Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2016., 22:07   #101
Platiti minus,vratiti token ukoliko ste ga imali (inace naplate oko 200tinjak kn) i to je to.


Dugo sam clan HPB (preko 10 g),imam njihovu Visu na rate i mozda ja imam krivo ali minus te kartice mi je sto je ne primaju na svim mjestima. Konkretno,probano u Emmezeti,MikroMakro,cak i Lesnina je nije primala (dodus to je bilo prije skoro 2 g.kad sam probala).
Mozda su se neke stvari promijenile pa sam ja u krivu jer radije koristim Diners i Amex ali mi je u neku ruku zao da moram ciljati ducane.
Ostalo sve ok.
Nadam se uskoro i aplikaciji redomata jer im je prijeko potrebna

Zadnje uređivanje ljuska : 01.09.2016. at 22:21.
ljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 22:59   #102
Quote:
sumrak200 kaže: Pogledaj post
Ja sam sredinom lipnja prešao iz PBZ-a na HPB-ov Superhrvatko ili kako se već zove. Uglavnom, vođenje tekućeg računa + mobilno bankarstvo je besplatno. I stvarno je. Sve funkcionira kako treba i plaća sjeda normalno. S tim da takav račun nema minus i ne možeš kupovati na rate, ali to mi ne treba. Ne znam kakvi su na šalteru jer doslovno nisam nikada bio na njihovom šalteru - račun sam otvorio preko mobitela, a kad trebam novac stavit na račun radim to preko uplatnog bankomata. Uglavnom, nisam primijetio neku bitnu razliku u usporedbi s PBZ, osim toga što sam u PBZ plaćao 15kn mjesečno ono što mi je ovdje besplatno.
Da, mislim da je HPB jedina banka u kojoj je tekući račun i mobilno bankarstvo besplatno do daljnjeg.

I ja bi (najvjerojatnije) imao iskustvo slično tvom da nisam mijenjao mob te otišao do poslovnice da mi reizdaju kodove. Tamo su me zajebali, iako sam naslutio što žele napravit i rekao im da to ne rade, i djelatnica i voditeljica i treća djelatnica su me uvjeravali da je to uobičajena procedura. Na kraju je ispalo da su mi zatvorili besplatan hrvatko račun, odnosno zamjenili ga s klasičnim računom koji se naplaćuje. Neću bit gladan zbog 15 ili 17kn, izgubim mnogo više novca na mnogo veće gluposti, ali takva neprofesionalnost me žalosti.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 13:28   #103
Quote:
ljuska kaže: Pogledaj post
Platiti minus,vratiti token ukoliko ste ga imali (inace naplate oko 200tinjak kn) i to je to.


Dugo sam clan HPB (preko 10 g),imam njihovu Visu na rate i mozda ja imam krivo ali minus te kartice mi je sto je ne primaju na svim mjestima. Konkretno,probano u Emmezeti,MikroMakro,cak i Lesnina je nije primala (dodus to je bilo prije skoro 2 g.kad sam probala).
Mozda su se neke stvari promijenile pa sam ja u krivu jer radije koristim Diners i Amex ali mi je u neku ruku zao da moram ciljati ducane.
Ostalo sve ok.
Nadam se uskoro i aplikaciji redomata jer im je prijeko potrebna


Upadam ko padobranac, al ovo za Visu ba rate nije istina, tj. ne prihvacaju ju iz neznanja.. Trebali bi primiti Visu kao i svaku drugu od tekuceg racuna npr jer je sistem drukciji od Amexa i Dinersa.. Konkretno, prodajni mjesto ne zanima je li kartica na rate ili ne jer kroz pos uredjaj se ne odredjuju rate nego to banka radi naknadno, prodajno mjesto dobiva cjelokupni iznos od banke pdmah, kao kad bi platili karticom tekuceg racuna, a klijentu onda naknadno terete racun u ratama.. Imam Visu od kad je dosla u HPB, i nikad nisam imala problema, ali kad placam ni ne spominjem da je na rate, jer prodavace to uglavnom zbuni.. Bitno je samo da je iznos racuna preko 200kn
__________________
ajde Bože budi drug, pa okreni jedan krug, unazat planetu..
pchelicaMaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 00:52   #104
Ja sam u medjuvremenu, na svoje veliko zadovoljstvo, rijesila problem s tokenima. Imam ugovoreno SAMO internet bankarstvo (kao sto sam imala i u Zabi) i imam dva tokena - fizicki i mToken (takodjer kao u Zabi).
To sto se mToken moze koristiti za dvije usluge, ne znaci da se i mora koristiti za obje (ili da ja moram ugovoriti obje).

(Istina, internet bankarstvo im nije bog zna sto, ali to je za neku drugu raspravu )
__________________
In politics, stupidity is not a handicap.
terra_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 18:29   #105
Quote:
ljuska kaže: Pogledaj post
Platiti minus,vratiti token ukoliko ste ga imali (inace naplate oko 200tinjak kn) i to je to.


Dugo sam clan HPB (preko 10 g),imam njihovu Visu na rate i mozda ja imam krivo ali minus te kartice mi je sto je ne primaju na svim mjestima. Konkretno,probano u Emmezeti,MikroMakro,cak i Lesnina je nije primala (dodus to je bilo prije skoro 2 g.kad sam probala).
Mozda su se neke stvari promijenile pa sam ja u krivu jer radije koristim Diners i Amex ali mi je u neku ruku zao da moram ciljati ducane.
Ostalo sve ok.
Nadam se uskoro i aplikaciji redomata jer im je prijeko potrebna



To je nemoguće. Za razliku od Dinersa i Amexa kojima možes kupovati samo u HR i to na ugovorenim prodajnim mjestima, Visu na rate mozes koristiti apsolutno svugdje gdje primaju Visu u svijetu.

Mislim da problem nastane ako svaki puta kazes prodavacima da hoces kupovati na rate s njom. To ne trebas govoriti uopce. Kad hoces nesto kupiti na rate, daš karticu i to je to. Trgovac provede transakciju kao jednokratnu, a tebi onda HPB to podijeli na ugovoreni broj rata. Dakle ne govori trgovcima da ti kupujes na rate - daj svoju Visu i to je to.
riblogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2016., 17:56   #106
Hvala na info,probat cu.
ljuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 15:10   #107
Pozdrav, može pitanje, imam mobilno bankarstvo HPB, kupovao bih auto u DE,da li plaćanje/prebacivanje mogu obaviti preko aplikacije ili to ne ide tako? Cifra je oko 11000€. Može i svajet... Hvala.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
007jaran is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 19:22   #108
Quote:
007jaran kaže: Pogledaj post
Pozdrav, može pitanje, imam mobilno bankarstvo HPB, kupovao bih auto u DE,da li plaćanje/prebacivanje mogu obaviti preko aplikacije ili to ne ide tako? Cifra je oko 11000€. Može i svajet... Hvala.

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

Možes. Možeš poslati novac u EUR čak i s kunskog tekućeg ako nemaš EUR devizni. Samo moraš promijeniti valutu naloga iz HRK u EUR u unijeti IBAN njemačkog računa. Fiksna naknada, neovisno o iznosu koji plaćaš je 40 kn (samo preko mbankinga i internetskog bankarstva, u poslovnici je dosta skuplje)
riblogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 06:09   #109
Za koliko je vidljivo na njihovom računu ako se uplati ujutro (prije podne)?

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
007jaran is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 08:42   #110
Ovisi. Po mom iskustvu, između 13 i 15 h. Nisu baš najbrži po tom pitanju.

Naravno ako ide iz iste banke onda je skoro odmah vidljivo.

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 18:25   #111
Da li ima tko iskustva sa hpb prepaid karticama? Ne znam koja banka je najbolja i gdje da si ju uzmem jer mislim da mi je ta prepaid kartica najbolja opcija za kupovinu preko interneta.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 22:35   #112
taj neki novi (valjda? nisam u toku) besplatni tekući s besplatnim internet bankarstvom, jel to baš moram imam osobnu? ne živim u HR, pa imam samo putovnicu
hmore85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2016., 22:45   #113
Quote:
hmore85 kaže: Pogledaj post
taj neki novi (valjda? nisam u toku) besplatni tekući s besplatnim internet bankarstvom, jel to baš moram imam osobnu? ne živim u HR, pa imam samo putovnicu
Najbolje ti je skinut aplikaciju i napravit video poziv. Pretpostavljam da će ti trebat osobna, ali bolje provjerit nego pretpostavljat.

Ja sam otvorio taj smart račun, ali su mi ga u poslovnici zatvorili i otvorili klasičan koji se plaća (bez mog dopuštenja).
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 00:19   #114
Quote:
tirkizno kaže: Pogledaj post
Da li ima tko iskustva sa hpb prepaid karticama? Ne znam koja banka je najbolja i gdje da si ju uzmem jer mislim da mi je ta prepaid kartica najbolja opcija za kupovinu preko interneta.

Da, koristim tri godine njihovu Visu prepaid, zadovoljan, sve funkcionira, svugdje prolazi na netu. Sjedaju i uplate s Paypala.

Jednostavno: platis 50 kn za karticu koja traje 3 godine i sve drugo je besplatno. Nema mjesečnih naknada, ako uplate na karticu radis preko HPB bankomata ili u poslovnicama ili u pošti, besplatno je. Isplate su besplatne u pošti ili na HPB bankomatima.

Jedino plaćas uplatu na prepaid karticu ako prebacujes lovu iz druge banke, obicno 2 kn.

Pogledaj link, sve ti piše

https://www.hpb.hr/gradanstvo/kartic...a-s-nadoplatom


Trenutno najjeftinija i najpraktičnija prepaid kartica kod nas. Imas i Hypo Mastercard prepaid ali oni imaju ograničen broj poslovnica i bankomata, HPB ima više bankomata i pun klinac poštanskih ureda za besplatno podizanje novaca i uplatu.
riblogger is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 10:04   #115
Hvala ti na odgovoru! Dvoumila sam se još između erste i zagrebačke,nisam znala gdje bi a bitno mi je da si sama reguliram trošak i da mogu preko bilo koje stranice obavit kupnju.
tirkizno is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 20:06   #116
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Najbolje ti je skinut aplikaciju i napravit video poziv. Pretpostavljam da će ti trebat osobna, ali bolje provjerit nego pretpostavljat.

Ja sam otvorio taj smart račun, ali su mi ga u poslovnici zatvorili i otvorili klasičan koji se plaća (bez mog dopuštenja).
ja sam išla otvoriti račun kako bih mogla pratiti stanje na prepaid kartici (nisam znala da postoji taj besplatni račun, a službenica u banci isto nije spomenula, naravno) i tjedan, dva nakon toga nazvali su me iz hpb (ne znajući da sam otvorila tekući) da mi ponude taj besplatni.

i sad mislim zatvoriti taj i otvoriti besplatni jer je totalno isto.

samo ne znam jel taj besplatni do daljnjeg zaista besplatan ili samo neko vrijeme?
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 21:08   #117
Quote:
chloe jay kaže: Pogledaj post
ja sam išla otvoriti račun kako bih mogla pratiti stanje na prepaid kartici (nisam znala da postoji taj besplatni račun, a službenica u banci isto nije spomenula, naravno) i tjedan, dva nakon toga nazvali su me iz hpb (ne znajući da sam otvorila tekući) da mi ponude taj besplatni.

i sad mislim zatvoriti taj i otvoriti besplatni jer je totalno isto.

samo ne znam jel taj besplatni do daljnjeg zaista besplatan ili samo neko vrijeme?
Meni su rekli da je besplatan do daljnjeg, osim ako se zatraži minus na računu, tad se mora preć na ovaj koji se plaća.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 22:21   #118
da, i meni je tako rečeno.

ali me je neki dan zvao netko iz hpb-a pitati kako sam zadovoljna uslugom banke i spomenula sam taj incident pa je rekao da misli da ionako nije besplatan nakon nekog vremena.

ništa, otići ću ovih dana u banku vidjeti što će reći. stvarno mi ne treba minus, samo sam htjela da mogu provjeravati stanje na prepaid kartici....
chloe jay is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 22:08   #119
https://www.hpb.hr/o-nama/novosti/hp...snizava-kamate

Imaju neku akciju s nižom kamatom na gotovinske kredite (ako je kome zanimljivo), sad sam naletila na vijest

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 19:06   #120
Koja je sema sa ovim hpb supersmart racunom? Koliko Sam skonta otvaranje i vodenje tekuceg racuna je bez naknade , ukoliko ne zatrazite dodatne opcije, takoder ti omogucavaju bezkontaktnu karticu, a preko aplikacije mHPB mozes vrsit uplate od dvi kune po racunu, te gledat stanje racuna...ima li netko osobnog iskustva s ovim i koji su uvijeti i na koje cake treba pazit?
Kserks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:03.