Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2016., 19:12   #121
Bojim se da se ne razumijemo. Mirandola i nalij pero, dajte mi neki primjer toga o čemu govorite.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 19:17   #122
Ako postoji i jedno jedino pravo na svijetu koje ne može jednako pripasti i muškarcu i ženi, onda se ne može govoriti o tome da se radi o apsolutnoj ravnopravnosti. S obzirom da pravo na pobačaj nije jednako dostupno i ženama i muškarcima, a uzrok nejednakoj dostupnosti stoji u razlici spolova tada zbog spolnih razlika muškarci i žene nemaju jednaka prava. Znači nisu ravnopravni zbog spolnih razlika. To što je razlika spolova toliko nepobitna u tom primjeru ne znači da to nije primjer koji poništava tvrdnju o apsolutnim jednakostima i ravnopravnostima.
Problem su ne tako evidentne i jasno mjerljive razlike.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 19:29   #123
Quote:
Europska povelja o rodnoj ravnopravnosti kaže:

Rodna ravnopravnost pretpostavlja da jednom društvu, zajednici ili organizaciji postoje jednake mogućnosti za žene, muškarce i osobe drugačijih rodnih identiteta da doprinesu kulturnom, političkom, ekonomskom i socijalnom napretku, kao i da imaju jednake mogućnosti da uživaju sve koristi i dobrobiti od napretka jedne zajednice.


To je ravnopravnost, ono o čemu mirandola i nalij pero pišu je uglavnom nejednakost uzrokovana biološkim razlikama, a nitko, ako sam dobro shvatila ni ne inzistira da moramo biti jednaki, ali prema ovoj definiciji ravnopravnosti ne vidim razlog zašto ne bismo mogli biti ravnopravni.
Sloppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 19:32   #124
Quote:
NiktaX kaže: Pogledaj post
što zajebavaš Mirandola, ti je malo dosadno? kakvo pravo muškarca na pobačaj i sl. gluparije. pa valjda se misli na temeljna ljudska prava i slobode.


ja sam o feminizmu prvi put počela razmišljati kad sam se ulogirala na forum hr i vidjela koliko zadrtih seljačina, ne mislim na tebe mirandola, tu svakodnevno slijeće. takve muškarce nisam do sada nikada upoznala jer živim u potpuno drugačijem okruženju.
Pa ne zajebavam. Misliš da 'pravo na pobačaj' ne bi trebalo biti ljudsko (ženino) pravo? Pitanjem ne impliciram odgovor, jer zaista, još uvijek nije definirano kao pravo. Sve ostalo i dalje mislim da stoji. Dakako, htio bih da se ne zaključuje više od onoga što sam htio reći. Mislim da sam bio jasan.

Pa reci mi da sam seljačina, liši me odgovornosti.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 19:34   #125
Quote:
Sloppy kaže: Pogledaj post
To je ravnopravnost, ono o čemu mirandola i nalij pero pišu je uglavnom nejednakost uzrokovana biološkim razlikama, a nitko, ako sam dobro shvatila ni ne inzistira da moramo biti jednaki, ali prema ovoj definiciji ravnopravnosti ne vidim razlog zašto ne bismo mogli biti ravnopravni.
Mislim da se o ovoj pretpostavci, kao i o svakoj drugoj može diskutirati. Ono što sam rekao i dalje mislim da stoji, neovisno ovoga što si navela.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 19:34   #126
Ne znam zašto postoji termin pravo na pobačaj, to mi nikad nije bilo jasno. To je zakonom regulirani medicinski zahvat, nekad nužan, nikome poželjan i točka.

Apsolutna ravnopravnost mi je u izjednačavanju prilika u startu. Zaista se ne mogu sjetiti ni jednog drugog primjera gdje bi neko pravo bilo isključivo vezano za spol. Govorimo o pravu na obrazovanje, slobodu mišljenja, govora, kretanja, pravu na rad, na nepovredivost doma itd.? Ili sam krivo sve spojila?
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 19:47   #127
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Mislim da se o ovoj pretpostavci, kao i o svakoj drugoj može diskutirati. Ono što sam rekao i dalje mislim da stoji, neovisno ovoga što si navela.
Napisao si da je primjera milijun, a sve što si naveo je pravo na pobačaj, a to pravo jest posljedica biološke nejednakosti.

Misliš da žena nije ravnopravna muškarcu jer on može dobiti biološko dijete sa 75, (iako teže nego sa 30 ), a ona ne?
Sloppy is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 19:53   #128
Quote:
MARIJA0077 kaže: Pogledaj post
Postoji istraživanje, ne znam koliko ću ga dobro reprezentirati, uglavnom u nekom kibucu djecu su odgajali tako da nisu razgraničavali muške i ženske uloge nego su ih poticali da rade sve. Pa tako su primjerice djevojke poticali da se bave matematikom, fizikom ili nešto u čemu su muškarci tipično bolji. Međutim, u odrasloj dobi su žene opet izabrale "tipično ženska zanimanja" npr. odgojitelj a muškarci su predominantno bili bolji u prirodnim znanostima.

Dakle, čovjek nije tabula rasa i biologija je kurva.

S druge strane, u vrtiću su već klinci od tri godine znali koja su zanimanja svojstvena za cure a koja za dečke, a to je pak stvar, ako i odgoja i plasiranja takve slike u okruženju.

Također biološki, navodno žene imaju više neuro nešto poveznica preko corpus callosuma koji spaja dvije polovice mozga i zato su verbalno "nadarenije" a muškarci su iz nekog sličnog razloga bolji u prostorno-vizualnom
Ima slično istraživanje u Norveškoj i dobar dokumentarac The Gender Equality Paradox

__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 19:59   #129
Quote:
Sloppy kaže: Pogledaj post
Napisao si da je primjera milijun, a sve što si naveo je pravo na pobačaj, a to pravo jest posljedica biološke nejednakosti.

Misliš da žena nije ravnopravna muškarcu jer on može dobiti biološko dijete sa 75, (iako teže nego sa 30 ), a ona ne?
Sloppy čemu ovo? Pa još sam i boldao da bude jasnije. Ovo što me pitaš, ne mislim da je tome tako. Ono što sam naveo treba ukazati na to da apsolutna ravnopravnost nije moguća. Ništa više i ništa manje. Sad se možemo igrati na osobnom nivou: što ja mislim po pitanju ovoga ili onoga, ali o tome nije bila, niti će biti, riječ.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 20:04   #130
Quote:
Sloppy kaže: Pogledaj post
Napisao si da je primjera milijun, a sve što si naveo je pravo na pobačaj, a to pravo jest posljedica biološke nejednakosti.
Da.
Sa biološke strane, muškarac ima apsolutno pravo i ne ejakulirat u ženu.

Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Sloppy čemu ovo? Pa još sam i boldao da bude jasnije. Ovo što me pitaš, ne mislim da je tome tako. Ono što sam naveo treba ukazati na to da apsolutna ravnopravnost nije moguća. Ništa više i ništa manje. Sad se možemo igrati na osobnom nivou: što ja mislim po pitanju ovoga ili onoga, ali o tome nije bila, niti će biti, riječ.
Spinaš li ga, spinaš. Možemo pričat i o tome ima li doista neovlaštena osoba pravo uć u dio McDonaldsa na kojem piše "Samo za zaposlenike".
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 20:21   #131
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
...
Dobro, mirandola, ak ces na taj nacin razmisljati onda se moze komotno reci da ljudi opcenito nisu ravnopravni zbog svoji bioloskih razlika. Debeli ne mogu sve sto mogu mrsavi sto mogu i pametni sto mogu i visoki i niski i svakakvi. Samo sto to samo po sebi nema smisla kad se govori o ravnopravnosti.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 20:33   #132
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Godinama sam se pjenila na to da postoje žene koje se odbijaju nazvati feministicama. Danas sam jedna od tih žena. Mislim, u međuvremenu sam počela čitati tekstove žena kojima je feministica titula. Pardon, feministkinja, one ne vole da ih se zove feministica. I općenito se bave takvim stvarima. Košuljama s golim ženama, rodnim, sve rodno, rodno moraš spomenuti bar deset puta u tekstu, to je opće mjesto već, to rodno jel.
Lajkala sam Muf kad je počeo s radom. A onda sam ga s vremenom odlajkala jer to više nisam mogla čitati na dnevnoj razini. Presudio je članak o sirotim malim džihadisticama pardon ženama džihadista koje je Zapad uništio pa su zato takve.
Jedna propala netalentirana pjesnikinja i par ženskih bez talenta za pisanje koje nastoje zvučati akademski.
Srela sam se i na fejsu s nekim kokoškama koje su mi objašnjavale da je bijeli muškarac Neprijatelj i da trebamo osvijestiti svoju društvenu moć i govorile o manjinama tako da je mene bilo sram jer ako ih se tako brani, nema većeg patroniziranja i poniženja.
Dakako, one za ovo mišljenje misle da je neupućeno, glupo i vjerojatno šovinistički. I da nam treba feminizam sve dok zadnja djevojčica ne bude voljela rodno neutralne igračke.
I zbog takvih idemo u krasan kurac.

Radikalnim feministicama prošlog stoljeća hvala i naklon do poda, ma kakve im metode bile. One su izborile PRAVA. A što će ove izboriti svojim izvoljevanjem, tek slijedi vidjeti.

Eh da, teško je zaboraviti i "feministički" tekst dotične autorice teksta "Što žele feministikinje" kad je jednu pjesnikinju napadala da je kurvetina koja je nagradu dobila preko kreveta i podupirala to dokazima da je dotična bila cijelo vrijeme u društvu jednog starijeg čiče iz žirija. Jebiga, ljudi iz nedostatka talenta čine razne stvari... bio jedan takav slučaj slikara... Ne znam kako ta nagrađena piše, ali to mi je bilo mučno čitati.
Moram se s ovim složiti u potpunosti.
Neko vrijeme sam silom prilika pratila upise i tekstove navedene netalentirane pjesnikinje i njoj sličnih i možda mi se upravo onda sve to i smučilo sa tim njihovim nazovi feminizmom. U zadnje vrijeme se pravim da ne postoje i tako je najbolje, barem se ne uzrujavam.
Molly K Darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 21:10   #133
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
No true Scotsman though...
Zbog ovoga sam ja sa sebe odlijepila tu naljepnicu.

Slično kao oni ljudi koji intimno ostanu katolici, ali ne izjašnjavaju se tako na popisu stanovništva, ne šalju djecu na vjeronauk i ne idu u crkvu jer je smatraju zločinačkom organizacijom.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 21:24   #134
Quote:
Absolutely* kaže: Pogledaj post
Ja tebi kazem ti si ekvalist.
A što je tebi tooliko bitno da me smjestiš u neku skupinu ako ja sama želim da se ogradim od nje? Nemam li to pravo?

Da, recimo da se ta neka ideja zove egalitarijanstvo ili kako god da se to prevodi.

Feminizam mi se naprosto ne sviđa jer se sve više i više pretvara u kult, što nam ti i još poneko ovdje lijepo demonstrira.

Quote:
Ako se ne nazivaš feministicom buhuuu,
pljuješ po našim bakama
potčinjavaš se muškarcima
glupa si, fejspalm za tebe ...
Ali jeste li se ikad upitale - ček, a zašto?
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 21:59   #135
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Ako postoji i jedno jedino pravo na svijetu koje ne može jednako pripasti i muškarcu i ženi, onda se ne može govoriti o tome da se radi o apsolutnoj ravnopravnosti. S obzirom da pravo na pobačaj nije jednako dostupno i ženama i muškarcima, a uzrok nejednakoj dostupnosti stoji u razlici spolova tada zbog spolnih razlika muškarci i žene nemaju jednaka prava. Znači nisu ravnopravni zbog spolnih razlika. To što je razlika spolova toliko nepobitna u tom primjeru ne znači da to nije primjer koji poništava tvrdnju o apsolutnim jednakostima i ravnopravnostima.
Problem su ne tako evidentne i jasno mjerljive razlike.
Meni je ovo dovodjenje situacije do apsurda. Naravno da nismo jednaki, jer smo razlicitog spola, jer smo drugacije napravljeni i s razlicitim atributima.

To sto muskarac nema pravo na pobacaj znaci samo da nema maternicu, a ne da smo neravnopravni.
Zena nema pravo oploditi nekoga ako vec tjeramo mak na konac.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 22:07   #136
Neki muškarci imaju maternice.
Almost Rosey is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 22:10   #137
Kako muskarac nema pravo na pobacaj?
Ima, samo ne moze.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 22:19   #138
Quote:
Leman_Russ kaže: Pogledaj post
Dobro, mirandola, ak ces na taj nacin razmisljati onda se moze komotno reci da ljudi opcenito nisu ravnopravni zbog svoji bioloskih razlika. Debeli ne mogu sve sto mogu mrsavi sto mogu i pametni sto mogu i visoki i niski i svakakvi. Samo sto to samo po sebi nema smisla kad se govori o ravnopravnosti.
to. mislim, možemo o biologiji i fiziologiji i unutar istog spola, pa ćemo doć do raznih zanimljivosti u vezi ravnopravnosti. starost, melanociti, svašta.. zbilja, di je crta, na kromosomima? pih, dosadno.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 22:22   #139
Opet rasprava o tome treba li se muškarac moći odreći djeteta?
O jebote.
:unsuscribe:
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 22:41   #140
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Godinama sam se pjenila na to da postoje žene koje se odbijaju nazvati feministicama. Danas sam jedna od tih žena. Mislim, u međuvremenu sam počela čitati tekstove žena kojima je feministica titula. Pardon, feministkinja, one ne vole da ih se zove feministica. I općenito se bave takvim stvarima. Košuljama s golim ženama, rodnim, sve rodno, rodno moraš spomenuti bar deset puta u tekstu, to je opće mjesto već, to rodno jel.
Lajkala sam Muf kad je počeo s radom. A onda sam ga s vremenom odlajkala jer to više nisam mogla čitati na dnevnoj razini. Presudio je članak o sirotim malim džihadisticama pardon ženama džihadista koje je Zapad uništio pa su zato takve.
Jedna propala netalentirana pjesnikinja i par ženskih bez talenta za pisanje koje nastoje zvučati akademski.
Srela sam se i na fejsu s nekim kokoškama koje su mi objašnjavale da je bijeli muškarac Neprijatelj i da trebamo osvijestiti svoju društvenu moć i govorile o manjinama tako da je mene bilo sram jer ako ih se tako brani, nema većeg patroniziranja i poniženja.
Dakako, one za ovo mišljenje misle da je neupućeno, glupo i vjerojatno šovinistički. I da nam treba feminizam sve dok zadnja djevojčica ne bude voljela rodno neutralne igračke.
I zbog takvih idemo u krasan kurac.

Radikalnim feministicama prošlog stoljeća hvala i naklon do poda, ma kakve im metode bile. One su izborile PRAVA. A što će ove izboriti svojim izvoljevanjem, tek slijedi vidjeti.
Moderna social justice warriors izvoljevanja izborila su kontraefekt.

Izborila su polarizaciju, kao i svaki ekstremizam i svako pravljenje ludim.

Ljudi će biti vrlo skloni antagonizirati neku skupinu (ili pokret, ili ideju) kad ta skupina neutemeljeno antagonizira njih


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:59.