Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.09.2014., 10:43   #41
Quote:
dalmatus kaže: Pogledaj post
ok, da stanemo na loptu: ja nigdje ne osporavam Ilire, njihovo postojanje i sl. Ja sam samo govorio o teorijama koje je Nikolić iznio u svojoj emisiji i o teorijama koje su tu iznesene od strane Buntovnika isl. Dakle, ne osporavam civilizaciju jer je to suludo! Dajem ti link jer taj link potvrđuje ovo o čemu pišemo ali ne govorim (tražim dokaze) da su Iliri bili Slaveni, da su baštinici neke veličanstvene civilizacije koju im je netko "oteo" i sve to spremio pod tepih svađajući tzv. južnoslavenske narode i sl. Ne sumnjam da nešto "veće" postoji ali dokaza baš i nema odnosno, nitko ih nije uspio posložiti u jednu smislenu priču, pronači nevjerojatne spomenike, umjetničke predmete i sl.
Također, navedeno je i u ovom threadu, područje doline Cetine je jedno od najvažnijih nalazišta u Europi sa brojnim nalazima i nije ni Neretva bila daleko od toga.

Dakle, ovo sada je udaljavanje od teme o Dioklecijanu, Iliri=Slaveni i alternativnog tumačenja naše povijesti o čemu bih ja volio da se tu raspravlja. Stipčevića sam čitao i knjiga mi je iznimno dobra.
Mogu li vas pitati??
Jeste li nekada bili u Aserii-kod Benkovca

Varvarii-ili Bribirskoj glavici u zaleđu Šibenika?

Jeste li bili u Daorson-u kod Stolca?

Eto vam pa proguglajte, ali bih savjetovala i da sami odete i vidite te megalitske građevine-gradove po svoj prilici

O njima se ništa i nigdje tkr. ne piše, niti ih se dubiozno istražuje, a to je ta naša famozna prošlost.

Sada ću bubnuti o mojim razmišljanjima: Troja nije jedan grad, bilo ih je sedam!
Svatko traži u svom okruženju, a meni padaju na pamet odmah ta tri gore spomenuta. Od dvojice sam čitala da Skadar isto spominju u tom kontekstu, a i od Salinasa imamo knjigu o Troji u Gabeli (čula sam priče da je Dubrovnik napravljen od kamena kojeg su uzimali iz razrušenog grada), od Gabele nije tkr. ostalo ništa tj. samo u temeljima se vidi megalitno kamenje). Makedonci je traže kod Ohrida, čak i kod Soluna.
Ono što je Nikolić rekao o Saloni, ponukalo me da idem pogledati i stvarno kod Porta Caesarea imamo megalite i još čudnije, a meni se čini neshvatljivo, što su sama vrata prekrivena sedrom (zna se da ona nastaje cijeđenjem vode) odakle ista kad nam govore kada je Salona građena?
Da li lažu o starosti? Rijeka Jadro nije tekla kroz Salonu nikada-odakle sedra?
Po svemu ovome vidim, da je našim povjesničarima i ostalima zabranjeno da proučavaju našu daleku prošlost.
vranjička1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2014., 15:24   #42
Ova tema nije zaslužila da se ugasi.

Apsolutno se slažem da naša povijest ima previše nelogičnosti kad se krene malo zagrepsti ispod površine.

Ako netko i je došao stoljeća 7. taj se asimilirao u postojeće stanovništvo i s tim stapanjem je došlo do sasvim novog identiteta stanovnika, ali nikakvih konkretnih dokaza za to nema. Naravno da do toga nije došlo preko noći, ali govorimo o ogromnom vremenskom razdoblju.

Činjenice su da su ti spomenuti gradovi ovdje, i to što nitko ne obraća pozornost na njih ne znači da oni ne postoje ili da su prevara. Vjerujem da u osnivačima/graditeljima/žiteljima leži odgovor na mnoga pitanja.

Sjetite se samo koliko se na ovim prostorima promjenilo tzv. nacionalnih identiteta unatrag 100 godina.
ray_barone is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2014., 09:11   #43
Quote:
vranjička1 kaže: Pogledaj post
Mogu li vas pitati??
Jeste li nekada bili u Aserii-kod Benkovca

Varvarii-ili Bribirskoj glavici u zaleđu Šibenika?

Jeste li bili u Daorson-u kod Stolca?

Eto vam pa proguglajte, ali bih savjetovala i da sami odete i vidite te megalitske građevine-gradove po svoj prilici

O njima se ništa i nigdje tkr. ne piše, niti ih se dubiozno istražuje, a to je ta naša famozna prošlost.

Sada ću bubnuti o mojim razmišljanjima: Troja nije jedan grad, bilo ih je sedam!
Svatko traži u svom okruženju, a meni padaju na pamet odmah ta tri gore spomenuta. Od dvojice sam čitala da Skadar isto spominju u tom kontekstu, a i od Salinasa imamo knjigu o Troji u Gabeli (čula sam priče da je Dubrovnik napravljen od kamena kojeg su uzimali iz razrušenog grada), od Gabele nije tkr. ostalo ništa tj. samo u temeljima se vidi megalitno kamenje). Makedonci je traže kod Ohrida, čak i kod Soluna.
Ono što je Nikolić rekao o Saloni, ponukalo me da idem pogledati i stvarno kod Porta Caesarea imamo megalite i još čudnije, a meni se čini neshvatljivo, što su sama vrata prekrivena sedrom (zna se da ona nastaje cijeđenjem vode) odakle ista kad nam govore kada je Salona građena?
Da li lažu o starosti? Rijeka Jadro nije tekla kroz Salonu nikada-odakle sedra?
Po svemu ovome vidim, da je našim povjesničarima i ostalima zabranjeno da proučavaju našu daleku prošlost.
Bio na svim navedenim lokacijama i na još gomilu sličnih. Ništa nevjerojatno, ništa nemoguće... Salinas je govorio gluposti iako se slažem da bi Troja trebala biti na našoj obali. osobno znam neke ljude koji su mu pomagali u istraživanju i rušili mu teoriju na terenu...
Sedra - klasičan materijal gradnje od prapovijesti do srednjeg vijeka (a i kasnije). Posebno za kupole, lukove... Radi se o laganom a ipak jako čvrstom materijalu.

Mislim da je vrime da počneš čitat znanstvenike a ne pizdune šta pokušavaju proslaviti se "otkrićima" a ni osnove ne znaju.
Za čitanje ti preporučujem http://hrcak.srce.hr/ pa onda biraj. Naravno, ne treba sve uzimati zdravo za gotovo i određeni prostor drukčijoj interpretaciji treba ostaviti ali znanost je VRLO precizna i ne bazra se na "čula sam", "rekao mi je", "mislim"...
dalmatus is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.