Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2013., 10:48   #21
znaci nekad imaju rucak a nekad uzinu?
i to je jedini obrok?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 10:52   #22
da jedini (ako mene pitaš), postoji još ručak za djecu koja ostaju u produženom boravku, on je kasnije , mislim oko 13,30.obzirom da je nastava samo ujutro meni ok, pogledam jelovnik pa mi je i za doma lakše kombinirati ručak
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 11:43   #23
Quote:
lea321 kaže: Pogledaj post
da jedini (ako mene pitaš), postoji još ručak za djecu koja ostaju u produženom boravku, on je kasnije , mislim oko 13,30.obzirom da je nastava samo ujutro meni ok, pogledam jelovnik pa mi je i za doma lakše kombinirati ručak
Ako za uzinu imaju cuspajz i jabuku nesto prije 10h, pa kako onda mogu rucati..i sto onda rucaju u pola 2.
(a ne uzeti uzinu i biti gladan do pola dva je dugo)
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2013., 12:56   #24
nemam pojma jer ne koristim produženi boravak....obzirom da su djeca u njemu do 16-16,30 vjerojatno je cjelokupni meni prilagođen potrebama
lea321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 16:19   #25
Da li mogu djeca koja nisu u produženom boravku imati ručak?
Koliko se sjećam to se prije moglo, dodatno se plaćalo.
__________________
relax - nothing is in control

Zadnje uređivanje mandy : 07.03.2013. at 11:33.
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 19:42   #26
Mogu.
Prehrana i boravak su odvojene kategorije. U našoj školi postoji mogućnost plaćanja prehrane skroz do 8. razreda.
__________________
--------------------------------
Peek-a-Boo! is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 11:02   #27
kod nas 8razredi (znači veči razredi) imaju marendu u 10ipol, 3dana u tjednu je kuhano - recimo bolonjez, riblji štapići sa povrčem, maneštra, riža... a dva dana u tjednu je nešto tipa - sendwich, griz, pahuljice s mlijekom, pizza... Šta se tiče automata za slatkiše, uklonjen je, ali automat za piće je tamo, unutra je i coca-cola, fanta, voda... ma da mislim da i to treba maknuti!
saska111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2013., 23:31   #28
Od početka nove školske godine u Hrvatskoj će oko 140 tisuća djece od prvog do četvrtog razreda osnovnih škola dobivati besplatno kao dodatni obrok svježe voće i povrće. U europski program Shema školskog voća, kojim se promiču zdravije prehrambene navike kod djece, uključeno je 836 od 878 osnovnih škola i obuhvaćeno više od 138 tisuća učenika.

Školama će voće i povrće dostavljati 15 dobavljača koji su ispunili uvjete iz javnog poziva, priopćilo je Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta. Na popisu prihvatljivih proizvoda u Hrvatskoj su jabuke, kruške, šljive, breskve, nektarine, mandarine, trešnje, jagode, rajčice i mrkve, doznaje Hina u Ministarstvu poljoprivrede. Neke škole odlučile su se samo za određeno voće.

U Ministarstvu poljoprivrede ističu kako je ovo prva godina provedbe tog programa. Mogle su se uključiti sve osnovne škole te se nadaju da će se one škole koje još nisu uključiti iduće godine. Ovisno o zainteresiranosti, u program će se također moći uključivati i viši razredi, a moći će se provoditi i češće, odnosno djeca bi mogla i češće besplatno dobivati voće i povrće, a ne samo svakog tjedna.

Za provedbu Sheme školskog voća na razini cijele Unije ove je godine izdvojeno gotovo 90 milijuna eura u zajedničkom europskom proračunu, od čega je Hrvatskoj namijenjeno oko 1,1 milijun eura, što pokriva tri četvrtine troškova, pa je ostatak osiguran u državnom proračunu.
__________________
Awakening
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 21:08   #29
U osnovnoj nisam dobio dosta ni za prdnut al mi je sad u srednjoj kebab na pol puta
__________________
Koga, cega janjetine , komu, cemu meni s kim, s cim sa kapulicom mladom meni, meni
'oću bruto plaću na ruke
Tomolav is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 09:07   #30
dijete mi gladno u skoli
i prvo sam mislila da im je meni uzas onda sam vidjela po drugim skolama pa sam skuzila d aje jos ok.
alo svejedno, nigdje voca i povrca, sve to nesto u tragovima ja razmazena nasim vrticem
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 09:11   #31
summer, a kaj joj nemreš svaki dan spakirati neku voćku?
tješi me kaj moj ne bu išao u boravak.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 09:23   #32
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
summer, a kaj joj nemreš svaki dan spakirati neku voćku?
tješi me kaj moj ne bu išao u boravak.
spakirala sam joj danas jedva cekam da joj zub opadne pa da moze odgrizati jabuku ili nektarinu, danas sam joj narezala

ali bas mi je to tuzno, svi ti jelovnici. krumpir, meso, grah, grasak, vocni jogurt i pokoja salata
voce i povrce u tragovima
ok, sretna sam da nema hrenovki, onih medaljona i slicnoga za sad

mala kaze da je fino (osim piletine s kostima i ribe ) ali i malo joj je, tri obroka od kojih je uzina jako slaba, drugacije je navikla jesti
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 09:59   #33
baš i ja gledam što djeca u školi jedu.
ajme majko. meni se želudac diže na one kante pekmeza još od moje škole.
ali djeca jedu... čak i učitelji. ja si nosim hranu. isto razmažena.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 11:18   #34
ja imam zelju kupiti kasetu jabuka i dati u razred
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 11:49   #35
Ja nemam pojma o skolskim jelovnicima, znam sto smo i kako mi jeli u devedesetima i 3 obroka i vocni (ili bilo kakav) jogurt mi se cine super.
Mi smo imali jedan obrok i to je bila snita kruha s dvije kriske posebne, ili pastetom ili margarin i pekmez. U dva tjedna dva dana kuhano (utorkom i cetvrtkom u jutarnjoj smjeni). Caj ili bijela kava samo u jutarnjoj smjeni. Za vrijeme rata smo imali i neke donacije pa smo kao kuhano dobivali neke jastucice od tijesta punjene s mesom koje nitko nije jeo jer su svima bili uzasni.
A znali smo biti u skoli od 8 ujutro do 14 h. Pekare nije bilo. Nisu nam nista pakirali od doma za jesti. Isli smo u skolu pjesice i biciklima, neki i vise od 3 km.
Kako sad izgleda prehrana u osnovnim skolama?
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 11:52   #36
a mi smo zivjeli u kutiji sibica i jeli sljunak


lose izgleda, svaki jelovnik s minimumom voca i povrca i masom krumpira i mesa meni izgleda lose.
to sto se negdje hrane hrenovkama i kruhom ne znaci da je jelovnik od mesa i krumpira dobar, samo bolji.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 12:05   #37
Kod nas u jaslicama jedu kruh 3 puta dnevno
Za dorucak sa salamom, za rucak s varivom i za uzinu neke buhtle ili slicno nesto
Voce mislim da je samo 2-3 puta tjedno
I to valjda te dopadne pola jabuke
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 12:22   #38
Meni je jedno od drazih sjecanja iz djetinjstva kako mi tata ujutro pedantno skorpionski slaze dorucak za u skolu

A jedno od nedragih mamino budjenje telefonom ujutro da ne zaspim - onaj kilometarski kabel od telefona bi mi odvukla ujutro pred vrata od sobe. Ma kenjam, i to mi je
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 12:27   #39
Quote:
Lady Guga kaže: Pogledaj post
Ja nemam pojma o skolskim jelovnicima, znam sto smo i kako mi jeli u devedesetima i 3 obroka i vocni (ili bilo kakav) jogurt mi se cine super.
Mi smo imali jedan obrok i to je bila snita kruha s dvije kriske posebne, ili pastetom ili margarin i pekmez. U dva tjedna dva dana kuhano (utorkom i cetvrtkom u jutarnjoj smjeni). Caj ili bijela kava samo u jutarnjoj smjeni. Za vrijeme rata smo imali i neke donacije pa smo kao kuhano dobivali neke jastucice od tijesta punjene s mesom koje nitko nije jeo jer su svima bili uzasni.
A znali smo biti u skoli od 8 ujutro do 14 h. Pekare nije bilo. Nisu nam nista pakirali od doma za jesti. Isli smo u skolu pjesice i biciklima, neki i vise od 3 km.
Kako sad izgleda prehrana u osnovnim skolama?
Nisam isla u boravak, ali sam u OS uzimala marendu (dorucak, jelte ). I bilo je pastete, hrenovnki (koje smo jedva cekali ), nekih jadnih salama i sireva i coko namaza žnj kvalitete

Do skole je bilo 2 km same uzbrdice i vrlo rijetko su me vodili autom.

Inace, cula sam da je nova kuharica odlicna u mojoj bivsoj OS odlicna i da im svasta spravlja.

Moja mala ce imat srecu jer stanujemo 100 m od OS

@Summer: dobiju dorucak, uzinu i rucak? Koliko inace kosta boravak?
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 12:38   #40
Najdraže jelo u školi mi je bilo tjesto sa makom, to nitko nije htio jesti pa sam jela dok nisam pukla
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.