Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2017., 13:30   #61
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
he, ti se u biti debelo varaš....
SAD naravno jest sila i glavni, ali ako nema neki posredni interes u ovoj priči -izrazito je nevjerojatno da bi se išao mješati u razmirice dviej zemlje članice EU.

Ovo o Rusiji je sf...pa Njemačka im je nametnula sankcije koje su ih gospodraski prilično osakatile, a Njemačka ekonomija doslovno cvijeta...to da Rusija ima usred EU nešto odličivati je naprosoto suluda teza...

Vezano za svjetske sukobe -pa EU i nema pretenzije za takvo ponašanje, a i velika većina građana EU ni nema želje da EU postane neki svjetski policajac...
Spustite se na zemlju malo ljudi...pa Merkelica je za nas nemjerljivo mocnija od jednog Putina i to je činjenica...pa jedan RH je defatko zajebala Ruse oko Agrokora, a tako što ne bi ni u ludilu napravila Njemačkoj...
Bold: Ako je ovo točno, onda se ti varaš.
A vjerujem da je točno.

Rusija, preko svoje male trgovine sa Slovenijom, i preko "dimnika" do Kopra, ima direktan ulaz do centra Europe.
Amerikanci nisu blesavi da to dozvole, zato su vjerojatno i "pomogli" oko rasturanja arbitraže.

Prema tome, Švabe, odjebite, a Slovencima ni pedlja zemlje niti deci mora.
Neće biti prvi put da je EU protiv nas.
__________________
Silence is golden. The duct tape is silver.
Aleta Ogord is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:30   #62
Ma to je gotova stvar, ako Hrvatska nije spremna zapucati na patrolni čamac Slovenske policije, a nije, to je gotova stvar. Slovenija je pobijedila. Ukoliko odluka AS bude u njihovu korist.
__________________
Znanosti mi dajte, anegdote bacite strvinarima!
Faro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:32   #63
Jel ima kakvih vijesti iz slovenskih medija, jel procurio sadržaj presude? Uvjeren sam da oni znaju za presudu već mjesecima.
Stiglitz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:33   #64
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
SAD se već umiješao jer se sumnja da su upravo oni prisluškivali, a osim toga prisilili su Sloveniju da nas pusti u NATO. Dakle interes sigurno postoji, a na tragu toga je i jučerašnja izjava američkog veleposlanika. Ako imamo njihovu potporu makar i prešutnu onda smo sigurni.
Upravo to. No ova situacija pokazuje važnost imati viziju tko ti je saveznik i tko je bitan. Ne možeš malo sa jednima, a malo sa drugima i onda očekivati kako ce te svi podržati. Slovenija je nedvojebeno sa Njemačkom, a Hrvatska treba nedvojbeno stati na stranu SAD-a i stvoriti snažnu kontratežu njemačkoj dominaciji u EU (sa Poljskom, ...).

Ono što je pozitivno je što definitivno imamo dobre odnose sa SAD-om u zadnje vrijeme, nedavno smo ojačali odnose sa Izraelom koji je bliski saveznik SAD-a, također Trump dolazi na summit tri mora, a Plenkovic bode u oko Ruse sa savjetovanjem Ukrajinaca. To sve mi govori kako sada imamo definiran smjer i pro američku politiku pa očekujem podršku SAD-a u ovoj situaciji, a ako je to slučaj onda nemamo nikakvih briga.
TauraDendarii is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:33   #65
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
Jel ima kakvih vijesti iz slovenskih medija, jel procurio sadržaj presude? Uvjeren sam da oni znaju za presudu već mjesecima.
Kažu da ni tweeta nema o tome kod slovenaca...
MytByte is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:34   #66
Milanovic daje izjavu u 17h o situaciji. Možda najava povratka u politiku?
TauraDendarii is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:35   #67
Quote:
Stiglitz kaže: Pogledaj post
SAD se već umiješao jer se sumnja da su upravo oni prisluškivali, a osim toga prisilili su Sloveniju da nas pusti u NATO. Dakle interes sigurno postoji, a na tragu toga je i jučerašnja izjava američkog veleposlanika. Ako imamo njihovu potporu makar i prešutnu onda smo sigurni.
to je istina, ali isto tako i nešto sasvim drugo od onoga što si ranije tvrdio vezano za Kinu ili Rusiju pogotovo. Rusija nema ama baš nikakve moći isforsirati bilo kakvu svoju volju unutar EU, a pogotovo ako to nije u skladu s interesima EU ili Njemačke...to je otprilike isto kao ona nedavna teza koja se vrtila da će stvari u BiH rješavati Erdogan nauštrb volje EU -to su naprosto SF scenariji i mispercepcije -jedna Turska bi se u ozbiljnom ekonomskom sukobu s EU raspala za par mjeseci..Rusija nije naravno na toj razini, ali pogledaj malo kretanja , ekonomiju, standard i stanje u EU (posebno Njemačkoj) i Rusiji nakon sankcija pa usporedi tko tu stvarno ima polugu moći, a tko ne...sve ostalo je samo predstava za javnost.

SAD možda ima neki interes (ne znam koji), ali onda imamo više sreće nego što se ozbiljno bavimo nekim stvarima.
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:38   #68
Presuda u 14 sati, vec se nesto javili Nijemci s pritiscima da se postuje arbitraza, znaci mozda vec i znaju da nece biti u nasu korist.

Moja prognoza: pobjeda Slovenije i presuda koja je bazirana iskljucivo na lijepim zeljama jedne strane, uz izuzetak ionako nikad ratificirane racanove trgovine teritorijem.

A ako kojim nevjerojatnim slucajem presuda bude u nasu korist, ne sumnjam da ce Slovenci sporazum proglasiti nevazecim jer smo mi vec ranije izasli iz njega Mozda i uvjetovat Schengen ulaskom u novu arbitrazu. Dok ce nasi probat okrenut plocu pa ce sporazum odjednom postati pravovaljan
Resurrected is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:39   #69
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
to je istina, ali isto tako i nešto sasvim drugo od onoga što si ranije tvrdio vezano za Kinu ili Rusiju pogotovo. Rusija nema ama baš nikakve moći isforsirati bilo kakvu svoju volju unutar EU, a pogotovo ako to nije u skladu s interesima EU ili Njemačke...to je otprilike isto kao ona nedavna teza koja se vrtila da će stvari u BiH rješavati Erdogan nauštrb volje EU -to su naprosto SF scenariji i mispercepcije -jedna Turska bi se u ozbiljnom ekonomskom sukobu s EU raspala za par mjeseci..Rusija nije naravno na toj razini, ali pogledaj malo kretanja , ekonomiju, standard i stanje u EU (posebno Njemačkoj) i Rusiji nakon sankcija pa usporedi tko tu stvarno ima polugu moći, a tko ne...sve ostalo je samo predstava za javnost.

SAD možda ima neki interes (ne znam koji), ali onda imamo više sreće nego što se ozbiljno bavimo nekim stvarima.
Pa njemački i ruski interesi se ne razlikuju toliko puno. Da Putin nije okupirao Krim, Rusija i Njemačka bi bili najbolji prijatelji. Rusi će ovdje eventualno podržati Sloveniju.
TauraDendarii is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:39   #70
Quote:
Aleta Ogord kaže: Pogledaj post
Bold: Ako je ovo točno, onda se ti varaš.
A vjerujem da je točno.

Rusija, preko svoje male trgovine sa Slovenijom, i preko "dimnika" do Kopra, ima direktan ulaz do centra Europe.
Amerikanci nisu blesavi da to dozvole, zato su vjerojatno i "pomogli" oko rasturanja arbitraže.

Prema tome, Švabe, odjebite, a Slovencima ni pedlja zemlje niti deci mora.
Neće biti prvi put da je EU protiv nas.
članak je totalna debilana i pun neistina. Samo netko tko nema pojma o ekonomiji može reći da da su sankcije više pogodile EU od Rusije -to je naprosto laž i to vrlo lako provjerljiva laž...
Pa zaboga -pogledajte kretanja novčanih rezervi, standarda i ostaloga -sve su to javni podaci. Ekonomija gotovo svih zemalja EU je u uznapredovala....
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:41   #71
Slovenske vlasti su ovih dana sa nekom dozom opreza, ne baš triumfalno ali ipak plasirale u javnost informacije, kako naša država očekuje u pogledu zahtjeva, da se poštuje odluka arbitražnog suda, podržku prije svega:

Njemačke i trojice država Beneluxa. Angele Merkel i JeanClaudea Junckera.

Onda manje sigurno, ali vjerovatno i: Europske komisije u cijelini, Francuske, Italije.

Oko stava Vatikana su puno oprezniji. Vatikan je u vrijeme Benedikta eksplicitno podržao arbitražni dogovor. Danas radije govori o potrebi dialoškog riješenja.

Uloga drugih držav tu vjerovatno neće biti velika. Ja mislim ni Kine, ni Rusije. Osim SAD. Izjava američkog veleposlanika u LJ od jučer i njegova nespremnost, da se ukloni nediplomatskim sugestijama novinarke državne TV stanice, nagovješta slovenski problem sa SAD. Mene to ne iznenađuje, jer gledam ovu slovensku vanjsku politiku, tu bedastu populističnu proputinovsku erjavštinu godinama ( i bolje da tu dalje ne pišem o tome ....).
kranjski janez is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:41   #72
EU vec puca po savovima po pitanju smjera kojim ce ici - federacija ili zajednica drzava, i vec sada vidimo otvorena prepucavanje bruxellesa i budimpeste, varsave i praga. Najgluplja stvar koju EU sad moze napraviti je mijesati se spor izmedju clanica oko necega sto uopce nije u njihovoj ingerenciji. Naravno, to ne znaci da oni to nece napraviti. Ne bih se cudio da ih negdje u pozadini englezi posrednim kanalima upravo na to i drukaju.
 
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:42   #73
Quote:
TauraDendarii kaže: Pogledaj post
Milanovic daje izjavu u 17h o situaciji. Možda najava povratka u politiku?
Samo nam još on treba
bluejasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:42   #74
Quote:
TauraDendarii kaže: Pogledaj post
Pa njemački i ruski interesi se ne razlikuju toliko puno. Da Putin nije okupirao Krim, Rusija i Njemačka bi bili najbolji prijatelji. Rusi će ovdje eventualno podržati Sloveniju.
to je moguće i isto tako sasvim legitimno.

moj post govori o nečemu sasvim drugome - a to je tko zaista ima moć i to pogotovo na teritoriju EU.
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:45   #75
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
članak je totalna debilana i pun neistina. Samo netko tko nema pojma o ekonomiji može reći da da su sankcije više pogodile EU od Rusije -to je naprosto laž i to vrlo lako provjerljiva laž...
Pa zaboga -pogledajte kretanja novčanih rezervi, standarda i ostaloga -sve su to javni podaci. Ekonomija gotovo svih zemalja EU je u uznapredovala....
koliko sam shvatila, pričaju o trgovinskoj razmjeni, a ne o utjecaju sankcija na ukupnu ekonomiju. meni je logično da su EU zemlje jače pogođene jer je Rusija bila veliko tržište.
Ali, kako su slovenci dobri sa Rusima, moguće je i da zemlje EU na mala vrata, preko Slovenije, plasiraju svoje proizvode u Rusiju.
Da nema novaca u pozadini, nitko ne bi uhom striznuo na nas i slovence i naših par metara granice.
__________________
Silence is golden. The duct tape is silver.
Aleta Ogord is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:48   #76
Quote:
bluejasmine kaže: Pogledaj post
Samo nam još on treba
Čitam sad kako su Slovenci priložili Milanovićevu izjavu Sudu kako je "najponosniji na odluku svoje Vlade da izvuče Hrvatsku iz te arbirtaže jer je bila nepovoljna za Hrvatsku".

https://pcacases.com/web/sendAttach/1787


Kako je taj bedaček arogantan i priglup!
Fliper99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:48   #77
Quote:
denijama kaže: Pogledaj post
mene u biti živo zanima kako će realnost izgledati nakon što sud danas donese (vrlo vjerojatno) povoljnu odluku za Sloveniju, a RH se napravi luda
Nagađam, samo nagađam: prvo će se isti oni koji su AS potpisali, busati u prsa domoljubna da ne daju ni pedlja domovine i slično. Pa će SLO i HR neko vrijeme režati jedna na drugu. I onda će neki Trump naguziti HR, i SLO će dobiti more do Pule. Ili će možda, ako mu žena bude išla na živce, čisto iz inata naguziti SLO, pa ćemo mi dobiti more do Kopra. Tko zna...?
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:48   #78
Quote:
kranjski janez kaže: Pogledaj post
Slovenske vlasti su ovih dana sa nekom dozom opreza, ne baš triumfalno ali ipak plasirale u javnost informacije, kako naša država očekuje u pogledu zahtjeva, da se poštuje odluka arbitražnog suda, podržku prije svega:

Njemačke i trojice država Beneluxa. Angele Merkel i JeanClaudea Junckera.

Onda manje sigurno, ali vjerovatno i: Europske komisije u cijelini, Francuske, Italije.

Oko stava Vatikana su puno oprezniji. Vatikan je u vrijeme Benedikta eksplicitno podržao arbitražni dogovor. Danas radije govori o potrebi dialoškog riješenja.

Uloga drugih držav tu vjerovatno neće biti velika. Ja mislim ni Kine, ni Rusije. Osim SAD. Izjava američkog veleposlanika u LJ od jučer i njegova nespremnost, da se ukloni nediplomatskim sugestijama novinarke državne TV stanice, nagovješta slovenski problem sa SAD. Mene to ne iznenađuje, jer gledam ovu slovensku vanjsku politiku, tu bedastu populističnu proputinovsku erjavštinu godinama ( i bolje da tu dalje ne pišem o tome ....).
Hvala na informacijama. Ovaj boldani dio je vjerojatno razlog zašto su izašle snimke Drenik u javnost, i zašto je Hrvatska dobila priliku osporiti arbitražni sporazum. Velika greška Slovenije koja želi igrati obje strane.
TauraDendarii is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:49   #79
Quote:
Aleta Ogord kaže: Pogledaj post
koliko sam shvatila, pričaju o trgovinskoj razmjeni, a ne o utjecaju sankcija na ukupnu ekonomiju. meni je logično da su EU zemlje jače pogođene jer je Rusija bila veliko tržište.
Ali, kako su slovenci dobri sa Rusima, moguće je i da zemlje EU na mala vrata, preko Slovenije, plasiraju svoje proizvode u Rusiju.
Da nema novaca u pozadini, nitko ne bi uhom striznuo na nas i slovence i naših par metara granice.
ali nisu EU zemlje više pogođene od Rusije -to je besmilica.

Ekonomski gledano jedna Njemačka može 3 puta istrpiti Rusiju sasvim sama i bez ičije pomoći. Rusija je s druge strane bitno pogođena sa sankijama.
Osim toga, tržište EU je nemjerljivo i veće i jače od Rusije. Sama Njemačka je jače i veće tržište od Rusije - pa zato ti i kažem da je članak apsolutna besmilica...
Nečiji interesi po pitanju arbitraže su pak nešto sasvim drugo.
denijama is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 13:50   #80
Quote:
Fliper99 kaže: Pogledaj post
Čitam sad kako su Slovenci priložili Milanovićevu izjavu Sudu kako je "najponosniji na odluku svoje Vlade da izvuče Hrvatsku iz te arbirtaže jer je bila nepovoljna za Hrvatsku".

https://pcacases.com/web/sendAttach/1787


Kako je taj bedaček arogantan i priglup!
Amater, strašno.
bluejasmine is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.