Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2012., 15:55   #41
Quote:
ZeljkicaR kaže: Pogledaj post
Zašto ne bih mogla nešto brojiti u satima ako to radimo konstantno desetak puta dnevno po 15ak minuta?? To su vrlo pametni psi pa nekakvog pomaka valjda mora biti pa taman se radilo o djeliću sekunde.
Pes ima 4 mjeseca. Kod tebe je dva. Biti će još deset i više godina. A ti imaš cilja za danas popodne?
LininLjud is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 17:20   #42
Quote:
LininLjud kaže: Pogledaj post
Pes ima 4 mjeseca. Kod tebe je dva. Biti će još deset i više godina. A ti imaš cilja za danas popodne?
Joooj, pa nisam napisala da očekujem da će do navečer naučiti, nego da će pokazati barem MALI napredak, da će sjesti djelić sekunde nego je to prije radila dok imam igračku.

I moram reći da smo s užetom 90% uspjeli! Uglavnom odmah sjedne kad kažem, a ponekad ne moram ni reći Sutra ćemo s lopticom jer je na tome veća fiksacija
ZeljkicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 17:24   #43
Quote:
Smartie kaže: Pogledaj post
Jako čest problem kod bordera i sličnih pasmina. Zato treba bacanja i bilo što slično kada primijetimo i najmanje znakove "opsesivnosti" pravilno dozirati. Za početak prestani bacati loptice i frizbije, pusti da se malo skulira i zaboravi, a onda radi s njom druge stvari (trikove, poslušnost, lovice, traženje, bilo šta...). Tek kad se skulira, a to bi moglo potrajati, loptice koristi isključivo za nagradu, maksimalno 10 bacanja pa dosta. Možda i manje. Igračke isto. Sakri ih i igraj se samo kad se skupa igrate i koristi ih za traženje ili nagrade.

Najveća greška koju ljudi rade kod takvih pasa je što misle da tim psima "treba" još, još još - loptica, trčanja, agilityja... no to sve vodi ka stresnom stanju psa, slaboj koncentraciji, opsesiji, živčanoći i nemiru. Pusti da si sama odredi tempo i radi lagane šetnje sa ovim vježbicama koje sam navela.
Slažem se s ovim što si navela jer to zaista stresnom stanju psa. Odmah sam to primijetila kod svoje borderice, iako su mi neki "pametni" ljudi govorili kako je to normalo, da joj još više bacam kako bih ju umorila...

Al evo, stanje se popravlja nakon cjelodnevnog ponavljanja gradiva: donesi - sjedni...
ZeljkicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 17:38   #44
Quote:
ZeljkicaR kaže: Pogledaj post
Slažem se s ovim što si navela jer to zaista stresnom stanju psa. Odmah sam to primijetila kod svoje borderice, iako su mi neki "pametni" ljudi govorili kako je to normalo, da joj još više bacam kako bih ju umorila...
Pa normalno je da su oni malo "ludi" i ko na struju, ali baš zato treba paziti sa bacanjem jer lako razviju fiksaciju na loptice i sl.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2012., 20:01   #45
Quote:
ZeljkicaR kaže: Pogledaj post
- Uglavnom odmah sjedne kad kažem, a ponekad ne moram ni reći
Ako sjedne odmah sama, to samo znači da se igra bacanja loptice promijenila,
a ne da je nešto napravila što si ti tražila. Ali dobro, to ćete riješiti sutra prijepodne.
LininLjud is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 13:42   #46
Evo da se malo javim s novim vijestima o "hipnotiziranoj" borderici

Za početak ću reći da se stanje jako popravilo, vidi se ogroman napredak...
Ako netko bude imao sličan problem, evo kako sam ga ja pokušala riješiti (i još uvijek rješavam): u početku, kad bih rekla da sjedne, sjela bi, ali to je bilo to. I dalje je imala onaj hipnotizirani pogled na lopticu/uže, a da bih to promijenila i skrenula pažnju od igračke, u ruku sam stavila komadić salame i prošla joj ispred njuškice. Naravno, miris ju je odmah trgnuo iz tog stanja i napravila je odmah što sam joj rekla, npr. lezi. Za nagradu sam joj bacila igračku. I tako smo nekoliko puta ponovile. Nisam joj bacala igračku dok nisam vidjela "normalan" (nefiksacijski) pogled. Sada više ne moram koristiti nikakav miris jer je naučila da mora napraviti što joj kažem da dobije igračku. U početku sam joj zadavala "lagane" zadatke: sjedi, lezi, daj šapu, spin... a danas smo počeli malo zahtjevnije: nazad, roll, nekoliko naredbi zaredom i de nam!
Da se razumijemo, stanje još uvijek nije idealno (onako kako smatram da treba biti), ali sam sretna što me sad napokon čuje i napravi ono što kažem...
Eto, držite fige da nastavimo uzlaznom putanjom...
I hvala svima koji su pokušali pomoći svojim komentarom! :*
ZeljkicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 17:55   #47
Bravo
LininLjud is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 18:37   #48
Ne pretjerujte s trikovima pa to je tek štene od 4 mjeseca stigne još sve naučiti

Zadnje uređivanje Maja0406 : 05.11.2012. at 18:56.
Maja0406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2012., 19:15   #49
Majo, to sam ja već probo. Nije upalilo. Kaj sad, neka. Vidimo s dvije godine dokle će stići.
LininLjud is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 18:13   #50
Link sa fotkama bordera svih boja i oblika. Stalno mu se iznova vraćam i guštam
http://www.colliecorner.com/mm_a.htm
__________________
Jesam, jesam..-
mossie is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 09:53   #51
Quote:
LininLjud kaže: Pogledaj post
Majo, to sam ja već probo. Nije upalilo. Kaj sad, neka. Vidimo s dvije godine dokle će stići.
Možda se varam, ali imam osjećaj kao da me cijelo vrijeme na neki način napadaš i ne odobravaš ništa od onoga što radim...

Po tvome ispada kao da ja svoga psa mučim po cijele dane...
Najprije svi govore koliko su borderi zahtjevni, kako se s njima uvijek nešto treba raditi, kako trebaju i fizičku i mentalnu aktivnost, kako mnogi zbog toga nisu mogli izdržati s njima pa su ih udomili... A kad se nađe netko tko im to sve pokuša omogućiti, onda opet nije dobro, onda ga svi napadaju... Mislim da to nije u redu...

U prvih mjesec i pol dana otkad je moja Jessie stigla k meni, nisam radila pa sam mogla s njom biti po cijele dane. U to sam vrijeme zaista upoznala svoga psa jer se ni na sekundu nije odvajala od mene i naučila sam koliko joj je aktivnosti potrebno i kako reagira u pojedinom trenutku. Ona ima dovoljno vremena za igru, trčanje, druženje s drugim psima, odmor, hranu i učenje / ponavljanje trikova, tako da su joj sve potrebe zadovoljene. A što se tiče tih trikova, pa ne učim ja nju da hoda na trepavicama, nego su to najbanalniji trikovi koje gotovo svako štene bordera nauči do 4 mjeseca starosti. Pa YouTube je pun filmića borderića kako izvode te jednostavne vježbice... Hoćete reći da su svi ti psi do druge godine života prolupali ili što ste već htjeli reći svojim komentarom??
ZeljkicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 11:20   #52
Ma ne, samo se vi radite, ali nemoj očekivati da sve uspije i postvaljati lude rokove. Sve je super.
LininLjud is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 13:44   #53
Prvo volim BC-e, ali zaista nisam mislila da im je toliko izražen nagon za čuvanje i posesivnost...ali slatki su
Tabby is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 08:56   #54
Dugo sam već fascinirana borderima i, eto, od prije 10ak dana je jedna mala borderica ušla u moj život. Ništa ne forsiram, još se upoznajemo i učimo kućnom redu. Da će brzo učiti to sam znala iz tuđih iskustava, ali me opet svaki dan iznova iznenadi ta volja i beskrajna energija.
__________________
Jesam, jesam..-
mossie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 15:45   #55
Thumbs up

Quote:
mossie kaže: Pogledaj post
Dugo sam već fascinirana borderima i, eto, od prije 10ak dana je jedna mala borderica ušla u moj život. Ništa ne forsiram, još se upoznajemo i učimo kućnom redu. Da će brzo učiti to sam znala iz tuđih iskustava, ali me opet svaki dan iznova iznenadi ta volja i beskrajna energija.
Beba borderica, nešto najljepše na svijetu! Daj stavi koju slikicu!! Koliko je stara i odakle je? Uživaj u svakom danu s njom jer jaaako brzo rastu, a kad su tak mali, onda su definitivno neodoljivi...
ZeljkicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2012., 10:51   #56
Nemam pojma kako se ovdje stavljaju fotke...Prosvijetlite me malo..
Mala ima 2,5 mj., iz kućnog je uzgoja ili kako se to već zove. Mama je od Bartolovih dvora, a tata Francuz porijeklom.
Luduje po cijeli dan. Loptica je "ozbiljan posao", a sve ostalo su igračke, šlape pogotovo.
__________________
Jesam, jesam..-
mossie is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 12:25   #57
Pozdrav svim border collie ljubiteljima

Decko i ja planiramo usvojiti jednog border bebaca pa bi svi savjeti kako se pripremiti na to cudo dobrodosli, da jednog dana ispadne ozbiljan pas od tog

Koju literaturu bi preporucili sto se tice odgoja bordera? Koga bi u Zagrebu preporucili da se s njim povezemo sto se tice savjeta za rad i rada s njima?

Zelimo peseka koji bi slobodno jurcao s nama po brdima, s obzirom da smo planinari i ljubitelji prirode, no kako smo u stanu trebat ce puno rada s njim, svjesni smo toga i zato zelimo pruzit psu najbolje sto mozemo
__________________
The wind of heaven is that which blows between a horse's ears.
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 16:38   #58
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim border collie ljubiteljima

Decko i ja planiramo usvojiti jednog border bebaca pa bi svi savjeti kako se pripremiti na to cudo dobrodosli, da jednog dana ispadne ozbiljan pas od tog

Koju literaturu bi preporucili sto se tice odgoja bordera? Koga bi u Zagrebu preporucili da se s njim povezemo sto se tice savjeta za rad i rada s njima?

Zelimo peseka koji bi slobodno jurcao s nama po brdima, s obzirom da smo planinari i ljubitelji prirode, no kako smo u stanu trebat ce puno rada s njim, svjesni smo toga i zato zelimo pruzit psu najbolje sto mozemo
Evo, ja ti mogu reći iz svoga iskustva kako to kod nas ide, iako možda nisam najbolja osoba za to jer moja Jessie ima tek 4,5 mjeseca, ali sam zadovoljna dosadašnjim odgojem. Prije nego sam ju uzela, stvarno sam se jako puno informirala. Prije svega, rekla bih da je to pas kao i svaki drugi pas koji ima svoje potrebe. Dobro, možda ima malo više energije od drugih pasmina...
Koliko ja znam, ne postoji (ili ja bar nisam naišla na to) knjiga koja je isključivo posvećena borderima, ali na internetu postoji hrpa foruma, informacija koji govore o iskustvima vlasnika, potrebama bordera itd. Prouči malo to (ako dosad nisi).
Meni je dosta pomogla knjiga Iana Dunbara „Prije nego nabavite štene“ koju možeš besplatno skinuti ovdje: http://www.canis.hr/Documents/Prije%...%20steneta.pdf
Iako ne govori o borderima, nego općenito o psima, odlična je jer govori o samim počecima kada se odlučujete za psa (kada i odakle nabaviti psa, kako odabrati štene, sve o kućnom odgoju – kako naučiti obavljanje nužde, socijalizacija s ljudima i drugim psima, inhibicija ugriza...). Ja sam knjigu pročitala dosta prije nego sam uzela psa i na taj sam se način psihički pripremila na sve ono što me čeka, što mislim da je dosta važno jer ljudi često nisu svjesni u što se upuštaju. Dunbar ima i knjigu „Nakon što nabavite štene“, ali je na engleskom i sad sam zaboravila gdje sam ju skinula (isto je besplatna), a nastavlja se na ovu prvu. Također sam pogledala i neke njegove DVD-e koji se spominju na kraju prve knjige.
Osim knjiga, na Youtubeu imaš i dosta filmića kako naučiti psa razne trikove. Mene su oduševile dvije cure koje također imaju bordere i rade s njima čuda, a to su: Krissykris1468 (http://www.youtube.com/user/Krissykr.../videos?view=0 ) i kikopup (http://www.youtube.com/user/kikopup/videos?view=0 ) te jedan lik tab289 (http://www.youtube.com/user/tab289/videos?view=0) . Kikopup i Tab imaju dosta filmića o samome odgoju psa što je meni dosta pomoglo u odgoju moje zvjerke.
Ja bih ti savjetovala da prije nego uzmeš bordera sve ovo što sam ti navela proučiš jer će ti biti od ogromne koristi (barem je meni bilo) jer kad dođe mala živahna loptica, nećeš baš imati previše vremena istraživati sve navedeno. E da! Zaboravih jedan video koji jako dobro slikovito pokazuje kako je to imati bordera te daje neke savjete u vezi s borderom pa evo i link: http://www.youtube.com/watch?v=-tGqTi57Bks&feature=plcp

Koji god forum čitala, ljudi su konstantno govorili kako borderi imaju jako puno energije, kako su destruktivni, ludi, kako nisu za svakoga itd. Moram priznati da me bilo malo strah, pogotovo zato što sam u stanu. Ali za sada ja nemam takvih problema sa svojim psom jer dosta radim s njom. Kako izgleda naš dan? Ona me probudi oko 7, idemo van, ona obavi što treba i onda se prošetamo do jedne velike livade u kvartu gdje joj ja bacam lopticu ili frizbi kako bi se istrčala i potrošila jedan dio energije, prije svakog bacanja zadam joj neku naredbu. Nakon sat, sat i pol idemo doma, pranje šapica, sušenje ako je mokra (a skoro je svako jutro mokra jer se uvijek valja u mokroj travi kako bi što prije stigla do loptice), slijedi doručak, malo se mazimo i onda spavanje. Ako je jako umorna, onda spava dosta dugo (do 1, 2 sata popodne), a ak nije, onda do 11, 12 sati. Onda idemo van da se opet popiški i pokaki (10-15 min). Kad se vratimo doma, igramo se, vježbamo trikove, opet papa, možda malo odspava pa opet van na kratko. Opet igra ili nešto slično. I onda navečer oko 7, 8 idemo van na duže: ona se igra s drugim psima, opet loptice, frizbi ili što već ponesemo. To traje sat i pol ili dva. Kad se vratimo doma, večera i spavanje. Naravno, nekad je to drugačije, ovisno o mojem i dečkovom radnom vremenu, ali dosta joj vremena možemo posvetiti jer imamo takve poslove. U stanu nam nije nikad ništa uništila jer ima svoje igračke, a i uspije potrošitu tu silnu energiju. Kad je sama, najčešće spava jer kad se vratimo, uvijek ju probudimo.
Moram naglasiti da su me mnogi odgovarali od bordera jer kao takav pas ne može biti u stanu, ali ja se ne slažem s tim. Kad bismo vikendom otišli mojim roditeljima koji imaju ogromno dvorište, ona ne bi znala što da radi sama u tom dvorištu i stalno bi cvilila da hoće k nama unutra. Kad bismo mi bili vani, to je onda druga priča. Naravno da je lakše kad imaš dvorište, ali dvorište samo neće odgojiti psa. Sa psom se treba konstantno raditi pa bio to border, staford, pudlica, kavalir ili neki deseti.
Ja savjetujem da sa psom treba odmah početi raditi na poslušnosti kako u početku ne bi usvojio loše ponašanje, ali sve to imaš u onim gore navedenim linkovima.

Ja se raspisala! Nadam se da sam malo pomogla.
Kad si mislila uzeti psa i odakle?
Što se tiče ove pasmine i Zagreba, mislim da je osoba koja se treba preporučiti definitivno Alen Mareković. Mislim da će se i ostali složiti sa mnom.
ZeljkicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2012., 21:45   #59
Pozdrav svima!
Meni se čini ŽeljkiceR da su tvoja Jessie i moj Remi brat i seka. Svaka ti čast na naučenim trikovima! Ja sa svojim ipak idem malo sporije.
Inače, i on je pomalo opsjednut lopticom. Ali kad je ja ignoriram ignorira je i on. Zato loptica nikad ne ide s nama u šetnju i služi uglavnom za rastrčavanje u dvorištu.
Evo par Remijevih slikica:
Tu se uši još nisu odlučile šta bi i kako bi




I kad je bio mali..


Salenah is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2012., 16:35   #60
[QUOTE=Salenah;42416164]Pozdrav svima!
Meni se čini ŽeljkiceR da su tvoja Jessie i moj Remi brat i seka. Svaka ti čast na naučenim trikovima! Ja sa svojim ipak idem malo sporije.
Inače, i on je pomalo opsjednut lopticom. Ali kad je ja ignoriram ignorira je i on. Zato loptica nikad ne ide s nama u šetnju i služi uglavnom za rastrčavanje u dvorištu.
Evo par Remijevih slikica:
Tu se uši još nisu odlučile šta bi i kako bi

Da, brat i seka su!! Joj, sjećam se Remija kad sam prvi put došla kod g. Petra, kroz onu ogradicu je stavio svoju njiškicu na moj nos i nije se pomaknuo, baš mi je bio sladak...
Očito je njima ludost za lopticama u krvi A jesu mu se sad uši skroz dignule ili? Mojoj Jessie jesu, a onoj seki koja ima jedno plavo oko nisu skroz. Slučajno smo na livadi na koju idemo sreli tu seku, a na izložbi pasa smo sreli još jednu curu koja ima onu trikolorku iz tog legla. Sad se trebamo i s njom naći. A u kojem ste vi gradu? Baš bi bila fora da se svi nađemo!
ZeljkicaR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:51.