Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2011., 13:47   #2021
Quote:
dublin kaže: Pogledaj post
koje su to
Puno me pitaš, pojma nemam.

Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Vjerojatno klomići
Pandorah i ja sam pitala ginićku prošle godine pa mi propiše te tablete ali ona je rekla da to tako ne ide,da prvo muž mora ići na spermiogram da se vidi jel to ok,ako je s nim sve ok onda ti krećeš s pretragama
Hvala na informaciji
Old 07.07.2011., 18:32   #2022
isprike sto uletavam kao padobranac, ali draga treba napraviti terapiju HCG-som, pa ako ima ko kakve info kako to ide ? cijena doze itd.
hvala
Old 31.07.2011., 22:16   #2023
Koliko vam je trebalo da zatrudnite s tim da ste to htjele kako bi mogle što prije na porodiljni?
delamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2011., 22:50   #2024
..svatko ti je priča za sebe...nekom treba jedan sex..nekom par mjeseci..nekom par godina...sve ti je to nedefinirano...nema pravila...
Old 01.08.2011., 10:40   #2025
Quote:
delamar kaže: Pogledaj post
Koliko vam je trebalo da zatrudnite s tim da ste to htjele kako bi mogle što prije na porodiljni?
Jedna moja bivša kolegica je isto htjela na porodiljni zbog lošeg stanja u firmi.
To je bilo prije 6 god.
Još nije otišla.
Na žalost.
A još je u istoj firmi.

Meni je dvije godine nakon promjene firme, bilo potrebno da idem na porodiljni.

Zaključak:
Porodiljni definitivno ne ovisi o stanju u firmi. Trudnoća još manje.
Old 04.08.2011., 23:55   #2026
neznam toliko o neplodnosti....al samo sam htjela reci da znam jedan par koji je godinama išao na oplodnje i isprobao sve moguce metode...na kraju su odustali od svega i vec razmisljali o posvojenju...preselili su se u tursku zbog posla i desila se prva trudnoca sama od sebe prirodno....doktor u turskoj im je objasnio da su trudni i da se vesele tome...i rekao da kod nas to kaj se dela s oplodnjama bas i nije normalno mislim toliko puta unutar godine....uglavnom kod njih je problem bio klimatski..koliko god smijesno zvucalo...oni danas zive u turskoj i imaju troje djece sve prirodno....vjerujem da sigurno ima nesto u tome pa ni neke biljke i zivotinje se ne razmnozavaju na svim klimama......vjerovatno je tako i s nama....
Old 08.08.2011., 10:56   #2027
Quote:
uskochipaspasi kaže: Pogledaj post
vjerovatno je tako i s nama....
Znači seliš se?
Old 08.08.2011., 11:41   #2028
Quote:
uskochipaspasi kaže: Pogledaj post
neznam toliko o neplodnosti....al samo sam htjela reci da znam jedan par koji je godinama išao na oplodnje i isprobao sve moguce metode...na kraju su odustali od svega i vec razmisljali o posvojenju...preselili su se u tursku zbog posla i desila se prva trudnoca sama od sebe prirodno....doktor u turskoj im je objasnio da su trudni i da se vesele tome...i rekao da kod nas to kaj se dela s oplodnjama bas i nije normalno mislim toliko puta unutar godine....uglavnom kod njih je problem bio klimatski..koliko god smijesno zvucalo...oni danas zive u turskoj i imaju troje djece sve prirodno....vjerujem da sigurno ima nesto u tome pa ni neke biljke i zivotinje se ne razmnozavaju na svim klimama......vjerovatno je tako i s nama....
ne čini ti se malo khm da tako kažem nezgodno uspoređivati neplodne ljude sa životinjama koje ne rastu u nekim krajevima?

misliš da se samo trebam odseliti u tursku i otvoriti će mi se jajovodi?
pa di si bila do sad?!

kao što si rekla na početku posta - ne znaš puno o neplodnosti. neka tako i ostane
*Mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 16:22   #2029
Ovulacija

Hej cure.
Imam pitanje..
Muž i ja pokušavamo napraviti bebu..trudimo se tek drugi mjesec, ali sam ja nestrpljiva.
Pratim plodne dane promatrajući cervikalnu sluz.
E sad prema mojim računima ovulacija mi je bila 4.8.
Zbunjuje me to što sam danas primjetila dosta sluzi..baš poput bjelanjka.
Zanima me jel moguće da mi ovulacija kasni toliko? Jer i tih dana kad je ovulacija trebala biti bilo je i sluzi..
Oprostite ak sam malo spetljala pitanje..
Uglavnom, mužek i ja smo svaku večer zadnjih 10 dana aktivni pa se bu valjda neš i primilo..
Hvala!
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 17:45   #2030
Quote:
mogvaj kaže: Pogledaj post
Hej cure.
Imam pitanje..
Muž i ja pokušavamo napraviti bebu..trudimo se tek drugi mjesec, ali sam ja nestrpljiva.
Pratim plodne dane promatrajući cervikalnu sluz.
E sad prema mojim računima ovulacija mi je bila 4.8.
Zbunjuje me to što sam danas primjetila dosta sluzi..baš poput bjelanjka.
Zanima me jel moguće da mi ovulacija kasni toliko? Jer i tih dana kad je ovulacija trebala biti bilo je i sluzi..
Oprostite ak sam malo spetljala pitanje..
Uglavnom, mužek i ja smo svaku večer zadnjih 10 dana aktivni pa se bu valjda neš i primilo..
Hvala!
a koji bi ti danas bio dan ciklusa? koliko inače traju?
ovulacija obično bude zadnji dan bjelanjkaste sluzi. vjerojatno je sve u najboljem redu, nemoj se opterećivati, osobito ako ste sve pokrili

iako je navodno bolje svaki drugi dan, spermići prežive, bez brige, a kvalitetniji su.
moj savjet bi bio: ako ne uspijete ovaj mj, uzmi toplomjer i mjeri bazalnu temperaturu. osim što ćeš točno zanti kada ovuliraš, puno ćeš naučiti o vlastitom ciklusu. no, držim fige da do mjerenja i ne stigneš
*Mare* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 17:57   #2031
Quote:
*Mare* kaže: Pogledaj post
a koji bi ti danas bio dan ciklusa? koliko inače traju?
ovulacija obično bude zadnji dan bjelanjkaste sluzi. vjerojatno je sve u najboljem redu, nemoj se opterećivati, osobito ako ste sve pokrili

iako je navodno bolje svaki drugi dan, spermići prežive, bez brige, a kvalitetniji su.
moj savjet bi bio: ako ne uspijete ovaj mj, uzmi toplomjer i mjeri bazalnu temperaturu. osim što ćeš točno zanti kada ovuliraš, puno ćeš naučiti o vlastitom ciklusu. no, držim fige da do mjerenja i ne stigneš
Zadnju menstruaciju sam imala 22.07.
Ciklusi su mi od 27-29 dana.
Hvala ti na lijepim željama.
Pozdrav!
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 23:26   #2032
Bok Cure, prvi put postam na ovaj topic jer nism sigurna gdje bi trebala pitati. Koliko rano se može saznati ako si trudan i napraviti test? Plodni dan mi je bio 07.08 a ja i muž smo bili aktivni prije i poslije plodne dane. Dobila sam menstraciju 21.08 koja je sam jedan dan trajala, a obićno mi traje do 5 dana nikad mi nije stalo nakon jedan dan. Jucer kad bi mokrila bi imala neki cudan smedi sluz. Veceras smo ja i muzek bili aktivni i sad mi je opet malo procurilo i odmah stalo. Mucno mi je, vrti mi se vec danima ali vjerujem da je svima tako u ovim vrucinama. Kratko zivim u hrvatskoj pa nemam jos ginekologa, je li netko imao slicno iskustvo ili ima neki savjet sto bi trebala prvo napraviti?
Shiny*Licious is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 23:39   #2033
Bok Shiny

Ako je 21.08 bila ta menga za koju sumnjaš da je menga, sutra je šesti dan, i svaki test na trudnoću bi trebao očitat stanje.
Odi kupi test, pa vidi, ili je ili nije.
Old 25.08.2011., 23:48   #2034
Hvala Vanda na brzom odgovoru ovaj vikend cu napraviti test.
Shiny*Licious is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 13:17   #2035
Quote:
Shiny*Licious kaže: Pogledaj post
Bok Cure, prvi put postam na ovaj topic jer nism sigurna gdje bi trebala pitati. Koliko rano se može saznati ako si trudan i napraviti test? Plodni dan mi je bio 07.08 a ja i muž smo bili aktivni prije i poslije plodne dane. Dobila sam menstraciju 21.08 koja je sam jedan dan trajala, a obićno mi traje do 5 dana nikad mi nije stalo nakon jedan dan. Jucer kad bi mokrila bi imala neki cudan smedi sluz. Veceras smo ja i muzek bili aktivni i sad mi je opet malo procurilo i odmah stalo. Mucno mi je, vrti mi se vec danima ali vjerujem da je svima tako u ovim vrucinama. Kratko zivim u hrvatskoj pa nemam jos ginekologa, je li netko imao slicno iskustvo ili ima neki savjet sto bi trebala prvo napraviti?
mislim da je ovo sigurno trudnoća. nikakva menstrucaija ne staje nakon 1 dana.
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 21:12   #2036
Pozdrav svim, imam jedno pitanje,danas mi je 27 dan ciklusa i zanima me kada je dobro početi piti prenatal , cink ili bilo sto dugo ... s prvim danom krvarenja ili nije bitno. i gdje da to kupim .. tnx
Old 26.08.2011., 22:38   #2037
Iva nije bitno koji dan pocnes, a kupis u bilo kojoj apoteci
PeggyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 20:30   #2038
Question pozdrav dame

Zamolila bih za pomoc...decko i ja radimo na bebi oko 6 mj.
Do proslog mjeseca,imam redovno mjesecnicu,a ovaj mj sam dobila 18.8. imala sam samo dva dana,sto je za mene cudno (inace imam do 7-8 dana)
Placem toliko cesto da sama sebi idem na zivce,kolu pijem ne normalno,grcevi u stomaku i jajnicima stalno,i spavala bi cijeli dan da mogu.
moze li netko priskociti u pomoc,ne zelim se bezveze nadati.
pinkworld is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 20:40   #2039
Napravi test to ti je jefino siguran odgovor
PeggyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 17:54   #2040
pozdrav

samo jedno kratko pitanje...
koje su privatne klinike u Zg-u u kojima se može napravit spermiogram?

kako sve to ide?
dođeš tamo, naručiš se... koliko treba do nalaza...?

zahvaljujem
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:08.