Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.10.2011., 18:14   #1
Mjesec

Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Je, krasan je. A jel netko primjetio kao da je malo drugačiji? Najme, u odnosu na uobičajeno, ona tamna područja su malo zakrenuta u desno, prema dolje...barem se meni čini.
Ne čini ti se, Mjesec stalno mijenja svoj nagib gledano sa Zemlje. Ali ne postoji "uobičajeno" jer je nagib svaki dan malo drugačiji.

http://en.wikipedia.org/wiki/Libration

Vjerojatno to do sad nisi primjetila a ova tema je popularizirala gledanje u noćno nebo pa se više primjećuju neke stvari
Adama is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 18:25   #2
Quote:
Adama kaže: Pogledaj post
Ne čini ti se, Mjesec stalno mijenja svoj nagib gledano sa Zemlje. Ali ne postoji "uobičajeno" jer je nagib svaki dan malo drugačiji.

http://en.wikipedia.org/wiki/Libration

Vjerojatno to do sad nisi primjetila a ova tema je popularizirala gledanje u noćno nebo pa se više primjećuju neke stvari
Kao što sam rekao, ne slažem se da je ova tema popularizirala gledanje u nebo. Takvi ljudi gledaju u nebo samo zato da bi vidjeli nešto čudno. A ne znaju kako izgleda nebo inače. Kad shvate da je to sve normalno - nikad više neće pogledati.

Jer ih ne zanima astronomija niti svemir, nego teorije urote i katastrofe.
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2011., 23:51   #3
Quote:
Adama kaže: Pogledaj post
Ne čini ti se, Mjesec stalno mijenja svoj nagib gledano sa Zemlje. Ali ne postoji "uobičajeno" jer je nagib svaki dan malo drugačiji.

http://en.wikipedia.org/wiki/Libration

Vjerojatno to do sad nisi primjetila a ova tema je popularizirala gledanje u noćno nebo pa se više primjećuju neke stvari
E, tenks, baš je zgodna i smirujuća simulacija, i da, bome skygazing je in!
A moglo bi postati još interesantnije ako eruptira onaj Katla na Islandu, čega se stručnjaci pribojavaju, jerbo se pod njim jako i učestalo trese. Sad, jel to uzrokuje ( još) nevidljivi Nibiru...
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 20:57   #4
tu se spominje mjesec,zanima me što kažu ovi astronomski sveznadari oko ovog mjesečevog naginjanja.....tek toliko da se zna,ne morate uopće spominjati odnos svjetlosti ,kutove i ostale opise za vrtičku djecu jel ne vrti se svjetlost po mjesecu i ne pleše sjena,već mjesec cijeli kompletan se naginje ....tko ne vjeruje pogledavajte mjesec par sati i lako i ćorav čovjek to vidi...ona mjesečeva "mora" su oko 17 okomito gore a sada nakon 4 sata su već desno dolje!!!!koliko se ja sjećam mjesečeva os vrtnje je bila fiksna tokom noći...ovo je sad naginjanje brzinom munje....
tomatix is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 04.11.2011., 22:48   #5
A tema o tome zaključana, i to u trenutku kad mjesec gleda gore.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=620177&page=9

Objašnjenje:

http://starchild.gsfc.nasa.gov/docs/...uestion43.html
Pucko300 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 22:49   #6
Quote:
tomatix kaže: Pogledaj post
tu se spominje mjesec,zanima me što kažu ovi astronomski sveznadari oko ovog mjesečevog naginjanja.....tek toliko da se zna,ne morate uopće spominjati odnos svjetlosti ,kutove i ostale opise za vrtičku djecu jel ne vrti se svjetlost po mjesecu i ne pleše sjena,već mjesec cijeli kompletan se naginje ....tko ne vjeruje pogledavajte mjesec par sati i lako i ćorav čovjek to vidi...ona mjesečeva "mora" su oko 17 okomito gore a sada nakon 4 sata su već desno dolje!!!!koliko se ja sjećam mjesečeva os vrtnje je bila fiksna tokom noći...ovo je sad naginjanje brzinom munje....
Ne kužim se puno u astronomiju, ali možda s tim naginjanjem ima neke veze ovaj asteroid yu55 koji bi trebao projuriti blizu mjeseca s 8 na 9
patrick313 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2011., 23:30   #7
Quote:
tomatix kaže: Pogledaj post
tu se spominje mjesec,zanima me što kažu ovi astronomski sveznadari oko ovog mjesečevog naginjanja.....tek toliko da se zna,ne morate uopće spominjati odnos svjetlosti ,kutove i ostale opise za vrtičku djecu jel ne vrti se svjetlost po mjesecu i ne pleše sjena,već mjesec cijeli kompletan se naginje ....tko ne vjeruje pogledavajte mjesec par sati i lako i ćorav čovjek to vidi...ona mjesečeva "mora" su oko 17 okomito gore a sada nakon 4 sata su već desno dolje!!!!koliko se ja sjećam mjesečeva os vrtnje je bila fiksna tokom noći...ovo je sad naginjanje brzinom munje....
Klasični primjer neznanja. X os svakog nebeskog tijela zadržava kut u odnosu na njegovu putanju. Pošto je putanja mjeseca u našem podneblju vizualno parabolična, logika kaže da i položaj Mjeseca se mijenja u skladu sa putanjom.



Već sam napisao negdje na forumu, samo na ekvatoru se njegov položaj/nagnutost vizualno ne mijenja.
Ništa strašno i drastično, jer se to događa već milijardama godina.
I pustite Mjesec na miru, da opet na zatvaraju temu.
Ord Mantel is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 08:33   #8
Quote:
tomatix kaže: Pogledaj post
zašto se onda mjesec nije tako "klanjao" do prije 2 mjeseca?
A da? Nije se "klanjao"?

3.10.2009.


21.2.2010.
Adama is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 09:05   #9
Quote:
Adama kaže: Pogledaj post
A da? Nije se "klanjao"?

3.10.2009.


21.2.2010.

dokazao si što????????točno ono što ti tvrdim...
daj fotke mjeseca iz 2010 ali iz sata u sat,bilo kojeg datuma i onda možeš tvrditi ,to je egzaktan dokaz.ovako si samo nabacio dvije slike faze mjeseca koje potvrđuju samo to se naginje kut svjetlosti a ne i sam mjesec..pogledaj bolje slike,mora su na potpuno istom mjestu bez obzira na fazu mjeseca.
tomatix is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 09:21   #10
Quote:
tomatix kaže: Pogledaj post
..pogledaj bolje slike,mora su na potpuno istom mjestu bez obzira na fazu mjeseca.
Ja da bolje pogledam? Pogledaj prvu fotku i krajnje desno more...nalazi se na skoro 3 sata, na donjoj slici je more negdje oko 4, pola 5...ni približno nisu u istoj poziciji.
Adama is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2011., 12:20   #11
Quote:
Adama kaže: Pogledaj post
Ja da bolje pogledam? Pogledaj prvu fotku i krajnje desno more...nalazi se na skoro 3 sata, na donjoj slici je more negdje oko 4, pola 5...ni približno nisu u istoj poziciji.
Ovo cak i ja vidim. N agornjoj slici je ono malo more, ona tocka izmedju 2-3 sata, a na donjoj je puno nize.
Marko1976 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 12:35   #12
Mjesec

Izgleda da se ukazala potreba za takvom temom
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 19:38   #13
pa što niste čuli za godišnja doba i to da je zemljina os vrtnje zakošena na ekliptiku za 22 stupnja;
a mjesec se , kao i sve ostalo u sunčevom sustavu vrti u ravnini ekliptike.

tako da ga po zimi vidimo pod jednim, a ljeti pod drugim kutom;
također po danu ga u podne (ne) vidimo pod jednim kutem, a u ponoć pod onim drugim, uz sva ostala međustanja u toku 24h. (varijacija je tih 22 stupnjeva, +/-).
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.

Zadnje uređivanje sirovina : 06.11.2011. at 19:47.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 16:22   #14
MI smo još na ovom nivou interpretacije mjeseca
http://www.youtube.com/watch?v=oHCHpXd_Yeo
I tu treba da ostanemo dok nas ne presele u više dimenzije nakon smaka svita!
BudSpencerski is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 06:13   #15
Opet mi nije jasno zašto se ovakva pitanja postavljaju na ovom podforumu umjesto u prirodnim znanostima na nekoj temi astronomije. U šta su se to ljudi pretvorili da svaki efekt koji ne znaju sami objasniti odmah etiketiraju kao nadnaravnu???

Efekt "naginjanja" Mjeseca je prividan. Mjesec se giba oko Zemlje po kružnici (ok, elipsi, ali je gotovo kružna putanja i lakše je razumjeti) i kruži po našem nebu kao i svi drugi objekti - planeti i zviježđa. Nitko nije primjetio da se i zviježđa "naginju"? To je ovaj efekt, na primjeru Oriona dok izlazi, odnosno zalazi:



Potražite Oriona ovih dana oko 22h kad je vidljiv na izlasku (jugoistok) i oko 5 ujutro na zalasku (jugozapad).
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 19:15   #16
Quote:
tomatix kaže: Pogledaj post
tu se spominje mjesec,zanima me što kažu ovi astronomski sveznadari oko ovog mjesečevog naginjanja.....tek toliko da se zna,ne morate uopće spominjati odnos svjetlosti ,kutove i ostale opise za vrtičku djecu jel ne vrti se svjetlost po mjesecu i ne pleše sjena,već mjesec cijeli kompletan se naginje ....tko ne vjeruje pogledavajte mjesec par sati i lako i ćorav čovjek to vidi...ona mjesečeva "mora" su oko 17 okomito gore a sada nakon 4 sata su već desno dolje!!!!koliko se ja sjećam mjesečeva os vrtnje je bila fiksna tokom noći...ovo je sad naginjanje brzinom munje....
Slažem se.
Nekoliko godina unazad promatram nebo i nikad kao u posljednje dvije godine nisam primijetio čudnijeg Mjeseca. Evo pred manje od tjedan dana, sjena se micala u roku dva sata lijevo - gore lijevo - lijevo. Ja ostanem totalno - paf !
A u veljači i ožujku kada je po dvije noći zaredom u svakom od ta dva mjeseca bio vodoravno ''rogat'' - upozoren sam bio da meni nije dobro i da je to nemoguće. Znači, halucinirao sam ja i svi koji su tih noći promatrali nebeski svod.
__________________
Aliens exist!
LaserCut is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 21:16   #17
A što je to čudno kod Mjeseca u veljači i ožujku na zapadu?
Ništa. Takav i treba biti kad se nađe u takvom položaju (odnos sa Zemljom i Suncem).



Bilo bi čudno tek da je takav na jugu.
Ord Mantel is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 23:38   #18
Quote:
tomatix kaže: Pogledaj post
tu se spominje mjesec,zanima me što kažu ovi astronomski sveznadari oko ovog mjesečevog naginjanja.....tek toliko da se zna,ne morate uopće spominjati odnos svjetlosti ,kutove i ostale opise za vrtičku djecu jel ne vrti se svjetlost po mjesecu i ne pleše sjena,već mjesec cijeli kompletan se naginje ....tko ne vjeruje pogledavajte mjesec par sati i lako i ćorav čovjek to vidi...ona mjesečeva "mora" su oko 17 okomito gore a sada nakon 4 sata su već desno dolje!!!!koliko se ja sjećam mjesečeva os vrtnje je bila fiksna tokom noći...ovo je sad naginjanje brzinom munje....

Ne razumijem što hoćete reći s Mjesečevim naginjanjem?
__________________
503 Service Unavailable
No server is available to handle this request.
Gurevich is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 23:51   #19
U pitanju je insinuiranje da je Zemljina os pomjerena i da je sad sve nekako ukošeno i ukešeno u odnosu na Sunce, naravno zbog utjecaja Nibirua (koji ne postoji), jer su to tamo pokušali progurati (odakle je ova tema i izvučena).
Naravno, glavni pobornik te teorije je isti lik, bez obzira pod kojim nickom pisao.
Ord Mantel is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2011., 06:11   #20
To je tako kad ljudi, pobornici raznih nebuloznih teorija o nevidljivim planetima, koji nikada nisu gledali nebo napokon pogledaju i otkriju da stanje ne odgovara slikicama na monitoru. Odmah se diže halabuka, čime zapravo ispadaju smiješni jer se nisu ni potrudili saznati nešto o geometriji nebeskih tijela.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:49.