Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2007., 19:06   #1
Dobrovoljno zdravstveno osiguranje - pregledi

Zanima me imaju li putem dobrovoljnog zdravstvenog osiguranja (konkretno Croatia osiguranje) trudnice neke dodatne pogodnosti? Znam da se može raditi UZV koliko god treba prema preporuci specijaliste, no zanima me ima li kakve razlike na porodu (biranje doktora ili bilo što drugo)?
Ako netko zna, help.
Happily is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2007., 20:08   #2
Mislim da ne..
Ovisi sve kakvu policu si sklopila,.. No ovo sto ti mislis.. Biranje doktora pri porodu I sl.je cini mi se samo lijepa zelja.. Ako nemas vezu
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 16:50   #3
Imam to dopunsko, ovisi o tvojoj polici. Moja pokriva jedan kompletan ginekološki + 3 kontrolna. Vođenje trudnoće se drugačije vodi, tako da ta tri kontrolna nisam mogla ispucati za preglede u trudnoći. Koliko sam razgovarala sa svojim dr-om, privatnikom, nema te police koja će ti pokriti baš čitavu trudnoću, jer se pred kraj dolazi doktoru svaka 2 tjedna. Tako da je jednostavnije ići privatniku i uzimati račune pa ih priložiti poreznoj prijavi.
Gdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 19:58   #4
Ja cijelu trunocu vodim kod privatnika, preko cro.osig... Imala sam 2 ili 3 specijalisticka I sve ostalo su kontrolni.. Sada idem svaka 2 tjedna.
Platila sam samo jednom I to razliku za 3D..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 20:03   #5
Quote:
Happily kaže: Pogledaj post
Zanima me imaju li putem dobrovoljnog zdravstvenog osiguranja (konkretno Croatia osiguranje) trudnice neke dodatne pogodnosti? Znam da se može raditi UZV koliko god treba prema preporuci specijaliste, no zanima me ima li kakve razlike na porodu (biranje doktora ili bilo što drugo)?
Ako netko zna, help.

pa lijepo nazovi 08005520 pa pitaj. Mislim da nema. I ovisi koje imaš i u kojem iznosu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 20:46   #6
Meni firma plaća neku srednju policu osiguranja, nije baš osnovna, a imali smo mogućnost nadoplate ako smo htjeli neku bolje. Zvala sam ih i u nijednoj ponuđenoj polici nema plaćeno određivanje krvne grupe, Rh faktora, testa na hepatitis, urinokulture.
Gdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 20:59   #7
Quote:
Gdjica kaže: Pogledaj post
Meni firma plaća neku srednju policu osiguranja, nije baš osnovna, a imali smo mogućnost nadoplate ako smo htjeli neku bolje. Zvala sam ih i u nijednoj ponuđenoj polici nema plaćeno određivanje krvne grupe, Rh faktora, testa na hepatitis, urinokulture.
na polici npr. OPTIMA ima samo klamidija (ona je besplatna) a urinokultura ne. Kao ni ureoplazma, mikroplazma.

Besplatna je klamidija ILI HPV - Biraj!
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2007., 21:01   #8
Te pretrage koje si nabrojila radim preko hzzoa.. Tj. Preko uputnica od socijalne..
A pregledi..tj.vodjenje trudnoce je, kako sam rekla, kod privatnika preko cro.osig... Cijelu trudnocu.
Neznam koju policu imam.. Isto je imam sklopljenu preko firme
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 11:17   #9
Meni piše na kartici koji je program osiguranja, odnosno vrsta, odnosno koja polica.
Gdjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 14:53   #10
trudnice su oslobođene tih plaćanja....senzibilizacija, određivanje grupe, urino kultura...na sve to imaš pravo...imaš uputnicu i ideš....

imaš li svog soc. ginekologa....on tije dužan dati uputnice za te pretrage...
mamaika is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 10:17   #11
OPTIMA
Tri pregleda kod različitih odabranih specijalista po izboru, te dva kontrolna pregleda po obavljenom specijalističkom pregledu
Laboratorijske pretrage bez ograničenja, po preporuci specijaliste
Dijagnostička obrada bez ograničenja, po preporuci specijaliste
Jedan preventivni sistematski pregled ili jedan ciljani sistematski pregled godišnje
dodatne informacije...

Specijalisti:
internist, neurolog, oftalmolog, ortoped, fizijatar, dermatovenerolog, kirurg, radiolog, ginekolog, fizijatar, otorinolaringolog, urolog, infektolog, anesteziolog, onkolog
Laboratorijske pretrage:
sedimentacija, KKS, TR, GUK, trigliceridi, kolesterol, pretraga urina, bilirubin, kreatinin, AST, ALT, GGT, AP, HDL-kolesterol, LDL, Acidum uricum, elektroliti, OGTT, željezo, UIBC, TIBC, Hb A1C, CRP, urinokultura, hemocult, PSA
Dijagnostičke obrade:
EKG, UZ srca i krvnih žila, > EKG-Holter, 24 satni holter tlaka, ergometrija, spirometrija, ultrazvuk trbušnih organa, ultrazvuk dojki i štitnjače, UZ oka, endoskopija,PHD, EEG, color doppler krvnih žila, EMNG, EVP, fundus, vidno polje, tonometrija, keratometrija, alergološko testiranje, bakteriološki brisevi (aerobi-anaerobi), mikološki brisevi, RTG snimanje koštanog sustava, radiološka obrada organa trbušne i prsne šupljine, UZ zglobno-koštanog sustava, Papanicolau test, stupanj čistoće, color doppler, ultrazvuk vaginalnom sondom, mamografija iznad 40. godine.

Netko od vas je spomenuo da Optima ne pokriva urinokulturu i bakteriološke briseve. Ja sam urinokulturu radila već 2 puta preko njih, a i piše na njihovoj stranici da je taj paket pokriva.
nike23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 13:36   #12
imam i ja tu policu.. mene su otkantali za urinokulturu (po preporuci gin.).. ..
sada trebam na zeljezo.. bas me zanima sta ce mi sada reci... ...
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 13:40   #13
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
imam i ja tu policu.. mene su otkantali za urinokulturu (po preporuci gin.).. ..
sada trebam na zeljezo.. bas me zanima sta ce mi sada reci... ...
Ne daj da te otkantaju. Meni su dali urinokulturu na moj zahtjev, a prije par dana sam i željezo vadila. Ako imaš Optimu sigurno imaš pravo na ove pretrage.
nike23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 14:03   #14
pa nemres vjerovat.. ma i ja sam kriva sto se nisam raspitala sto mi polica pokriva, nego njima vjerujem na rijec.. ...
traziti cu ih taj pregled, no kasnije.. kada mi prodje ova prehlada.. ...
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 14:16   #15
Quote:
nike23 kaže: Pogledaj post
OPTIMA
Tri pregleda kod različitih odabranih specijalista po izboru, te dva kontrolna pregleda po obavljenom specijalističkom pregledu
Laboratorijske pretrage bez ograničenja, po preporuci specijaliste
Dijagnostička obrada bez ograničenja, po preporuci specijaliste
Jedan preventivni sistematski pregled ili jedan ciljani sistematski pregled godišnje
dodatne informacije...

Specijalisti:
internist, neurolog, oftalmolog, ortoped, fizijatar, dermatovenerolog, kirurg, radiolog, ginekolog, fizijatar, otorinolaringolog, urolog, infektolog, anesteziolog, onkolog
Laboratorijske pretrage:
sedimentacija, KKS, TR, GUK, trigliceridi, kolesterol, pretraga urina, bilirubin, kreatinin, AST, ALT, GGT, AP, HDL-kolesterol, LDL, Acidum uricum, elektroliti, OGTT, željezo, UIBC, TIBC, Hb A1C, CRP, urinokultura, hemocult, PSA
Dijagnostičke obrade:
EKG, UZ srca i krvnih žila, > EKG-Holter, 24 satni holter tlaka, ergometrija, spirometrija, ultrazvuk trbušnih organa, ultrazvuk dojki i štitnjače, UZ oka, endoskopija,PHD, EEG, color doppler krvnih žila, EMNG, EVP, fundus, vidno polje, tonometrija, keratometrija, alergološko testiranje, bakteriološki brisevi (aerobi-anaerobi), mikološki brisevi, RTG snimanje koštanog sustava, radiološka obrada organa trbušne i prsne šupljine, UZ zglobno-koštanog sustava, Papanicolau test, stupanj čistoće, color doppler, ultrazvuk vaginalnom sondom, mamografija iznad 40. godine.

Netko od vas je spomenuo da Optima ne pokriva urinokulturu i bakteriološke briseve. Ja sam urinokulturu radila već 2 puta preko njih, a i piše na njihovoj stranici da je taj paket pokriva.
evo ja u ruci imam njihovu policu i moram priznati da se moja od ove koju si ti navela razlikuje u urinokulturi.
Kod mene piše KKS, GUK, trigliceridi, kolesterol, pretrage urina, GGT, AP, TR, bilubirin, LDL, kreatinin, ALT, HDL- kolesterol, Acidum uricum, elektroliti, PSA; AST

nigdje se na navodi urinokultura.

Koliko je meni poznato imaju dvije optime jedna osnovna i jedna koja se plaća još oko 500 kuna ali pokriva masu još laboratorijskih pretraga. Ti imaš očito TU.

Leoneeee uzmi policu u ruke... kontroliraj kaj imaš ti
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 14:19   #16
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
evo ja u ruci imam njihovu policu i moram priznati da se moja od ove koju si ti navela razlikuje u urinokulturi.
Kod mene piše KKS, GUK, trigliceridi, kolesterol, pretrage urina, GGT, AP, TR, bilubirin, LDL, kreatinin, ALT, HDL- kolesterol, Acidum uricum, elektroliti, PSA; AST

nigdje se na navodi urinokultura.

Koliko je meni poznato imaju dvije optime jedna osnovna i jedna koja se plaća još oko 500 kuna ali pokriva masu još laboratorijskih pretraga. Ti imaš očito TU.

Leoneeee uzmi policu u ruke... kontroliraj kaj imaš ti
Ovo sam kopirala s njihove stranice.
Ja policu plaćam 137 kn mjesečno bez ikakvih dodataka.
nike23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 14:29   #17
ma nenam di mi je ...
imala sam onu od allianza prije, ali ovu od cro.osig. nemogu nigdje naci.. trazila sam ju kad je ova tema osvanula..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 21:05   #18
Quote:
nike23 kaže: Pogledaj post
OPTIMA
Tri pregleda kod različitih odabranih specijalista po izboru, te dva kontrolna pregleda po obavljenom specijalističkom pregledu
Laboratorijske pretrage bez ograničenja, po preporuci specijaliste
Dijagnostička obrada bez ograničenja, po preporuci specijaliste
Jedan preventivni sistematski pregled ili jedan ciljani sistematski pregled godišnje
dodatne informacije...

Specijalisti:
internist, neurolog, oftalmolog, ortoped, fizijatar, dermatovenerolog, kirurg, radiolog, ginekolog, fizijatar, otorinolaringolog, urolog, infektolog, anesteziolog, onkolog
Laboratorijske pretrage:
sedimentacija, KKS, TR, GUK, trigliceridi, kolesterol, pretraga urina, bilirubin, kreatinin, AST, ALT, GGT, AP, HDL-kolesterol, LDL, Acidum uricum, elektroliti, OGTT, željezo, UIBC, TIBC, Hb A1C, CRP, urinokultura, hemocult, PSA
Dijagnostičke obrade:
EKG, UZ srca i krvnih žila, > EKG-Holter, 24 satni holter tlaka, ergometrija, spirometrija, ultrazvuk trbušnih organa, ultrazvuk dojki i štitnjače, UZ oka, endoskopija,PHD, EEG, color doppler krvnih žila, EMNG, EVP, fundus, vidno polje, tonometrija, keratometrija, alergološko testiranje, bakteriološki brisevi (aerobi-anaerobi), mikološki brisevi, RTG snimanje koštanog sustava, radiološka obrada organa trbušne i prsne šupljine, UZ zglobno-koštanog sustava, Papanicolau test, stupanj čistoće, color doppler, ultrazvuk vaginalnom sondom, mamografija iznad 40. godine.

Netko od vas je spomenuo da Optima ne pokriva urinokulturu i bakteriološke briseve. Ja sam urinokulturu radila već 2 puta preko njih, a i piše na njihovoj stranici da je taj paket pokriva.
Ni ja svoju policu nisam mogla naći. hvala ti puno nike23!
Meni je bilo vrlo zbunjujuće mogu li ići na UZV i rekli su mi kada sam zvala da mogu u neograničeno puta ići na laboratorijske pretrage i UZV.
Happily is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2009., 11:06   #19
optima

Evo da malo ozivim temu.
Ne znam jel su se te police mijenjale od prije 2 godine. Jsam korisnik OPTIMA police kod CZO. Trudnocu sam pocela vodit preko te police. Ispucala sam 1 spec. pregled i 2 kontrolna i sad mi kazu da nemam vise pravo na preglede kod tog istog doktora.
Po polici imam pravo na 3 spec.pregleda i po svakom specijalistickom 2 kontrolna (najvise 6 u godini). Malo mi je cudno da se kontrolni pregledi ne mogu ispucati kod istog dr. Ili se ponovno narucit na spec. pregled kod istog?
Fuzij@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 15:11   #20
Podižem temu

Koja privatno zdravstveno osiguranje je najpogodnije za trudnice?
Koliko se plaća mjesečno i što sve polica pokriva što se tiće trudnoće?
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:47.