Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2007., 22:18   #21
nisu gluposti nego realnost ove nase zone sumraka. PBZ. interni naputci.
prebacio placu iz XXX u PBZ. donio potvrdu, stari klijent (ne tako slabi racuni). trazili ugovor o radu i nema dozvoljenog prekoracenja bez toga. inzistirao zbog kombinacije placanje na 6 rata pa fondovima napraviti popust. anyway nakon tri pokusaja (ne dam ugovor) krenuo od glave da pripremim teren. zvao u sjediste da iskopam cijeli komandni lanac. dosao dosta visoko. dobio objasnje da svaka poslovnica postupa po internim pravilima. SVAKA po SVOJIM!!! vratio se u poslovnicu naoruzan tel brojevima.. fakat duga prica... ima jos... da skratim:

digli me na foru, bit ce, bit ce kad sjedne slijedeca placa...nema i dalje...
rezime: nakon mojeg osmijeha i zelje da nazovu upravu "da mi provjere" da li treba ugovor o radu, skuzili da odnio salu - odobreno u roku keks!
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 22:21   #22
Quote:
ruler kaže: Pogledaj post
nisu gluposti nego realnost ove nase zone sumraka. PBZ. interni naputci.
Tim naputkom o traženju uvida u tvoj Ugovor o radu krše preko nekoliko Zakona

Osim toga, ti ako ga daš na uvid - otkrio si poslovnu tajnu

i radi toga možeš dobiti otkaz
__________________
Edgar The Titanodur Master i Titanodur su zaštičena imena Edgar Investa. Sva prava pridržana
Edgar Consulting OPG za proizvodnju krastavaca, distribuciju toplote i optimizaciju duvanja dio je Edgar Investa
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 22:49   #23
Znam. Zato ga nisam dao i bio sam spreman ici do vrha ili traziti zastitu prava.
Imao sam interes zasto sam htio bas tamo.
__________________
Luta on tako, izgubljen i pomracen i ne cuje kako sve jos od davnih vremena odjekuju Nebo-planinom starceve rijeci: - Tko ti ga je to obecao? Ti ni ne znas sto je Legen-grad!
ruler is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 02:06   #24
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Tim naputkom o traženju uvida u tvoj Ugovor o radu krše preko nekoliko Zakona

Osim toga, ti ako ga daš na uvid - otkrio si poslovnu tajnu

i radi toga možeš dobiti otkaz
Banka tebi nije po zakonu dužna dati prekoračenje. A zašto banci daješ prosjek plaće kad dižeš kredit iako je i iznos plaće u većini firmi tajni podatak?
Isto tako je kao JMBG tajna pa ti ga svuda traže i moraš ga dati ili ništa od usluge.

A da se vratim originalnom pitanju threada: moj jedan frend nije dobio kredit (nije ni PBZ ni RBA) jer je bio na probnom roku.
Johny is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 13:10   #25
Kredit ako radis na odredeno

uzela bi mali kredit oko 1000E, e sad me zanima dali ja to mogu s obzirom da sam prijavljena na odredeno?
sorry ako je tema bila , nisam nigdje nasla
_reese_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 21:22   #26
šta nitko ko radi na odredeno nije imao potrebu dić kredit?!
_reese_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 23:30   #27
ovisi koliko si dugo prijavljena na određeno, odnosno koliko dugo radiš. ako si na određeno već dvije godine kod istog poslodavca, možeš podići kredit, odnosno ako si na određeno kod istog poslodavca minimalno jednu godinu, onda možeš podnijeti zahtjev za kredit, ali uz kreditno sposobnog sudužnika!
gami88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 23:42   #28
možeš i veći kredit ako imaš sudužnika koji je zaposlen na neodređeno...sretno
__________________
he he
hrcvkcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2008., 14:24   #29
radim vec dvije god na odredjeno,zanima me ako tko znadal mogu podici gotovinski kredit bez jamaca i suduznika i u kojoj banci??
petra21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2008., 20:48   #30
Quote:
petra21 kaže: Pogledaj post
radim vec dvije god na odredjeno,zanima me ako tko znadal mogu podici gotovinski kredit bez jamaca i suduznika i u kojoj banci??
Mislim da ne možeš nigdje, i da ti svugdje treba kreditno sposobna osoba kao jamac, znači netko tko je zaposlen na neodređeno.
Johnny_B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 14:33   #31
Sve ti ovisi od banke i osobe preko koje to ugovaras. Moj savjet ti je preskoci referente i pokusaj ici nekom visem tko ce se posvetiti tvom slucaju jer onda imas neke sanse.
__________________
Moje fotke
Shockwave is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:57   #32
Negdje sam pročitao da 80 posto građana u RH radi na određeno ili honorarno i da se banke nisu prilagodile novim uvjetima na tržištu rada.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 18:54   #33
Imam stalna mjesečna primanja, a nisam zaposlen za stalno...kredit?

Pozzz

Situacija je sljedeća. Radim skoro 3 godine u jednoj firmi, prvih cca godinu i pol radio sam preko studnet servisa, a ostatak radim, mogli bi reći na crno. Imam redovna mjesečna primanja u visini 500-600 eura. Plača mi se uplačuje na tekući račun otvoren u PBZ-u. U 10.mjesecu dobio sam Visa Charge (nadam se da sam dobro napisao) karticu preko koje mogu podignuti 12 000 kn, s tim da sve što podignem, trebao bih vratiti 25. u sljedećem mjesecu, skida mi se direktno sa tekućeg računa. Prva godina je bezkamatna (tako su mi rekli) te u slučaju ako nemam da pokrijem sve na dan kad se odbija dug sa računa, rekli su da će ostatak skinuti pri sljedećoj uplati. Zbog servisa koji su se zalomili sa automobilom, uletio sam u minus od nekih 6000 kn, te ga neću moć otplatit sad 25. mjesecu, nego ću taj minus moći pokrit kroz 2, 3 mjeseca, jer osim što ovo trebam otplatit, plačam kredit za auto preko tate. Djevojkam koja radi preko student servisa već 4 godine, nakon prve godine dobila je ponudu za neki kredit (u PBZ banci) u visini od 1500 eura, koji je podigla na 3 godine i sad je pri kraju sa isplatom. Mene zanima jel mogu ja, na temelju stalnih mjesečnih primanja iako nisam zapolsen na stalno, podignuti takav kredit ili neku pozajmicu od 1000 eura da bi pokrio taj minus (koliko sam razmišljo, bolje da to otplatim tako da podignem novac, a onda uzmem na 12 rata da vratim tu pozajmicu, nego da sad 2, 3 mjeseca dam po 2000 kn, pa dok platim kredit za auto, osiguranje, gorivo do posla i nazad, da nemam ništa sa strane). Nekretninu nemam na sebi, već samo automobil. Mogu li na temelju uvida u moja mjesečna primanja podignuti takvu pozajmicu (kad su mi izdavali karticu sa početka priče, naveli su da sam zaposlen u toj firmi u kojoj sam sad, samo nisam za stalno zaposlen), ili da tražim od šefa neku potvrdu ili da me prijavi?
Svaki savjet je dobrodošao
gogo208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 23:13   #34
Pitala sam u Splitskoj banci za sebe, isto zaposlena na određeno.
Dakle, ono što su mi rekli je da je moguće dignuti kredit koji ćeš moći otplatiti do isteka ugovora o radu, što je logično. Plaća mora ići preko tvog računa, te moraš imati neku potvrdu o visini plaće, kako bi ti mogli odrediti ratu (jer ti rata ne može biti recimo cijela plaća, kako sam ja to zamišljala da bi napravila) Mislim da sam ja mogla negdje oko 3-4 tisuće eura dignut, ali na kraju ipak nisam..
odlučila sam se štedit i pričekat malo
__________________
Visit my beauty blog!
zekica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 21:46   #35
Quote:
zekica21 kaže: Pogledaj post
Pitala sam u Splitskoj banci za sebe, isto zaposlena na određeno.
Dakle, ono što su mi rekli je da je moguće dignuti kredit koji ćeš moći otplatiti do isteka ugovora o radu, što je logično. Plaća mora ići preko tvog računa, te moraš imati neku potvrdu o visini plaće, kako bi ti mogli odrediti ratu (jer ti rata ne može biti recimo cijela plaća, kako sam ja to zamišljala da bi napravila) Mislim da sam ja mogla negdje oko 3-4 tisuće eura dignut, ali na kraju ipak nisam..
odlučila sam se štedit i pričekat malo
Znaci ja bi po ovom tvom napisanom mogao dignuti kredit? Zaposlen sam na odredjeno 6. mjeseci na ugovoru! Digao bih cca 5000€!?
DIO$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2012., 22:45   #36
Otplata do isteka ugovora o radu... Znači digao bi kredit i otplatio ga za 6 mjeseci 5000 €???
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 09:16   #37
Quote:
petra21 kaže: Pogledaj post
radim vec dvije god na odredjeno,zanima me ako tko znadal mogu podici gotovinski kredit bez jamaca i suduznika i u kojoj banci??
možeš u PBZ ako ti firma dozvoli prijenos primanja (a to bi ti morala)

to je sigurno!
anna2536 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 12:44   #38
Anna, to je post iz 2008.godine...
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 21:40   #39
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
Otplata do isteka ugovora o radu... Znači digao bi kredit i otplatio ga za 6 mjeseci 5000 €???
Ne nego sam prijavljen 6. mjeseci! A cuo sam da kad bih dizao kredit, da moras biti prijavljen na 6 mjeseci za stalno, ili godinu dana na odredjeno...e sad neznam koje su seme u igri....
DIO$ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2012., 20:27   #40
Za PBZ 12 mjeseci treba biti zaposlen bez obzira da li je određeno/neodređeno...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:22.