Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2016., 12:49   #1
Horace and Pete (2016)

Hulu



Nova serija Louis C.K.-a.
Prati li neko? Nije baš na razini Louiea, ali je vrlo dobra. C.K. je ponovno uspio naći dobru sredinu između drame i komedije.
Louie je solidno utjelovio glavnog lika, Buscemi odličan kao i uvijek, a Edie Falco je opet odlična kao iritantna kučka.
Serija mi se ponekad čini previše preachy, ali mi se stvarno dopada kako su uspjeli napraviti da obično pričanje nekog lika po preko 20 minuta ne bude dosadno. Npr. ona epizoda o Horaceovoj ženi.
Btw, onaj razgovor Horacea i transeksualke iz 7. epizode je bio genijalan.:klap:
PaulieGualtieri is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 13:57   #2
Pratim, odlična
__________________
Not everyone is an artist, but everyone is a fucking critic.
tehom is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 16:37   #3
Pratim od prve epizode, htjela sam otvoriti temu već x puta ali sam prelijena.

Kao što kažeš, razgovor s ženskom koja je ili nije bila muško je bio vrh, pa cijela epizoda s bivšom ženom mi je vrh vrhova, pa kad Pete ima onu mladu curu i razgovor za večerom.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 18:18   #4
Meni i bolja nego 5. sezona Louiea, gdje se očito malo zasitio i drago mi je da je riskirao s ovim. Ovi preachy djelovi većinom se vode oko mutnih tema, rijetko kad se popuje o jednom mišljenju kao ispravnom, pogotovo dole u baru.

U fanstastične scene bih dodao i Jessicu Lange u Horaceovoj seksualnoj maštariji
__________________
"And the birds are in misery. I don't think they sing, they just screech in pain." Werner Herzog
david_1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 20:47   #5
Quote:
david_1991 kaže: Pogledaj post
Meni i bolja nego 5. sezona Louiea, gdje se očito malo zasitio i drago mi je da je riskirao s ovim. Ovi preachy djelovi većinom se vode oko mutnih tema, rijetko kad se popuje o jednom mišljenju kao ispravnom, pogotovo dole u baru.

U fanstastične scene bih dodao i Jessicu Lange u Horaceovoj seksualnoj maštariji
Da, tipa ova scena:
https://www.youtube.com/watch?v=3iRM1iN-3a4
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 07:21   #6
10.-a se čini kao zadnja epizoda. Bila je super, ali kraj mi je potpuna glupost.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 13:58   #7
Crnjak ! Odlična !
Lego-las is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 10:28   #8
odlicna serija

ali nije za svakoga. kazaliste a la louie.

no, cini se da je deseta epizoda i zadnja. steta sto je tako brzo zavrsila serija, valjda je bila preskupa, a premalo gledana.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 11:28   #9
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
no, cini se da je deseta epizoda i zadnja. steta sto je tako brzo zavrsila serija, valjda je bila preskupa, a premalo gledana.
Niti je bila preskupa, niti premalo gledana. Louie je to napravio čisto za svoj gušt. Nije je uopće reklamirao nego je samo jednog dana osvanula na njegovom siteu. I u Americi se mogla gledati samo ako je skineš s njegovog sitea i platiš, ili svaku epizodu posebno, ili cijeli paket
Doctor Sammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 12:02   #10
Quote:
Doctor Sammy kaže: Pogledaj post
Niti je bila preskupa, niti premalo gledana. Louie je to napravio čisto za svoj gušt. Nije je uopće reklamirao nego je samo jednog dana osvanula na njegovom siteu. I u Americi se mogla gledati samo ako je skineš s njegovog sitea i platiš, ili svaku epizodu posebno, ili cijeli paket
Jesi siguran?
http://www.avclub.com/article/hope-y...-left-l-235179
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 22:10   #11
@sammy
500k $ je meni skupo za takvu seriju
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 21:34   #12
Zašto nitko ne komentira ovo?

Riječ je o čistoj genijalnosti.

https://www.youtube.com/watch?v=nPKl...Kn1UqIFQpEzuPr
tabanšaban is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2016., 17:09   #13
Pa ovo je pravi mali dragulj

Nisam baš upoznata s radom Louisa, tako da nisam ni znala što očekivat, al ovo je fantastično. Toliko fora scena: sukob konzervativca i liberala, pa monolog njegove bivše o svekru, a tek sam na trećoj.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 12:52   #14
Sodoma i Gomora spika u kafiću

Didaktični dio s Louisom i onom crnkinjom je bio lame, i inače su mi segmenti s Luisom neupečatljivi, pa mi je i ok da je on nekako u sjeni.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 12:57   #15
Treća je posebna; doduše svaka je.
Mark Ronson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 13:02   #16
Nedavno sam pročitao neki domaći članak o najboljim stranim serijama u 2016. god. i ova serija je bila pri vrhu ili na samom vrhu pa rekoh, odoh baciti oko o kakvom dragulju se tu eventualno radi.

Došao sam do pola sezone i serija mi je zaista okej, ima nekakvu karizmu u vidu tog nekakvog crnog humora i sivila svakodnevnice.
Niti ja do prije nisam bio upoznat s radom stanovitog Louija i ovdje mi se čini da je lik jednostavno svoj komičarski nastup i nekakve skečeve uspio prebaciti u kakav-takav dijalog između likova. Dakle već prokušan recept.
I tu je sva vrijednost ove serije. Sve drugo je kako-tako. Neki eminentni glumci su naravno na zadatku, ovi ostali posjetioci birtije od loše do jako loše glume. Niti jelte sam Louis nije materijal za Emmyja po pitanju glume.
Radnja je čisto kazališna i koncept kao takav nije za svakoga, odnosno serija nije za široke mase.
Netko će jelte smatrati čistim savršenstvom pol sata monologa njegove bivše i prepričavanje kako je ušla u aferu sa svekrom, a netko će na tu scenu reći koji je ovo kurac
I u biti to bi po meni bio opis cijele ove serije, s tim da ja nju gledam negdje između tog savršenstva i "kojeg kurca". Dobra je
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2016., 16:07   #17
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
Niti jelte sam Louis nije materijal za Emmyja po pitanju glume.
Je, bogami, samo zna oči trljati.

Zadnje dvi su ispod prosjeka
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:30.