Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2017., 22:38   #9341
Nikada mi do kraja nece biti jasan odnos Amerike prema nama...
Nakon sto su nam za ambasadora postavili onog iz Ankare, koga su turci optuzili da stoji iza neuspesnog puca, ali je u MKD to izveo uspesnije pa se izvadio...

Za novog ambasadora dolazi ni manje ni vise nego Hoyt Brian Yee, koji se prosetao po svim zemljama ovde, udarao packe i postavio zadatke... Na krajuce ce biti ustolicen u onom (pre)ogromnom zamku od ambasade na skopskom Kale-u...

Koji im je kurac ova bedna MKD znaci da postavljaju ambasadore kakve postavljaju u drzave poput Turske, ili sada svog glavnog diplomatu za citav ovaj region....zaista nisam pametan...

Ali on sto znam, dok smo mi njima tako `bitni` da nam salju takvog formata diplomate-agente u civilu, nema nama srece...

Dakle sada konacno znamo ko nam je novi predsednik/premijer/patrijarh i vrhovni sudija ...
vmro is offline  
Old 06.12.2017., 22:04   #9342
Quote:
vmro kaže: Pogledaj post
Dakle sada konacno znamo ko nam je novi predsednik/premijer/patrijarh i vrhovni sudija ...
Dali si za 11 godina vladanja gruje i mijalkova zna koji je koji-predsednik/premijer/patrijarh i vrhovni sudija? Daj ne cvili.
buemba is offline  
Old 08.12.2017., 12:53   #9343
Quote:
buemba kaže: Pogledaj post
Dali si za 11 godina vladanja gruje i mijalkova zna koji je koji-predsednik/premijer/patrijarh i vrhovni sudija? Daj ne cvili.
Sto se uopste zamaras sa mnom...Ajde polako nadji sebi neko lepo odelo i pocni se spremati za docek svog novog vozda na Kale-u...Nije valjda da niste prippremili prigodan kilturno-umetnicki program za taj veliki dan...!!!????

A Zaev verovatno zna da spema dobru orienatlnu kavu, jer uglavnom to ce mi biti poso`....nemoj da nas ruga slucajno, pa da popije samare zbog jedne kave...
vmro is offline  
Old 08.12.2017., 13:35   #9344
Talking

Quote:
vmro kaže: Pogledaj post
Sto se uopste zamaras sa mnom...Ajde polako nadji sebi neko lepo odelo i pocni se spremati za docek svog novog vozda na Kale-u...Nije valjda da niste prippremili prigodan kilturno-umetnicki program za taj veliki dan...!!!????

A Zaev verovatno zna da spema dobru orienatlnu kavu, jer uglavnom to ce mi biti poso`....nemoj da nas ruga slucajno, pa da popije samare zbog jedne kave...
Evo samo za drugara Zaeva, podsjetnik na ključne alate njegovog novog radnog mjesta. Krik tehnologije cca 1517-te:

bruštulin (dolaf/dolap)
http://www.orbus.be/proza/images/dolaf-za-kahvu.jpg

Mažin/Mlinac
http://www.njuskalo.hr/image-bigger/...a-74716873.jpg

Džezva

Mangala i ibrik
ruka-slave is offline  
Old 08.12.2017., 19:13   #9345
Quote:
vmro kaže: Pogledaj post
Sto se uopste zamaras sa mnom...Ajde polako nadji sebi neko lepo odelo i pocni se spremati za docek svog novog vozda na Kale-u...Nije valjda da niste prippremili prigodan kilturno-umetnicki program za taj veliki dan...!!!????

A Zaev verovatno zna da spema dobru orienatlnu kavu, jer uglavnom to ce mi biti poso`....nemoj da nas ruga slucajno, pa da popije samare zbog jedne kave...
Lakse malo, kod tebe hapse i za napisano na FB...
Ako i se ne ide u prdekanu hvali Zaeva, demokratiju, NATO i novog ambasadora.
tihobl is offline  
Old 09.12.2017., 12:10   #9346
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Lakse malo, kod tebe hapse i za napisano na FB...
Ako i se ne ide u prdekanu hvali Zaeva, demokratiju, NATO i novog ambasadora.
Pa valjda mogu da racunam na politicki azil kod vas...Nadam se u tvoje lobiranje
vmro is offline  
Old 09.12.2017., 17:21   #9347
Quote:
vmro kaže: Pogledaj post
Pa valjda mogu da racunam na politicki azil kod vas...Nadam se u tvoje lobiranje
Sta ce ti azil?
U BL je odnos 7:1 u korist zena. Nadjemo ti neku da dobijes drzavljanstvo. Onda cekaj da prodje sejdic-finci pa se kandidujes za predsjednistvo unije ispred reda ostalih.
tihobl is offline  
Old 10.12.2017., 18:22   #9348
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Sta ce ti azil?
U BL je odnos 7:1 u korist zena. Nadjemo ti neku da dobijes drzavljanstvo. Onda cekaj da prodje sejdic-finci pa se kandidujes za predsjednistvo unije ispred reda ostalih.
Pa ako ste pametni da me izaberete, odmah cu uvesti BiH u Evropu, resiti unustranje probleme, BiH ce postati unitarna nedeljiva i neunistiva, R Srpska nezavisna a Hrvati ce dobiti treci...I da , zaposlicu jedno 500-600 000 ljudi,ako treba i miljun... i to da rade i u uslovima ko u socijalizmu...Priznacemo nezvisno Kosovo, ali cemo srbima reci da je to samo dio jos nezavisnije Srbije...


Uh jebote patak, probudio si odmah malog lopova-politicara u meni
vmro is offline  
Old 10.12.2017., 18:25   #9349
Talking

Quote:
vmro kaže: Pogledaj post
Pa ako ste pametni da me izaberete, odmah cu uvesti BiH u Evropu, resiti unustranje probleme, BiH ce postati unitarna nedeljiva i neunistiva, R Srpska nezavisna a Hrvati ce dobiti treci...I da , zaposlicu jedno 500-600 000 ljudi,ako treba i miljun... i to da rade i u uslovima ko u socijalizmu...Priznacemo nezvisno Kosovo, ali cemo srbima reci da je to samo dio jos nezavisnije Srbije...


Uh jebote patak, probudio si odmah malog lopova u meni
Milo Đukanoviću, jes'to ti?
ruka-slave is offline  
Old 10.12.2017., 18:30   #9350
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Milo Đukanoviću, jes'to ti?
Nazlost nisam, on je svoj talenat iskoristio, a ja sam neotkriveni i neiskoristeni talenat...Doci ce mojih 5 minuta, hajt ti..
vmro is offline  
Old 11.12.2017., 21:16   #9351
Quote:
vmro kaže: Pogledaj post
Pa ako ste pametni da me izaberete, odmah cu uvesti BiH u Evropu, resiti unustranje probleme, BiH ce postati unitarna nedeljiva i neunistiva, R Srpska nezavisna a Hrvati ce dobiti treci...I da , zaposlicu jedno 500-600 000 ljudi,ako treba i miljun... i to da rade i u uslovima ko u socijalizmu...Priznacemo nezvisno Kosovo, ali cemo srbima reci da je to samo dio jos nezavisnije Srbije...


Uh jebote patak, probudio si odmah malog lopova-politicara u meni
Ti si covjek koji se trazi!
Morten is offline  
Old 31.12.2017., 02:57   #9352
Sta je sa imenom, da li je odluceno?
Hoce li se ova tema zvati CBR ili CBF (Centralno Balkanska Republika ili Federacija).
tihobl is offline  
Old 31.12.2017., 13:36   #9353
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Sta je sa imenom, da li je odluceno?
Hoce li se ova tema zvati CBR ili CBF (Centralno Balkanska Republika ili Federacija).
Izgleda da su ovi stvarno to resiti... ako zavrsimo sa imenom `Nova Makedonija` to je po meni kapitulacija...

Sa druge strane, bivski grcki ministar spoljnih poslova predlaze da umesto naseg predloga R. Makedonija - Skopje , ime bude Makedonska Republika -Skopje...

po meni ovo je bolji predlog o Nve MKD, na pr. ima Ceska Repblika, Francuska Republika, R. Srpska ... Ma svaki predlog je bolji od Nove Makedonije... ali sta je odluceno videcemo...
Javnost u obe zemlje od vlasti se prprema za resenje...

Nege grcke stranke su protiv da u imenu uopste stoji Makedonija na sto im Cipras odgovara da dok oni izigravaju velike patriote i proble stoje neresen, 150 zemalja je priznalu MKD pod imenom R. Makedonija, i to zemlje kao Amerika, Rusija, Kina, Indija...Skoro svi osim stare kurve, zapadne Evrope i njihovi dominioni, koja je ustvari grcki zastitnik od njenog osnovanja...

Dakle osim za zap. Evropu, za skoro citav ostatak sveta mi smo R Makedonija, i to je jos jedna Daciceva laz, kada je rekao da smo mi `svuda fyrom, a kao srbija jedna od retkih sto nas zove MKD`...

Zaplei su Amerikanci i kraj, moramo 2018 da udjemo u NATO i ostalo ih ne zanima...
vmro is offline  
Old 31.12.2017., 20:06   #9354
Ostace vam ime Makedonija kao jednog od entiteta. Drugi ce biti Ilirida, a Skoplje distriht. U nazivu zajednice nece se pominjati Makedonija i grci se nece moci protiviti. Jedina razlika u odnosu na BiH je sto ce biti siri specijalni i paraleni odnosi i sto ce se odmah izbrisati zapadna granica.
tihobl is offline  
Old 01.01.2018., 17:15   #9355
"Kad si saaaam kad je sve tuuuzno ti se sjeti njeeeee.makedonija ti daje ljubav i sveeee"....lebac i sol...
Sa mog dinosauruskog repertoara od sinoc
Morten is offline  
Old 03.01.2018., 00:18   #9356
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Ostace vam ime Makedonija kao jednog od entiteta. Drugi ce biti Ilirida, a Skoplje distriht. U nazivu zajednice nece se pominjati Makedonija i grci se nece moci protiviti. Jedina razlika u odnosu na BiH je sto ce biti siri specijalni i paraleni odnosi i sto ce se odmah izbrisati zapadna granica.
https://i.giphy.com/media/CoDp6NnSmItoY/200.gif
Only in your dreams bro.

Elem, i meni je "Nova Makedonija" glupo, pa jbt postoje makedonske novine pod tim nazivom. Mada to nešto spekulišu grčki mediji, ne verujem da je tačno, zapravo još uvek nema nikakav zvaničan predlog od medijatora.

Ali opet sa druge strane sve je bolje od ovaj trenutni privremeni šugavi naziv (inače privremen već 25 godina) "BJRM" za upotrebe u međunarodnih organizacija. Još veći hit su mi oni koji su protiv takozvane "promena imena" t.j. promena trenutne reference pod kojim smo učlaneni.

Meni bi bilo idealni naziv "Nezavisna Republika Makedonija (I.R. Macedonia)", ali nažalost takav predlog Grci u skoroj budućnost nikada ne bi prihvatili. Tako da neki kompromisni predlog smatram da bi trebalo da bude "Severna Makedonija". Jeste da bi "Vardarska Makedonija" bio tačniji geografski naziv, ali bi ovaj prvi bio praktičniji i lako bi u budućnosti "Severna" može polako da otpada, e sada pitanje je koliko bi Grci bili razumni u ovaj najapsurdni problem koji Grčka ima sa korištenje imena jedne susedne i nezavisne zemlje, pa rekao bih čak i u istoriji čovečanstva.
DarkAngel17 is offline  
Old 03.01.2018., 00:41   #9357
Quote:
DarkAngel17 kaže: Pogledaj post
"Severna Makedonija".
"Vardarska Makedonija"
Grci nece ni da cuju za ovo.

Vec sam napisao naziv, jos samo da Trirana odustane od CBF i pristane na CBR. Racunaj da je rijeseno 90% oko novog imena. Kad se objavi novo ime nastaje cirkus. Zaev nema dovoljno glasova i da ozvanici novo ime. Tek onda slijedi zavrtanje ruku, a nije iskljucena i vecinska koalicija sa reformisanim VMRO, a mozda se u ambasadi odluce da nema potrebe za 2/3 vecinom i postovanjem ustava pa se novo ime usvoji sa 20-25% glasova (kao sto kazu nama u Bosni: nije vazno sta pise u zakonu vec kako mi tumacimo duh zakona).
tihobl is offline  
Old 03.01.2018., 01:40   #9358
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Grci nece ni da cuju za ovo.
Mi pa nećemo da čujemo za novo složeno ime, tj. BJRM vol.2.

Evo ovako, ako je grčki stav složeno ime sa geografskim nazivom (mada sada i tamo nema neko jedinstvo jer svaka stranka ima različiti stav prema tom pitanju), onda naš stav treba da bude jednostavno ime kao što je "Makedonska Republika", "Republika Makedonija (sa time što bi reč Republika bio eksplicitno naglašen)" ili "Nezavisna Republika Makedonija". Onda Nimitz (medijator u ovaj spor) ponudiće jednostavno ime sa geografskim nazivom i voila: Vardarska ili Severna Makedonija. Onda ako mi prihvatimo predlog, a Grčka bi htela da odbije i ponovo nas blokira u NATO i EU, Grčka bi bila u velikim govnama, jer: 1) biće optužena da je nekonstruktivna stranka u spor koji je sama pokrenula; 2) Dodatno Makedonija ima pravosnažnu presudu Međunarodni Sud Pravde iz 2011-te, koji kaže da je Grčka prekršila spogodbu iz 1995-te prema kome se obavezala da neće koristiti spor oko imena kao alibi za blokiranje Makedoniju u evroatlantske organizacije; 3) O pritisku iz SAD bolje i da ne pričamo.

Ovo su neke moje teorije oko toga kako bi mogao da se odvija proces, možda i ništa od toga da ne bude.
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Vec sam napisao naziv, jos samo da Trirana odustane od CBF i pristane na CBR. Racunaj da je rijeseno 90% oko novog imena. Kad se objavi novo ime nastaje cirkus. Zaev nema dovoljno glasova i da ozvanici novo ime. Tek onda slijedi zavrtanje ruku, a nije iskljucena i vecinska koalicija sa reformisanim VMRO, a mozda se u ambasadi odluce da nema potrebe za 2/3 vecinom i postovanjem ustava pa se novo ime usvoji sa 20-25% glasova (kao sto kazu nama u Bosni: nije vazno sta pise u zakonu vec kako mi tumacimo duh zakona).
Za reformisano VMRO pričati u ovom trenutku je naučna fantastika. Jbt na zadnji kongres su proglasili Gruevskog za počasni predsednik stranke.

Oko nesprovođenje i pogrešno tumačenje zakona to je kod nas nažalost bilo praksa doskorašnje kriminalno-režimske vlasti proteklih 10tak godina. Činenjica je da Makedonija ima puno boljih zakona i od Srbije i od Crne Gore, da su ključni zakoni koja je Evropska Komisija tražila bile usvojene i pre nego što je Crna Gora postala nezavisna zemlja, ali za razliku od Srbije gde je taj proces malo sporiji, imam utisak da kad Srbi donesu zakon bar se trude da koliko-toliko sprovedu to i u praksu. Kod nas... bolje i da ne pričam. Sada evo nešto socijaldemokrate trude se da se pokažu preko sprovođenja izmene zakona o minimalne plate od 165 na trenutne 200 evra, gde konstantno šalju inspekcije rada. Ali tu ima još toliko puno posla da možda i sami nisu svesni šta ih čeka.
DarkAngel17 is offline  
Old 03.01.2018., 09:44   #9359
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Grci nece ni da cuju za ovo.
To nije tocno...Severna Makedonija je stari grcki predlog, a nas Republika Makedonija - Skopje....Imalo jos mnogo predloga, ali ova dva su glavna sa jedne i druge starne...
vmro is offline  
Old 03.01.2018., 20:28   #9360
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
"Kad si saaaam kad je sve tuuuzno ti se sjeti njeeeee.makedonija ti daje ljubav i sveeee"....lebac i sol...
Sa mog dinosauruskog repertoara od sinoc
Dado Topic...Pesma ima bezbroj prerada, ali je Dado original...
vmro is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.