Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2014., 13:56   #41
Quote:
Hepi kaže: Pogledaj post
Nekad je telefoniranje bilo paranormalno a danas je to nešto sasvim normalno.
Nekad su se ljudi mogli dovikivati najdalje s jednog brda na drugo brdo, a danas se jasno čuju sa jednog kontinenta na drugi.

Kako znanost napreduje tako paranormalne stvari postaju normalne.
Tako je bilo do sada, i tako će biti i ubuduće.

---
Stvarnost je slojevita. Ona je kao santa leda, mi vidimo samo onaj njen dio koji je iznad mora. Puno toga još ne znamo.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2014., 17:07   #42
Quote:
Quorgyle kaže: Pogledaj post
Post iznad

I tako, tema završila na alternativi...aaaaand I'm out.
Jep, na zalost rub znanosti je previse preko ruba da bi ista ostalo suvislo....

Na kraju se rasprave uvijek svedu na fanaticne religijske fudamentaliste ili jeftine babe-vracare sa jedne strane i nezrele skeptik-nerdove sa druge strane, nikad suvislosti.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 15:22   #43
Nije li netko rekao
da je danasnja magija zapravo buduca tehnologija,
tako su u starom Egiptu mastali o antibioticima, zrakomlatima, Photoshopu, smartphonima i tabletima,
a danas je to dio stvarnosti.

Mi danas mastamo o telepatiji, gledanju na daljinu, teleportaciji,
paralelnim i visim dimenzijama,
a za milijun godina ce biti nesto sasvim normalno.
Austrheim is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 15:46   #44
Quote:
Austrheim kaže: Pogledaj post
Nije li netko rekao
da je danasnja magija zapravo buduca tehnologija,
tako su u starom Egiptu mastali o antibioticima, zrakomlatima, Photoshopu, smartphonima i tabletima,
a danas je to dio stvarnosti.

Mi danas mastamo o telepatiji, gledanju na daljinu, teleportaciji,
paralelnim i visim dimenzijama,
a za milijun godina ce biti nesto sasvim normalno.
Osim viših dimenzija, sve drugo se slažem.
Hepi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 13:39   #45
Quote:
maxpayne kaže: Pogledaj post
Ako i postoji netko takav ,ne kužim kako nitko od njih nije došao da spremi milijun $ u džep
http://web.randi.org/the-million-dollar-challenge.html
Million Dollar Challenge, Las Vegas 2014

I.... još jedan je pao test.
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 21:26   #46
Thumbs up

Telekineza u teoriji i praksi - naučite i probajte sami!

"Telekineza je definirana kao sposobnost pomicanja udaljenih predmeta mentalnom snagom ili nekim drugim netjelesnim načinom.

Tu spada sve, počevši od lebdećih predmeta do klasičnog savijanja žlice. Ali, kako osoba nauči tako nešto? Kako ćemo znati da je nešto tako stvarno i nešto što mi možemo učiniti? Kako možemo vjerovati da je tako nešto moguće?

Prije svega, sjetite se da živimo u beskrajnom i neograničenom svemiru. Toliko se toga odvija, a mi ne možemo razumjeti s našim trenutnim stanjem svijesti. Začahuriti se u svoj svijet znači ograničiti mogućnosti za rastom i dubljim razumijevanjem svijeta.

Druga stvar je da postoji toliko gibanja energija koja se neprestano odvijaju oko nas iako izgleda da cijeli svijet miruje. Možda je telekineza samo manipulacija postojeće energije kako bi došlo do tih suptilnih promjena u svijetu oko nas. Zamislite koliko se brzo Zemlja okreće oko Sunca i koliko se brzo Sunce kreće kroz svemir. Mi smo uvijek u pokretu!

Želim vidjeti svojim očima!

Živimo u svijetu gdje želimo vidjeti kako se stvari odvijaju. Želimo ne samo čuti neku zanimljivu priču, već ju i vidjeti kako se događa! Autorica donjeg videa, Kirsten Cowart, navodi: “Tako sam i ja odlučila naučiti neke osnove kako bih vam mogla pokazati ne samo da je telekineza moguća, već i kako je vi možete naučiti!”


http://youtu.be/Wmfy_MdsY7A

http://youtu.be/H5NwRfMJgOQ
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 16:53   #47
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Telekineza u teoriji i praksi - naučite i probajte sami!

"Telekineza je definirana kao sposobnost pomicanja udaljenih predmeta mentalnom snagom ili nekim drugim netjelesnim načinom.

Tu spada sve, počevši od lebdećih predmeta do klasičnog savijanja žlice. Ali, kako osoba nauči tako nešto? Kako ćemo znati da je nešto tako stvarno i nešto što mi možemo učiniti? Kako možemo vjerovati da je tako nešto moguće?

Prije svega, sjetite se da živimo u beskrajnom i neograničenom svemiru. Toliko se toga odvija, a mi ne možemo razumjeti s našim trenutnim stanjem svijesti. Začahuriti se u svoj svijet znači ograničiti mogućnosti za rastom i dubljim razumijevanjem svijeta.

Druga stvar je da postoji toliko gibanja energija koja se neprestano odvijaju oko nas iako izgleda da cijeli svijet miruje. Možda je telekineza samo manipulacija postojeće energije kako bi došlo do tih suptilnih promjena u svijetu oko nas. Zamislite koliko se brzo Zemlja okreće oko Sunca i koliko se brzo Sunce kreće kroz svemir. Mi smo uvijek u pokretu!

Želim vidjeti svojim očima!

Živimo u svijetu gdje želimo vidjeti kako se stvari odvijaju. Želimo ne samo čuti neku zanimljivu priču, već ju i vidjeti kako se događa! Autorica donjeg videa, Kirsten Cowart, navodi: “Tako sam i ja odlučila naučiti neke osnove kako bih vam mogla pokazati ne samo da je telekineza moguća, već i kako je vi možete naučiti!”


http://youtu.be/Wmfy_MdsY7A

http://youtu.be/H5NwRfMJgOQ
heh..onda znači da je ovaj post vrijedan milijun dolara

James Randi se neće veseliti tome
sigmund freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 20:20   #48
Quote:
sigmund freud kaže: Pogledaj post
heh..onda znači da je ovaj post vrijedan milijun dolara

James Randi se neće veseliti tome
Pravi majstori nikad nece doci u te "cirkuse" za nikakve novce !!

'Što će mi milijun kad upravljam svemirom"

http://m.tportal.hr/vijesti/125114/s...-svemirom.html
__________________
"Mnogi ljudi izgube zdravlje da bi stekli bogatstvo, a zatim izgube bogatstvo da bi vratili zdravlje." - A.J. Materi
“Kad bi ljudi očistili unutarnje zagađenje, tada bi prestali stvarati ono vanjsko.” Eckhart Tolle
"Istina je čudnija od fikcije, jer fikcija mora imati smisla" Mark Twain
L U N is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 00:05   #49
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Pravi majstori nikad nece doci u te "cirkuse" za nikakve novce !!

'Što će mi milijun kad upravljam svemirom"

http://m.tportal.hr/vijesti/125114/s...-svemirom.html
A istina, ali nebi bilo zgoreg da ipak pokupi taj milion pa makar ga nakon toga dao u humanitarne svrhe
sigmund freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 00:23   #50
Moram se složiti time da je novac jako loš mamac za osobe koje eventualno imaju takve sposobnosti.

Mislim da kada uspiješ sebe dovesti do takvog stupnja usput vrlo vjerojatno shvatiš i naučiš da šolde ne znače baš ništa..

Možda je to čak i uvrijedljivo za nekog takvog..
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 11:02   #51
Quote:
Katayama kaže: Pogledaj post
Moram se složiti time da je novac jako loš mamac za osobe koje eventualno imaju takve sposobnosti.
U današnjem svijetu da bi netko odbio milijun dolara

No novac nije jedina nagrada. Nego je i otkrivanje javnosti pa i samoj znanosti da ovdje potencijalno postoji nešto više u igri. Razmisli malo o implikacijama toga. Razmisli da znanost potvrdi nešto što bi ljudski um stavilo imamo izvan fizike. To zajedno sa milijun dolara, ako to ne žele, onda da prostiš ti ljudi su obične budale.

Zadnje uređivanje Ironrage : 21.11.2014. at 11:38.
Ironrage is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2014., 16:10   #52
Quote:
Ironrage kaže: Pogledaj post
U današnjem svijetu da bi netko odbio milijun dolara

No novac nije jedina nagrada. Nego je i otkrivanje javnosti pa i samoj znanosti da ovdje potencijalno postoji nešto više u igri. Razmisli malo o implikacijama toga. Razmisli da znanost potvrdi nešto što bi ljudski um stavilo imamo izvan fizike. To zajedno sa milijun dolara, ako to ne žele, onda da prostiš ti ljudi su obične budale.
potpisujem!
sigmund freud is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 03:11   #53
Quote:
Ironrage kaže: Pogledaj post
U današnjem svijetu da bi netko odbio milijun dolara

No novac nije jedina nagrada. Nego je i otkrivanje javnosti pa i samoj znanosti da ovdje potencijalno postoji nešto više u igri. Razmisli malo o implikacijama toga. Razmisli da znanost potvrdi nešto što bi ljudski um stavilo imamo izvan fizike. To zajedno sa milijun dolara, ako to ne žele, onda da prostiš ti ljudi su obične budale.
Postoji nešto, jako je vrijedno. Mir
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 08:10   #54
Quote:
L U N kaže: Pogledaj post
Pravi majstori nikad nece doci u te "cirkuse" za nikakve novce !!

'Što će mi milijun kad upravljam svemirom"

http://m.tportal.hr/vijesti/125114/s...-svemirom.html
Ovdje sam napomenuo nešto o tome: https://www.forum.hr/showpost.php?p=2...5&postcount=26

Meni se čini malo glupo velike znnstvenike smatrati oholima ili nezrelima. Oni se drže PROVJERENIH I PROVJERLJIVIH činjenica. Kristovo uskrsnuće spada u tkz. izuzetne moći. A znanost te moći smatra lažima, odnosno šarlatanstvom.
Još nitko nije uspio Jamesu Rendiju maznuti njegovih milion dolara za demonstaciju parapsiholoških moći u laboratorijskim uvjetima. Neki tvrde da su te moći realne i čovjeku dostupne. Ima čak i jedan nama blizu doktor psihologije koji tvrdi da se može naučiti savijanja žlica bez djelovanja obične fizičke sile.

http://spiritual-technology.com/?p=199&lang=sr

Nema nam druge nego otići na tečaj "savijanja kašika". Ako drugo ništa barem će mo naučiti jedan mađioničarski trik. Ako stvarno to budemo radili bez fizičke sile, onda će mo se SAMI UVJERITI da postoji još nešto mimo klasične znanosti. A do tada će nam parapsihologija (u što spada i kristovo uskrsnuće) biti običan kurac od ovce.
Znači, 2000 kuna u džep i na tečaj.
Napomena: crkva ove moći smatra SOTONISTIČKIM djelima. To SOTONA daje moć da čovjek može kriviti žlice djelovanjem snage uma

Na ovim seminarima , ljudi se zaista iznenade onim što su u stanju da urade svojim koncentrisanim mislima. To je razlog zbog čega ovaj seminar menja naš pogled na svet i naše odnose sa okolinom. Po našem mišljenju,ovo je samo početak. Ko zna na koje korisne načine će čovek biti u stanju da primeni ove nove sposobnosti ?



Quote:
Ironrage kaže: Pogledaj post
U današnjem svijetu da bi netko odbio milijun dolara
Ima ljudi koji bi odbili milion dolara. Ali moraju imati neke svoje ideološke "više" ciljeve. Ili pak malo udareni u glavu. Ili pak neki boemi kojima novac ne znači ništa.
Ipak je 99.9 % ljudi sljedbenici Krishnamurtija U. G. -a
https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...0&postcount=46
1. Novac je najvažniji u životu.
2. Slobodno prionite na zarađivanje novca.
3. Nikome nemojte povjeriti svoj novac.
4. Ništa nije besplatno na ovom svijetu, čak ni ljubav.
5. Onaj tko štuje novac kao boga bit će bogato nagrađen. Onaj tko štuje
onog drugog Boga bit će obnažen i ostavljen na ulici.
6. Zarađujte novac kako god znate i umijete.

............
105. Proširite svoje horizonte gomilama novca.
106. Novac je jedina stvar koja od života neće napraviti zagonetku.
107. Novac je jedna jedina stvar koja vam pomaže u stvaranju bolje
budućnosti.
108. Bolje vam je da zarađujete gomile novca negoli da budete zadovoljni
svojim načinom života.


Quote:
No novac nije jedina nagrada. Nego je i otkrivanje javnosti pa i samoj znanosti da ovdje potencijalno postoji nešto više u igri. Razmisli malo o implikacijama toga. Razmisli da znanost potvrdi nešto što bi ljudski um stavilo imamo izvan fizike. To zajedno sa milijun dolara, ako to ne žele, onda da prostiš ti ljudi su obične budale.
Primjer je Nikola Tesla koji je pocijepao ugovor sa Westinghausom o postotku zarade koji će njemu pripasti po instaliranom KWatu generatora izmjenične struje.
Tesli je bilo stalo da izmjenična struja bude usvojena kao ona koja će omogućiti mnogo brži razvoj čovječanstva negoli istosmjerna.
Dakle, Tesla je to napravio iz viših ideoloških ciljeva.

Tako je i demonstriranje realnih parapsihičkih moći u laboratoriju može biti posljedica viših ciljeva razvoja znanstvene spoznaje.

Samo je problem u čovjeku koji svako znanstveno dostignuće najprije usmjeri prema ovoj stvari:
http://www.mvinfo.hr/izdvojeno-kriti....php?ppar=4470

Ove zgodne moći vrlo su atraktivne vojsci. Elmar Gruber cijeli prvi dio svoje knjige "Parapsihološki ratovi" posvećuje poprilično detaljnim izvješćima s terena: vuče paralelu s Homerovom "Ilijadom" gdje se grčka vojska također orijentira prema proroštvima; tamo je stvar tumačena kao kontakt s bogovima, danas je sve to, sukladno vremenima, prizemljenije, pa su osnovani laboratoriji i organizirane grupe ljudi posvećene istraživanjima, a sve pod budnom paskom i financijskom potporom obavještajnih vojnih organizacija.

Ili: http://www.jutarnji.hr/pravi-posljed...onesu/1093013/
Govori o tome kako je šef SS-a Heinrich Himmler navodno tijekom rata posjetio Španjolsku jer je vjerovao da se Sveti gral nalazi u manastiru na planini Montserrat u blizini Barcelone.

Glavni čovjek odgovoran za holokaust vjerovao je da će Sveti gral omogućiti Nijemcima nadnaravne moći i dovesti ih do konačne pobjede u Drugom svjetskom ratu.



Zadnje uređivanje krena : 22.11.2014. at 08:36.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.