Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.06.2006., 11:49   #1
"STARO" OGLEDALO

Zna li tko može li se negdje u Zg kupiti ogledalo koje djeluje "staro"? Ili, još bolje, ima li tko pravo staro ogledalo 50/70 cm koje bi prodao, a da nije previše oštećeno, nego tek onako, da ima neku starinsku patinu? Imam antikni okvir u kojem je zasad novo ogledalo i izgleda bez veze, što je šteta, jer okvir je lijep...Palo mi je napamet da možda upitam i za savjet kako "postarati" novo ogledalo, ako netko ima iskustva.To bi možda isto bilo moguće? Da se ostavi vani, na kiši i suncu neko vrijeme? Ili nekako "kemijski" potpomoći proces?
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 17:07   #2
Ima u Chemaco ili Tapiker tekućina koja se zove patina.Nju se koristi za nagrizanje kositra.U dve ili tri boje ti je .Crna ,smeđa...Na rub ogledala nanesti kistom,sačekati par minuta i ono će ti nagristi foliju sa zadnje strane.Ako hoćeš i na sredini onda zagrebi mali gdje hoćeš (zadnja strana)i ponovi postupak.


www.fermar-art.com
boraborabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 17:51   #3
Sorry, reci mi ,molim te, gdje su Chemaco i Tapiker?
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2006., 18:34   #4
ZG
boraborabo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2006., 01:25   #5
Quote:
boraborabo kaže:
ZG

Hvala svejedno...
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 09:46   #6
Ima firma JURIČEK u Zg na Trgu maršala Tita 9 ili u Gronjem Stupniku u bočicama patine u puno varijanti - tipa bitumen, rđa, zelena ili plava patina za metal i sl.
Cijena im je 20 - 30 kn za 60 ml.

Inače, okvir je vkerojatno zlatan, tako da se na njega u pravilu ide s bitumenskom patinom koja daje dojam starog zlata ili srebra.

Nadam se da sam ti pomogao.
STATIC091 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:45.