Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2017., 18:18   #1
Koliko su mi šanse?

Pozdrav svima,

htjela bi samo pitati za vaše mišljenje, možda i koje osobno iskustvo.

Znači imam završenu srednju ekonomsku školu, fakultet nažalost nemam, upisala ga pa sam morala odustati i kasnije nisam upisivala ponovno. Tako da sam sss ekonomist, 27 godina, sa oko 2,5 godine iskustva u struci, i cca pola godine još iskustva u jednom supermarketu (znači posao prodaje, nije moja struka). Znam da je to jako malo radnog iskustva s obzirom na moje godine, i na to da nemam faks, zato najviše i pitam kakve su mi šanse. Znanje engleskog mi je ok ali moglo bi i bolje. Znači B1 stupanj sam, ali mi šteka malo pričanje. Radim na tome, tako da mislim da bi kroz godinu, dvije mogla znači čisto ok taj jezik.

Trenutno radim u jednoj firmi nekoliko mjeseci, ugovor na neodređeno, dakle misle me zadržati (nadam se!) još barem nekoliko mjeseci tu, samo što je šefica koma, odvratna je, kolege su tak-tak, ili se bar ja nisam snašla među njima. Uglavnom, planiram ostati tu još oko pola godine nekako, naučiti još nešto posla ako ću imati što i onda tražiti dalje nešto.

Pa me zanima imam li ikakve šanse da nađem neki sličan, uredski, administrativni posao kroz neko vrijeme, s tim da ću kroz to vrijeme sigurno naučiti i izvježbati bolje engleski jezik, a i imat ću tih godinu dana iskustva i staža u toj firmi. Mislim, imam veliku konkurenciju za takve poslove, jer svake godine hrpetina mladih završi ekonomske škole i ekonomiju na falkultetima.

Btw, u Zagrebu sam.

Jer prolupat ću doslovce ako ću morati ostati tu dulje od još pola godine recimo.

Druga opcija mi je očito ići konobariti, ili u Zg ili na sezonama raditi, a to ne bi baš ako ne moram, nekako nisam osoba za to, jako komunikativna, a za taj posao moraš biti takav. A osim toga kroz koju godinu više neću biti poželjna za takav posao.

Tako da bi radije učila i usavršavala se na ovakvom poslu, za koji sam i završila školu i koji sam već radila, i sada ga radim.
Samo u ovoj firmi uskoro neću imati što novo učiti, a i neću psihički izdržati tu uz takve ljude. Znam ja da nigdje nije bajno, ne tražim savršene kolege i šefove, ali ovo mi je već sad neizdrživo. Ovo je baš posebna firma.

Ne gajim baš neku preveliku nadu, ali eto da pitam što mislite kolike si mi šanse ako tu skupim još malo staža i usavršim engleski jezik?
little gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 14:23   #2
Itko?? Nitko baš?

Možda su mi toliko slabe šanse da se nitko ne usudi napisati ništa
little gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2017., 14:52   #3
Koje konkretno iskustvo u struci imaš? U knjigovodstvu?
Predlažem ti se da se držiš knjigovodstva i financija, posebno controlling. Dobrih knjigovođa i controllera uvijek fali i lako ćeš nać posao bilo kad. Vjerojatno nećeš napredovat na mjesto voditelja financija jer je za to ipak većinom tražen fakultet, ali do neke pritojne plaće bi mogla dogurat.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 08:22   #4
knjigovodstvo i financije su svakako dio ekonomije gdje je najlakše se zaposliti, no i to je zanat koji se peče godinama. na controlling zaboravi, taj dio rade ljudi s fakultetom i dodatnim certifikatima.

kreni i s engleskim. b1 je u biti jako niska razina, osnovnoškolsko znjanje za 3/4. mpr. znam mlade ljude koji su 15-16 položili c1.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 10:32   #5
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
knjigovodstvo i financije su svakako dio ekonomije gdje je najlakše se zaposliti, no i to je zanat koji se peče godinama. na controlling zaboravi, taj dio rade ljudi s fakultetom i dodatnim certifikatima.

kreni i s engleskim. b1 je u biti jako niska razina, osnovnoškolsko znjanje za 3/4. mpr. znam mlade ljude koji su 15-16 položili c1.
Pa engleski svakako mislim razvijati dalje, do razine C1, i poceti uciti i njemacki, ali to bi mi trebalo za vilo koji posao ionako. Cak i najobicniji prodavaci u supermarketu bi trebali znati nesto osnova engleskog. Po tome ne bi bila bas konkurentna, i sa razinom C1 engleskog i naprednim znanjem npr M. Office-a (najvise Excela, to svi mladji znaju vise-manje danas).
little gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 10:39   #6
Quote:
Yuna kaže: Pogledaj post
Koje konkretno iskustvo u struci imaš? U knjigovodstvu?
Predlažem ti se da se držiš knjigovodstva i financija, posebno controlling. Dobrih knjigovođa i controllera uvijek fali i lako ćeš nać posao bilo kad. Vjerojatno nećeš napredovat na mjesto voditelja financija jer je za to ipak većinom tražen fakultet, ali do neke pritojne plaće bi mogla dogurat.
Nesto i u knjigovodstvu, racunovodstvu, ali osnove ne bas detaljno znanje, nisam npr radila nikad zavrsni racun, pa prijavljivanje radnika, obracun placa, a znam da je to bitan dio tog posla.

Vise sam radila i sad i prije u administraciji, na nalozima, racunima, uskladjivanje salda sa kupcima itd.
U knjigovodstvenom servisu sam radila kalkulacije, knjizenje prometa knjiga ura, i ira..

A sto bi to bila pristojna placa, cca?

Sad radim za malo vecu od minimalne. Jel se to smatra pristojna placa ili..?

Vecu od toga sumnjam da bi mogla ikad imati i sa par godina vecim iskustvom, ako ne bi dosla do voditelja.

Fakultet sam mislila upisati trogodisnji studij (makar mislim da jos malo tko i trazi VŠS, uglavnom VSS) ali sad sam cula onaj integrirani studij od 5 godina, znaci ako upises studij automatski moras zavrsiti svih 5 godina.To me malo sokiralo jer sam pocela razmisljati o studiju, a ovih 5 godina bi mi bilo stvarno predugo uz posao i sve, ne znam kako bi tako dugo uspijevala uskladiti obaveze na poslu i faksu, to stvarno mogu oni koji su soremni zrtvovati sve od privatnog zivota.
little gypsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 23:30   #7
Ajme ovo se odma sjetim sebe. I meni je trebalo dugo da nadjem posao. Pusti razgovori za posao. Nikad nista. Sad sam se nedavno zaposlila. Gipsy, drzim ti fige.
Paige the cool is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 21:33   #8
@little gypsy

Onaj ko se ne bori taj se nema čemu nadati. Ideš redom skupi radno iskustvo, zatim traži novi posao uz ovaj postojeći posao i ako nađeš što bolje lijepo daš otkaz i zdravo. Od živčanjenja, histeriziranja i ostalih psihičkih ispada nemaš ništa.
Što se tiće postojećeg posla drži se hladnokrvno, ono jebe ti se, bitno ti je samo da odradiš i zdravo. A to da ti treba faks, doktorat mogu ti slobodno reći da ti ne treba, sve ovisi o radnom iskustvu i znanju i naravno kako se što bolje prodati poslodavcu.

E sad ovaj detalj koliko imaš šanse, to ti nitko ne može reći jer to ovisi i o sreći. Neki su imali jebenu sreću da su s srednjom dovukli do šefovske pozicije i to s plaćom od 1000€, a neki su s faksom završili u trgovini za 3-4000kn.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 11:37   #9
Quote:
little gypsy kaže: Pogledaj post
Nesto i u knjigovodstvu, racunovodstvu, ali osnove ne bas detaljno znanje, nisam npr radila nikad zavrsni racun, pa prijavljivanje radnika, obracun placa, a znam da je to bitan dio tog posla.

Vise sam radila i sad i prije u administraciji, na nalozima, racunima, uskladjivanje salda sa kupcima itd.
U knjigovodstvenom servisu sam radila kalkulacije, knjizenje prometa knjiga ura, i ira..

A sto bi to bila pristojna placa, cca?

Sad radim za malo vecu od minimalne. Jel se to smatra pristojna placa ili..?

Vecu od toga sumnjam da bi mogla ikad imati i sa par godina vecim iskustvom, ako ne bi dosla do voditelja.

Fakultet sam mislila upisati trogodisnji studij (makar mislim da jos malo tko i trazi VŠS, uglavnom VSS) ali sad sam cula onaj integrirani studij od 5 godina, znaci ako upises studij automatski moras zavrsiti svih 5 godina.To me malo sokiralo jer sam pocela razmisljati o studiju, a ovih 5 godina bi mi bilo stvarno predugo uz posao i sve, ne znam kako bi tako dugo uspijevala uskladiti obaveze na poslu i faksu, to stvarno mogu oni koji su soremni zrtvovati sve od privatnog zivota.
Dobar knjigovođa je tražen i može doć i do 1000 € bez faksa, sve ovisi o tvom znanju i veličini firme, i nikad neće bit bez posla jer ih malo ima za ralilku od raznih administrativnih poslova koje svatko može kroz 2 tjedna naučit i radit.
__________________
Ne.
Yuna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:45.