Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2012., 16:16   #21
Quote:
rmaruello kaže: Pogledaj post
pozdrav.nasljedio sam 8000m2 hrastove sume s izvorom vode u istri.zanimalo bi me to prodat sve,pa vas molim da me savijetovate kako da to prodam i kome se moram javit posto neznam kako to funcijonira i niti neznam koliko se vrti cijena.hvala
dali si pogledao malo po oglasnicima za usporedbu? šume se prodaju po cijeloj hr.
Petar P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2012., 18:31   #22
Quote:
rmaruello kaže: Pogledaj post
pozdrav.nasljedio sam 8000m2 hrastove sume s izvorom vode u istri.zanimalo bi me to prodat sve,pa vas molim da me savijetovate kako da to prodam i kome se moram javit posto neznam kako to funcijonira i niti neznam koliko se vrti cijena.hvala
Zašto sve prodati - pa to je vrijednost za što nikad nećeš dobiti novce koliko bi htio, ali da ideš kupovati za budućnost ili ostaviti nekom, sigurno nebi imao toliko novaca. Pa bar pola ostavi za nove ideje Ak vidim da se metar zemlje proda ko 2 kutije cigareta onda stvarno nema smisla prodavati. Zemlja neće pobjeć a s vremenom dobiva na vrijednosti kroz planski razvoj kraja gdje zemlja leži. U Istri leži golemi potencijal za privređivanje što se nebi moglo reči za moje Zagorje jer je daleko za razliku od Istre - oš inozemstvo, oš more, oš turizam kak god se okreneš u Istri možeš profitirat boraveći u njoj i još tako bogat sa 8000 m2 zemljišta.
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2013., 13:34   #23
Pozdrav ljudi,

ovako imam jednu šumu za prodati koja je mješovita ( bukva, akacija, nešto kestena i ostalo ), čovjek mi je rekao da imam oko 80 metara drva u to nije uračunato nešto sitne građe dva i par debelih koje su na "međi" znači pola susjedu pola meni i jedna debeli kesten radijus kestena 30-40cm šikara, porušena drva i mlada akacija
Šuma je na cca 2500m2 lako dostupna, na sredini potok i od potoka na svaku stranu brijeg,
Lik mi je rekao za tih 80 metara oko 5000 kn e sad ja bi prodao cijelu šumu za zemljištem et je na mjestu gdje se relativno krade isto tako nemam mašine za rušenje
Još bi nadodao na okolici mene poljoprivredno prosječno zemljište ( oranica ) dođe ral ( 5750m2 ) 12000 kn sada ne znam kakav je omjer prema šumskom poljoprivrednom zemljištu ako netko zna neka napiše

hvala i lp
mr. X is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2013., 11:40   #24
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Iskreno,
zaboravi odgovore, kupi te šume, nađi frajera s motorkom, okvirno 350 kn na dan (sve njegovo), dečko zruši 20m3 sam tak. plus još izvlačenje i rezanje krošnje,(dogovori da on sve odradi) onda nađi nekog s kamionom, tvoj utovar, dakle radna snaga, utovariš i odfuraš doma. Postoji solucija da ima onaj kran za utovar, sli više stane na ruke složeno. Mislim da možeš dnevno (pazi to sam ja, i njih dvoje koje ja tjeram s bičem) a prijatelji su, izvuč 10m3 kalanog drva spremnog za loženje na prikolici traktorskoj.
Tako radi 93 % ljudi iz svojih šuma.
Druga solucija:
Nazoveš rvatske šume i dogovoriš isporuku NEidustrijskog drva (bukva i drugari) u balvanima da ti dostave doma na dvorište, nazoveš onog tipa koji ima motorku i sve raspiliš na veličinu cjepanica. Ond odeš u njemački dućan kupiš kalač na struju, nas pozoveš na roštilj, ti pečeš dok mi kalamo, i mi ti to raskalamo za 4 sata, najedemo se i napijemo, još ti složimo drva na kup, i ti imaš drva doma, a nemoraš brinuti o porezima EU, drvokradicama, Liniću, Čačiću , Sanaderu i inim drugovima.
Mastercard....;O)
Mi smo došli sa zagrebačkog prostora, Podsljemenskog jer smo mjesečno plačali 1500 kn zimski potrošak plina - u prigradsku zonu na obiteljsku baštinu. Tu trošmo za kaminsko grijanje samo gorivo za motorku i dr. sitnice uz prijevoz drva doma. Ljudi moji koja razlika - ovo grijanje je garant toplije i jeftinije

Opet stojim kod tvrdnje da je bolje imati šumu nego nemati!
komar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2014., 21:37   #25
Šuma

Molim da mi neko reče kako se prodaju drva na panju? Imam hrastovu šumu sa dosta stabala e sad prodao bi pet stabala na panju . Tako se to kaže kod nas. No kako odredit cijenu po drvetu?
__________________
Bok svima
oni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 22:45   #26
Pozdrav,
Imamo šumu u Slavoniji i zbog dogovora s kupcem zatrazili smo doznaku ali sad kupac odugovlaci...mozemo li i na koji nacin ponistiti tu doznaku i je li to uopce bitno ako odustanemo od prodaje a time i sječe?

Hvala.
Utamirka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 00:49   #27
Quote:
komar kaže: Pogledaj post
Mi smo došli sa zagrebačkog prostora, Podsljemenskog jer smo mjesečno plačali 1500 kn zimski potrošak plina - u prigradsku zonu na obiteljsku baštinu. Tu trošmo za kaminsko grijanje samo gorivo za motorku i dr. sitnice uz prijevoz drva doma. Ljudi moji koja razlika - ovo grijanje je garant toplije i jeftinije

Opet stojim kod tvrdnje da je bolje imati šumu nego nemati!
Daj malo opiši kakav je osjećaj imati šumu,čini mi se nerealno dobro imat svoju malu šumicu
Jel uopće provodiš vrijeme tamo ili samo koristiš drva?
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2014., 09:10   #28
Quote:
Utamirka kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Imamo šumu u Slavoniji i zbog dogovora s kupcem zatrazili smo doznaku ali sad kupac odugovlaci...mozemo li i na koji nacin ponistiti tu doznaku i je li to uopce bitno ako odustanemo od prodaje a time i sječe?

Hvala.
Možda da probaš na pdf-u Pravo. Mislim da je to pravni, a ne poljoprivredni problem
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 20:08   #29
Quote:
Utamirka kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Imamo šumu u Slavoniji i zbog dogovora s kupcem zatrazili smo doznaku ali sad kupac odugovlaci...mozemo li i na koji nacin ponistiti tu doznaku i je li to uopce bitno ako odustanemo od prodaje a time i sječe?

Hvala.
I ja imam šumu u Slavoniji . Označite bojom ( crvenom - točkama ) ako to nisu napravile HŠ da znate koja su stabla predviđena za sječu . Imate još 7 i više mjeseci do kraja godine .

Doznaku ne možete poništiti , možete odustati od sječe , jer vam HŠ neće vratiti novac za odrađeni posao .
To je vaš problem , a ne HŠ !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 10:26   #30
Pozz ekipa.

Situacija: Imam sumu, no zivim u Zagrebu i nemam niti strojeve niti znanja niti mjesta kud sa drvom, a htio bih ju iskoristiti za poboljsavanje bilance na tekucem racunu.

Pitanje: Dali postoji netko firma / pojedinac za koga znate da je voljan otici u sumu, srusiti i otkupiti drvo od nekog kao sto sam ja?

Nije mi problem biti u sumi dok se to radi, pomagati ili sta god je poterbno, iako neznam od kakve bi pomoci bio.
stjepan21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 15:24   #31
Premda je tvoja šuma, u njoj ne smiješ rušiti što i kako hoćeš nego se moraš javiti lokalnom revelniku (šumaru) koji je nadležan za to područje i onda ti on da doznaku što se smije rušiti. To ti vrijedi tri godine. Nakon toga dogovoriš s ekipom koja se bavi rušenjem da to sruše i naprave drva po želji (furci, cjepanice od metra, klade...). Ali kada će izvoziti drva iz šume, opet mora doći šumar sve pregledati, počekičati drva i izdati im papir (izdatnicu, izvoznicu ili tako nešto, ne znam točni naziv..). To se sve dosta postrožilo oko toga, bez ovog postupka koji sam opisao bolje je ne upuštati se u to, velike su kazne.
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 16:09   #32
Kod mene bi država onda puno zaradila, a hrvatske šume bi imale dobit jedno 100 milja kuna. Ovako svi ruše i niko nema štambilj.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 18:10   #33
Ja bi drage volje odradio papirologiju kad bi netko bio spreman srusiti / kupiti drva na gore opisan nacin. Podrazumjevam da bi cijena bila puuuno manja od standardne prodajne cijene drva.
stjepan21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 21:45   #34
Quote:
stjepan21 kaže: Pogledaj post
Ja bi drage volje odradio papirologiju kad bi netko bio spreman srusiti / kupiti drva na gore opisan nacin. Podrazumjevam da bi cijena bila puuuno manja od standardne prodajne cijene drva.
Puno veća cijenaje prodaja trupaca . Dio ide i za cjepanice - drvo za ogrijev .

Vidi na placevima gdje prodaju drva za ogrijev , da ti možda kažu tko u tvojoj blizini kupuje trupce i da se dogovoriš za prodaju za ogrijev .

Ako nemaš puno kubika , to možeš provući i na crno .

Sama doznaka ; pitaj u HŠ što traže - ja sam vadio kopiju plana i posjedovni list , to košta preko 100 kn , + auto HŠ po km + sat rada 1 ili više -

Sličnu proceduru radim kod sječe božićnih drvaca , samo je tu priča drugačija !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 23:22   #35
Quote:
Đuro Japaric kaže: Pogledaj post
Vidi na placevima gdje prodaju drva za ogrijev , da ti možda kažu tko u tvojoj blizini kupuje trupce i da se dogovoriš za prodaju za ogrijev .
Eh stvarno....to mi nije palo na pamet...oni bi stvarno mogli znati nekog tko je zainteresiran za takvo sta.
stjepan21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 09:48   #36
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Kod mene bi država onda puno zaradila, a hrvatske šume bi imale dobit jedno 100 milja kuna. Ovako svi ruše i niko nema štambilj.
A gledaj, znam kako se radi, slično je i u mom kraju gdje ja imam šumu. Ni ja ne vodim šumara da mi doznači ono malo što mi treba za vlastite potrebe, počistim ono što priroda poruši (vjetar, erozija tla, sušenje uslijed starosti drveta...) i već mi je puna šupa. Zaista nemam potrebe za nekakvim doznakama, a i šuma mi je blizu kuće pa se ne brinem ni zbog prijevoza.

Ali čovjeku treba dati informaciju da zna što ga čeka i kako bi to po prilici trebalo funkcionirati, da se ne iznenadi kada uđe u to nedovoljno informiran.

U ovom konkretnom slučaju, ja bih se raspitao u okolici gdje se nalazi šuma. Zasigurno ima ekipe koja se bavi drvima. Ovi po placevima što prodaju drva u onim kamiončićima su u 90% samo preprodavači, kupe drva npr. u Moslavini ili Bilogori za 200 kn po metru pa prodaju u ZG po 280 kn...
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 17:20   #37
Bukova građa

Molim vas pomoć !!!!!
Zanima me koja je količina bukovih trupaca dovoljna za 1m3 okrajčene daske ?
faba9999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 19:06   #38
Quote:
faba9999 kaže: Pogledaj post
Molim vas pomoć !!!!!
Zanima me koja je količina bukovih trupaca dovoljna za 1m3 okrajčene daske ?
...a trupac je ravan, grbav,......
Kubikaža trupca se obično mjeri na sredini i bez kore. I o svakom komadu ovisi koliko se dasaka može dobiti.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 12:42   #39
Pozdrav!

Čula sam da vlasnici šume mogu dobiti nekakvu naknadu od države, da li netko zna nešto više o tome?
m17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 15:11   #40
Quote:
m17 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Čula sam da vlasnici šume mogu dobiti nekakvu naknadu od države, da li netko zna nešto više o tome?
Mogu, imaš ovdje pa vidi:

http://www.hsups.hr/novosti.html#RAD
http://www.savjetodavna.hr/?page=index,4108
http://www.mps.hr/default.aspx?id=8549
Henry Miller is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.