Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2007., 22:22   #21
Quote:
xtcy kaže: Pogledaj post
ja mislim da to bas i nije pitanje za forumase
al tko zna ima(nas) tu i pravih znalaca koji bi mogli
ponuditi nadasve adekvatan i tocan odgovor
sa provjerenim dokazima mozda cak i linkom jel!?

vrijeme ce pokazati svoje
Da poraditi ću na potpisu...
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 22:24   #22
ima na wikipedii sve osim hrvatskog i srpskog
deda najebo si
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 22:37   #23
Veda znači znanje. Vede su zapisane na sanskrtu
prije otprilike 5000. godina
xtcy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 22:51   #24
I CHING-knjiga za proricanje sudbine, u drevnoj Kini je nastala (datira od prije 5000 godina) koristi se kao knjiga mudrosti za razmišljanje o sebi i svijetu, te kao vodič u svakodnevnom zivljenju u čijim se savjetima zrcali mudrost kozmičkog poretka i zakona promjene.

kakve vede samo chingching
xtcy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 23:34   #25
Uf šta mi je prorekla

Istinu?
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 23:47   #26
Bit ću malo offtopic. Na slovenskom je *ved korijen glagola znati. Prigorci za reći govore i povedati. Volim kad naletim na indoeuropske korijene.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 10:49   #27
Svete knjige znanja Vede izvore svojeg znanja vode iz Afrike, točnije iz drevnog Khemita i najstarije su očuvane predaje napisane na papiru.
Ali nisu najstariji očuvani tekstovi, budući da se znanje prije toga pisalo na glinene i druge pločice u obliku piktografa, dakle simbolima.
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 11:04   #28
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Bit ću malo offtopic. Na slovenskom je *ved korijen glagola znati. Prigorci za reći govore i povedati. Volim kad naletim na indoeuropske korijene.
Zaboravio si goveda.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 14:16   #29
Vede predstavljaju večne istine koje potiču od Boga. U osvit univerzuma prenete su drugostepenom tvorcu, Brahmi a odatle su i ljudskom rodu predavane usmeno sve do početka ovog poslednjeg doba, Kali-yuge, kada su usled degradacije čoveka i gubitka njegovih sposobnosti pamćenja a za dobrobit ljidi - zapisane. Zapisao ih je (kao i prateće spise, poput purana, Mahabharate, ....) Krišna Davaipayana Vyasa ili VedaVyasa, literarna inkarnacija Boga, pre nekih 5.000 godina. Pri zapisu, inače jedinstvena Veda (znanje) je podeljena u četiri dela prema klasama ljudi kojima je svaki deo bio namenjen (Ring, Sama, Atharva i Yajur -veda), Budući da su vede ogromne (izvorno su imale preko hiljadu obimnih ogranaka i pokrivale su sve oblasti saznanja, od materijalnog do najuvzišenijeg duhovnog) isti autor ih je sažeo u čuvenim Vedanta-sutrama (sutra na sanskritu znači - sažeta izreka), dakle Vedanta-sutre su esencija, sažeta suština Veda; one su veoma visoko intelektualno i filosofsko štivo čiji je smisao prosečnom čoveku a pogotovo čoveku telesnih i materijalnih shvtanja sasvim izvesno NErazumljiv na valjan način (takvi ljudi iz njih razumeju nešto ali ne razumeju onako kako bi trebalo da se razume).
Zbog toga Vedavyasa je napisao još sažetije tumačenje suštine Vedanta-sutri, suštinu od suštine - Srimad Bhagavatam (Bhagavata Purana), koji je komentar na Vedanta sutre sa ukupno 18.000 stihova u dvanaest tomova. Pored tog prirodnog komentara na Vedanta-sutre ("prirodnog" budući da je to komentar od istog autora Vedanta-sutri) postoji i drugi takođe čuven komentar od jednog drugog (velikog) autora - "Sarirakabhasya" (Raspitivanje o Prirodi Utelovljenog Duha) od Sankaracarye, koja je pisana sa stanovišta monizma, namenjena uglavnom impersonalizmu sklonoj klasi ljudi....
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 14:35   #30
evo ga, vratio se! znao sam :klap:
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 15:42   #31
Quote:
Kartikeya kaže: Pogledaj post
Vede predstavljaju večne istine koje potiču od Boga. U osvit univerzuma prenete su drugostepenom tvorcu, Brahmi a odatle su i ljudskom rodu predavane usmeno sve do početka ovog poslednjeg doba, Kali-yuge, kada su usled degradacije čoveka i gubitka njegovih sposobnosti pamćenja a za dobrobit ljidi - zapisane. Zapisao ih je (kao i prateće spise, poput purana, Mahabharate, ....) Krišna Davaipayana Vyasa ili VedaVyasa, literarna inkarnacija Boga, pre nekih 5.000 godina. Pri zapisu, inače jedinstvena Veda (znanje) je podeljena u četiri dela prema klasama ljudi kojima je svaki deo bio namenjen (Ring, Sama, Atharva i Yajur -veda), Budući da su vede ogromne (izvorno su imale preko hiljadu obimnih ogranaka i pokrivale su sve oblasti saznanja, od materijalnog do najuvzišenijeg duhovnog) isti autor ih je sažeo u čuvenim Vedanta-sutrama (sutra na sanskritu znači - sažeta izreka), dakle Vedanta-sutre su esencija, sažeta suština Veda; one su veoma visoko intelektualno i filosofsko štivo čiji je smisao prosečnom čoveku a pogotovo čoveku telesnih i materijalnih shvtanja sasvim izvesno NErazumljiv na valjan način (takvi ljudi iz njih razumeju nešto ali ne razumeju onako kako bi trebalo da se razume).
Zbog toga Vedavyasa je napisao još sažetije tumačenje suštine Vedanta-sutri, suštinu od suštine - Srimad Bhagavatam (Bhagavata Purana), koji je komentar na Vedanta sutre sa ukupno 18.000 stihova u dvanaest tomova. Pored tog prirodnog komentara na Vedanta-sutre ("prirodnog" budući da je to komentar od istog autora Vedanta-sutri) postoji i drugi takođe čuven komentar od jednog drugog (velikog) autora - "Sarirakabhasya" (Raspitivanje o Prirodi Utelovljenog Duha) od Sankaracarye, koja je pisana sa stanovišta monizma, namenjena uglavnom impersonalizmu sklonoj klasi ljudi....
Tako je!
Najvjerojatniji put usmenog znanja:
Stvoritelj privremenog Svemira -> Vanzemaljske civilizacije (? BC) -> Khemit (Drevni Egipat) (cca. 65000 - danas) -> Sumer (cca. 4000 BC) -> Vede (cca. 3000 BC) - prvi poznati opsežni zapis Znanja na papiru
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 15:48   #32
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Tako je!
Najvjerojatniji put usmenog znanja:
Stvoritelj privremenog Svemira -> Vanzemaljske civilizacije (? BC) -> Khemit (Drevni Egipat) (cca. 65000 - danas) -> Sumer (cca. 4000 BC) -> Vede (cca. 3000 BC) - prvi poznati opsežni zapis Znanja na papiru
Ti si Mow tak pametan samo se ne slažem sa Sumerom-ipak sam ja pametnija
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 15:50   #33
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Bit ću malo offtopic. Na slovenskom je *ved korijen glagola znati. Prigorci za reći govore i povedati. Volim kad naletim na indoeuropske korijene.
Je zajdem ja van i veli sudeda da mi ima nekaj za povedati. Jedna susjeda je napumpana ,a ne ve se kad bu svadba.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 15:52   #34
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
evo ga, vratio se! znao sam :klap:
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 15:53   #35
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
Zaboravio si goveda.
nije govedo nego gowinda!!!!!
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 16:08   #36
Quote:
outoftheblue kaže: Pogledaj post
Ti si Mow tak pametan samo se ne slažem sa Sumerom-ipak sam ja pametnija
Obožavam kreativnu kritiku.
Moguće je da je Krišna znanje dobio u Khemitu direktno, iako je vjerojatnije da ga je Bratstvo tome poučilo u bližem Sumeru.
MoW is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 17:33   #37
Quote:
MoW kaže: Pogledaj post
Obožavam kreativnu kritiku.
Moguće je da je Krišna znanje dobio u Khemitu direktno, iako je vjerojatnije da ga je Bratstvo tome poučilo u bližem Sumeru.
Ma Sumerani su iz drugog svemira od njh je krenula sva mulja i jad.
Misliš da su Židovi orginalni? Prepisivačina. Mislim potop i to.
Ja da sam vanzemaljac zakasnio morao bi naći neko zaostalo pleme do kojih još braća vanzemaljci nisu došli.
Kule babilonske po cijelom svijetu.
E oni su dali pismo zato te muče.
Prvo pismo ti je ono kad prstom pokažeš tamo.
Vidiš da nisu oni.
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 18:12   #38
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
evo ga, vratio se! znao sam :klap:
Moram da ti se pravdam, a Endi? Smatram završenom onu temu o krajnje potrebnom znanju, (što ne znači da neću još ponešto napisati tamo, ali ne više u vezi sa raspredanjem te teme), a još uvek završavam temu o budizmu i yogi, kad njih završim (a to će biti vrlo brzo) odoh sa foruma, a ostao sam puuuuuuno duže nego sam planirao

Nego, Endi, jesi pogledao one video fajlove na koje sam ti ostavio linkove, naročito onaj sa googla
http://video.google.ca/videoplay?doc...20859246890757

doduše povelik je, 260 MB i traje sat vremena, al svideće ti se (ako znaš i možeš da ukačiš enegleski, pošto tajtla nema).

Zadnje uređivanje Kartikeya : 17.02.2007. at 19:13.
Kartikeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 21:51   #39
Quote:
Kartikeya kaže: Pogledaj post
Moram da ti se pravdam, a Endi? Smatram završenom onu temu o krajnje potrebnom znanju, (što ne znači da neću još ponešto napisati tamo, ali ne više u vezi sa raspredanjem te teme), a još uvek završavam temu o budizmu i yogi, kad njih završim (a to će biti vrlo brzo) odoh sa foruma, a ostao sam puuuuuuno duže nego sam planirao

Nego, Endi, jesi pogledao one video fajlove na koje sam ti ostavio linkove, naročito onaj sa googla
http://video.google.ca/videoplay?doc...20859246890757

doduše povelik je, 260 MB i traje sat vremena, al svideće ti se (ako znaš i možeš da ukačiš enegleski, pošto tajtla nema).
ne, nisam pogledao, jer nemam flatrate, i ovaj mjesec štedim kao lud. svečano obznanjujem da neću gledati nikakve filmove koje mi netko gurne pod nos. nemam looooove to je to.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 21:58   #40
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ne, nisam pogledao, jer nemam flatrate, i ovaj mjesec štedim kao lud. svečano obznanjujem da neću gledati nikakve filmove koje mi netko gurne pod nos. nemam looooove to je to.
Lažeš u ekran
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:54.