Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2008., 11:12   #121
Industrijska politika EU?

Zna li netko za neku dobru knjigu ili znanstveni rad o ovoj temi? Gdje se informirati?
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 06:15   #122
Mozes poceti recimo na Wikipediji:
http://en.wikipedia.org/wiki/Europea...conomic_policy

Na dnu tog clanka imas pun kufer linkova, za pocetak. Lako za knjige, prvo kopaj online.
facasplaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 11:59   #123
Tenderi

Zanima me da li ima neka stranica na kojoj se mogu pratiti tenderi koji se objavljuju, jer koliko vidim sve se to mora plaćati.

Ako baš nema ni jedna besplatna, koja je najbolja od ovih koje se nude?
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 18:37   #124
Staklena pločica sa natpisom

Bok ljudači,

Treba mi jedan info. Često znam vidjeti na raznoraznim zgradama lijepe staklene pločice sa imenom firme koje stoje na 2 šarafa onako malo odmaknute od zida. E pitanje je sljedeće: gdje bi to smrtnik mogao nabaviti (pločicu, graviranje ili pjeskarenje sos šarafi) i koliko to zadovoljstvo otprilike košta?
Tiffany_lampa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 19:10   #125
Ja ti znam u Rijeci.
To ti obično rade u staklarskim atellierima.
__________________
Ovo je misljenje a ne savje(s)t
RiNvest® jaše - Proud Platinum Member
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 01:33   #126
Maloprodaja nabava

Jedno pitanje ljudima koji dobro poznaju osnove maloprodaje.

Da li kod nabave artikala maloprodaja unaprijed mora platiti kompletnu nabavnu cijenu?

Tj.

Da li Konzum mora platiti svih 100 000 000 vrećica šećera koje će prodavati u svojim centrima ?

Da li HG Spot zaista kupuje svaku komponentu ili im dobavljač "daje" komponente kroz neki drugi dogovor?

Zaista ovdje nemam pojma kako stvari funkcioniraju, pa ako netko može malo pojasniti bio bih zahvalan.
Randall Flagg is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 22:34   #127
valjda sam skužio što pitaš, pa evo:

avansno plaćanje je jako rijetko kod jačih maloprodaja u odnosu prema dobavljačima, bilo direktno proizvođač bilo distributer.

Obično se radi, naročito kod Konzuma, o poprilično dugim odgodama, od 30 pa do 90 dana, a čak i duže. Neke međusobne obaveze se riješavaju i kompenzacijama (recimo Konzum dobavljaču recimo tog šećera nudi uskrsne ili božićne bonove za zaposlenike).

Što jači promet, obično ide i duža odgoda, ovisno o branši.

Avansno plaćanje se obično koristi kada je riječ o novoj maloprodaji pa se distributeri tako štite da izfiltriraju prevarante, tj da vide jeli riječ o ozbiljnoj firmi ili nekima koji će biti rizik za naplatu.
Također avans se obično stimulira sa dodatnim rabatima jer daje brži priljev kapitala distributeru, pa onda to koriste i firme koje hoće tu dodatnu zaradu, ako su sposobne to isfinancirati.
__________________
Geza: Tako kaže geza i geza kaže Istinu!
lesa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2008., 22:36   #128
Vrijednost hrvatskog trzista?

Vozdra!

Ovako... ovdje u Svedskoj radim u tvrtci koja klijentima, izmedju ostalog, pruza konzultantske i operativne usluge inozemnog etabliranja i/ili lansiranja.
Vec duze vremena pokusavam pronaci pregledne i sumirane podatke o vrijednosti odredjenih segmenata hrvatskog trzista, ali bezuspjesno
Recimo, u ovom aktuelnom slucaju bi me zanimalo trziste konfekcije... konkretnije, godisnji promet zenske odjece.
Da li se u Hrvatskoj uopce vodi takva generalna i javno dostupna statistika od strane nekog instituta/zavoda/institucije ili pak kompanije odnosno firme iskljucivo vrse/narucuju zasebne trzisne analize na osnovu sopstvenih potreba?
__________________
dopusti sebi da se zaljubiš
baci čini na ideal
čiji je grad bez ulica
visoko iznad vlakova
Iluzionist is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 01:13   #129
Podrucje od posebne drzavne skrbi

Imam firmu cije je sjediste u zagrebu i zanima me da li je moguce prebaciti sjediste firme u npr topusko (koje spada u 1 skupinu POPDS) i da li su onda davanja drzavi manja i dal se dobiju neki poticaji za razvoj ili .nize kamatne stope za kredite.
naime imam u topuskom nekretninu na koju bi registrirao firmu
djubre44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 10:02   #130
Čak iako prebaciš sjedište na PPDS dobit mora biti ostvarena na tom području da bi imao pravo na povlastice. Povlastice su ti 100% oslobođenje plaćanja poreza na dobit ali pod uvjetom da imaš 5 ili više zaposlenih na neodređeno vrijeme od kojih više od 50% rade i žive na području PPDS-a duže od 9 mjeseci.
Možes čak i otvoriti poslovnicu pa sva dobit koju ostvariš u toj poslovnici koja je na PPDS području također je, pod istim uvjetima oslobođena plaćanja PD-a.
Ovo gore vrijedi ak si poduzeće.
Ak si obrt, onda sve isto al trebaš imati 3 djelatnika na neodređeno.
Što se tiče kredita HBOR ima opciju kreditiranja za razvoj PPDS-a i kamata je 4% al to moras vidit da li se uklapaš
knjigovodcica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 00:00   #131
http://www.dzs.hr/

Prvo probaj tu, pa onda preko toga traži linkove. Moguće da te zeka neimanje čćšđž na tastaturi mada nije baš vjerovatno.
marlboro men is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 13:07   #132
Obrt vezan za video usluge?

Gledam nema niš vezano uz ovu temu novijeg datuma.
11.4. u NN je izišlo da su strpali obrt za snimanje filmova i video filmova u Fotografske usluge, a to znači da se ne može otvorit bez Fotografskog zvanja...
Jel kome poznato dal postoji koji drugi oblik obrta a da uključuje i usluge snimanja?
__________________
Where is ANY KEY?
Mrki_Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2008., 08:29   #133
Mi imamo registrirano snimanje, umnožavanje snimljenih zapisa i prodaju istih pod slobodnim obrtom.
Procitala ove NN od 11.4. i nisam nasla nista gdje se spominje snimanje ili slicno
kaplja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2008., 14:24   #134
Energetika firme u HR - molba

Postovanje,

da li mozete da mi date linkove firme iz Hrvatske koje se bave energetikom.

napravio sam stranu na internetu sa linkovima iz firmi u regionu iz oblasti energetike pa bih voelo da imam sto vise firmi iz svih zemalja

Hvala
Dalibor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 23:18   #135
evo za hr imaš na stranicama od gospodarske komore poslovni registar i napravis pretrazivanje po NKD djelatnostima za energetiku i da ti izlist sa svim podacima i linkom na stranice...

http://www1.biznet.hr/HgkWeb/do/advsearch/results
neve_ergosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 11:59   #136
CE i EMC certifikati

Pozdrav.

Daklem situacija je sljedeca, kalmeta je potpisao PRAVILNIK
O ELEKTROMAGNETSKOJ KOMPATIBILNOSTI (EMC)



Malo mi nejasno kojim kriterijem se odredjuje koji proizvod mora imati EMC, moze li mi tko pojasniti?

Recimo automati za kavu i rashladjivaci za vodu kakvi se koriste u firmama imaju na sebi naljepnicu CE ali ne i EMC oznaku? Dok je za uvoz slicnog aparata potrebno imati EMC test report.

Da li Podravka, Uniqa, drinkomatic i sl. krse zakon koristeci aparate koji ne zadovoljavaju EMC standard?
Matej Rijeka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2008., 12:52   #137
Prema pravilniku sva elektrotehnička roba mora imati EMC certifikat.
Naljepnica C ti je ok, ali UVOZNIK (ne distributer) mora imati dokumentaciju kod sebe (koju proslijeđuje distributerima)
Zakon može kršiti samo uvoznik. korisnik nema niš s time.
Sroljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 12:17   #138
Baze podataka

Često dobijem SMS poruku tj reklamu za nešto ili na mail, ne mislim samo na SPAM nego često dobijem i reklamu, normalnu koja je prošla bez problema, i zanima me da taj netko tko mi je poslao meni i još tisućama drugih ima vjerovatnu neku bazu podataka gdje je pod bcc stavio ostalih par tisuća.

Sada meni treba takva baza podataka tj trebaju mi razne, za tvrtke, pojedince i sl. Negdje sam čitačla da se može kupiti baza podataka, samo neznam kako, da li na crno ili ... na bijelo


Pretpostavljam da baza podataka pojedinaca na crno, ako je procurilo od nekoga sa VIPa npr. Ali meni treba npr. baza svih tvrtki koje se bave prodajom posuđa, na netu tražim i nađem sve te adrese ali moram pisati svoju bazu gdje u tablici imam: ime tvrtke, adresa, telefon, mail a da ne govorim koliko mi treba vremena za izvući malove svih tih tvrtki za ih staviti u npr. bcc.


Pitanje je: gdje i kako da kupim bazu podataka, i naravno da li je to uopće moguće? Postoji li neka tvrtka možda što se bavi time?
__________________
marietta
marietta2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 15:01   #139
ZAPI (zavod za poslovna istraživanja, mislim da ga je prošle godine kupila FINA) radi izdanje na CD-u zvano Poslovna Hrvatska. Subjekti su razvrstani po imenima, NKD djelatnost, veličini i sl. Također postoji i ovi podaci koje ti trebaš. Imaju i net pristup. E sad da li imaju export podataka u recimo Excel to ne znam. Probaj nazvat.

Možda ti može pomoći i HGK i njihov poslovni registar. To je opet pretraživanje po NKD (besplatno).

A imaš i privatne poslužitelje kao npr WLW. Možda ih možeš nazvat i tražit da ti oni naprave izlist.
neve_ergosum is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 16:31   #140
Obrt za ciscenje kanala

planiram osnovati obrt za ciscenje kanala. zanima me kako se za to dobija koncesija? cuo sam da su kanali podijeljeni u 3 kategorije pa me zanima koji su 1., koji 2., a koji 3. kategorija. i jos me samo zanima ako je netko upoznat s pitanjem dobivanja licence za taj posao. cuo sam da ju je problem dobiti pa bih volio cuti ako netko ima iskustva s tim.
stulic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:35.