Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2024., 09:30   #781
Quote:
Alfa KT kaže: Pogledaj post
Pa bas na toj dionici rijetko gdje je ogranicenje vece od 70kmh i to vec par godina. Iako i dalje svi voze normalno,kao da nema ogranicenja 60 i 70.
Vidi li se uopce ista od okolisa na slici?
Ma ne, ne izvan naselja! d2 je duga koliko, 230km? Na slici se ne može raspoznati ništa.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2024., 10:42   #782
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
Ma ne, ne izvan naselja! d2 je duga koliko, 230km? Na slici se ne može raspoznati ništa.
Kako ne, od slatine do osijeka imas na vise od pola dionice izvan naselja ogranicenje zbog lose ceste naprimjer.. I tako vec par godina. Pogledaj snimku pa ces vidjeti.
Alfa KT is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2024., 10:58   #783
Quote:
Alfa KT kaže: Pogledaj post
Kako ne, od slatine do osijeka imas na vise od pola dionice izvan naselja ogranicenje zbog lose ceste naprimjer.. I tako vec par godina. Pogledaj snimku pa ces vidjeti.
Ok, nije cijela dionica pod istim ograničenjem. Zato smatram da mora pisati točna lokacija.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2024., 22:10   #784
Pozdrav, nadam se da ću ovdje dobiti odgovor na pitanje.

Naime, danas sam preko e-garđani dobio poruku da mi je donesena presuda na Visokom Prekršajnom sudu, na moju žalbu protiv prekršajnog naloga.

Na webu sam pronašao presudu i piše da je pravomoćna od danas i da u roku od 15 dana imam pravo na 2/3 iznosa kazne, ali me zanima je li se to računa od datuma primitka pisma na adresu ili?

Također, prekršaj je počinjen 2021, prošle su skoro 3 godine od tada. Ali nije zastara?

Unaprijed hvala

Gesendet von meinem IN2023 mit Tapatalk
DinOsOur is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2024., 22:24   #785
zastara ide od dana pravomocnosti, morati ces platiti sve troskove, puno vise nego da se nisi isao inatiti hebiga.
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2024., 22:37   #786
Quote:
klingonac_worf kaže: Pogledaj post
zastara ide od dana pravomocnosti, morati ces platiti sve troskove, puno vise nego da se nisi isao inatiti hebiga.
Pa troškovi su mi manji jer su mi uvažili žalbu...
Ali od kad teče taj rok za plaćanje? Pretpostavljam od zaprimanja pisma doma?

Gesendet von meinem IN2023 mit Tapatalk
DinOsOur is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2024., 22:57   #787
od kada si procitao na egradjani

nikada se nisam zalio na kazne jer sam svjestan da sam kriv
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2024., 23:05   #788
Koliko si siguran? Nevirujen baš, šta bi bilo da nisan vidija. A i ne koriste svi e-garđani.

Gesendet von meinem IN2023 mit Tapatalk
DinOsOur is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2024., 23:08   #789
Quote:
DinOsOur kaže: Pogledaj post
Koliko si siguran? Nevirujen baš, šta bi bilo da nisan vidija. A i ne koriste svi e-garđani.

Gesendet von meinem IN2023 mit Tapatalk
a kakva ti je razlika hoces platiti do 15.02 ili do 18.02, tako nebitno, moras platiti, doduse ne moras onda moras platiti cijelu kaznu ako prodje datum, nece ti se nista dogoditi posebno
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2024., 23:19   #790
Pitaj Turudića za savjet.
On nije platio.

PS
Samo ga moraš osloviti sa Srećo ili Radosti.
__________________
Too old for this sh.t
2livenoge is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2024., 23:20   #791
Pa nije bitno, nego me zanima. Začudio me da odjedanput samo šalju neku obavijest na e-građani...

Gesendet von meinem IN2023 mit Tapatalk
DinOsOur is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2024., 06:53   #792
Plaćaš od kad presudu dobiješ doma.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2024., 10:42   #793
Prije 2 tjedna me skinula cro gatso kamera 30 km vise od dozvoljenog. Nije u mjestu ali je bilo 60km/h max a ja isao 90.

Kazna kao 130€ a ako se plati unutar 3 dana onda pola tog iznosa. I pise da ako se tak pustupi da se smatra da je kazna placena u cjelosti. I dodje prazna uplatnica i barkod. Ja skeniram barkod aplikacijom banke i sve mi popuni osim cifre. Ja upisem 65€ jer je to pola od 130€ i platim i posaljem im potvrdu o uplati. To sve prek e-građani.
Jel to tak ide? Nisam desetljece placao kazne za brzinu pa je sad sve drugacije. Oni meni praznu uplatnicu dakle sam upisem koliko bum uplatio.

To je valjda ok?
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2024., 07:59   #794
U redu je.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2024., 17:37   #795
Tnks. Ma uplatio sam 1/2 cifre isti dan ali 3 dana nakon, tamo na ePrekrsaji stoji "Plaćanje u provedbi"

Koliko njima treba da provedu tu uplatu i da u bazi stoji: "Plaćeno", jer za par dana imam regu s autom a navodno nemres regat auto ako imas neplacenih kazni..

http://uploads.tapatalk-cdn.com/202...493a341165.jpg
Ivan M. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2024., 08:07   #796
Možeš slobodno na tehnički jer nisi u Registru neplaćenih kazni.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:55.