Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2015., 21:29   #81
Da, pa onda tek porezna prati svaki tvoj korak vjerojatno

Ili ti jednostavno banka ne dopusti daljnje poslovanje?
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 21:38   #82
Ne morate odgovarati na nikakva pitanja, čak niti na ona u vezi pranja novca. Međutim ako odbijete odgovoriti na ta "obavezna" pitanja (pranje novca i sl.), banka vam najvjerojatnije neće htjeti otvoriti račun / primiti uplatu i slično.

Što se tiče marketinških pitanja, ako vam se ne odgovara na njih jednostavno tako kažete teti/stričeku na šalteru i gotovo. No ne kužim u čemu je fama, pa to svi rade, na primjer, što mislite čemu služi "Multi plus kartica" i slične gluposti.

Inače šalterski službenici znaju izvaliti svakakve gluposti, pa ono što čujete od njih uzimajte sa dozom rezerve. Treba imati najprije zdrav razum Normalno da nećete davati OIB od cure i slično...
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 21:55   #83
Sve pet, no...

Banke su dužne razdvojiti pitanja na koja smo dužni pružiti odgovor od onih marketinške naravi. I dok god to ne učine NITKO na cijelom 'benom svijetu nije dužan dati odgovor niti na jedno pitanje i svaki takav pokušaj "anketiranja" je utuživ.
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 22:08   #84
Quote:
sebastijan72 kaže: Pogledaj post
Da, pa onda tek porezna prati svaki tvoj korak vjerojatno

Ili ti jednostavno banka ne dopusti daljnje poslovanje?
Porezna moze slobodno pratiti svaki moj korak i boli me kurac za to.
I svaku bankaricu koja mi tura kojekakve ankete isto tako nabijem na kurac ...
Bas me zanima temeljem cega ce mi oni zabraniti daljnje poslovanje, a uredno sisu moj kurac desetljecima i nije im smetalo ...
aspiriniks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 22:14   #85
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
Sve pet, no...

Banke su dužne razdvojiti pitanja na koja smo dužni pružiti odgovor od onih marketinške naravi. I dok god to ne učine NITKO na cijelom 'benom svijetu nije dužan dati odgovor niti na jedno pitanje i svaki takav pokušaj "anketiranja" je utuživ.
Nisi duzan pruziti nikakav odgovor nikome ako to ne zelis.
Policajcu das osobnu, te vozacku i prometnu kada te pita. I to je u principu sve sta moras.
Sve drugo je dobrovoljno, te ne moras ako neces ...
aspiriniks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 22:17   #86
Quote:
aspiriniks kaže: Pogledaj post
Bas me zanima temeljem cega ce mi oni zabraniti daljnje poslovanje, a uredno sisu moj kurac desetljecima i nije im smetalo ...
Temeljem ovlasti koje im je dal državni aparat. Jedino što možeš učiniti je dizanje tužbe zbog pokušaja iskorištavanja zakonom zaštićenih privatnih podataka u marketinške svrhe. I što više ljudi to učini, prije će banke prestati s tim bahatim i nadasve bezobraznim ponašanjem.

Zadnje uređivanje hoggar the terrible : 02.06.2015. at 22:27.
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 22:18   #87
Quote:
aspiriniks kaže: Pogledaj post
Porezna moze slobodno pratiti svaki moj korak i boli me kurac za to.
Znači bankarice koje ti ne mogu ništa nabijaš na kurac a za poreznu koja ti može svašta te boli kurac. Way to go, pal

Quote:
Bas me zanima temeljem cega ce mi oni zabraniti daljnje poslovanje, a uredno sisu moj kurac desetljecima i nije im smetalo ...
Neće ti nitko ništa zabraniti... jednostavno će odbiti poslovnu suradnju.
clouseau is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 23:14   #88
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
Temeljem ovlasti koje im je dal državni aparat. Jedino što možeš učiniti je dizanje tužbe zbog pokušaja iskorištavanja zakonom zaštićenih privatnih podataka u marketinške svrhe. I što više ljudi to učini, prije će banke prestati s tim bahatim i nadasve bezobraznim ponašanjem.
Ajde objasni mi kako ce me bankarica i onaj bijedni zastitar (a nije njegova krivica) prisiliti da ispunim njihov upitnik ?
aspiriniks is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 23:20   #89
Quote:
clouseau kaže: Pogledaj post
Znači bankarice koje ti ne mogu ništa nabijaš na kurac a za poreznu koja ti može svašta te boli kurac. Way to go, pal



Neće ti nitko ništa zabraniti... jednostavno će odbiti poslovnu suradnju.
Ma ne mogu mi ni bankarice ni porezna nista.
Da mogu, veci bi napravili to sto mogu.
Razumijes li ti da mi jednostavno ne mogu nista.
Evo bas cekam da mi banka isplati lovu sa tekuceg, ziro i stednog racuna i kazu da je to zato jer nisam ispunio njihovu anketu ...
Ajde uozbilji se.
Nego, u kojoj to vukojebini ti zivis ?
aspiriniks is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 13:38   #90
Ajmo konkretno!!
Zanima me, vas koje su zvali da vas ispituju i ažuriraju podatke, a vi niste išli, je li bilo kakvih posljedica??

Imam račun u zabi, plaća mi sjeda na tekući, novce dižem prek bankomata i to je to... I sad me zovu da dođem u poslovnicu te da mi "ažuriraju podatke" i ja to potpišem...zbilja mi se neda ić u banku i čekat red da bi me ispitivali štošta.. I I kaj ako ne odem? Mogu li mi ukinut račun??

Jesu li vas pozvali, a da niste otišli??? I što se dogodilo nakon??
anin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 15:04   #91
Ja na kraju nisam otišla, nisam stigla, nisu me više zvali u ovih par tjedana.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 23:08   #92
Quote:
anin1 kaže: Pogledaj post
Ajmo konkretno!!
Zanima me, vas koje su zvali da vas ispituju i ažuriraju podatke, a vi niste išli, je li bilo kakvih posljedica??

Imam račun u zabi, plaća mi sjeda na tekući, novce dižem prek bankomata i to je to... I sad me zovu da dođem u poslovnicu te da mi "ažuriraju podatke" i ja to potpišem...zbilja mi se neda ić u banku i čekat red da bi me ispitivali štošta.. I I kaj ako ne odem? Mogu li mi ukinut račun??

Jesu li vas pozvali, a da niste otišli??? I što se dogodilo nakon??
Ajde kada si ozbiljan onda moze ...
Bio u banci pred cca 6 mjeseci kod osobne bankarice zbog necega.
I tada kada smo obavili to zbog cega sam dosao, ona mi turi nekakav formular koji bi ja trebao ispuniti ... zbog ... bla... bla ... bla ... ne sjecam se jer nisam slusao....
Ovlas sam preletio pitanjima, te sam vidio da se nesto pita u vezi supruznika ...
Rekao sam joj da koji kurac banku preko koje se meni isplacuje placa briga bilo sta u vezi moje supruge... da ako to tako mora biti neka je pita njezina banka ...
Odgovorila mi je da je to zbog ... bla ... bla ... bla ... nisam je slusao jer me ne zanima sto ona prica nego me zanima sto pise na papiru kojeg je trebalo na kraju potpisati.
Rekao sam joj bez da nju osobno uvrijedim jer nije ona kriva ... neka se jebe onaj tko je to odredio jer ja necu nista ispunjavati a ponajmanje potpisivati ... bilo je to malo glasnije tako da su se digle glave sa susjednih stolova.
... i neka mi posalju kuci interventnu policiju da mi uruci tu anketu ...
Od tada ni glasa od nikoga ...
Mislio sam si cisto iz pizdarije promijeniti banku ... ali nitko nista ne pita ... pa cekam ...
aspiriniks is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 23:14   #93
Evo kaže mi MM da je bio (isto za nešto drugo) i da mu je postavila pitanja, ali samo tri, ona koja su se već spominjala, nešto s američkom vizom. Njega nisu pitali ni za mene ni za išta drugo.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2015., 23:32   #94
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Evo kaže mi MM da je bio (isto za nešto drugo) i da mu je postavila pitanja, ali samo tri, ona koja su se već spominjala, nešto s američkom vizom. Njega nisu pitali ni za mene ni za išta drugo.
Ne znam ...
Meni je turila formular na dva lista papira ...
Ne sjecam se nicega u vezi americke vize ... ali nisam niti slusao pa je mozda i bilo nesto u vezi toga ... nemam pojma ...
Ah... jos bi samo falilo da kada idem kupiti kruh da mi prodavacica uvjetuje kruh nekakvim ispunjavanjem ankete ...
Svasta ...
aspiriniks is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 15:52   #95
I mene su danas zvali na mobitel.
Veli žena da ne trebam čekat, da samo dođem i tražim nju.
Sjetio sam se ovog topica pa sam malo čitao...zašto bi mene trebalo bit briga za USA poreznike i njihove sporazume sa stranim bankama???
Ne pada mi napamet trošit vrijeme na pizdarije, a od Zabinih usluga koristim samo bankomat i internet bankarstvo.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 17:57   #96
Ekipa, nikako da shvatite da se Vas tu ništa ne pita..

...ulaskom naše države u EU ona je postala dio te iste organizacija i kao takva je dužna poštovati sva pravila koja unutar EU važe vezano za bankarsko poslovanje...EU ima trgovinske sporazume sa SAD, a jedna stavka tih sporazuma je i vezana za takozvani FATCA sporazum koje naši bankari traže da Vi potpišete jer su takvi zakoni i RH i EU..

..potpisivanjem toga vi izjavljujete da ne placate porez u SAD i da ne trgujete sa dionicama između EU i SAD, a svrha toga je nacin na koji će se vaše poslovanje promatrati unutar banke, odnosno prvenstveno kako bi se izbjeglo dvostruko oporezivanje..oni koji placaju porez u SAD ne moraju u EU i obrnuto...

..normalno, sve je to ovako ili onako, vezano za zakone o sprjecavanju pranja novca...


...vi to ne morate potpisati, ali banka će vam u dogledno vrijeme (ne znam koji nam je zakonski rok uveden, kao državi, da se navedene stvari usklade sa regulativom EU) onemoguciti poslovanje sa njom...

..bit ce onih koji ce onda reci; tko ih hebe, idem onda u drugu banku ili nemam vremena za te pizdarije; kao ovaj iznad mene šta je napisao, ali niti jedna banka Vas neće primiti dok joj to ne potpišete prilikom otvaranja (novog) racuna..

..a mislite da se bankama da trošiti telefonske impulse i radno vrijeme svojih zaposlenika na zivkanje svakog klijenta i traženja da se ta FATCA potpiše?


...naravno tu treba odvojiti sve ono vezano za ulaženje u osobnu intimu vezanu za partnera, broj ukućana, djece, oženjen/udata....

...ali i takve stvari će (uglavnom) pitati one koji imaju dopuštena prekoračenja (a kredite pogotovo), jer svako dopušteno prekoračenje je zapravo kreditiranje, a kad Vas banka kreditira onda ona može Vas pitati što god želi...jer svaki dan ljudi ostaju bez posla, izvora sredstava i najnormalnije je da banku zanima jeli imate kakvu nekretninu, da li žena/muž su u radnom odnosu, koliko djece uzdržavate i slicno kako bi znala da li će se moci naplatiti..



..ili da li Vam može ponuditi još koji kredit ili karticu

Zadnje uređivanje Paskaneman : 09.06.2015. at 18:10.
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 20:36   #97
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
I mene su danas zvali na mobitel.
Veli žena da ne trebam čekat, da samo dođem i tražim nju.
Sjetio sam se ovog topica pa sam malo čitao...zašto bi mene trebalo bit briga za USA poreznike i njihove sporazume sa stranim bankama???
Ne pada mi napamet trošit vrijeme na pizdarije, a od Zabinih usluga koristim samo bankomat i internet bankarstvo.
Pozitivan stav.
Ne treba gubiti vrijeme ni zivce na gluposti.
aspiriniks is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 20:45   #98
Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
Ekipa, nikako da shvatite da se Vas tu ništa ne pita..

...ulaskom naše države u EU ona je postala dio te iste organizacija i kao takva je dužna poštovati sva pravila koja unutar EU važe vezano za bankarsko poslovanje...EU ima trgovinske sporazume sa SAD, a jedna stavka tih sporazuma je i vezana za takozvani FATCA sporazum koje naši bankari traže da Vi potpišete jer su takvi zakoni i RH i EU..

..potpisivanjem toga vi izjavljujete da ne placate porez u SAD i da ne trgujete sa dionicama između EU i SAD, a svrha toga je nacin na koji će se vaše poslovanje promatrati unutar banke, odnosno prvenstveno kako bi se izbjeglo dvostruko oporezivanje..oni koji placaju porez u SAD ne moraju u EU i obrnuto...

..normalno, sve je to ovako ili onako, vezano za zakone o sprjecavanju pranja novca...


...vi to ne morate potpisati, ali banka će vam u dogledno vrijeme (ne znam koji nam je zakonski rok uveden, kao državi, da se navedene stvari usklade sa regulativom EU) onemoguciti poslovanje sa njom...

..bit ce onih koji ce onda reci; tko ih hebe, idem onda u drugu banku ili nemam vremena za te pizdarije; kao ovaj iznad mene šta je napisao, ali niti jedna banka Vas neće primiti dok joj to ne potpišete prilikom otvaranja (novog) racuna..

..a mislite da se bankama da trošiti telefonske impulse i radno vrijeme svojih zaposlenika na zivkanje svakog klijenta i traženja da se ta FATCA potpiše?


...naravno tu treba odvojiti sve ono vezano za ulaženje u osobnu intimu vezanu za partnera, broj ukućana, djece, oženjen/udata....

...ali i takve stvari će (uglavnom) pitati one koji imaju dopuštena prekoračenja (a kredite pogotovo), jer svako dopušteno prekoračenje je zapravo kreditiranje, a kad Vas banka kreditira onda ona može Vas pitati što god želi...jer svaki dan ljudi ostaju bez posla, izvora sredstava i najnormalnije je da banku zanima jeli imate kakvu nekretninu, da li žena/muž su u radnom odnosu, koliko djece uzdržavate i slicno kako bi znala da li će se moci naplatiti..



..ili da li Vam može ponuditi još koji kredit ili karticu
Ma tko hoce moze i zicarosu na ulici dati podatke koje zeli.
Banka ukoliko zaista ima toliku moc neka zatrazi podatke od nadleznih ministarstava i sluzbi o svakom klijentu ponaosob.
Od mene sigurno nece dobiti nista vise od onoga sto trenutno ima.
aspiriniks is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 22:06   #99
Quote:
Paskaneman kaže: Pogledaj post
Ekipa, nikako da shvatite da se Vas tu ništa ne pita...
Ukoliko sam dobro shvatio (nije mi se dalo čitati dalje od par rečenica), od mene se ustvari očekuje da u svojoj domovini potpisujem lokalnoj banci kako nisam Amerikanac?

Briljantno. Što je slijedeće? Nisam Nijemac, Englez ili Uzbek?

A jebate lepinja.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2015., 23:02   #100
a šta da ti kažem..krivo si svatia

nije bitno čiji si? jesi li Rvatina ili kauboj iz Alabame...bitno je (u ovom slučaju) samo kome plaćaš porez..


Odnosno pitanje je da li plaćaš porez u SAD? nije niti pitanje gdje još sve plaćaš poreze..ako uopće plaćaš...

''Njih'', tko god oni bili..porezna, Ministarstvo Financija, Zrinjevac ili tko god već samo zanima da li ti kao građanin RH, a samim time i EU plaćaš poreze u SAD..
Paskaneman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:23.