Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Pogledaj rezultate ankete: Odaberite svoj tip osobnosti kako bismo znali prilagoditi marketinške postavke vašem profilu
Ja sam L osoba 4 12.12%
Ja sam G osoba 3 9.09%
Ja sam B osoba 3 9.09%
Ja sam T osoba 1 3.03%
Ja sam I osoba 0 0%
Ja sam Q osoba 5 15.15%
LGBTIQ is a way of life! Click here to buy it: 2 6.06%
Krvnik je derpe 25 75.76%
Apemant je latentan 23 69.70%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 33. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema

Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2015., 14:39   #2041
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
A tko još, a tko još? Slobodno reci da ja, ako si mislila na mene, imaš pravo na svoje mišljenje.

Ja mislim da u načelu nikad dosta "učenja" o sebi, tj. da čovjek može lako skrenuti s Puta da tako kažem, ako si dozvoli. U tom smislu je potrebna često određena budnost, ako zastranimo, da nas vrati. Ali čini se da najveći dio igraju navike koje se ne mogu uvijek mijenjati "preko noći". Možda i mogu?
Pogledaj malo oko sebe, cijeli svijet tako 'funkcionira'. Svi to radimo u nekoj mjeri ili mjerici, a neki pretjeraju. Kod tebe to nisam u ovom trenutku osjetila, ali sad kad pitaš kod tebe sam više osjetila neku vrstu osjećaja ugroženosti, kao da tamo gdje vidiš da je netko drugi sebe ograničio da i tebe pokušava tu graničiti pa se braniš od toga. No može li te ograničiti?
1001 cipalica is offline  
Old 19.11.2015., 14:45   #2042
Quote:
F. Chief kaže: Pogledaj post
Mučko đubre.

Opet uhapšeno.
kao što sam rekao.

politički progon.

http://www.vecernji.hr/nogomet/zoran...virano-1038588
Old 19.11.2015., 14:54   #2043
Quote:
Što te navelo da kupiš tu knjižicu, autor ili naslov?
Što si mislio da se krije iza naslova, neka teorija zavjere?

Pa jesam li ti upravo objasnio kako biram literaturu? Zbilja si glup.

krvnik, daj i njemu karton za glupost.

Quote:
Umjesto da si kupio onu jahtu, mogao si zamijeniti ormare. I još bi ti ostalo. Za manju jahtu.
Je, a kaj bum uonda s knjigama?
Old 19.11.2015., 15:03   #2044
Quote:
1001 cipalica kaže: Pogledaj post
Pogledaj malo oko sebe, cijeli svijet tako 'funkcionira'. Svi to radimo u nekoj mjeri ili mjerici, a neki pretjeraju. Kod tebe to nisam u ovom trenutku osjetila, ali sad kad pitaš kod tebe sam više osjetila neku vrstu osjećaja ugroženosti, kao da tamo gdje vidiš da je netko drugi sebe ograničio da i tebe pokušava tu graničiti pa se braniš od toga. No može li te ograničiti?
Dobro pitanje. A u principu se sami ograničavamo. Ali opet, nikada ne živimo sami, čak ni kada živimo sami. Možda je glupo, ali ja upravo zbog tog osjećaja "svepovezanosti" (ne nužno mene sa svime, nego svega sa svime) smatram da kad netko ograničava sebe i koči, da to radi i drugima, svjesno ili nesvjesno. Koliko to ima smisla?
Bijeli-Druid is offline  
Old 19.11.2015., 15:06   #2045
Quote:

Pa jesam li ti upravo objasnio kako biram literaturu? Zbilja si glup.
Ne, nisam te pitao kako biraš koju ćeš knjigu čitati, nego koju ćeš knjigu kupiti jer sam pretpostavio da si ovo izabrao iz kućne biblioteke, kužiš? A možda je ipak iz knjižnice?

Quote:
Je, a kaj bum uonda s knjigama?
Prodaj ih na hreliću.
Bijeli-Druid is offline  
Old 19.11.2015., 15:08   #2046
I nisi mi rekao tko to ima sidu.
Bijeli-Druid is offline  
Old 19.11.2015., 15:09   #2047
Trebao bih se banirati opet, ovo je prevršilo svaku mjeru.
Bijeli-Druid is offline  
Old 19.11.2015., 15:20   #2048
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
ne mogu, zauzet (ili bolje rečeno zanesen) sam jednim filozofskim djelom.

http://armorgames.com/play/14775/strike-force-heroes-2
Jel imaš account?
Jesi li znao da su GlobeX zapravo klonovi vojnika... Uvijek su to bili... Sada su se vratili. To kaže znanstvenik na početku 5. ili 6. nivoa.

Odlična je priča.
Bijeli-Druid is offline  
Old 19.11.2015., 15:27   #2049
Quote:
Dobro pitanje. A u principu se sami ograničavamo. Ali opet, nikada ne živimo sami, čak ni kada živimo sami. Možda je glupo, ali ja upravo zbog tog osjećaja "svepovezanosti" (ne nužno mene sa svime, nego svega sa svime) smatram da kad netko ograničava sebe i koči, da to radi i drugima, svjesno ili nesvjesno. Koliko to ima smisla?
Da, kada netko sebe ograničava, nesvjesno ili svjesno to pokušava raditi i drugima. No međutim, ako si i ti emotivno zakačen za to što netko nekoga, odnosno tebe, pokušava ograničiti, tada se ustvari boriš s nekom prošlošću. Emocija se uvijek odnosi na prošlost (npr. tuga) ili budućnost (npr. strah) a osjet na sadašnjost. Zakačiš se na nešto što u tebi izaziva istu neku emociju iz prošlosti, a s kojom se nisi suočio i nisi je integrirao. To osjetiš po fizičkim manifestacijama, osjetiš da li u komunikaciji ima nekih smetnji ili nema. Možeš istu stvar govoriti a da nisi emotivno zakačen ili da jesi. Ili npr. možeš imati emociju ali da nisi zakačen za nju. Isto je i s mislima.
1001 cipalica is offline  
Old 19.11.2015., 15:29   #2050
Quote:
To zapravo samo kad je dio neke "ekipe". A ovdje se ipak "znamo" godinama.
Nemam pojma zapravo, više nisam siguran ni da mi ima smisla to što si napisala gore, nego sam ga možda silom htio naći.
Mislim, shvaćam što hoćeš reći, ali nisam siguran da je tako. U načelu te nitko ne može ograničiti, samo ti sam sebe. :ne znam: Jasno, ne govorim sad o objektivnim faktorima koji te nužno ograničavaju i o granici koja je nužna da bi uopće stvari postojale i bile moguće, itd. No, da...

EDIT: napisao sam ovaj post i poslao ga prije nego sam vidio tvoj posljednji, tj. ovaj tvoj neposredno prije ovog mog.
Bijeli-Druid is offline  
Old 19.11.2015., 15:36   #2051
Quote:
La Baba yaga kaže: Pogledaj post
Pa sto? Malo sam sve krivo interpretirao. malcice sam naivan, intelektualno mislim. pa to valjda ne moze biti grijeh?
Quote:
Ma kaki, to nije grieh nikakav, to ti je prednost, 'blago siromašnima u duhu, njihovo je kraljevstvo nebesko'...
....Izgleda da sam i ja glup........
znaći li to da ćemo oboje u kraljevstvo nebesko?
Nego jel ti misliš da tamo mogu upasti i ostali ako se dovoljno potrude? Mislim druid i to?
La Baba yaga is offline  
Old 19.11.2015., 15:43   #2052
Quote:
1001 cipalica kaže: Pogledaj post
Da, kada netko sebe ograničava, nesvjesno ili svjesno to pokušava raditi i drugima. No međutim, ako si i ti emotivno zakačen za to što netko nekoga, odnosno tebe, pokušava ograničiti, tada se ustvari boriš s nekom prošlošću. Emocija se uvijek odnosi na prošlost (npr. tuga) ili budućnost (npr. strah) a osjet na sadašnjost. Zakačiš se na nešto što u tebi izaziva istu neku emociju iz prošlosti, a s kojom se nisi suočio i nisi je integrirao. To osjetiš po fizičkim manifestacijama, osjetiš da li u komunikaciji ima nekih smetnji ili nema. Možeš istu stvar govoriti a da nisi emotivno zakačen ili da jesi. Ili npr. možeš imati emociju ali da nisi zakačen za nju. Isto je i s mislima.
A u načelu je tako, ali nisam siguran da je ovdje.
Tj., npr., ako svatko malo dođe neki šipar (m. od šiparica) s temom "oh, umrijet ću, Svjetlana iz 3.C me ne gleda, zašto sarma ne leti, svemir je zao", meni to ne smeta ni na kakvoj ni emocionalnoj ni misaonoj ni nikakvoj razini, nešto mi je između smiješnog i čistog spama. Ali kad netko tko je prošao četiri banke i koga već i "znam" često trubi takve stvari, iz nekog razloga me živcira, u smislu - kako ljudi mogu stalno vrtiti isto? I onda spika "ali ne moram tebi dosađivati, postoji opcija filter", pa nije baš tako, uvijek vidim i što drugi citiraju i uvijek on mene može citirati pa da to onda ne vidim, itd. Mislim, glupa mi je ta nekonstruktivna i semidestruktivna atmosfera gdje za svaku temu postoji potencijal da se transformira u Apemantovu kvazi-skepsu koja se na kraju reducira na njegovu anhedoniju i štošta drugo. I onda ti piši ozbiljno na takvom forumu, ne možeš, sve da i hoćeš. To kad bi bilo 10-ak ozbiljnih forumaša koji nešto i znaju o onome što bi ovaj podforum trebao biti, ajde, ali kad ih nema. I to je isto fascinantno, kad se dogodila ta prijelomna točka? Nekad si doslovce mogao učiti na ovom forumu i ljudi su znali komunicirati i imali su osjećaj za javno, za forum, nije im se sve svodilo na "idem utipkati nešto što sad osjećam tek toliko da se ispucam", na neke glupe trivijalnosti... Ljudi su pisali kao da će se njihovi postovi čitati i za više godina, što je s dobrim temama i slučaj. Čini se da, po tom pitanju, kad stvar jednom ode dođavola, da nema povratka na staro. Što ti misliš?

P.S. ovaj post je sponzoriran od strane koalicije Hrvatska raste.
Bijeli-Druid is offline  
Old 19.11.2015., 15:45   #2053
Quote:
Hoćeš reći da u tvome srcu nema mjesta za Isusa?
E pa onda si najebo, da prostiš...
pa ima mjesta kad malo bolje razmislim. Npr navučem cca 20 ml duha svetoga ( to je skoro ko isus, njegov dobar prijatelj i to ) u špricu i pustim ga kroz venu do srca? Jel može tako?
La Baba yaga is offline  
Old 19.11.2015., 15:54   #2054
Quote:
cut
I da, naravno da i ja "perpetuiram" to stanje glupirajući se, ali samo zato jer se čini da stvarno, sve da i hoću, nema povratka na staro. Nema kritične mase. Pa onda nema druge, zašto da ja budem ozbiljan kad se svi nešto majmunišu u svojim solipsizmima? Stvarno "javna sfera" kao da više ne postoji, barem ne ovdje, već godinama.
Bijeli-Druid is offline  
Old 19.11.2015., 16:06   #2055
Quote:
Jel imaš account?
Voltron32.

Quote:
znanstvenik na početku 5. ili 6. nivoa.
znanstvenik. khm...
the owls are not what they seem.
Old 19.11.2015., 16:11   #2056
Quote:
I nisi mi rekao tko to ima sidu.
charlie sheen je (HIV) pozitivan.
Old 19.11.2015., 16:13   #2057
Quote:
A u načelu je tako, ali nisam siguran da je ovdje.
Tj., npr., ako svatko malo dođe neki šipar (m. od šiparica) s temom "oh, umrijet ću, Svjetlana iz 3.C me ne gleda, zašto sarma ne leti, svemir je zao", meni to ne smeta ni na kakvoj ni emocionalnoj ni misaonoj ni nikakvoj razini, nešto mi je između smiješnog i čistog spama. Ali kad netko tko je prošao četiri banke i koga već i "znam" često trubi takve stvari, iz nekog razloga me živcira, u smislu - kako ljudi mogu stalno vrtiti isto? I onda spika "ali ne moram tebi dosađivati, postoji opcija filter", pa nije baš tako, uvijek vidim i što drugi citiraju i uvijek on mene može citirati pa da to onda ne vidim, itd. Mislim, glupa mi je ta nekonstruktivna i semidestruktivna atmosfera gdje za svaku temu postoji potencijal da se transformira u Apemantovu kvazi-skepsu koja se na kraju reducira na njegovu anhedoniju i štošta drugo. I onda ti piši ozbiljno na takvom forumu, ne možeš, sve da i hoćeš. To kad bi bilo 10-ak ozbiljnih forumaša koji nešto i znaju o onome što bi ovaj podforum trebao biti, ajde, ali kad ih nema. I to je isto fascinantno, kad se dogodila ta prijelomna točka? Nekad si doslovce mogao učiti na ovom forumu i ljudi su znali komunicirati i imali su osjećaj za javno, za forum, nije im se sve svodilo na "idem utipkati nešto što sad osjećam tek toliko da se ispucam", na neke glupe trivijalnosti... Ljudi su pisali kao da će se njihovi postovi čitati i za više godina, što je s dobrim temama i slučaj. Čini se da, po tom pitanju, kad stvar jednom ode dođavola, da nema povratka na staro. Što ti misliš?

P.S. ovaj post je sponzoriran od strane koalicije Hrvatska raste.
Ništa posebno, stvari se odvijaju prema svojoj unutrašnjoj dinamici. Ako ti je do razvoja ideš tamo gdje je potencijal za razvoj najveći. Ima ljudi s kojima se može lijepo porazgovarati i 1:1.
1001 cipalica is offline  
Old 19.11.2015., 16:44   #2058
Quote:
Bit dis čarli end d femily
La Baba yaga is offline  
Old 19.11.2015., 17:16   #2059
Quote:
Voltron32.

Ja se nisam regao pa nisam mogao sejvati.

Quote:
znanstvenik. khm...
the owls are not what they seem.

Isuse, i ti si poludio kad igraš to.

Baš se vidi da je priču pisao neki jadni student informatike u Indiji na drugoj godini kojemu je hitno trebalo nešto sitno para pa su mu rekli "ajd napiši neku priču".
Bijeli-Druid is offline  
Old 19.11.2015., 17:17   #2060
Quote:
Pa nije ni čudo. Ajde, barem neka poruka svijetu.
Nego, to nije isto što i imati sidu, ali dobro, to je Šef, šta on zna.
Bijeli-Druid is offline  
Zatvorena tema

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:43.