Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2016., 21:41   #4581
Najbolja serija ikad. Radnja, odnosi među likovima, pejzazi. Jesse fenomenalan u drugoj sezoni mislim. Pa Gus, Mike, naravno Saul itd. Final odlicno. Nije lako napraviti dobar epilog. Poznata stvar u knjizevnosti i kinematografiji gdje se veliki pisci i redatelji gube pri kraju. Ne znam, poslije ovoga sto bi me jos moglo zaokupiti.Genijalno.
darie9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 22:02   #4582
Probaj pogledati The Sopranos i Narcos. Naravno ako već nisi. Isto ima veze s drogom premda svaka ima svoj stil i nastajala je u različitom vremenu. Jedino što je zajedničko je to da je glavni junak - antijunak. Te dvije serije bih preporučio svakome tko ne zna što bi gledao poslije Breaking Bad-a.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 00:55   #4583
Ili Better Call Saul
__________________
Rađe nabroj koncerte i što se po diskačima svira
mentalny is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 01:03   #4584
http://www.imdb.com/title/tt3520702/

Obavezno pogledati !!!
odbij seal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2016., 20:19   #4585
Quote:
mentalny kaže: Pogledaj post
Ili Better Call Saul
To se podrazumijeva.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 22:37   #4586
upravo završila s gledanjem serije, odlična je! cijelo vrijeme sam paralelno pratila što je ekipa komentirala dok je sve išlo i moram priznat da mi je sad malo žao što nisam tada sudjelovala u tim raspravama

samo da se nadovežem na neke stvari koje sam primijetila dok sam čitala.

meni je serija jako, jako dobra, ali svejedno imam dojam da je titula najbolje serije ikad malo napuhana, kako bi se reklo, nahajpana. unatoč tome, iznimno kvalitetna i dobra priča i gluma a

waltova promjena je izvrsno odrađena, posebno ovaj dio kad priča da je on u "empire bussines". bio je zastrašujuć.
što se tiče walta i jesseja, ne znam, meni nisu uspjeli prenijeti tu nekakvu ljubav između njih dvojice bilo je nekakvog odnosa između njih dvojice jer su se do samog kraja "spašavali" ali walta sam zamrzila još u drugoj sezoni, ako se ne varam, kad mu jesse dođe s idejom da sam pravi taj njihov meth (jer se on kao planirao povući), pa ga je ovaj izvrijeđao. od tog trenutka je umro u mojim očima, iako me svaki njegov breaking bad čin iskreno iznenađivao. ali sve to što je radio, koliko je zapravo uživao u tome i koliko je bio spreman manipulirati svima oko sebe na sve moguće načine samo da napravio što je naumio, pogotovo jesseja... odvratno. ne kužim team walt. ali dobro, ukusi, dojmovi, što već

jesse je imao svojih pogrešaka, ali sve u svemu, baš je najgore prošao, a bio je najbolji od svih.

nije mi isto bilo jasno zašto je tako puno ljudi mrzilo skyler i marie. meni su one baš dobre bile, svaka na svoj način. marie mi je super kao lik šašave ženice koja zapravo zaista voli ljude oko sebe i brine za njih, iako ima milijun svojih mana.
a za skyler... ne znam, zašto toliki hejt? zbilja mislim da ona ni nije mogla baš puno drugačije postupiti. nije ona savršena niti je takva trebala biti. kao da se od nje očekuje savršena i moralna reakcija i sve manje od toga je neprihvatljivo, a walt ima opravdanje zato što su ga, eto, s*ebali u životu njihov život na samom početku je vrlo realistično prikazan, svakodnevica, nedostatak strasti i uzbudljivosti. kad je saznala što walt zapravo radi, u potpunosti mi je jasna njezina situacija. što je trebala napraviti? to je saul waltu savršeno sažeo - ne može ona ništa napraviti a da ne zezne cijelu obitelj. i njezina afera... pa šta sad? kasnije se vratila waltu jer eto, ok, možda je pomislila da bi ti novci dobro došli i da će to sve možda uspjeti. pa šta? jel to tako krivo? ako je on mogao to brijat, ona ne smije? poslije je s razlogom popizdila nakon što je ubio gusa, ali opet, šta je trebala napraviti? i sama je rekla da je i ona sad u tome s obzirom na to da mu pere novce i da nema nazad. kad ga je hank otkrio, a ona stala na njegovu stranu, opet što je trebala napraviti? pa i ona je upletena i kompromitirana, a imaju dvoje djece. ja bih postupila isto kao ona.

a hank... meni je on najbolji od svih. jako mi se svidio taj lik do te mjere da me pogađalo kad ga ljudi vrijeđaju on je ovako malo priprost i macho, ali je zapravo uvijek bio jako drag i pravedan i pomagao je svojoj obitelji i trpio njihova sranja. žao mi je bilo kad su ga ubili, pogotovo kad su ga samo tamo ubacili u onu raku

gus, mike i saul... savršeni

evo, stat ću
-garden- is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 18:43   #4587
sad se mozes prebacit na Better call Saul
__________________
*Pobjednik IMF Kladionice 2013* *Pobjednik IMF Kupa 2006* *Pobjednik Euro Kupa 2008*
Black Revenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 16:50   #4588
pogledao po drugi puta seriju i nema se tu sta puno reci, gasi mjesalicu, motaj kablove.
breaking bad je lionel messi kinematografije i televizijskog showa
united 18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 10:19   #4589
Stvarni WW

http://www.index.hr/vijesti/clanak/b...in/967882.aspx
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 11:00   #4590


Vidiš kako je televizija štetna.
__________________
Jednadžba nikada neće biti jednačba!
kaya714 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 21:10   #4591
POgledao sam nekoliko epizoda opet, većinom ove top.
Onaj telefonski razgovor Walta i Skyler iz Ozymandias epizode mi spada u jedne od najboljih scena ikad.

Cranston ubio s glumom tu scenu, vrh. Kakvo mijenjanje karaktera, tj. combo Heisenberga i Walta u samo nekoliko minuta, agresiva, autoritet, pa se slomi i zaplače, pa opet hebe sve po spisku onoj...
Quote:
You Stupid Bitch
Bez obzira što je to bilo pranje krivnje Skyler u svemu tome, mislim da je jedan djelić njega uživao u toj rečenici.

Najprije ovoj ništa nije bilo jasno, pa skuži i počne samo potvrđivati i izvlačiti se, baš je bitch.


Btw, u toj epizodi mi je nekako Walt ostao izdan od obitelji, u sceni kad se vrati iz pustinje i dođe pokupit svari i njih.
Bez obzira na sve, ne možeš tek tako reagirat, ispalo je kao da se više brinu za Hanka nego za njega, Junior pogotovo.
Mr. Jigsaw is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2017., 01:47   #4592
Quote:
-garden- kaže: Pogledaj post
upravo završila s gledanjem serije, odlična je! cijelo vrijeme sam paralelno pratila što je ekipa komentirala dok je sve išlo i moram priznat da mi je sad malo žao što nisam tada sudjelovala u tim raspravama

samo da se nadovežem na neke stvari koje sam primijetila dok sam čitala.

meni je serija jako, jako dobra, ali svejedno imam dojam da je titula najbolje serije ikad malo napuhana, kako bi se reklo, nahajpana. unatoč tome, iznimno kvalitetna i dobra priča i gluma a

waltova promjena je izvrsno odrađena, posebno ovaj dio kad priča da je on u "empire bussines". bio je zastrašujuć.
što se tiče walta i jesseja, ne znam, meni nisu uspjeli prenijeti tu nekakvu ljubav između njih dvojice bilo je nekakvog odnosa između njih dvojice jer su se do samog kraja "spašavali" ali walta sam zamrzila još u drugoj sezoni, ako se ne varam, kad mu jesse dođe s idejom da sam pravi taj njihov meth (jer se on kao planirao povući), pa ga je ovaj izvrijeđao. od tog trenutka je umro u mojim očima, iako me svaki njegov breaking bad čin iskreno iznenađivao. ali sve to što je radio, koliko je zapravo uživao u tome i koliko je bio spreman manipulirati svima oko sebe na sve moguće načine samo da napravio što je naumio, pogotovo jesseja... odvratno. ne kužim team walt. ali dobro, ukusi, dojmovi, što već

jesse je imao svojih pogrešaka, ali sve u svemu, baš je najgore prošao, a bio je najbolji od svih.

nije mi isto bilo jasno zašto je tako puno ljudi mrzilo skyler i marie. meni su one baš dobre bile, svaka na svoj način. marie mi je super kao lik šašave ženice koja zapravo zaista voli ljude oko sebe i brine za njih, iako ima milijun svojih mana.
a za skyler... ne znam, zašto toliki hejt? zbilja mislim da ona ni nije mogla baš puno drugačije postupiti. nije ona savršena niti je takva trebala biti. kao da se od nje očekuje savršena i moralna reakcija i sve manje od toga je neprihvatljivo, a walt ima opravdanje zato što su ga, eto, s*ebali u životu njihov život na samom početku je vrlo realistično prikazan, svakodnevica, nedostatak strasti i uzbudljivosti. kad je saznala što walt zapravo radi, u potpunosti mi je jasna njezina situacija. što je trebala napraviti? to je saul waltu savršeno sažeo - ne može ona ništa napraviti a da ne zezne cijelu obitelj. i njezina afera... pa šta sad? kasnije se vratila waltu jer eto, ok, možda je pomislila da bi ti novci dobro došli i da će to sve možda uspjeti. pa šta? jel to tako krivo? ako je on mogao to brijat, ona ne smije? poslije je s razlogom popizdila nakon što je ubio gusa, ali opet, šta je trebala napraviti? i sama je rekla da je i ona sad u tome s obzirom na to da mu pere novce i da nema nazad. kad ga je hank otkrio, a ona stala na njegovu stranu, opet što je trebala napraviti? pa i ona je upletena i kompromitirana, a imaju dvoje djece. ja bih postupila isto kao ona.

a hank... meni je on najbolji od svih. jako mi se svidio taj lik do te mjere da me pogađalo kad ga ljudi vrijeđaju on je ovako malo priprost i macho, ali je zapravo uvijek bio jako drag i pravedan i pomagao je svojoj obitelji i trpio njihova sranja. žao mi je bilo kad su ga ubili, pogotovo kad su ga samo tamo ubacili u onu raku

gus, mike i saul... savršeni

evo, stat ću
WOW, pa ovo kao da sam ja pisao! Potpisujem sve, ali bukvalno sve! Dodao bih jos samo, remek- delo od serije.
__________________
Pridružite se forumu!
https://movietalks.org/?fbclid=IwAR2ApW4ipe_-nfcyCP30e1GJikf6r5goLLZOR3P8_3b-4nsYLEIgow2mG90
Lynch fan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 22:30   #4593
Quote:
anardev kaže: Pogledaj post
Walter je pasivnoagresivni, arogantni manipulator prve klase. Bljakić.
Skyler me živcira u epizodama u kojima je pišu kao karikaturu, tipičnu "ženu aždaju" koja samo gnjavi muža. A ima epizoda u kojima je briljatno napisana.
Ono što mi je najodvratnije u vezi njega je način na koji tretira Džesija. Iz toga se dosta toga može zaključiti o tome koliko je mali čovek.
Mislim da su je tako pisali zato što je to najrealnije ponašanje žene koja prvo nema pojima šta njen muž radi, a i posle kad sazna ne ponaša se sasvim neadekvatno.
Mi smo sve vreme vrlo dobro upućeni u Voltove radnje tako da ne samo da znamo šta celo vreme radi već nam se povrh svega to dopada i zabavlja nas, tako da na račun toga on i Džesi lako i brzo osvajaju simpatije. Sa druge strane Skyler o svemu tome ništa ne zna, tako da je zbog toga sasvim realno da neka njena ponašanja masovnoj publici idu na živce.


Quote:
Erebus25 kaže: Pogledaj post
SPOILER!!!

ovo nije ništa drugo nego prezir i želja za nanošenjem boli
da, dobro si rekla čisti psihopat - https://www.youtube.com/watch?v=qEG2t0Q-WCw
a sad je li to došlo zato što je bio loš brak ili zato što je on bio kriminalac, pa je ona spavala s Tedom, sasvim druga priča

EDIT: bolji video - https://www.youtube.com/watch?v=neu2Yyy1eic
Ti i ja imam totalno drugačije poglede na ovo.

Prvo i pre svega što treba da se kaže o njoj je da mu je bila ništa manje nego najveća podrška dok se lečio. U tome se vidi sva njena brižnost i ljubav prema njemu. Psihopate to ne mogu da osećaju.
Drugo, neko ko nekome namerno nanosi bol radi to zato što u tome pronalazi ogromno zadovoljstvo. Gde ti vidiš Skyler da uživa u bilo čemu od kada je saznala za njegove kriminalne aktivnosti? Konkretno u toj sceni jasno se vidi da ona uopšte ne uživa u svojim rečima (ako je bolje pogledaš primetićeš koliko je prazna) i efektu koji imaju ili će da imaju na Volta jer je zapravo briga kako će on na njih da reaguje i kako će uopšte kasnije da podnese njenu prevaru. Stalo joj je samo da on to zna.
Ja sam tu njenu čisto informativnu izjavu doživela u prenesenom smislu: "Završili smo."

Negde u sebi divim joj se na tome što je otvoreno i bez ikakvih emocija priznala šta je uradila. Bez skrivanja prevare, neiskrenih izvinjenja, drame i mučnog razvlačenja koje obično prate takve scene u pravom životu. 100% stoji iza toga šta je uradila i spremna je na posledice svojih postupaka. I ne samo da je spremna već je to učinila upravo zbog priželjkivane posledice: da preseče sve veze sa njim i da ga se reši jednom za svagda.

Prevara je došla kao posledica toga što je Volter izabrao sebe, sebe kao Hajzenberga i narko bosa; između njih je sve puklo kao posledica tog izbora. To čak i nije bio pravi izbor ali da u to sad ne ulazim.
Ono što sam objasnila u prethodnoj poruci neću da ponavljam.
Da je na samom početku pred nju iskreno izašao sa tim šta radi, da je rekao da je pronašao način da otplati svoje lečenje i da celoj porodici obezbedi finansijsku sigurnost u budućnosti - verujem da bi za njih dvoje dosta toga ispalo drugačije. Jer bi to značilo da je on u tom poslu kratkotrajno kao nužno zlo i da je porodica i dalje najvažnija. Ali ta kratkotrajna opcija ako je u početku slabo postojala kasnije se zauvek izgubila - jednom kada je stvarno osetio kako je to biti Hajzenberg. Ali ne treba ga kriviti zbog toga. Naposletku i ova priča nije tako zamišljena, i da je on drugačije zamišljen sve bi ispalo drugačije; ali bez njega takvog kakav jeste ni ovo više ne bi bio Breaking Bad već nešto sasvim drugo.
Euphrosine is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 14:34   #4594
Je, i ja gledam BrBa, po sedamnaesti, jubilarni put...

Naravno, meni je opasno zapela za uho scena u kojoj se Hank boji otići u Juarez (2. sezona) nakon što su izveli onaj happening s kornjačom pa se žali Waltu na roštilju kraj bazena, veli da su narko dileri kao žohari, kad izgmižu odnekud, treba ih zgaziti.

A Walt ga pita odakle dolaze ti ljudi. Što je učinilo da oni budu to što jesu?

Naravno, Hank veli da ne zna, ali da ih je cijelo čudo.
I ode piškiti, pitanje ostaje bez odgovora.


Ma nema do BrBa.
Sve ostalo je salata.
__________________
No Man's Land
darius-britt is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 12:16   #4595
10ta jubilarna godina od pocetka snimanja brba i jos uvijek niko nije uspio snimit ni priblizno kvalitetnu seriju.
united 18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 12:43   #4596
Quote:
united 18 kaže: Pogledaj post
10ta jubilarna godina od pocetka snimanja brba i jos uvijek niko nije uspio snimit ni priblizno kvalitetnu seriju.
Happy Valley
The Crown
Mindhunter
The Deuce
Billions
i još puuuno serija, evo jedan Veep je kvalitetnije napisana i napetija serija, a nisu ni u istom žanru.

Sve kvalitetnije serije, a u usporedbi s tom ne baš dobrom prvom sezonom BB-a, beskonačno kvalitetnije serije.

Breaking Bad se stavlja na neki vrh a prva sezona je bila solidna, tek se u drugoj i trećoj digla na kvalitetu koji joj neki pridaju, da bi se srozala sa četvrom i petom u mediokritet.
__________________
I fuck on first date.
nook is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 15:42   #4597
Pa 3. i 4. su vrhunac. Prva slabija, druga dosta dobra, zadnja kamilica do par zadnjih epizoda.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2018., 15:59   #4598
meni su prve tri odlicne
cetvrta i peta manje vise nepotrebne

meni osobno je 100 puta drazi dexter i neke druge serije
iako je ovo kvalitetnija serija
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2018., 15:56   #4599
Uvijek će mi biti No1 serija.
MatejR is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 14:58   #4600
Mene bi baš zanimalo kako ljudi doživljavaju likove iz serije s moralnog aspekta. Koji su po vama negativni, koji pozitivni likovi, čije bi zločine opravdali zbog okolnosti, a čije ne. Uvidio sam da mnogi ljudi različito doživljavaju likove, pogotovo i u genijalnom prequelu "Better Call Saul" koja je još suptilnija što se toga tiče. Ništa nije crno-bijelo, već se sve svodi pretežno na cijeli spektar sivih tonova. To je jedan od razloga zašto je ova serija tako dobra. Nema "dobrih" i "loših" momaka, već vječita evolucija i deevolucija likova.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:57.