koja je njena svrha.

Sa Surom koju si oponašao to nije slučaj. Kompoziciona i umjetnička motivacija je jasno utvrđena.
Pokretačka snaga sure je ime Ebu leheb i oko njega se gradi cijela slika.
Iako je ovjde rjieč o konkretnoj osobi baš radi tog imena to je dignuto na simbol jer je opće i pojedinačno objedinjeno u tom imenu i toj osobi.
U suri Ebu Leheb postoji lucidna igra riječi gdje se pozicije imenica i glagola umnožavaju na konotativnom i denotativnom planu...

Nepoznati, mogao sam pisati na onoj temi koju si otvorio ali si mi jezikom koji si upotrijebio mene onemogućio da vodim dijalog sa tobom po ovom pitanju. možeš replicirati, ali od toga nema dijaloga između mene i tebe...
imaš pravo na svoje mišljenje i ne osporavam ti to niti tvoje mišljenje osporavam, jer smisao rasprava nije ubijediti onog sa kojim raspravljaš u nešto...
u svakom slučaju pratim tvoje upise, ali dok jezik ne postane primjereniji... žao mi je!
__________________
Milostivi; Poučava Kur'anu; Stvara Čovjeka; Poučava Bejjanu(objelodanjujućem govoru) (55:1-4)
MukaFFa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 18:23   #973
Allah i MRAKULJA

Quote:
Tony599 kaže: Pogledaj post
Kazat ces mi, govori li tebi sta ove recenice :

"I On je taj koji je stvorio noć i dan, i Sunce i Mjesec, i svi oni svemirom plove"

“Zar ne vidiš da Allah uvodi noć u dan idanu noć… - UVODJENJE je spor i postepen proces, noć se polahko i postepeno mijenja u dan, a dan se polahko i postepeno mijenja u noć…
Zar ne uviđaš da su to gluposti iliti pjesnička sloboda.

Kako je to Allah stvorio noć? Je li Allah stvorio tamu i mrak, za razliku od svjetla i dana?

Shvaćaš da je to glupo reći. Mrak je nedostatak svjetla. Ne možeš odvojeno stvarat mrak i svjetlost. Ili jedno ili drugo.

Inače bi ljudi izumili MRAKULJU. Upališ mrakulju, i nastane tama u prostoriji. lol

Allah je specijalist za stvaranje mraka i tame. Sreća je da se mrak ne treba uopće stvarati, pa ne treba niti postojati stvoritelj mraka i noći i tame.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 21:33   #974
U to vrijeme pjesnistvo je bilo vrlo popularno i u arabiji, pjesnici su bili vrlo cijenjeni u narodu. Bilo je pjesnika koji su mogli recitovati po 1000 sthiova, ili po 4 5 sati bez prestanka. Kad je pocela stizati objava, i kada bi pjensici culi ajete neke sure, ostajali su zapanjeni, jer, nista slicno do tada nisu culi. Zamisli pjesnike koji u to vrijeme, pravi frikovi, ono znaju sve zivo, uce stihove, takmice se u njohovm recitovanju, i kad bi oni culi ajete, rekli bi da nista slicno do tada nisu culi. Kako ce Muhammed napisati hiljade ajeta a nepismen bio, i da napise jos nesto tako, sto do tada nije se pojavilo u pjesnisckim krugovima. Ne moze niko istrajat u pisanju ovakve knjige, jer nema ni mudrosti ni znanja da sve to poslaze. De se malo osvjesti !
Tadasnja inteligencija nije mogla toliko unaprijed misliti na neke stvari, i jos pri tom povezati to sve kroz nauku, nemoguce, covjece. Kome da padne na pamet, u to vrijeme da kaze,
Mi i biljke u parovima stvaramo, koga covjece briga za biljke u to vrijeme,
i ko je tad znao da postoje muske i zenske biljke,
ili za mora koja se dodiruju a ne mjesaju,
pa oplodnja pomocu vjetra,
pa da se planine blago pomjeraju,
pa da se sunce krece i da plovi,
pa opis nastanka covjeka u utrobi - kako prvo sluh nastaje pa onda vid,
pa riječ muškarac 23 puta i riječ žena 23 puta,
pa štit oko zemlje - ozonski omotac,
pa najniza tacka na zemlji - gdje su bizantijci bitku vodili,
pa se Allah zaklinje smokvom i maslinom - a samo one sadrze suprtancu koje mozak proizvodi od 15 - 35 godine koja odrzava tijelo da ne rano ne orone i ne oslabi,
pa mjeseceva posudjena svjetlost,
pa sve je bilo jedna cjelina pa smo je mi raskomadali,
pa koji organ u krave pravi mlijeko, pa kako pčele u stomcima svojim proizvode med,
pa kako zena nakon sto se razvede ili ostane bez muza treba sacekati 4 mjeseca i 10 dana kako bi mogla stupiti ponovo u odnos - jer toliko u njoj ostaju organizmi koje je njeno tijelo preuzelo od muza - a stupanje u odnos prije toga unosenje tjelasca od drugog covjeka prijeti dobijanju raka,
pa relativnost vremena,
pa onda opsi zemlje u obliku nojevog jajeta,
pa se mislim rijec voda pominje 70 a rijec zemlja 30 puta,
pa stvaranje covjeka od tekucine koje nastaje izmedju stomaka i kicme,
i to sve u savrsenom omjeru, savrsenim proporcijama, gdje svaki dio tijela koji kad podijelis sa manjim djelom tog istog organa dobjes 1,618,
Kaba se nalazi tacno na mjestu planete gdje je najveci izvor energije iz zemlje, i kad podjelis obim planete i horizontalno i vertikalno i dijagonalno dobiješ 1,618 , I AMERIKANCI SU ZA TO REKLI DA JE ZA TU POJAVU SLUCAJNOST ISLKJUCENJA JER SE NE MOZE IZRACUNATI, NE MOZE, NIJE CAK NI 1:1000000000000000000000000000000000000000000, NE MO ZE SE IZRACUNATI.

Intelektualci !
Tony599 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 21:49   #975
Nepoznati, buduci da vama dvojici, tebi i F Chifu, nista ni jedan ajet ne govori nista, i sve su besmislice i gluposti.

Zamisli sad ovo, da ja znam nesto sto ti ne znas. Npr. ja sam bio prvi momak tvoje djevojke s kojom si se skoro poceo zabavljat, i ja sam bio prvi momak s kojim je ona opcila. I ja znam kakva je ona u krevetu, a recimo da je dobra, i ja sad tebi pisem :

Tvoja druga polovica se pretvori u vatru,kao kad vjetar potpaljeno sijeno raspali .
Tony599 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 22:57   #976
Quote:
Tony599 kaže: Pogledaj post
Nepoznati, buduci da vama dvojici, tebi i F Chifu, nista ni jedan ajet ne govori nista, i sve su besmislice i gluposti.

Zamisli sad ovo, da ja znam nesto sto ti ne znas. Npr. ja sam bio prvi momak tvoje djevojke s kojom si se skoro poceo zabavljat, i ja sam bio prvi momak s kojim je ona opcila. I ja znam kakva je ona u krevetu, a recimo da je dobra, i ja sad tebi pisem :

Tvoja druga polovica se pretvori u vatru,kao kad vjetar potpaljeno sijeno raspali .
slabo ti znaš kako vjetar potpaljeno sijeno raspali. Nego, imas temu islam vs mandejci, ja mislim da bi se trebala zvati abrahamovske religije vs mandejci. Pokusaj s EliEliLamom porazgovarati od kud dolaze zapisi iz Tore, Biblije i Kurana. Moguće on to zna. Ali polagano ga propituj, neće ti referate pisati. Ima li tresanja u Tuzli?pozdrav!
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2012., 23:42   #977
Ako sam iz Tuzle, ne znaci da zivim u zgradi. Ima tresanja, onako, rodile su
Tony599 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 11:01   #978
Quote:
Tony599 kaže: Pogledaj post
Nepoznati, buduci da vama dvojici, tebi i F Chifu, nista ni jedan ajet ne govori nista, i sve su besmislice i gluposti.
Tako je tony, sve su to besmislice i gluposti. Nego, mene više brine ovaj tvoj korak unatrag, jesi rekao da nećeš više o znanosti u Kuranu, jer to ne postoji, nego ćeš se prebaciti na filozofska zrenja o Kuranu?

Otkud opet ove nekakve, već bezbroj puta ismijane, gluposti o brojkama, jajima, ugrušcima, planinama koje se miču, tekućinama i plovnosti nebeskog svoda?

Zašto misliš da se nekome da opet iznova ukazivati na svaku pojedinu bedastoću kad je o tome raspravljano bezbroj puta? Jesam ti uzeo prvu rečenicu koju si napisao, i ukazao ti da je pogrešna? Jesi li ti to bilo kako akceptirao? Nisi, ti i dalje trubiš po svojem.

Ja se mogu kladiti, da te ja sad lopatom istučem po glavi, ti se ne bi odrekao svojeg Alaha i svoje 'savršene' knjige, pa mi nije uopće jasno po šta si došao na forum? Misionariti? Bilo kakav argument koji ti ja ili bilo tko drugi ponudi, ti ćeš jednostavno preskočiti, ma da ti se milijun embriologa popiša na onu glupost o ugrušku iz kojeg nastaje dijete, ti bi opet vjerovao kako je Muhamed super opisao kako djeca nastaju iz ugruška...

Ono, what's the point?
__________________
Padaj silo i nepravdo!

Zadnje uređivanje F. Chief : 06.06.2012. at 11:12.
F. Chief is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 11:58   #979
Svjesno sam pogazio datu rijec i obecanje, ali nisam nikog time ostetio.

Znanstveniče .
Tony599 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2012., 12:01   #980
Intelektualac.
Tony599 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:21.