Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.12.2010., 08:45   #61
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Evo, ja sam razrednik i ne bi to radila ni za 500 kn po uceniku iz nekoliko razloga: kao prvo, roditelji jedva cekaju da sve informacije dobiju SERVIRANE...
Zar je moguće da zaista samo ja vidim direktnu vezu između ove rečenice i izraza "public service"? Zar samo ja vidim da je razrednik moga djeteta javna servirka? Kao ona što mi u restoranu na pladnju donese lignje. Je li moguće da smo tako daleko od ovakvog načina razmišljanja? Evo opet jedan link:

http://en.wikipedia.org/wiki/Public_services#Sectors

Obratite pažnju na visoko drugo mjesto u popisu javnih servisa.
maliodpalube is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 08:54   #62
Quote:
maliodpalube kaže: Pogledaj post
frupy...
Evo, ja sam roditelj i upravo to očekujem od tebe: da mi sve informacije serviraš na pladnju, po mogućnosti sa što manje utrošenog moga vremena. Ja te za to vrlo skupo plaćam (RH ima najveća porezna opterećenja u Europi). To što od tih mojih novaca malo u konačnici dođe do tebe, to me ne zanima. Ako ti je malo, daj otkaz, pa se toga sjeti na sljedećim izborima. Ja plaćam puno i za to svoje puno želim i puno usluge. Inače imam obrt i proizvodim kuhinjski namještaj. Zamisli da dođeš u moj salon i kažeš da očekuješ od svoje kuhinje to i to, a ja ti kažem da to neću napraviti BAŠ ZATO ŠTO TI TO OČEKUJEŠ! I to mi je prvi i najvažniji razlog zbog kojega to neću napraviti...
Ej... malo si otišla u toj svojoj ja-primam-plaću-iz-proračuna bahatosti.
Ti nas plaćaš---ma daj molim te...ja ne plaćam porez
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 09:01   #63
Quote:
maliodpalube kaže: Pogledaj post
Zar je moguće da zaista samo ja vidim direktnu vezu između ove rečenice i izraza "public service"? Zar samo ja vidim da je razrednik moga djeteta javna servirka? Kao ona što mi u restoranu na pladnju donese lignje. Je li moguće da smo tako daleko od ovakvog načina razmišljanja? Evo opet jedan link:

http://en.wikipedia.org/wiki/Public_services#Sectors

Obratite pažnju na visoko drugo mjesto u popisu javnih servisa.
Public service = javna usluga, tj. javni sektor..

svaka slicnost sa servisom je slucajna...

a ova tvoja usporedba učitelja/razrednika sa konobaricom u restoranu je vise nego degutantna i bahata...
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 09:01   #64
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
...likovima koji dolaze fotografirati učenike, trgovcima koji dolaze ubrati pretplatu za časopis, agencijama koje beru lovu na izletima i maturalcima, računovotkinji za podmirenje školske kuhinje i drugih novčanih potreživanja, vozaču autobusa kojim se ide na izlet...
Čovjek očito govori iz prakse. Mogli bismo i o ovim temama beskrajno lamentirati kako bi sve to trebalo biti besplatno, ali to nikad neće postati besplatno. Možda u Kuwaitu (zbog znanih razloga) ili pak u već spomenutoj Sjevernoj Koreji (zbog isto tako znanih razloga). Evo opet jedan link u skladu s tezom:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=31752

Ljutili se mi ili ne, ali sva novovijeka dostignuća su za pogonsko gorivo koristila novac. Internet se nije razvio zbog nečijeg tako moćnog i dugotrajnog entuzijazma, već zbog novca. Mreže mobilnih telefonija su također nastale zbog profita. Tristo tehnoloških čuda u automobilima su također ovdje jer ih netko kupuje i plaća. Lumen koji je nekada davno izumio kotač time je zasigurno stekao neku materijalnu korist. Tko to uspije promijeniti u ljudskoj vrsti, zasigurno će nakon toga opet biti - vrlo bogat!
maliodpalube is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 09:01   #65
Quote:
Perzefon@ kaže: Pogledaj post
Svakome kome se prohtije prozvati ga. Roditelju, kolegama, ravnatelju, socijalnom radniku, liječniku, kuharici, čistačicama, likovima koji dolaze fotografirati učenike, trgovcima koji dolaze ubrati pretplatu za časopis, agencijama koje beru lovu na izletima i maturalcima, računovotkinji za podmirenje školske kuhinje i drugih novčanih potreživanja, vozaču autobusa kojim se ide na izlet, knjižničaru zbog nevraćenih knjiga, doktoru koji iz cijepi... nezamislivo dugačak popis. A sve popraćeno hrpetinama izvješća, papira, i svakakvih sranja. Gnjavaža, gnjavaža... prestrašno!

I toga bi se našlo ako bi ozbiljnije propustio nešto odraditi.
Potpisujem...
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 09:06   #66
Quote:
seni001 kaže: Pogledaj post
Ti nas plaćaš---ma daj molim te...ja ne plaćam porez
Eto, to je taj stav. To se u Hrvatskoj neće promijeniti barem još jedno stoljeće... Osim ako tim stavom sasvim ne uništimo realni sektor koji to zaista plaća, pa će se mnogi preko noći osvijestiti. Trenutno smo na jako dobrom putu za takav rasplet situacije.
maliodpalube is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 09:12   #67
s obzirom da sam godinama bila mali poduzetnik, i to u istoj toj bransi u kojoj je doticni "skolski profiter" mogu pretpostaviti kako ce se ova prica dalje odvijati

prvo ce se doticni uvjeren da je trziste taman spremno za njegov proizvod, iako svi na forumu nesto seru, nadmocno osmjehnuti u monitor
nakon toga ce platiti nekog freelancer programera da mu za kikiriki izradi pomenuti software
onda ce za bagatelu kupiti mjesto na nekog americkom serveru ili ako je malo sposobniji naci partnera koji ce financirati server kod njega lokalno...ali to onda treba i odrzavati i imati strucnjaka tako da se ne isplati

nakon toga ce turnuti neku lovu nekome u skolstvu da se uzme njegov projekt mimo natjecaja
nakon toga ce taj netko gurati proizvod do ministarstva i pokusavati uvjeriti ministarstvo da je tocno to ono sto smo cekali godinama i da ce to rjesiti sve probleme u skolstvu (do tada ce naravno cijena vec toliko narasti da ce trebati pozamasna svota iz proracuna da se isto provede u akciju)

zavrsit ce time da ce roditelji imati jos jednu mogucnost vise da se djecom bave jos manje, s jos manje ulozenog truda, vremena i interesa
razrednici ce imati jos jedan posao vise koji im naravno nitko nece platiti jer ce sva lova (koja bude jako velika kao sto to obicno biva) biti rasporedjena na raznorazne face blize ili dalje povezane s projektom.. i bit ce jos vise frustrirani roditeljima koje vise ni bager nece moci dovuci u skolu i kojima ne mozes objasniti da ocjene nisu sve informacije koje bi trebale biti bitne


a dijete ce se u svemu tome naravno izgubiti, jer nikad nije ni bilo bitno ... bitna je lova
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 09:14   #68
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
...konobaricom u restoranu je vise nego degutantna i bahata...
Zar se tu naziru neke predrasude? Omalovažavanje nekog posla koji je, kao i svi poslovi, jednako vrijedan ako je pošten?
maliodpalube is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 09:16   #69
Da, bilo bih mi super da ocjene svog djeteta mogu pogledati i na internetu. Ali da za to trebam platiti, ne bih koristila tu uslugu. I nikako ne bih ovakvu informaciju smatrala dovoljnom - osoban kontakt s učiteljicom je potreban bez obzira na dostupnost ocjena. Ja na informacije ne hodam zbog ocjena (iste znam, jer pratim rad svog djeteta). Isto tako znam ako nema domaće zadaće (jer dobijem obavjest u djetetovoj bilježnici koju moram potpisati).

I što bih ja trebala platiti? Vrijeme unosa ocjena? Eto rješenja:
Kod nas su informacije ovako: jedan dan u mjesecu poslijepodne, a svaki tjedan još jedan sat (kad je učiteljica slobodna - vjeronauk ili engleski) prijepodne. Što se mene tiče, mogu ukiniti jedan sat prijepodne mjesečno, a učiteljica neka taj sat unosi ocjene. Tako joj satnica ostaje ista. A ionako te satove prijepodne može iskoristiti jako mali broj roditelja, tako da učiteljica nikada nema cijeli sat informacije (i može to vrijeme iskoristiti za unos ocjena).

Ja vjerujem Frupy da je opremljenost škola loša. I naravno da bi sve skupa trebalo biti organizirano i napravljeno tako da može učiteljica napraviti svoj posao.
koka2004 is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 09:17   #70
Quote:
maliodpalube kaže: Pogledaj post
Zar se tu naziru neke predrasude? Omalovažavanje nekog posla koji je, kao i svi poslovi, jednako vrijedan ako je pošten?
ja ne omalovazam niti jedan posao... to si upravo ti bio napravio...
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 09:18   #71
Quote:
satori kaže: Pogledaj post
s obzirom da sam godinama bila mali poduzetnik, i to u istoj toj bransi u kojoj je doticni "skolski profiter" mogu pretpostaviti kako ce se ova prica dalje odvijati

prvo ce se doticni uvjeren da je trziste taman spremno za njegov proizvod, iako svi na forumu nesto seru, nadmocno osmjehnuti u monitor
nakon toga ce platiti nekog freelancer programera da mu za kikiriki izradi pomenuti software
onda ce za bagatelu kupiti mjesto na nekog americkom serveru ili ako je malo sposobniji naci partnera koji ce financirati server kod njega lokalno...ali to onda treba i odrzavati i imati strucnjaka tako da se ne isplati

nakon toga ce turnuti neku lovu nekome u skolstvu da se uzme njegov projekt mimo natjecaja
nakon toga ce taj netko gurati proizvod do ministarstva i pokusavati uvjeriti ministarstvo da je tocno to ono sto smo cekali godinama i da ce to rjesiti sve probleme u skolstvu (do tada ce naravno cijena vec toliko narasti da ce trebati pozamasna svota iz proracuna da se isto provede u akciju)

zavrsit ce time da ce roditelji imati jos jednu mogucnost vise da se djecom bave jos manje, s jos manje ulozenog truda, vremena i interesa
razrednici ce imati jos jedan posao vise koji im naravno nitko nece platiti jer ce sva lova (koja bude jako velika kao sto to obicno biva) biti rasporedjena na raznorazne face blize ili dalje povezane s projektom.. i bit ce jos vise frustrirani roditeljima koje vise ni bager nece moci dovuci u skolu i kojima ne mozes objasniti da ocjene nisu sve informacije koje bi trebale biti bitne


a dijete ce se u svemu tome naravno izgubiti, jer nikad nije ni bilo bitno ... bitna je lova
Da, s ovim se na žalost moram složiti. Previše je u Hrvatskoj bilo ovakvih scenarija i sad zaista treba puhati i na hladno...
maliodpalube is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 09:36   #72
ja ću ti odgovoriti kao roditelj i kao prosvjetar (meni inače mrska riječ)
ja kao roditelj voljela bih imati priliku vidjeti ocjene na netu (ali bih i redovno odlazila na info u školu, iz iskustva znam da nije u ocjenama sve), platila vjerojatno ne bih jer je to javno školstvo i očekujem da to država omogući, a znam da država baca pare na pizdarije,( po novom ECDL si objesite mačku o rep jer sad SVI učitelji moju proć neki tečaj,( na porodiljnom sam pa ne znam detalje),pa hnosa se skoro i ne sjećamo, pa nedojebena e matica...)....
a kao učitelj, nije mi problem svakodnevno ažurirati bazu podataka ali, veliko ALI kad bih imala uvjete za to, radim u područnoj školi, nemam ni komp, ni radni prostor za to (u razred ulazi slijedeća smjena a ja se moram maknuti iz škole jer naša škola ima hodnik, wc i dvije učione, kuhinju...i to je to!
Dakle kad mi poslodavac to omogući radila bih to bez posebne naknade (i naravno da mi skine s vrata neke druge, zstarjele, obaveze.
__________________
On the road again......
....moje male ljubavi Z i V....
danka 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 09:38   #73
Quote:
maliodpalube kaže: Pogledaj post
Zar je moguće da zaista samo ja vidim direktnu vezu između ove rečenice i izraza "public service"?
Aha.

Ali ja se na tvom mjestu ne bih brinula, nije neuobičajeno da ljudi vide ono što žele umjesto onoga što jeste.

Quote:
Zar samo ja vidim da je razrednik moga djeteta javna servirka?
A tebi servirka obrazuje djete?

Inače, riječ servirka označava određenu profesiju koja nema veze ni sa public serviceom, a još manje sa obrazovanjem. Tebi je hrvatski predavala servirka?

Quote:
Kao ona što mi u restoranu na pladnju donese lignje.
Vidiš da ipak znaš što znači servirka. Je li moguće da jedino ti ne vidiš razliku između servirke i učiteljice? I jedno i drugo zanimanje vrijede onoliko koliko se dobro obavljaju, ali ja svejedno ne bih ni da mi konobarica obrazuje djete, ali ni da mi učiteljica servira lignje.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 09:38   #74
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
ja ne omalovazam niti jedan posao... to si upravo ti bio napravio...
Čekaj malo... kome je ta usporedba više nego degutantna? I zbog čega?
maliodpalube is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 09:41   #75
Quote:
maliodpalube kaže: Pogledaj post
Čekaj malo... kome je ta usporedba više nego degutantna? I zbog čega?
vidi gore post od shtefy.. lijepo ti je objasnila...
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 09:50   #76
Quote:
danka 29 kaže: Pogledaj post
ja ću ti odgovoriti kao roditelj i kao prosvjetar (meni inače mrska riječ)
ja kao roditelj voljela bih imati priliku vidjeti ocjene na netu (ali bih i redovno odlazila na info u školu, iz iskustva znam da nije u ocjenama sve), platila vjerojatno ne bih jer je to javno školstvo i očekujem da to država omogući, a znam da država baca pare na pizdarije,( po novom ECDL si objesite mačku o rep jer sad SVI učitelji moju proć neki tečaj,( na porodiljnom sam pa ne znam detalje),pa hnosa se skoro i ne sjećamo, pa nedojebena e matica...)....
a kao učitelj, nije mi problem svakodnevno ažurirati bazu podataka ali, veliko ALI kad bih imala uvjete za to, radim u područnoj školi, nemam ni komp, ni radni prostor za to (u razred ulazi slijedeća smjena a ja se moram maknuti iz škole jer naša škola ima hodnik, wc i dvije učione, kuhinju...i to je to!
Dakle kad mi poslodavac to omogući radila bih to bez posebne naknade (i naravno da mi skine s vrata neke druge, zstarjele, obaveze.
Eto, ima i entuzijasta. Samo koliko i u kojoj su mjeri ustrajni? Tezu da internetske informacije nikako ne mogu zamijeniti one "stvarne", već mogu biti samo efikasna i brza nadopuna, smo ponovili već nekoliko puta. Što se tiče uvjeta u školama... bože moj! Mnoge škole nemaju dvoranu za tjelesni, pa to ne znači da onima koje to imaju treba zabraniti korištenje.
Od servirke u restoranu očekujem da mi servira lignje (i da me pritom drži kao malo vode na dlanu). Od neke public-servirke očekujem da mi servira ono što je njen posao i da me isto tako drži kao malo vode na dlanu. Jednako tako ja svojim klijentima na pladnju serviram sve što mogu i umijem i pritom ih držim kao malo vode na dlanu.
maliodpalube is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 09:54   #77
Quote:
maliodpalube kaže: Pogledaj post
Eto, ima i entuzijasta. Samo koliko i u kojoj su mjeri ustrajni? Tezu da internetske informacije nikako ne mogu zamijeniti one "stvarne", već mogu biti samo efikasna i brza nadopuna, smo ponovili već nekoliko puta. Što se tiče uvjeta u školama... bože moj! Mnoge škole nemaju dvoranu za tjelesni, pa to ne znači da onima koje to imaju treba zabraniti korištenje.
Od servirke u restoranu očekujem da mi servira lignje (i da me pritom drži kao malo vode na dlanu). Od neke public-servirke očekujem da mi servira ono što je njen posao i da me isto tako drži kao malo vode na dlanu. Jednako tako ja svojim klijentima na pladnju serviram sve što mogu i umijem i pritom ih držim kao malo vode na dlanu.
kao recimo ovu temu da mu dokazes da ima ljudi koji bi koristili ono kaj bi on kupio od tebe...
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 10:02   #78
covjek koji je "smislio"ovaj sistem po kojem bi roditelji placali uslugu koju rade razrednici koji bi kao unosioci podataka trebali dobivati neki postotak ocito nema pojma ni o knjigovodstvu ni o vodjenju firma a bome ni o nicemu sto s novcima i naplatama ima veze

rekla bih da nije ni blizu osmislio projekt vec da je to sve jos na nivou kako je mali ivica zamislio trgovanje podacima

nema apsolutno nikakve sanse u svemiru da se ikad napravi sistem po kojem bi se generiralo neko naplacivanje klikova i slalo postotak nastavnicima

i nema apsolutno nikakve sanse da skolstvo digne placu onima koji unose podatke za neki pausalni iznos...


sve je to prosipanje pameti a nigdje nikakvog konkretnog znanja o toma kako sustav uopce funkcionira


jedini nacin da tako nesto zazivi je da je to projekt informatizacije skolstva i da ide po inerciji od ministarstva na nize... ali preskupo je i nemoguce je da se to omoguci svim skolama u svim sredinama jer bi na to otislo pola proracuna za skolstvo u godinu dana

moglo bi se desiti da bude izvedeno na lokalnoj bazi kao eksperiment ili proba ali globalno na nivou drzave smo svjetlosnim godinama daleko od toga
satori is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 10:03   #79
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
kao recimo ovu temu da mu dokazes da ima ljudi koji bi koristili ono kaj bi on kupio od tebe...
??
Aj malo pojasni...
I odgovori zašto je usporedba učiteljice i servirke degutantna... Što je u tome tako degutantno da ne možeš progutati? Aj specificiraj mi precizno, molim te!
maliodpalube is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2010., 10:09   #80
Quote:
maliodpalube kaže: Pogledaj post
??
Aj malo pojasni...
I odgovori zašto je usporedba učiteljice i servirke degutantna... Što je u tome tako degutantno da ne možeš progutati? Aj specificiraj mi precizno, molim te!
otprilike kao kad nazoves doktora mesarom
i jedno i drugo su sasvim legitimna i strucna zanimanja ali jedno je jedno a drugo je drugo i koristenjem tih usporedbi tu u biti omalovazavas jednu struku i impliciras da je odgajanje i obrazovanje djece slozeno koliko i serviranje krumpira i kave.. a to jednostavno nije istina i po odgovornosti i kompleksnosti se ne moze usporedjivati a govorim to kao osoba koja je predavala na ucilistu ali i radila kao konobarica
satori is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:42.