Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2010., 22:40   #41
ovo isto pitaj na temi Turizam podtema Ryanair
tu su ti sve iskusni letaci s Ircima p ce ti oni znati reci
akcija1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 17:49   #42
Kreditna kartica problem zaba

Imam studentsku karticu kod zabe. Interesiralo bi me dali ja mogu saznat preko interneta nekako transakcije koje obavljam sa svojom kreditnom karticom. Imajte na umu da je ona studentska kreditna kartica. Ako ništa dali mogu u banci to otić provjerit nekako?
Ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 12:21   #43
Quote:
Ekonom kaže: Pogledaj post
Imam studentsku karticu kod zabe. Interesiralo bi me dali ja mogu saznat preko interneta nekako transakcije koje obavljam sa svojom kreditnom karticom. Imajte na umu da je ona studentska kreditna kartica. Ako ništa dali mogu u banci to otić provjerit nekako?
ak imas token na svoj racun u toj banci nema razloga da ne bi mogla
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 23:18   #44
Glupo postavljeno pitanje i krivi odgovor.
Niti znamo banku, niti koja kartica, niti išta. prema tome, nemoguće je odgovoriti...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 09:10   #45
Quote:
Lucas PG kaže: Pogledaj post
Glupo postavljeno pitanje i krivi odgovor.
Niti znamo banku, niti koja kartica, niti išta. prema tome, nemoguće je odgovoriti...
a ti dobro ne citas, zagrebacka je banka u pitanju, studentska je kartica i kaj ne shvacas
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2010., 10:13   #46
Da, ali nemamo pojma o kojoj se kartici radi.
Pitanje je još i nejasnije ako uzemo u obzir da Zaba u ponudi uopće nema kreditne kartice za studente, osim ako pokretač misli na Visa El. Affinity kreditnu karticu za stud. EFZG-a. Iako mi nije jasno kako Visa El. može biti kreditna.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2010., 23:02   #47
kolko se čeka na karticu od predaje zahtjeva???
dj_dannijel is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 09:55   #48
da li netko zna ili ima iskustva, imam onaj stari paket jedan za sve i mastericu, nemam paket u kojem je posebno ugovoreno da s masterom mogu na rate plaćat, a pitanje je: da li ja u trgovinama koje to imaju posebno naznačeno mogu plaćati na rate s mastericom, iako nemam takav paket? dakle iz same činjenice što taj točno određeni dućan nudi plaćanje na rate s masterom zagrebačke? jel to netko uspio? ili moram promijenit paket usluga u banci? hvala puno!
marija82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 23:19   #49
Quote:
marija82 kaže: Pogledaj post
da li netko zna ili ima iskustva, imam onaj stari paket jedan za sve i mastericu, nemam paket u kojem je posebno ugovoreno da s masterom mogu na rate plaćat, a pitanje je: da li ja u trgovinama koje to imaju posebno naznačeno mogu plaćati na rate s mastericom, iako nemam takav paket? dakle iz same činjenice što taj točno određeni dućan nudi plaćanje na rate s masterom zagrebačke? jel to netko uspio? ili moram promijenit paket usluga u banci? hvala puno!

Nema veze paket sa EC MC karticom,jedino ima sa obročnom otplatom putem Maestro kartice.
tssime is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2010., 09:59   #50
dobro, a ako nemam paket u kojem je ugovorena obročna otplata s maestrom, dal mogu svejedno na prodajnim mjestima koja to predviđaju za maestro plaćat na rate? dal je nekome uspjelo?
marija82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2010., 20:46   #51
Quote:
marija82 kaže: Pogledaj post
dobro, a ako nemam paket u kojem je ugovorena obročna otplata s maestrom, dal mogu svejedno na prodajnim mjestima koja to predviđaju za maestro plaćat na rate? dal je nekome uspjelo?
Ne možeš. Ja imam kod Zabe jednu i drugu. Kad plaćam s masterom, račun mi normalno dolazi svaki mjesec u cijelom iznosu, a na nekim prodajnim mjestima koja to imaju naznačeno možeš s masterom plaćati na rate (oni imaju ugovor sa Zabom) i onda ti rata dolazi na naplatu na računu od mastera.

Maestro kartica je vezana uz tekući račun i na njoj moraš imati odobren limit za obročnu otplatu, a čini mi se da samo korisnici Lepeze mogućnosti imaju tu pogodnost. Isto na prodajnim mjestima imaju to naznačeno, a dodatna pogodnost je ta što ti prva rata dolazi na naplatu tek nakon mjesec dana tj.onda ti je skidaju sa tekućeg računa. Provjereno funkcionira u Billi. Najmanji iznos rate može biti mislim 100 kuna, na nekim prodajnim mjestima 150.

Svakako promijeni paket i uzmi Lepezu mogućnosti! I go card je odlična stvar za onoga tko se zna kontrolirati
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.

Zadnje uređivanje Alkemicharka : 09.09.2010. at 20:53.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 00:30   #52
Visa classic charge

imam jedno pitanje.Naime došla sam do limita od jedna ipol primanja na navedenoj kartici i došao mi je obračun za taj mjesec a od 19-og bi trebao krenuti drugi obračunski mjesec.Ja znači ne mogu koristiti karticu u novom mjesecu dok ovaj račun ne naplate sa tekućeg a ja sam odabrala 28-i.Znači kad se oni naplate ja mogu ponovno provlačit ili..
jojena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 11:12   #53
ako je iznos od jedne i pol plaće maksimalni iznos do kojeg možeš ići u minus, onda da, ne možeš koristiti karticu dok god se banka ne naplati. Sad, ovisi kako si dogovorila sa bankom, skidaju li ti automatski sa tekućeg ili ti uplacujes, u svakom slucaju mozes ocekivati da nakon što uplatis, možda budes morala pricekati malo dok oni to proknjize i odna mozes nastaviti peglati karticu
niko1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2011., 22:45   #54
Koja banka je izdavatelj?

Charge bi značilo da sve što napraviš od troškova u obračunskom razdoblju sjeda na naplatu u cijelosti na datum koji si odabrala. Ako si ispucala cijeli limit koji ti je banka dala nećeš moći plaćati s njom dok se trošak ne naplati.
Marlea is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 09:22   #55
Dal mogu platiti avio kartu na svoje ime sa tudom Mastercard karticom? prezime i adresa je ista.


I kaj ako neko ukrade karticu, ako za nju ne treba pin znači da se može slobodno koristit?
__________________
Sent from my NOKIA 3310

Zadnje uređivanje papa štrumf : 09.07.2011. at 09:34.
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 10:03   #56
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
Dal mogu platiti avio kartu na svoje ime sa tudom Mastercard karticom? prezime i adresa je ista.


I kaj ako neko ukrade karticu, ako za nju ne treba pin znači da se može slobodno koristit?
Ovisi gdje kupuješ, kod nekih kompanija treba se vlasnik pojaviti na check-in (barem tako piše na webu iako mene nisu nikad pitali), negdje možeš birati dali ćeš se identificirati putovnicom ili karticom, negdje možeš kupovati bez problema...

Da.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 15:11   #57
Quote:
papa štrumf kaže: Pogledaj post
I kaj ako neko ukrade karticu, ako za nju ne treba pin znači da se može slobodno koristit?
Nema kartice za koju "ne treba PIN", banka trgovca odlučuje da li će tražiti PIN ili je dovoljan potpis za pojedinu karticu. Obično je za kreditne kartice dovoljan potpis, ali to nije pravilo.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 22:19   #58
Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Nema kartice za koju "ne treba PIN", banka trgovca odlučuje da li će tražiti PIN ili je dovoljan potpis za pojedinu karticu. Obično je za kreditne kartice dovoljan potpis, ali to nije pravilo.
Ali taj potpis nitko ne provjerava, a kartica nije potpisana jer je nemas gdje potpisati posto tamo na poledjini je nalijepljena ona bijela traka na kojoj pise onaj troznamenkasti kod, i tu se nemas gdje potpisati, a trebalo bi.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 22:45   #59
Ta traka služi za potpis. Ne treba sad to bit potpis od kilometra pa da se nemaš di potpisati.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2011., 23:24   #60
Da ali na svim mojim karticama ta traka se kida na stotinu malih komadica, odlijepljuje se, o tome i pricam.
DarkStar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:33.