Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2017., 00:22   #281
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Umro mi otac.
Kroz koji dan je ostavinska rasprava.
Vodi je javni bilježnik.
Uz poziv, dostavljene su i upute o ponašanju.
Jedna od njih vezana je uz odricanje nasljedstva.
Ako se želite odreći nasljedstva, morate k javnom bilježnike donijeti izjavu o odricanju ovjerenu kod javnog bilježnika



Da nije tužno bilo bi smiješno.
Moja sućut.

Istu stvar mi je mama prolazila prošle godine nakon smrti bake.

Za popizdit.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 00:27   #282
Sve te situacije su nekad bile smiješne u stripovima ili crtićima (npr. punjač baterija koji radi na baterije i puni samo vlastite baterije,) dok nisu postale stvarnost.
__________________
Bolje gledati ono što ne možeš bubati, nego bubati ono što ne možeš gledati.
Ace Ventura is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 16:24   #283
RAČUN NIJE DOBIO, ALI OVRHU JEST: Zbog duga od 25 kuna KBC-u Rebro, Zagrepčanin platio 922 kune
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 05:28   #284
Quote:
Bubochka kaže: Pogledaj post
Moja sućut.

Istu stvar mi je mama prolazila prošle godine nakon smrti bake.

Za popizdit.
Hvala.

Da, za popizditi.

Ima i nastavak.

Ja sam mislio da JB ima obavezu utvrditi imovinu umrle osobe (a da je za to plaćen naknadom).
Pišak.
Bilježnica je ispitivala mamu što tata ima, koliko vrijedi i koliko novca ima.
Kretenizam.
I za sve to, što je trajalo ukupno pola sata, a za vrijednost pola stare kuće i prastari auto, uzela je, zajedno sa sudom (koji, btw, ni blizu nije bio), 1300 kuna. Na to se osladila i država sa 25% pdv-a.

Parazitska lopovska država.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2017., 23:15   #285
VATROGASCI OVRŠENI ZBOG ZAMP-a U dvorani DVD-a održavale su se svadbe, a nitko nije plaćao naknadu... Sad vatrogasci više nemaju ni za gorivo


Ajmo lagano pogasit vatrogasce, pa policiju, bolnice, kome to treba, važno da nakupine parazite poput ovih prežive. Smijurija kako mogu gasit nekoga na temelju ničega, čak ni DVD nije vlasnik tog vatrogasnog doma. Ali eto, s obzirom na sad aktualnu tematiku konstantnog iseljavanja i smanjenja porezne baze čime se financiraju raznorazne stvari u državi, mislim da ovaj članak lijepo daje naslutiti kako će biti posloženi prioriteti jednom kad će bit potrebni rezovi.
BrokenEmpire is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 08:16   #286
Naravno, Zamp, HRT, doprinos za šume ima apsolutni prioritet nad vatrogastvom, MUP-om, zdrasvstvom.

Ne služi država da građani imaju uređen život, već da bi pojedinci preko "institucija" živjeli od reketa, ali po zakonu.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 09:16   #287
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Ako se želite odreći nasljedstva, morate k javnom bilježnike donijeti izjavu o odricanju ovjerenu kod javnog bilježnika



Da nije tužno bilo bi smiješno.
Ono o čemu se može raspravljati je visina naknade za takvo što - ali, smisao ovjere kod bilježnika je, valjda, osiguravanje da netko "sa strane" potvrdi da se Pero fakat odrekao svog dijela nasljedstva u korist Marka, tj. da Marko nije napisao i osobno potpisao Perino "odricanje".

Vjerojatno sam nešto krivo povezao, ali je li moguće da se bilježnik raspitivao o vrijednosti imovine pri potpisu/ovjeri izjave o odricanju od nasljedstva? Niđe veze...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 11:24   #288
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ono o čemu se može raspravljati je visina naknade za takvo što - ali, smisao ovjere kod bilježnika je, valjda, osiguravanje da netko "sa strane" potvrdi da se Pero fakat odrekao svog dijela nasljedstva u korist Marka, tj. da Marko nije napisao i osobno potpisao Perino "odricanje".

Vjerojatno sam nešto krivo povezao, ali je li moguće da se bilježnik raspitivao o vrijednosti imovine pri potpisu/ovjeri izjave o odricanju od nasljedstva? Niđe veze...
Ma kužim što želiš rreći, ali; ako se ja, kao nasljednik ( a JB je već utvrdio da sam to stvarno ja a ne neki Pero bezveze) želim odreći nasljedsva, moram tu izjavu ovjeriti kod tog istog javnog bilježnika.
Nije li to malo smiješno?
Zar u onoj naknadi (a radi se o nemalom iznosu od 1650 kuna za rad od, brat bratu, dva sata vremena) nije već i to naplaćeno?
Da, JB se kod nas, nasljednika, raspitivao u imovini, računima i njihvoj vrijednosti.
Ne bi li on to morao saznati iz neovisnih izvora?
Što ako smo mu nešto prešutjeli?
Što ako postoji neki račun za koji ni mi, kao nasljednici, ne znamo?

Pretpostavljam da JB ima instrumente sa kojima može doći do imovine određenog pojedinca; zato i postoji OIB, zar ne?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 13:00   #289
Ma sve je to malo nespretno sročeno. Dakle - ostavinsku raspravu vodi javni bilježnik. Javni bilježnik poziva na ostavinsku raspravu svu rodbinu za koju može utvrditi da su nasljeditelji imovine pokojnika.
Ukoliko se netko od tih nasljeditelja želi odreći svog dijela nasljeđene imovine to će izreći na ostavinskoj raspravi (naravno - pred javnim bilježnikom koji vodi ostavinsku)

Ja sam također imao sličan slučaj nedugo i na ostavinskoj raspravi sam se odrekao svoje imovine u korist drugog člana obitelji, to je ušlo u zapisnik o ostavinskoj raspravi no koliko se sjećam nikakva posebna zasebne ovjera takve izjave nije rađena (odnosno naplaćena).

Javni bilježnik može iz javnih baza podataka izvući neke podatke - npr. imovinu iz zemljišnih knjiga i katastra, iz MUPa npr vlesništvo vozila, iz sudskih i obrtnih registra da li pokojnik ima kakav udio u nekom trgovačkom društvu i sl. no ne može znati da li je pokojnik imao ušteđevinu doma ili u nekoj od 100-tine banci u RH ili npr. u Švicarskoj. Nečija imovina u banci je ionako bankarska tajna.

Čak ni u slučaju da npr. rodbina ne može doma naći štednu knjižicu, ugovor o oročenju itd. (a sumnja da je pokojnik imao to u nekoj banci ne može jednostavno ušetati u tu banku i tamo se raspitati i dobiti odgovor da li je možda njihov npr. otac / majka / suprug / supruga / brat... imao nekakav ikakav poslovni odnos / račun / imovinu s tom bankom.
Ipak, odgovor na to može (i mora) od banke dobiti javni bilježnik koji vodi ostavinsku raspravu, ali uz odobrenje i na zahtjev pokojnikove rodbine koja u takvo nešto sumnja.

Dužnost je javnog bilježnika da na ostavinskoj raspravi također pita sve prisutne nasljednike o imovini (pa i eventualnim dugovima, kreditima...) pokojnika jer ne može sve znati - npr. umjetnička djela koja vrijede milijune eura a doma mu vise po zidovima, ili ušteđevinu koju je npr. držao doma u čarapi....
A nasljednici su dužni dati istinite i potpune podatke za sve što znaju jer bi se npr. namjerno prešućivanje nekog od člana porodice neke imovine, npr. ušteđevine koju je pokojnik imao doma u čarapi moglo zapravo protumačiti i kao de fekto krađa tj. zadržavanje ta imovine potpuno u svoju korist nauštrb ostalih zakonskih nasljednika.
Hannan Ball is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 16:13   #290
Quote:
Hannan Ball kaže: Pogledaj post
Ma sve je to malo nespretno sročeno. Dakle - ostavinsku raspravu vodi javni bilježnik. Javni bilježnik poziva na ostavinsku raspravu svu rodbinu za koju može utvrditi da su nasljeditelji imovine pokojnika.
Ukoliko se netko od tih nasljeditelja želi odreći svog dijela nasljeđene imovine to će izreći na ostavinskoj raspravi (naravno - pred javnim bilježnikom koji vodi ostavinsku)

Ja sam također imao sličan slučaj nedugo i na ostavinskoj raspravi sam se odrekao svoje imovine u korist drugog člana obitelji, to je ušlo u zapisnik o ostavinskoj raspravi no koliko se sjećam nikakva posebna zasebne ovjera takve izjave nije rađena (odnosno naplaćena).

Javni bilježnik može iz javnih baza podataka izvući neke podatke - npr. imovinu iz zemljišnih knjiga i katastra, iz MUPa npr vlesništvo vozila, iz sudskih i obrtnih registra da li pokojnik ima kakav udio u nekom trgovačkom društvu i sl. no ne može znati da li je pokojnik imao ušteđevinu doma ili u nekoj od 100-tine banci u RH ili npr. u Švicarskoj. Nečija imovina u banci je ionako bankarska tajna.

Čak ni u slučaju da npr. rodbina ne može doma naći štednu knjižicu, ugovor o oročenju itd. (a sumnja da je pokojnik imao to u nekoj banci ne može jednostavno ušetati u tu banku i tamo se raspitati i dobiti odgovor da li je možda njihov npr. otac / majka / suprug / supruga / brat... imao nekakav ikakav poslovni odnos / račun / imovinu s tom bankom.
Ipak, odgovor na to može (i mora) od banke dobiti javni bilježnik koji vodi ostavinsku raspravu, ali uz odobrenje i na zahtjev pokojnikove rodbine koja u takvo nešto sumnja.

Dužnost je javnog bilježnika da na ostavinskoj raspravi također pita sve prisutne nasljednike o imovini (pa i eventualnim dugovima, kreditima...) pokojnika jer ne može sve znati - npr. umjetnička djela koja vrijede milijune eura a doma mu vise po zidovima, ili ušteđevinu koju je npr. držao doma u čarapi....
A nasljednici su dužni dati istinite i potpune podatke za sve što znaju jer bi se npr. namjerno prešućivanje nekog od člana porodice neke imovine, npr. ušteđevine koju je pokojnik imao doma u čarapi moglo zapravo protumačiti i kao de fekto krađa tj. zadržavanje ta imovine potpuno u svoju korist nauštrb ostalih zakonskih nasljednika.
Ja sam se nasljedstva odrekao u korist druge osobe na raspravi kod biljeznika i nije trebala dodatna izjava...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
__________________
SU-SN
K-pax is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 17:23   #291
Pekaru kazna od 60 tisuća kuna zbog krivog slova i 85 kuna viška u blagajni
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 17:31   #292
Drago mi je da su tako revni i u velikim firmama. Ali šta ćeš, one valjda češće doniraju kad je kampanja, a ovaj nije platio reket pa je mafija došla po svoje.
BrokenEmpire is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 19:22   #293
Teško bolesnom rješenje komisije: mora na posao!

Josip ne može ustati ni hodati, a poručili mu: Morate na posao
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 20:35   #294
Jesu li to one komisije koje provjeravaju i "razboljevanja" naših političkih kriminalaca, baš onda kada moraju na neka ročišta? Da ih sada ne nabrajam, trajalo bi.
handiman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 02:07   #295
Pričaš o poslu,pitam što poslao si natječaj,ne nisam nego smo si rod,zamjenik šefa došao van natječaja,šefov brat također,muž i žena u istoj smjeni,mama i sin također. Klanovi na poslu od strane takvih kontra tebe koji si uredno došao i tjeranje da radiš više. Da bude stvar najbolja,tip mi na početku kaže da ne rade na hrvatski način i onda to vidiš,šverceri svuda oko nas. Kad si dobar šef,gledaju te ko na budalu,kad si loš sa poštovanjem uz tračeve,stalni radnici šefovi sezoncima kao nepisano pravilo. Jedan radnik,susjed direktora radio tri mjeseca bezveze i imao stand up komediju na poslu,član više klase. Plaća ispod 3000 a negdje niti ne isplate minimalac nego ispod,međuljudski odnosi katastrofa,lažna prijateljstva,psihička rehabilitacija nakon odrađenog,izmješaju se dani jer se radi subotom,nedjeljom,pa misliš da je ponedjeljak u sredini tjedna,cinkanje šefovima radnika na minimalcu koji je trebao vezu za crkavicu.

Dobivanje otkaza ako upozoriš na kršenje ugovora,prijetnja uhljeba da neću dobro proći jer se ime istog spominje,u izlazak se ide u šetnju bez trošenja i nastoji se kupiti hladno piće za frižider koje bi neki branili,skuplja se lova za rabljeni auto u što moraš uračunati troškove mehaničara,živi se sa roditeljima i djecom u pedesetoj,ne smiješ se odvojiti u mladosti a kamoli imati nešto svoje jer si sumnjiv,brojiš dane do odlaska i planiraš dolazak samo na more čime u faktoru potrošnje dižeš BDP i pokazuješ da vlada radi nešto.

Zadnje uređivanje Detektor : 21.11.2017. at 02:24.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:07   #296
Hrvat opisao kako izgleda rad na crno u Njemačkoj: "Radije radim za Švabe nego za naše"

Znači frajer vara našu državu (uzima mirovinu) i njemačku državu (radi tamo na crno) i onda veli da će radije radit kod Nijemaca jer Hrvati u većini slučajeva prevare. Pitam se otkud im to, zli hrvatski poslodavci koji varaju poštenog hrvatskog radnika. Pitam se koga taj zaokružuje na izborima. Zna se!
BrokenEmpire is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:22   #297
To ti je socijalna država i Hrvati glupi što uopće vjeruju u taj mit. Kod nas socijalni slučaj radi na crno što mu stvara dodatni profit nakon što mu država pokri troškove a radni čovjek radi,znam primjer gdje je Hrvatska za čovjeka procijenila da je za mirovinu,zamrznuo mirovinu i ide se na rad u Njemačkoj dakle u Hrvatskoj je lik zreo za penziju a u Njemačkoj za rad i ima njemačku plaću i dvije mirovine u budućnosti nakon što si sredio papire da je "lud" od strane zdravstva. Poslodavci varaju radnika također,mi smo država prevaranata gdje se ljudi bave ilegalnim aktivnostima pa se nitko o nikome ne usudi ništa reći kad bi to bio domino efeket.
Detektor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:42   #298
Pa socijalna država savršeno zvuči u principu, plaćamo poreze, ovisno o svojim mogućnostima, kako bi se financirale neke usluge koje bi nam svima mogle jednog dana zatrebati. Problem nastaje kod nas kad se svašta nakoti na proračun, kad nema nikakve kontrole ni reda, kao ni ikakvih rezova koji ne smanjuju bitno kvalitetu tih usluga, ali smanjuju rashode čisto jer su apsolutno nepotrebni. Ali kod nas imaš tu ideju "besplatnog" školstva, zdravstva, obrazovanja itd itd., što je apsurdna ideja koja dovodi do toga da se potkrada država, jer ono, to nije moje. Da ti država na kraju godine daje izlistano koliko si poreza platio i na što je to otišlo, razbile bi se neke iluzije. I naravno, ogromni rezovi nepotrebnog kadra/institucija i svačega što parazitira na proračunu. Ali realno, da se pojavi neka stranka na vlasti i počne provodit to, članovi te stranke postali bi parije ovog društva.
BrokenEmpire is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:40   #299
Quote:
BrokenEmpire kaže: Pogledaj post
Drago mi je da su tako revni i u velikim firmama. Ali šta ćeš, one valjda češće doniraju kad je kampanja, a ovaj nije platio reket pa je mafija došla po svoje.
zaklinju se u malo poduzetnistvo a vec 25 godina donose i sprovode zakone i pravila kako unistiti male...
ja sam bio jedan od njih...nikad vise...

prije nego se bacite na glavu,procitajte dobro sluzbeni list koji se dotice
vaseg posla...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:47   #300
Quote:
BrokenEmpire kaže: Pogledaj post
Hrvat opisao kako izgleda rad na crno u Njemačkoj: "Radije radim za Švabe nego za naše"

Znači frajer vara našu državu (uzima mirovinu) i njemačku državu (radi tamo na crno) i onda veli da će radije radit kod Nijemaca jer Hrvati u većini slučajeva prevare. Pitam se otkud im to, zli hrvatski poslodavci koji varaju poštenog hrvatskog radnika. Pitam se koga taj zaokružuje na izborima. Zna se!
tesko je raditi vani na crno...
i sta to znaci varati drzavu...

puna usta kako ljudi varaju drzavu...
jedan za 300 kuna,drugi za 25 kuna,treci za 1.000 kuna...
onda ih drzava ovrsi i otme sve sto imaju...

financijska disciplina tipa sanader,bandic,todoric...

vratiti pokradeno i pustiti male da i dalje varaju drzavu za 50 kuna...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:04.