Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2015., 13:42   #61
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
v=√Gp4πr²/3 iz ovoga slijedi vkπ=√MG/r , nadalje M=(p4/3)*π³

M=sfera ujednačene gustoće ρ


Orbitalna brzina objekta je mjera količine i raspodjele mase koja ga privlači gravitacijski. Da bi se ispitala ova ovisnost, zamislite sferu ujednačene gustoće ρ (planeta Zemlja) koja je dovoljno difuzna da omogući kruženje mase m u radijusu od raspodjele mase.

Iz ovoga slijedi:
E={(c*2¯¹)*π}³ *(4π*r²) na osnovu relacije v=√Gp4πr²/3
E={(c*2¯¹)*π}³ *(p4/3)*π³ jer je M=(p4/3)*π³

tebi je jako zabavno u životu . Samo deri. Nego je li po tvojoj teroji i izračunima bliže da je svemir ima početak (odnosno da je nastao iz singularnsti) ili je on oduvjek tu . I da li se širi ? Malo sa se pogubio , pa ako nije problem da mžeš malo lajički odgovoriti na pitanje . thx
LisenSvihPrava is offline  
Old 20.02.2015., 14:05   #62
Quote:
The universe may have existed forever, according to a new model that applies quantum correction terms to complement Einstein's theory of general relativity. The model may also account for dark matter and dark energy, resolving multiple problems at once.

Read more at: http://phys.org/news/2015-02-big-qua...verse.html#jCp
Samo par redaka niže si trebao pročitati što sam napisao

[IMG][/IMG]

Još zorniji prikaz kvantne zapletenosti u teoriji kvantnog polja.
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "

Zadnje uređivanje r.o.c.k.y.007 : 20.02.2015. at 14:44.
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 20.02.2015., 14:47   #63
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Samo par redaka niže si treba pročitati što sam napisao

[IMG][/IMG]

Još zorniji prikaz kvantne zapletenosti u teoriji kvantnog polja.
Jesam ali bojim se da sam te krivo shvatio . Znači Big banga nema ? Sry ako sam krivo shvatio laik sam u kvantoj fizici , ali me interesira . Nego jesi li u akademskim krugovima porvjerio svoje izračune ?
LisenSvihPrava is offline  
Old 20.02.2015., 15:24   #64
Big bang je samo moderno shvaćanje stare zablude kako je Zemlja ravna. Pitate se kako ?
Jednostavno, nekad se smatralo da je Zemlja ravna ploča odnosno kraj je tamo gdje je popu najdalje segnuo pogled. Danas je ista stvar, kraj odnosno početak je tamo do kud mogu segnuti "luciferove" svemirske oči. I tko se sve vrti u krug....Zemlja više nije ravna ploča ali je zato svemirski prostorvrijeme (Minkowski space) ravna ploča a observer ima pravo na budućnost i prošlost.
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 20.02.2015., 16:12   #65
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Big bang je samo moderno shvaćanje stare zablude kako je Zemlja ravna. Pitate se kako ?
Jednostavno, nekad se smatralo da je Zemlja ravna ploča odnosno kraj je tamo gdje je popu najdalje segnuo pogled. Danas je ista stvar, kraj odnosno početak je tamo do kud mogu segnuti "luciferove" svemirske oči. I tko se sve vrti u krug....Zemlja više nije ravna ploča ali je zato svemirski prostorvrijeme (Minkowski space) ravna ploča a observer ima pravo na budućnost i prošlost.
Stari gubim te na višoj matemtematici. Sad gledam Minowski spejs. Laički pitanje i ako možeš laički odgovor?
https://www.youtube.com/watch?v=DN3XL76w0-k
jels ve ovo kaj priča na mjestu.
Znači neovisno o našem kretanju mi se stalno krečemo kroz spejs time (čak i kada mirujemo mu u odnonso na nešto mi se krečemo) ? relativ velocity
E sad jel tu promatrač ključ ? nadam se da me pratiš , čini se da je promatrač najbitniji . Njegova pozicija odnosno mjesto gdje promatra daje drugčiji rezultat ? Nadam se da me pratiš i razumiješ što pokušavam reći . Sry možda nisam kompetantan kao ti pa nemogu adekvatno pitanje postaviti . LP
LisenSvihPrava is offline  
Old 20.02.2015., 23:53   #66
Predlažem da se obriše ovih par postova (@LisenSvihPrava jer se nije potrudio pročitati ovih par redaka )
i privremeno zaključa tema do nekih boljih dana.
(read only)
Pozdrav i hvala na razumijevanju.
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 25.02.2015., 21:59   #67
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Big bang je samo moderno shvaćanje stare zablude kako je Zemlja ravna. Pitate se kako ?
Jednostavno, nekad se smatralo da je Zemlja ravna ploča odnosno kraj je tamo gdje je popu najdalje segnuo pogled. Danas je ista stvar, kraj odnosno početak je tamo do kud mogu segnuti "luciferove" svemirske oči. I tko se sve vrti u krug....Zemlja više nije ravna ploča ali je zato svemirski prostorvrijeme (Minkowski space) ravna ploča a observer ima pravo na budućnost i prošlost.
Ovisi što smatraš pod Big Bang.
Jer teorija velikog praska nije nikakva glupost to je nešto što zakoni fizike traže;
to je samo teorija evolucije svemira iz fundamentalne petlje - niko tu ne govori o tome kako je svemir nastao - niko to ne zna, ali teorija v praska samo govori kako se je razvijao nakon "nastanka"

Gledaj to na drugačiji način - da nije svemir bio "toliko" gust i vruć ne bi nastala materija kakva je nastala. S obzirom na poznavnaje materije mi znamo kakav je svemir morao biti u prvoj milistotinki sekunde velikog praska.
Jednostavno ne možeš pobiti veliki prasak - možeš jedino pokušati objasniti što je do njega dovelo.
A najbolji odgovor na to pitanje za sada je ponudila teorija struna.
Damjan J is offline  
Old 25.02.2015., 22:41   #68
Vidiš, teorija BB je proizišla iz promatranja sudara čestica u LHC-u i mjerenja energija i brzina itd te opservacija svemira i njegova krajnje vidljivog horizonta.
(Zabavna teorija struna je totalni promašaj )
Drugim riječima: Teorija BB bi u konačnici trebala čitav Svemir povezati u mojoj jedinstvenoj formuli u kojoj je masa, elektromagnetski val i gravitacija = Universe
Teorija je donesena a formule još nema - ustvari je ima - moja, ali prave teorije će tek uslijediti kad prihvate moje rezultate i kad shvate što je masa i gravitacija (G) - e tek onda možemo konkretno razgovarati o nastanku, inflaciji i drugim nepoznanicama .
Teorija svega bez formula je krčenje u želucu i sviranje u frulu
Inače vrlodobar film za pogledat ako vas zanima život S. Sokolića .
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 26.02.2015., 01:11   #69
Quote:
“one single unified equation that explains everything in the universe.
OK. nije baš jedna ali dvije su. - Albert Einsteinova je prva objedinjena. ( koje još nisu svjesni u potpunosti značenja )

GENESIS OF COSMIC EQUATION - moje su preostale dvije
G.O.C.E.
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 26.02.2015., 15:01   #70
Quote:
Max Planck, njemački fizičar, kojeg se smatra osnivačem kvantne teorije, za koju je dobio Nobelovu nagradu za fiziku 1918. godine.
Preminuo: 4. listopada 1947., Göttingen, Njemačka
Od cca 1947 do danas Planckove konstante se nisu mijenjale !
Formule su zauvijek (ne samo Planckove ) ali ono što unosimo u njih je svakim danom preciznije izmjereno i rezultati se moraju mijenjati.
Isto tako i nove formule se moraju izvoditi iz postojećih koje su dokazane.
Prema tome više dimenzije ( četiri i više) su neutemeljene gluposti sve dok se ne shvate u potpunosti sve tri realne dimenzije na kojima se temelji čitav kognitivni Svemir.

[IMG][/IMG]
Nazdravlje
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 26.02.2015., 15:24   #71
Imaš li ti negdje te radove po nekoj logičkoj vezi napisane i svedene do jednađbe koja po tebi objašnjava masu i gravitaciju ?

Jer u ovoj temi nema nikakvog reda i smisla sve sami i nepovezani postovi jedan za drugim i slike koje ne objašnjavaju apsolutno ništa
Ne znam jesi li uopće svjestan matematičkih problema kad se pokušava kvantnom mehanikom objasniti gravitacija ? To još nikom nije uspjelo iz dva razloga:
1. Ili je opća teorija relativnosti pogrešna
2. Ili treba izmisliti još neviđeno novu i naprednu matematiku

U bilo kojom pokušaju kvantnomehaničkog opisa gravitacije jednađbe završavaju beskonačnim rezultatima, barem unutar tri poznate dimenzije. Uvođenjem četvrte uvijene prostorne dimenzije planckove veličine dobiva se kvantna teorija supergravitacije koja je zapravo samo drugi kalup elektromagnetne sile. Ne znam govoriš li o tome ?
Jer ta teorija spada pod ujedinjenu teoriju superstruna

Zadnje uređivanje Damjan J : 26.02.2015. at 15:39.
Damjan J is offline  
Old 26.02.2015., 18:10   #72
Quote:
Imaš li ti negdje te radove po nekoj logičkoj vezi napisane i svedene do jednađbe koja po tebi objašnjava masu i gravitaciju ?
Imam
Quote:
Jer u ovoj temi nema nikakvog reda i smisla sve sami i nepovezani postovi jedan za drugim i slike koje ne objašnjavaju apsolutno ništa
Ne znam jesi li uopće svjestan matematičkih problema kad se pokušava kvantnom mehanikom objasniti gravitacija ? To još nikom nije uspjelo iz dva razloga:
1. Ili je opća teorija relativnosti pogrešna
2. Ili treba izmisliti još neviđeno novu i naprednu matematiku
Nema smisla i nepovezano je onome tko nema pojma o kvantnoj fizici ( i koji na PZ piše gluposti i okolo te je baniran prije nekoliko dana i otvara temu koju ubrzo napušta...) jer uopće nije svjestan matematičkih problema i ne razumije nepotpunu teoriju a gravitacija pripada GR-u.
Svoje razloge tome si upravo naveo

Proučavaj ti Damjane superstrune i nemoj se naprezati oko QM i GR jer ćeš još manje biti siguran u ono što je sigurno i potvrđeno.
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 26.02.2015., 18:25   #73
Quote:
GR (general relativity) kaže da je gravitacija vremenska zakrivljenost zbog prisustva meterije. Prema tome kad kažemo vremenska zakrivljenost mislimo na apsolutni vakuum (µ0) npr. interplanetarno prostovrijeme i sl.
Prvi dokaz tome dali su Albert Einstein i Arthur Eddington (1919g) koji su dokazali zakrivljenost vremena kojeg mjerimo u sekundama (s) a temelje se na svjetlosti koja je EM val (Hz) i ima konstantan velocity (c) i kojem je foton kvant nosioc. Radi se dokazu zakrivljenosti vremena/svjetlosti/vala zbog prisustva materije u njihovom slučaju Sunca.
Sa druge strane dokazali su i QM ( kvantnu mehaniku ) koja kaže da je materija opisana valnom jednadžbom. Možemo zaključiti da su GR i QM ustvari komplementarne ali ne i matematički te da su svi skalarni gravitacijski valovi (Tesla) i inteligentni EM valovi (Hz) uključujući i svjetlost - jedno te isto i suprotnog su smjera kada se definiraju iz prvog lica (POV) tj. iz perspektive jednog objekta.
Budući da sam lako kvantizirao opću teoriju relativnosti na niskom energetskom režimu, pri čemu je metrički tenzor samo spin2 i tenzorsko polje fotona za pozicioniranje i širenje mase na ravnom prostorvremenu (odnosno boje shvatiti samo kao ravno vrijeme jer vrijeme nema masu,mirovanja).
Takvim načinom lako sam izračunao tree-level Feymann-ove dijagrame i kvantnu zapletenost za fotone u gravitaciji i elektromagnetizmu bez ikakvih problema. Kao što vidimo u ovoj teoriji ne postoje nedokazane i neotkrivene hipotetske čestice kao npr.gravitoni i dokinuo sam religiju koja se uvukla u znanost ( u koju je vrlo lako povjerovati ) a to je vjerovanje u prošlost i budućnost kao postojeće realne dimenzije - NIKAD dokazane do danas.
Postupak i objašnjenje:
Ono što je dokazano do danas a to su EM valovi koje sam supstituirao sa budućnosti i postojeće gravitacijske valove supstituirao sa prošlosti.
Kao što vidimo i znamo GR i QM ne dolaze do izražaja istovremeno ali su ujedinjeni sada u geometriji valne funkcije.
Praktično na mikroskopskoj razini (čestice i atomi..) učinci GR-a su zanemarivi no ipak su prisutni ( spooky action at the distance- rezonancija), dok su na makroskopskoj razini ( planete, zvijezde,galaksije...) učinci QM-a također zanemarivi ( vrlo niske frekvencije i EM zračenje) koji postoje i takvi EM valovi emitiraju se prema van odnosno od objekta.
Ujedinjenje GR i QM-a kao što sam napisao i grafičko-matematiči izrazio u geometriji valne funkcije je moguće i neizbježno rješenje. Potvrdu ujedinjenja nalazim i u konstanti fine strukture koja opisuje interakciju gravitacije (G) sa elektromagnetizmom (µ0) u formuli koju sam napisao
u knjizi Genesis Of Cosmic Equation.
Gravitacija je vremenska zakrivljenost zbog prisustva materije - vrijeme je EM i Gravitacijski val. (kužiš?)
Quote:
U bilo kojom pokušaju kvantnomehaničkog opisa gravitacije jednađbe završavaju beskonačnim rezultatima, barem unutar tri poznate dimenzije. Uvođenjem četvrte uvijene prostorne dimenzije planckove veličine dobiva se kvantna teorija supergravitacije koja je zapravo samo drugi kalup elektromagnetne sile. Ne znam govoriš li o tome ?
ahaaa kod tih zabavnjaka (zlatnostrunaša) je sve i svašta moguće.
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 26.02.2015., 20:09   #74
pozdrav rocky, kako ste, ide li prodaja slika i knjige?
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Imam
gdje? mozemo li vidjeti tu matematiku?
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Nema smisla i nepovezano je onome tko nema pojma o kvantnoj fizici ( i koji na PZ piše gluposti i okolo te je baniran prije nekoliko dana i otvara temu koju ubrzo napušta...)
opet ste bahati i licemjerni. ili ste mozda zaboravili da ste i vi banirani sa PZ-a i da ste cvilili da vam se uopce dodijeli mogucnost pisanja na forumu. zaboravili ste da smo "pisali peticiju" da vas se dodijeli mogucnost pisanja, toliko ste bili zabavni

Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
jer uopće nije svjestan matematičkih problema i ne razumije nepotpunu teoriju a gravitacija pripada GR-u.
kaze covjek koji misli da su bacanjem atomske bombe japanci anihilirali...

no necemo o svim rockyjevim glupostima, dopustimo mu da nam objasni kako je otkrio "orbitalnu brzinu" i zasto nije bio na nastavi kad se to ucilo u skoli?
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Received Infraction
Old 26.02.2015., 21:31   #75
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Gravitacija je vremenska zakrivljenost zbog prisustva materije - vrijeme je EM i Gravitacijski val. (kužiš?)
A što se to "krivi" u vremenskoj zakrivljenosti?
civilizacija I is offline  
Old 26.02.2015., 21:45   #76
Pozdrav štovani zecopas.
Pogledaj na http://www.journals.elsevier.com/physics-letters-b/
Quote:
opet ste bahati i licemjerni. ili ste mozda zaboravili da ste i vi banirani sa PZ-a i da ste cvilili da vam se uopce dodijeli mogucnost pisanja na forumu. zaboravili ste da smo "pisali peticiju" da vas se dodijeli mogucnost pisanja, toliko ste bili zabavni
Nisam zaboravio i automatski izbjegavam taj pdf kad sam logiran
Vrlo zabavan i ostaje u podsvijesti to što napišem - to je dobro
Quote:
kaze covjek koji misli da su bacanjem atomske bombe japanci anihilirali...
Quote:
no necemo o svim rockyjevim glupostima, dopustimo mu da nam objasni kako je otkrio "orbitalnu brzinu" i zasto nije bio na nastavi kad se to ucilo u skoli?
Imate četiri moje teme pa čitajte po redu .

I ovu ćemo zatvoriti uskoro na moju inicijativu kako ju ne bi usrali sa vašim ad hominem masturbacijama - laku noć zecopas uz već epic pozdrav
" diferencijalni račun separacije "pi" u klasičan pojam"
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 26.02.2015., 21:48   #77
Quote:
A što se to "krivi" u vremenskoj zakrivljenosti?
Molim te dragi nadbiskupe da se suzdržite od komentara - ne mogu vam pomoći
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Old 26.02.2015., 21:58   #78
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Pozdrav štovani zecopas.
Pogledaj na http://www.journals.elsevier.com/physics-letters-b/
hocete li nam sugerirati da ste nesto objavili...
ili samo zelite naglasiti kako znate za phy-letters?
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Nisam zaboravio i automatski izbjegavam taj pdf kad sam logiran
Vrlo zabavan i ostaje u podsvijesti to što napišem - to je dobro
koliko sam upoznat sa slucajem, to je i bio uvjet da vam se uopce omoguci pisanje, znaci opet malo muljate, ne izbjegavate ga vi zato sto vi to zelite nego je vama to zabranjeno
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Imate četiri moje teme pa čitajte po redu .
hvala, kad budem "zastopan" budem...
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
I ovu ćemo zatvoriti uskoro na moju inicijativu kako ju ne bi usrali sa vašim ad hominem masturbacijama - laku noć zecopas uz već epic pozdrav
" diferencijalni račun separacije "pi" u klasičan pojam"
rocky, a gdje je taj ad hominem, ako vas se upozori da govorite neistine?
inace, vec ste zaboravili da je bilo govora o "diferencijalni račun separacije "pi" u klasičan povrsinu", a sto se tice naseg pozdrava, vi znate kako on glasi, necu ga iznositi jer ga nisam zastitio kao intelektualno vlasnistvo...vjerujem da bi toliko bio popularan da bih se osigurao za sva vremena s novcima
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Old 26.02.2015., 21:59   #79
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Molim te dragi nadbiskupe da se suzdržite od komentara - ne mogu vam pomoći
ali on zna dijeliti s nulom, podrzite ga
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Old 26.02.2015., 22:27   #80
Quote:
ali on zna dijeliti s nulom, podrzite ga
Podržite ga vi ili ga zaposlite umjesto vas na porti kao zaštitara - zaslužujete bolje radno mjesto zecopas a učinili biste nadbiskupu uslugu i vjerujem da bi ga mogli podučiti djeljenju
Quote:
nije bio na nastavi kad se to ucilo u skoli?
i vama sigurno neće pobjeći iz šapa sa nastave.

Quote:
hocete li nam sugerirati da ste nesto objavili...
ili samo zelite naglasiti kako znate za phy-letters?
naravno - 7000 pametnih ljudi je tamo koji čitaju sa razumijevanjem.

Quote:
hvala, kad budem "zastopan" budem...
- onda preskočite moje objave i čitajte samo svojih cca 600 usranih cirkularnih komentara.
Quote:
rocky, a gdje je taj ad hominem, ako vas se upozori da govorite neistine?
inace, vec ste zaboravili da je bilo govora o "diferencijalni račun separacije "pi" u klasičan povrsinu", a sto se tice naseg pozdrava, vi znate kako on glasi, necu ga iznositi jer ga nisam zastitio kao intelektualno vlasnistvo...vjerujem da bi toliko bio popularan da bih se osigurao za sva vremena s novcima
Vi nešto kao upozoravate ?? to je smiješno zecopas - upozorenja na šale i pošalice se ne daju vi stvarno ne razumijete i ne razlikujete takve izjave. !?
Nemate ni što iznositi javno i uhvatite se vi vašeg posla- đabalebarenje se ne plaća danas, a popularnost u vašim poznim godinama i nije poželjna javnosti.
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:21.