Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2015., 20:33   #121
Trebalo bi se izborit da se plaće i mirovine mogu isplaćivati u gotovini, tako da se mogu banke zaobići. Nažalost, od toga ništa.
__________________
.....................................
I can not handle the truth
munjeviti.juric is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2015., 23:11   #122
Quote:
georgy kaže: Pogledaj post
Takve stvari se rješavaju u razgovoru sa službenikom, a ne poklapanjem slušalice.Tek si sada zakomplicirao stvar.
Zašto bi se zakompliciralo? Tražio sam nešto napismeno da mogu poslati AZOP-u pa da oni odgovore banki da takve stvari ne mogu tražiti od mene.
Uostalom, pun mi ih je Krkimir svaki put kad dođem u banku nude mi nekakve kredite, nova oročenja, pakete usluga, internet bankarstvo, kurcepalce... u banku idem samo onda kada moram i to ne u svoju poslovnicu
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 00:28   #123
Većina ljudi koje znam ih je otpilila.
Morat će promijeniti taktiku ako žele popuniti te pizdarije.
Mene nisu zvali nakon prvog puta.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 12:45   #124
evo koje je obrazloženje:
Quote:
Osobni podaci u ovom Upitniku prikupljaju se i obrađuju temeljem Vaše suglasnosti i kako bi Zagrebačka banka d.d. (Banka) ispunila svoje
obveze prema nadležnim tijelima te za svrhu zaštite opravdanih interesa Banke koji ovise o ispunjavanju zahtjeva tih tijela, uključujući, ali ne
ograničavajući se na to, kako bi Banka utvrdila smatrate li se poreznim obveznikom Sjedinjenih Američkih Država (SAD) te podliježu li Vaši
računi otvoreni u Banci praćenju i obavještavanju nadležnih tijela za potrebe primjene poreznih propisa SAD-a, a ako ste hrvatski državljanin i
kako bi Banka utvrdila smatrate li se politički izloženom osobom u smislu ovog Upitnika te postoji li zbog toga povećani rizik da svoj poslovni
odnos s Bankom zloupotrebljavate za pranje novca i financiranje terorizma.
par pitanja:
1. Koja su to nadležna tijela kojima su potrebne te informacije, i zbog čega ta tijela sama ne ispune formulare s obzirom da imaju sve informacije?
2. Ako amerikanci smatraju da je neko porezni obveznih SAD-a, zbog čega američka ambasada ne dostavi podatke bankama (ili banke poreznoj upravi) pa da se vidi tko je a tko nije porezni obveznik?
3. Da li su politički aktivne osobe ovim diskriminirane u odnosu na one koji to nisu?
4. Na osnovu čega banka misli da ja svoj poslovni odnos s bankom zloupotrebljavam za pranje novca i financiranje terorizma, pa bi zbog toga trebao ispuniti ovu anketu da im dokažem da ja to ne radim?
edit:

S obzirom da se osobni podaci u ovom upitniku prikupljaju i obrađuju temeljem moje suglasnosti, ako ja nisam suglasan da se ti podaci uopće prikupljaju (a kamoli obrađuju (zašto bi se uopće obrađivali i s kojom svrhom)),
zbog čega banka inzistira na tome da ja to ispunim, i još da potpišem?

Zadnje uređivanje Krkimir : 22.06.2015. at 12:59.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 12:49   #125
Vidio sam taj Zabin upitnik, ziva pizdarija... Upitnik na engleskom koji bi korisnik trebao ispuniti i potpisati ... U Hrvatskoj Racune imam u drugim bankama, nisu mi slali takvo sto


Nije li to ipak samo jos jedna Zabina budalastina, kao kad su trazili otvaranje deviznog ziro racuna za primanje uplata izvana?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 16:34   #126
Meni je zanimljivo kako samo Zaba traži ispunjavanje tog upitnika. Kako druge banke to ne traže ako je obavezno?
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 17:14   #127
Očito su naredili amerikanci, valjda utjeruju dugove po cijelom svijetu. Da je to došlo iz Unicredito centrale, pitanja bi bila na talijanskom (a ovdje je prijevod na engleskom odmah ispod tako da amerikanac koji ne zna hrvatski može čitati bez da zna hrvatski).
Ono što je nevjerojatno, kako ameri imaju toliki utjecaj da takve anketu proguraju u stranu banku i u stranu državu bez da se bilo tko buni
edit: evo još jedan članak

Zadnje uređivanje Krkimir : 22.06.2015. at 17:33.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 23:24   #128
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
Neznam jel kome još došlo ovako nešto. Dakle ,mama mi je u mirovini i ima račun u Zagrebačkoj banci. Prima samo mirovinu,ništa drugo.
I neki dan je došlo od banke o tom sporazumu između SAD i HR i kao da mora doći u banku i dati podatke o svom poslovnom odnosu.
Mislim malo mi je iskreno glupo zašto bi davala podatke,kad ne radi, a bome niti ne želi izgubiti pola dana ,platiti prijevoz ili benzin i parking da bi njima davala podatke .
Da sam na njenom mjestu ... ja bi cekao Marince da me odfuraju do najblize banke na intervju i onda obavezno natrag doma.
Najekonomicnija varijanta...
aspiriniks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2015., 23:31   #129
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Većina ljudi koje znam ih je otpilila.
Morat će promijeniti taktiku ako žele popuniti te pizdarije.
Mene nisu zvali nakon prvog puta.
Mene mogu samo probati zvati ... oni koji su me zvali, vise ne vjerujem da ce zvati ... ali mozda nadju jos nekog nadobudnog ...

Cekam interventnu da me izvuku iz kuce i sa pistoljem na slijepoocnici prisile da ispunim anketu ...
aspiriniks is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 12:03   #130
idemo dalje...
edit: poslao sam prijavu na AZOP da mi jave jel trebam ispunjavati tu anketu, pa ćemo vidjeti što će dalje biti

Zadnje uređivanje Krkimir : 23.06.2015. at 12:23.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 14:43   #131
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Zovu me iz banke već mjesec dana prvo moja "osobna bankarica" za koju nisam ni znao da ju imam pa tjedan dana poslije njezina šefica... kažu da trebam doći u banku i ispuniti formular od 10 stranica i potpisati ga... navodno zbog sprečavanja pranja novca
Kad sam pitao koje informacije su im potrebne (da to riješim preko telefona) odgovorila je da moram doći u banku, ili će mi ona poslati formular na mail i oni će poslije doći kod mene po njega kad ga ispunim

Ovo sam i ja rekao, da ako ih nešto zanima da pitaju na općini, poreznu upravu i uostalom koga god hoće. Ali ona kaže da ne, da moram doći. Ja rekao da ne mogu jer fol imam posla, ona kaže da nazovem kad ću doći, jeli imam njen broj da se najavim
uglavnom, nisu zvali tjedan dana kad evo jučer u 1 popodne (u vrijeme kad banka ne radi) zove mene opet moja osobna bankarica pitao sam ju jel ju smijem zamoliti da me prestane zvati, ako ima nekakve obavjesti da mi pošalje poštom i poklopio.
E što sad, jel oni mogu zatvoriti moj račun u banci ako ja to ne ispunim?
Ma, mogu ti ga popušit, a ne zatvorit račun.

Mene su prije par godina počeli jebat u Elektri da im trebam dostavit OIB, pa sam ih stero u kurac.
Računi uredno stižu, ne moraš ni sumnjati...

Ak ih nekaj zanima, nek zaposle anketare prek student-servisa...

...tak da imam kome zalupit vrata u facu, xexexe...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 20:46   #132
Quote:
Ms_Manners kaže: Pogledaj post
Meni su takva pitanja postavljali i to pri zatvaranju računa.
Kažem ženi što želim, ona odmah "U redu, samo ćemo ispuniti upitnik prvo" i krene s pitanjima. Mislila sam da je upitnik oko toga zašto zatvaram račun, kad ono djeca, s kim živim i slično, onda sam ju prekinula i rekla da ne želim odgovarati na to kad odlazim iz te banke. Pokušala mi je objasniti da oni to sad sve pitaju i slično, ali nisam htjela ni čuti pa je odustala. PBZ je bio u pitanju.

Ne znam mogu li se izvući oni koji još namjeravaju imati nekog posla s tom bankom.
Ne znam kako da ovo fino kazem, ali lazes. Pbz ima KYC upitnik, ali u njemu nema niti slova o tome s kim zivis, niti se spominju djeca, mogla te pitati o primanjima, gdje radis, koliki je iznos pojedine transakcije i sl. Mogla ti je azurirati maticne podatke ali ni tu se ne spominju ni suprug, ni djeca, nista osim onog uobicajenog: adresa, oib, osobna... Niti jedan osoban podatak. Eventualno te mogla pitati razlog zatvaranja racuna.
Mislim, krenula je pljuvacina, pa amo malo prepraviti pricu da izgleda socnije.
I pored toliko posla i gledanja da se sto prije na lijepi nacin rijesi stranke, bas nekoga s one strane saltera zanima imas li ti djecu, idu li u skolu i sto si danas jela. Nemaju pametnijeg posla.
princeza sunca is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 23:04   #133
Nitko nije duzan ispunjavati nikakve ankete bankarima ...
Ja mjesecima cekam interventnu da me sa pistoljem na slijepoocnici prisile da uzmem kemijsku ... ali nista ...
Niti mi je bankar donio vrecu novca i rekao da mi je racun zatvoren ...
Ne trosite vase vrijeme na gluposti ...
aspiriniks is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2015., 23:47   #134
Quote:
princeza sunca kaže: Pogledaj post
Ne znam kako da ovo fino kazem, ali lazes. Pbz ima KYC upitnik, ali u njemu nema niti slova o tome s kim zivis, niti se spominju djeca, mogla te pitati o primanjima, gdje radis, koliki je iznos pojedine transakcije i sl. Mogla ti je azurirati maticne podatke ali ni tu se ne spominju ni suprug, ni djeca, nista osim onog uobicajenog: adresa, oib, osobna... Niti jedan osoban podatak. Eventualno te mogla pitati razlog zatvaranja racuna.
Mislim, krenula je pljuvacina, pa amo malo prepraviti pricu da izgleda socnije.
I pored toliko posla i gledanja da se sto prije na lijepi nacin rijesi stranke, bas nekoga s one strane saltera zanima imas li ti djecu, idu li u skolu i sto si danas jela. Nemaju pametnijeg posla.
I kaj ima novo u PBZ-u?
Kad će pronaći nekog mlađeg da te zamijeni na forumu?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 10:50   #135
Quote:
princeza sunca kaže: Pogledaj post
Ne znam kako da ovo fino kazem, ali lazes.
Fino si mogla reći npr. da sam možda pobrkala nešto ili se zabunila.
Ali nema veze, znam ja da je za PBZ to previsoko očekivanje.

Isto tako nisu mi blokirali račun na tri tjedna, a da mi nisu znali reći razlog (nije bilo dugovanje), nije mi njihova djelatnica kasnije rekla da je do nesporazuma došlo jer nisu svi djelatnici jednako educirani (e da sam se sjetila snimiti taj razgovor), nije mojima osobna bankarica izračunala krivu ratu i kamatu i to na okrugli iznos (mater na licu mjesta izračunala točno pa se žena ispravljala), sve to izmišljam.
Ova zadnja nije ni okretala očima kad sam joj rekla da neću ni na što odgovarati jer odlazim iz te banke, i to sam izmislila.

Uostalom, i da su me pitali za zaposlenje i primanja - ja odlazim iz banke, nemate me što pitati.
Kakva crna analiza klijenta kad ti ja to više nisam?

Tih dana sam zatvarala tih par računa koji su mi ostali još od studentskih dana, npr. u Hypo banci su me pitali samo za razlog zatvaranja računa, ništa više.
Ms_Manners is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 11:35   #136
Kad sam u ZABI otvarala tekući ostavila sam im kućni broj telefona (koji je tajan i nema ga u imeniku). Oni su taj broj dali( ili prodali, neznam) svom poslovnom partneru Allianz osiguranju koje me je zivkalo dok nisam promijenila broj.
Nisam nikome to prijavila jer mi se jednostavno nije dalo gubiti vrijeme na to.
Jessica Bo1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 11:53   #137
Quote:
princeza sunca kaže: Pogledaj post
krenula je pljuvacina, pa amo malo prepraviti pricu da izgleda socnije.
I pored toliko posla i gledanja da se sto prije na lijepi nacin rijesi stranke, bas nekoga s one strane saltera zanima imas li ti djecu, idu li u skolu i sto si danas jela. Nemaju pametnijeg posla.
A očito nemaju, mene su zvali iz banke na dan kad poslovnica ne radi malo sam gledao pitanja u anketi: traže broj mobitela, broj telefona na poslu, email adresu, jesam li oženjen, u kojoj državi plaćam porez...
bogtemazo pa ne uzimam kredit niti namjeravam, 20 godina imam račun u banci i sad su se sjetili tražiti takve gluposti?!?
edit: @svjpromatrac, ne radi se o tome da nešto pokušavam sakriti nego o najobičnijem maltretiranju, mislim
koji K me oni imaju zvati i govoriti da ja nešto odjednom moram ispunjavati?!? da ne spominjem da je to na tragu stare prakse da kad god dođem u banku da mi nude svakakve kredite, oročenja, internet bankarstvo, pakete usluga jebote dođem vidjeti stanje računa da znam jel plaćeno kad kreće rafalna paljba ponuda, naravno da ništa od toga nije besplatno ili barem u okviru toga što mi već uzimaju naknadu samo zbog toga što imam otvorene račune kod njih..

Zadnje uređivanje Krkimir : 29.06.2015. at 12:35.
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 12:01   #138
mene nitko još nije zvao iz banke ali da me zovne da ispunim ankete i dam sve te osobne podatke dao bih bez problema, mislim ono, ništa ne krijem niti imam išta tako da neće imati nikakvih koristi od mojih podataka, ne vidim čemu strah, ionako danas živimo u vrijeme kada je nemoguće ostati anoniman
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 19:15   #139
Quote:
princeza sunca kaže: Pogledaj post
Mislim, krenula je pljuvacina, pa amo malo prepraviti pricu da izgleda socnije.
I pored toliko posla i gledanja da se sto prije na lijepi nacin rijesi stranke, bas nekoga s one strane saltera zanima imas li ti djecu, idu li u skolu i sto si danas jela. Nemaju pametnijeg posla.
Je, krenula je pljuvačina po bankama. Za početak.....
Jesi se upitala zašto?
registriran_clan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 19:29   #140
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
mene nitko još nije zvao iz banke ali da me zovne da ispunim ankete i dam sve te osobne podatke dao bih bez problema, mislim ono, ništa ne krijem niti imam išta tako da neće imati nikakvih koristi od mojih podataka, ne vidim čemu strah, ionako danas živimo u vrijeme kada je nemoguće ostati anoniman
Pa da ... uz razumnu naknadu mozda bi i ja bio pristao ...
Ali danas vise "nema djabe ni u stare babe" ...

Ajd' sad malo ozbiljno ...
Kako bi samo svijet bio dosadno i monotono mjesto da se svi ljudi znaju sluziti svojim glavama ...
aspiriniks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:47.