Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.06.2008., 08:22   #21
Evo mog malog
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	mali-anface.jpg‎
Views:	70
Size:	7.4 KB
ID:	5037  
aladina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 11:07   #22
veli moja cura




Zadnje uređivanje just a passenger.. : 14.06.2008. at 11:19. Reason: moram negdje naučit kako se stavljaju *ebene slike u *ebene postove :-(((
just a passenger.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 02:41   #23
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 06:11   #24
Nas NJO je to radila kao mala..mi totalno ludi i zabrinuti odmah do veta
njegov savjet je bio da pazimo u koje doba dana obavalja nuzdu jer s vremenom to rade u odredjeno doba dana i da ju tad pustimo van..to je navodno sasvim normalno za neke pasmine jer 'ciste' za sobom..ne fali im nista..jednostavno neki psi ciste neki ne..cim smo skuzili kad je njoj potreba pa ju pustili van u vrt s vremenom je prestala ta odvratna navika tocno kako je vet rekao
tako da..prati psa i navike..skuzit ces brzo u koje doba treba obavit nuzdu i odvedes psa van ili ih dovedes u situaciju gdje nisu u kuci da to obave..
ja sam taj isti savjet poslusala i jako brzo rijesila problem
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 06:47   #25
Quote:
Het kaže: Pogledaj post
Nas NJO je to radila kao mala..mi totalno ludi i zabrinuti odmah do veta...
Izgleda da je to, jer hranu sam prilagodila maksimalno. Mislim da mu ništa ne nedostaje. Znam mu već navike i tada je stalno netko uz njega pa ne uspije "počistit" za sobom Vidjet ćemo kako će se ponašat kad počne izlazit van, da ne bi počeo čistit i za drugima
Inače je ko svaki štenac, maksimalno zaigran i turbo. Laje malo i to samo kad ne dobije ono što želi taj čas. Prefriganac
aladina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 07:00   #26
Quote:
aladina kaže: Pogledaj post
Izgleda da je to, jer hranu sam prilagodila maksimalno. Mislim da mu ništa ne nedostaje. Znam mu već navike i tada je stalno netko uz njega pa ne uspije "počistit" za sobom Vidjet ćemo kako će se ponašat kad počne izlazit van, da ne bi počeo čistit i za drugima
Inače je ko svaki štenac, maksimalno zaigran i turbo. Laje malo i to samo kad ne dobije ono što želi taj čas. Prefriganac
hehe ali svejedno ih volis ma koliko bili prefrigani
ja svoje dvije cupavice obozavam..a mustre su da vecih nema
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2008., 22:27   #27
Quote:
aladina kaže: Pogledaj post
Evo mog malog
imaš na youtube slično stvorenje. ukucaj 'shih tzu guard dog'. za past u nesvijest probaj 'shih tzu puppies are cute'.. za past u komu
p.s. stavio bih ja linkove ali mi je već neugodno pokušavat. neide mi

:klap: ajmo slikice.. još..

Zadnje uređivanje just a passenger.. : 16.06.2008. at 00:04.
just a passenger.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2008., 19:34   #28
najzad!!! sivi_mačor, hvala na pp


Quote:
aladina kaže: Pogledaj post
Evo mog malog
VELI MOJA MALA NA TVOG PESA



Quote:
white alien kaže: Pogledaj post



evo mog psa čuvara hehe

pozz svima..
just a passenger.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2008., 18:51   #29
Moja pasica je došla k meni sa 6 tjedana, i smrdila je ko tvor, a kak živim u stanu, nisam mogla trpiti taj smrad, pa sam kupila šampon za štence( 60 kn ), i okupala ju. Niš joj nije bilo, osim kaj nije smrdila ko kuga. Okupali smo ju još 2 puta nakon toga, sad ima 3 i pol mj. i niš joj nije, ima lijepu dlaku i sve je ok. Nikad nije jela govna, pogoto svoja.
Kuhala sam joj meso i žgance i kombinirala sa suhom hranom.
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 11:44   #30
Joj! Pas mi jede izmet drugih pasa!

Svu svoju muku otkrila sam već u naslovu.
Imam tromjesečnu kujicu retrievera. prekrasna je, prepametna i predobra. Osim ... šta jede sve na što naiđe vani. A izmet drugih pasa joj je fetiš!
Ne znam šta da radim.
Držim ju danima na lajni pa mi ju bude žao i pustim ju u parku nek se istrči. I onda .... kvragu! Strah me je. Iz više razloga, jedan od najvažnijih - strah da ne pokupi kakvu bolešćinu, pojede otrov i sl.
Kako ju odučit, kako ju kaznit....
molim pomoć ako neko zna
hvala
eh, da... imala bih još jedno podpitanje
jučer sam ju odvela na treće cijepljenje za štenećak (V-5)... veterinar ju nije cijepio jer je "dva puta dosta i neka dođem za mjesec dana po cjepivo za bjesnoću" ... Veterinar uzgajivača od kojih sam ju kupila kaže 3 puta. dakle...KOLIKO PUTA SE ŠTENAD CIJEPI PROTIV ŠTENEĆAKA????
hvala

Zadnje uređivanje 7 dana : 05.10.2008. at 11:54.
7 dana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 13:09   #31
Od jedenja tuđih drekeca je moraš odučiti, tj. naučiti je naredbu 'FUJ' ili 'ne' no fuj meni nekako bolje pali kod tih stvari.
Što se cijepljenja tiče, mišljenja veterinara su tu podvojena. Kod nas svi tvrde da je dovoljno dva puta, mi svoje štence cijepimo s 6 i 12 tjedana i sve ok tako da mislim da nemaš razloga za brigu ako je dva puta cijepljena, ali to drugo je trebalo biti s 12 tjedana onda
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 22:39   #32
hvala white alien
ovo s cijepljenjem mi nije jasno...još ću ja pitat veterinara zašto to tako jer mi nije logično da jedan kaže 2 a drugi 3...

ali ovaj drugi "problem" eeehhh!
rado bi ju vodila van da nije na lajni, od kuće do parka ili plaže potpuno je sigurno šta se tiče prometa ali zbog ovoga ju mislim ...morat će bit na lajni većinu vremena na žalost. voljela bih dobit kakav konkretni savjet ...neki mali trik kako ju naučit da kontrolira taj svoj nagon i da sluša kad kažem fuj ili ne...da ju nagradim kad posluša, to mi je jasno. ali kako ju kaznit?
7 dana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 23:38   #33
to je mlad pas, znatizeljan i ima svoje faze ne? sto je sasvim ok ali ti tu moras reagirat ako zelis poslusnog psa. naredba "fuj" odlučnim glasom. ukoliko ne poslusa opet uz korekciju: uzmes je za vrat i malo prodrmas glavu. niposto tuc psa sibama, novinama.... ovo se zove korekcija.
ja sam umomio psihicki bolesnog psa iz azila. od mene je bjezao 6 mjeseci. sada me obožava. šetamo šumom, neki dan je čak i zeca lovio. NISAM MOGAO VJEROVATI. boji se svega, kaže, 6 mjeseci sam se mučio s njim da dobije povjerenje u mene.
uspio sam ga izdresirati. dobar je pas. iako kad bi radili korekcije pobjegao bi od mene i izbjegavao me 3 dana. no naučio je.
ako ti treba neki savjet o dresuri pitaj me, smatram da imam iskustva. lako je izdresirat psa iz legla....
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2008., 23:40   #34
p.s. kada te poslusa nagradi je necim ukusnim- nesvakidasnjim. komadom kuhane hrenovke ili neznam....

moj ti je savjet da psa u javnosti ne vodis bez uzice. pogotovo mladog- blesavog psa.
imamo zenu u selu koja ima stvarno poslusnu kuju i jedna luđakuša je digla frku i sad mora setat psa na uzici- a bez potrebe. pas je stvarno savrsen.

evo moj nando po nadimku "pica" hehe. ovo je njegov izgled kad grmi.
http://img261.imageshack.us/my.php?i...sc00112al6.jpg
sutra ide na kastraciju, razbahatio se i radi gluposti.
osbourne is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 09:42   #35
Quote:
7 dana kaže: Pogledaj post
ali ovaj drugi "problem" eeehhh!
rado bi ju vodila van da nije na lajni, od kuće do parka ili plaže potpuno je sigurno šta se tiče prometa ali zbog ovoga ju mislim ...morat će bit na lajni većinu vremena na žalost. voljela bih dobit kakav konkretni savjet ...neki mali trik kako ju naučit da kontrolira taj svoj nagon i da sluša kad kažem fuj ili ne...da ju nagradim kad posluša, to mi je jasno. ali kako ju kaznit?
jako oštro!
kad krene papati drekec, ODMAH kreni prema njoj, primi za lajnu i oštro FUJ TO!
brzo će ona skužiti, bez brige; i onda prvi slijedeći put kad krene papati po cesti, kad na tvoj FUJ se odmakne i odustane, nagradica! BRAVO CURA, PAMETNA bla i poslastica
imam i ja retrivera i upoznata sam sa njihovom proždrljivosti
ali nakon nekog vremena, na tvoju zabranu neće ni slasnu kost sa poda htjet pojesti
malikali is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 10:21   #36
Quote:
osbourne kaže: Pogledaj post
p.s. kada te poslusa nagradi je necim ukusnim- nesvakidasnjim. komadom kuhane hrenovke ili neznam....

moj ti je savjet da psa u javnosti ne vodis bez uzice. pogotovo mladog- blesavog psa.
imamo zenu u selu koja ima stvarno poslusnu kuju i jedna luđakuša je digla frku i sad mora setat psa na uzici- a bez potrebe. pas je stvarno savrsen.

evo moj nando po nadimku "pica" hehe. ovo je njegov izgled kad grmi.
http://img261.imageshack.us/my.php?i...sc00112al6.jpg
sutra ide na kastraciju, razbahatio se i radi gluposti.
čini se da je odgovor jednostavan - samo strpljivo i oštro kad treba a svaki put kad uspije izdržat, keksić!
....eeeevo je glođe nožicu od stola! uuuu mala moja! sad je dobila keksić jer je prestala kad sam rekla NE!
inače, usudim se reć da je već sasvim naučila di se kaki i piški
i ona će ić na sterilizaciju. opet malo istraživanja jer vet kaže drugo ljeto. što je ok šta se mene tiče no ja sam htjela oko Božića, kad će imat skoro 6 mj. sretno Nandu, je hehehe strašne su te grmljavine. Mi smo imali majušno komešanje na nebu neki dan i baš sam ju gledala, .... samo je išla meni ... majušno moje :cerek


evo probat ću stavit i sliku male šašavice

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 06.10.2008. at 13:23. Reason: Ispravljeni linkovi slika
7 dana is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 10:50   #37
Kako je već spomenuto, 'fuj' ti je idealna naredba za takve stvari. Naučit ćeš je tako da glasno i oštro kažeš 'fuj' i protreseš je za šijicu, odmah se odmaknete od drekeca ili štoveć ne želiš da stavlja u usta. Nemoj se čuditi ako danas posluša, sutra ne jer je još maleno štene za koje vrijedi ono 'sporo pamtim, brzo zaboravljam' pa ćeš joj morati neko vrijeme ponavljati mada neki štenci/psi jako brzo usvajaju naredbe, neki opet neće i sve zavisi od pravilnog izvođenja naredbe ( uvijek istim oštrim glasom , kratko i jasno).
Kasnije će ti ta naredba puno pomoći u svakoj situaciji kad ne želiš da pas nešto uzima i dira, to će mu bioti apsolutna zabrana pa i kad nešto ima u ustima, pustit će bez problema i otići dalje.
Nagrada može biti kolačić ili šta već ( hrenovke i sl. izbjegavaj ako ne želiš upale analki itd. i iak će netko reći da to nije puno, ali i previše je i nakupi se s obzirom koliko naredbi i koliko učenja predstoji štenetu, zato radije ne davati takvu hranu uopće), a nagrada tijekom šetnju je i maženje i tepanje onako budeš sva sretna i pomaziš je nabrzaka, odvratiš je od nepoželjnog predmeta igrom itd.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 13:02   #38
jesi siguran da je to pasji drek??

Imao sam psa koji je cijelog života obožavao ljudski drek
droljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 13:42   #39
Kao d aje to bitno, neki vole i mačji, bitno je da se psa nauči da ne proždire drek-ničiji.
white alien is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 23:46   #40
Quote:
droljko kaže: Pogledaj post
jesi siguran da je to pasji drek??

Imao sam psa koji je cijelog života obožavao ljudski drek
je, sto posto sigurna. i to ne od SVAKOG psa. samo od nekih. čitala sam o tome ... ima puno razloga zašto psi to rade. jedan od je - jedu izmet dominantnih pasa, ili - fali im nekih vitamina i sl.... privlače pažnju jer mi ljudovi obično (ko ja) poludimo na to. ili su jednostavno blesavi pa to rade, ili iz dosade. ili VOLE to jest!
sve je to kako je, ja samo znam da ju od toga moram odučit, zbog nje same. i ne samo od toga. već od toga da guta SVE na što naiđe. eto. ne smije to, jer ko na...od 1000000000 puta, dovoljno je samo jedanput da to bude nešto ZAČINJENO !!!
za sad ju jako pazim i nadam se napretku s vremenom. ona JE beba. zvrkasta mala beba. i nije ju lako kaznit. usput, probam s hvatanjem za šijicu i protresem ju. ako ne posluša. ne voli to. ali da baš pali...možda ... s vremenom.
hvala svima....čujem da ima pasa koji to ne rade! blaaago njihovim vlasnicima! ja i moja mala ćemo se namučit još...
7 dana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:52.