Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.01.2018., 15:29   #1
Ugovor na neodređeno i porodiljni

Pozdrav,
možda netko može pomoći.

U slučaju da se firma zatvori dok sam ja na prodiljnom, da li postoji mogućnost da me novi poslodavac odmah drugi dan prijavi na neodređeno?
Kad prođe porodiljni vraćam se na posao u novu firmu
bibač ribač is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 17:23   #2
To ti ovisi o poslodavcu, mislim da što se države tiče može.
Old 01.02.2018., 11:25   #3
Po zakonu tvoj poslodavac ne može zatvoriti tvrtku dok mu je radnik na porodiljnom. Naime, firma makar papirnato treba ostati egzistirati dok ne prođe porodiljni. Zakonski je to tako...e sad radi se šta se radi... a to je svašta. Ja ovdje govorim o klasičnom zatvaranju tvrtke...znači ne govorimo o stečaju.

Šta se tiče tvog drugog pitanja. Da bi tebe taj neki drugi poslodavac prijavio, ti moraš prekinut porodiljni pa potpisat Ug.o radu pa ga eventualno opet aktivirat.
paty is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 11:50   #4
[QUOTE=paty;67787935]Po zakonu tvoj poslodavac ne može zatvoriti tvrtku dok mu je radnik na porodiljnom. Naime, firma makar papirnato treba ostati egzistirati dok ne prođe porodiljni. Zakonski je to tako...e sad radi se šta se radi... a to je svašta. Ja ovdje govorim o klasičnom zatvaranju tvrtke...znači ne govorimo o stečaju.

Šta se tiče tvog drugog pitanja. Da bi tebe taj neki drugi poslodavac prijavio, ti moraš prekinut porodiljni pa potpisat Ug.o radu pa ga eventualno opet aktivirat.[/QUOTE

Hvala puno na odgovoru
bibač ribač is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:09.