Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2010., 10:05   #61
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Off: Hoćeš reći da je pedagoginja netočno?

On: Meni je žao što se u nekim školama pojedinci ne trude koliko bi trebali.
samo da vam javim da sam "obradila" muža i da je pristao da sina odvedemo psihologu. naručit ćemo se za idući tjedan..javim rezultat razgovora

pozzz vam
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 10:08   #62
odlicna vijest
Bokanjanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 10:12   #63
Quote:
Bokanjanka kaže: Pogledaj post
odlicna vijest
znam..držite mi fige da sve bude ok i da se ovaj moj ne predomisli u zadnji čas
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 10:56   #64
Super! Baš mi je drago. Vidjeti ćete kako će sve postati lakše, s vremenom.
Samo polako i smireno, i sve će sjesti na svoje mjesto! Čovjek ne može vjerovati koliko jedan dobar stručan razgovor dobra može donijeti cijeloj obitelji...
Aida* is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 11:10   #65
Quote:
Aida* kaže: Pogledaj post
Super! Baš mi je drago. Vidjeti ćete kako će sve postati lakše, s vremenom.
Samo polako i smireno, i sve će sjesti na svoje mjesto! Čovjek ne može vjerovati koliko jedan dobar stručan razgovor dobra može donijeti cijeloj obitelji...
ja se već osjećam mirnije..sama činjenica da ćemo ići na razgovor me nekako..smirila..kao da podsvjesno znam da će moj sin sad biti...kako da kažem..dobar.
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 11:25   #66
Quote:
lipakaja_1 kaže: Pogledaj post
..kao da podsvjesno znam da će moj sin sad biti...kako da kažem..dobar.
On je dobar, draga moja Lipakaja. Samo što se možda u nekim trenucima loše ponaša. Sve će biti super. Znam, iz iskustva ti to govorim. Sjetiti ćeš me se na razgovoru, jer, vjeruj mi, ni sama ne znaš, koliko mi sami (roditelji) možemo biti uzrok nekim pojavama u ponašanju svoje djece. Puno ću misliti na tebe, samo imaj otvoreno srce za razgovor. nemoj se sramiti reči sve što te muči. Baš sve.... Još jednom sretno grli:
Aida* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 14:43   #67
Iskreno mi je žao što ste naišli upravo na učiteljicu koja je "odustala" od vaeg djeteta, a tek su u prvom razredu. Njezin posao nije da odustaje već da u suradnji sa vama rješi problem , tj. da vidi iz kojeg je razloga tajko kako je...
Nadam se da će razgovor kod psihiloga pomoći, te da će stvari za malenog krenuti na bolje... mugu samo zamisliti kako je on isfrustriran cijelom takvom situacijom.
Šta god rekli puno, puno je do učiteljice. Mi smo imali sreću da smo dobili učiteljicu sa puno staža i živaca. U razredu je nekoliko dječaka kojima je potrebna pomoć u radu-ona se potrudila da cjeli razred (sada su 3 ) funkcionira kao cjelina, te njima ostali učenici pomažu svakodnevno. međusobno se svaki tjedan izmjenjuju i prate dali su sve prepisali s ploče, pomognu im ako nešto ne razumiju isl. Svi oni su sretni kad navedeni učenici dobiju dobru ocjenu. S druge strane imam primjer u 1. razredu etiketiranje i podjelu djece na čitače i nečitače, s tim da čitači dobivaju drugačije zadatke od nečitača. ne moram napomenuti da su nečitači u razredu etiketirani kao "glupi" od ostale djece...
Moj savjet je također mjenjati razred, pa čak i školu ako stvari ne krenu na bolje. Jer ti počeci mu zaista mogu zgaditi školu zauvjek....
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 15:02   #68
Quote:
živimo sami...on je nama prvo dijete, prvo unuče s obje strane...
Quote:
imamo još jedno dijete..još je beba..
Prvo kažeš da je sin jedinac a onda da imate još jedno dijete...???????????????????????????????
BUBEK is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 16:22   #69
Quote:
BUBEK kaže: Pogledaj post
Prvo kažeš da je sin jedinac a onda da imate još jedno dijete...???????????????????????????????
Bubek daj se skoncentriraj
KatarinaRi is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2010., 23:45   #70
pa ne piše da je jedinac nego prvo dijete, prvi,a imaju još jedno.....hiihihi ak sam ja dobro skontala
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2010., 20:57   #71
Uh...nije lako...znam...i teške su to riječi "odustala učiteljica"...trebalo bi to istjerat na čistac...što je s tim mislila...što stoji iza toga...Jel vas možda slala psihologu, a vi idgađate i nećkate se...je li predložila načine na koje s njim treba radit a vi se tog ne držite...ili nešto slično...neznam, nagađam...Možda je to rekla jer nema suradnje između vas kao roditelja i nje...Svakako razgovarat...koliko god treba...s učiteljicom, pedagogom, psihologom....a najviše s djetetom..Nema kazni...nagrada...gluposti...kazna je već to kad on cijelo popodne mora pisat da nadoknadi zaostatke od tog dana, a nagrada kad je sve to u školi napravio pa se može igrat...To mu se treba razjasnit..Tipa...ideš u školu i to je tvoja obaveza...kao što je moja ići na posao...to je jednostavno tako...ići u školu se MORA...to nitko ne može izbjeći...tamo moraš učiti...pisati...to ne možeš izbjeći...i ako ne napišeš danas, morat ćeš sutra...i ne možeš to izbjeći...i ako pišeš u školi, doma ćeš se igrati, a ako ne pišeš doma ćeš pisati...
I ne padati na te štoseve "ne volim te mama kad me tjeraš pisati" i sl...jer ako djetetu pri takvim štosevima povlađujete, vi ne volite njega..Hiperaktivan ili ne, nije glup...i pogriješili ste onog trena kad ste za njim išli po sobi s tanjurom...da "bar nešto pojede"...ne vjerujući osnovnom zakonu prirode, a taj je da zdravo dijete neće umrijet od gladi...ogladnit će...i jesti...za stolom..Znam što govorim, i sama imam dijete s ADD-om, a i struka mi je rad s djecom...
Ovo sve sam napisala jako dobronamjerno i s željom da prevladate sve probleme....Jer vaše dijete nije lošije od druge djece, i može sve što i drugi...učinite mu uslugu i neka to i sam uvidi
pozz
anin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2010., 12:12   #72
Quote:
lipakaja_1 kaže: Pogledaj post
moj sin ima 7 god i ide u prvi razred.zna sva slova i brojeve..ali problem je što NEĆE da piše u školi..odbija bilo kakvu suradnju..al doma piše..naravno...

učiteljica je odustala od njega...
evo da ti se javim jer sam imala identičnu situaciju,mali je isto prvi razred,još dok nije išao u školu,govorio je kako mrzi školu (odakle mu t ja ne znam)
krenio u školu i priča je ista kao kod tebe,možda je bila i gora,ustaje se za vrijeme nastave,govori da neće pisati,učiteljici ti govori ,ponašanje katastrofa (u vrtiču je bio jedan od boljih dječaka)
učiteljica ga je kažnjavala da ga nije puštala na odmor itd,ja sam tu popiz... i rekla joj ako nije u stanju s djetetom naći ravnitežu,neka izvoli kod školoskog psihologa,ili ću ja .
puno smo s malim pričali,(nije zno razliku između tete u vrtiću i učiteljice).kod kuće smo ga kaznili,zabranili njegove igračke,i mali se odjendom popravio,ocjene same 4,5,učiteljica je rekla da je stvarno iznenađena,njemu je očito trebalo vremena da nadođe to sa školom,možda je i s tvojim u pitanju,nekom treba duže nekom krače a nekom ni ne treba privikanvanje.

p.s,.psiholog nije sramota
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 14:30   #73
samo da vas obavjestim da smo išli kod psihologa (ići ćemo i dalje)..uradio nekoliko testova..sve ok..samo trebamo vježbat sjedenje...hehehehe...

eto..sad sam puno mirnija..

već ima pomaka na bolje..ide polako..al ...glavno je da ide

pozzzz
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2010., 21:45   #74
Super!
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 10:41   #75
nisam se duuugo javljala...samo da vam kažem da smo prestali ići kod psihologinje..ona je uradila nekoliko testova s malim...i na sve joj je komentar bio.."dobro je"..i išli smo cca 6 mj..al ona se samo igrala s njim...stalno bi mi govorila.."opet me pobjedio u toj i toj igri"..pa mislim...mogu i ja to doma jbt...a kad sam je pitala..šta ona misli je li ADHD..ona kaže..ne znam

ugl..sad je treći razred..piše u školi..ponekad sve..ponekad nema nekih dijelova rečenica i što je najvažnije..kad imaju test znanja..uradi SVE zadatke..a prije bi uradio samo prvi ili prva dva a ostalo prazno..ugl..golemi napredak...ne hoda po razredu..i takoo..ugl..ja sam zadovoljna ))

pozzz
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 13:47   #76
vidim ja da je i ovdje sve mrtvo....

DEAD

BYE
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 13:51   #77
jel to možda ovaj mali
http://www.youtube.com/watch?v=LXPo3kAGOpI
4323 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2011., 14:26   #78
hahahhahaha

ne

al ima slično razmišljanje...hahahahahah
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 10:55   #79
opet idemo kod psihologinje, ovaj put kod druge

ove smo godine imali raznih problema u školi, tako da nam je učiteljica savjetovala da odemo opet

nadam se da bude sve ok
lipakaja_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 23:13   #80
evo par pitanja....
Ima li dijete obaveze preko ljeta? Odnosno, ide li na neke aktivnosti ili ima li određeno vrijeme kad čita lektiru ili nešto slično?
To bio bilo dobro da zadrži određenu radnu naviku. Ne znam kakve ste sad probleme imali sada, ali voljela bih ih čuti, jer pretpostavljam što bi moglo biti i što bi vam moglo pomoći, pa ako možete napišite, pa ćemo vidjeti je li to to.
manja mama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:26.