Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2008., 05:25   #1
Čajevi (zbirna tema)

samo me zanima smiju li se čajne mješavine miješati.. npr. čaj za čišćenje organizma i čaj koji ima laksativno djelovanje? je li to štetno za organizam? uzimat odvojeno te čajeve ili ih pomiješat kad ih se skuha? molim nekog tko se razumije u to.. hvalaaa
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 06:06   #2
Quote:
dijaa kaže: Pogledaj post
samo me zanima smiju li se čajne mješavine miješati.. npr. čaj za čišćenje organizma i čaj koji ima laksativno djelovanje? je li to štetno za organizam? uzimat odvojeno te čajeve ili ih pomiješat kad ih se skuha? molim nekog tko se razumije u to.. hvalaaa
zašto ne bi smjela?
nebi trebalo biti problema oko toga...jedino ti je problem u konzumaciji.

obično laksativni čaj popiješ ujutro na tašte ili prije spavanja dok čaj za pročišćavanje piješ cijeli dan malo po malo... tako da ne znam koliko ti je praktično to s obzirom da se laksativ pije obično samo jednom dnevno.

znači. apsurdno je da ih miješaš i tako piješ.
skuhaš svaki posebno pa ih uzimaš odvojeno dakako.
moja ti je preporuka da laksativ popiješ navečer tako da bi ujutro kad se probudiš imala pražnjenje crijeva, a da čaj za pročišćavanje piješ tijekom dana.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2008., 12:22   #3
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
zašto ne bi smjela?
nebi trebalo biti problema oko toga...jedino ti je problem u konzumaciji.

obično laksativni čaj popiješ ujutro na tašte ili prije spavanja dok čaj za pročišćavanje piješ cijeli dan malo po malo... tako da ne znam koliko ti je praktično to s obzirom da se laksativ pije obično samo jednom dnevno.

znači. apsurdno je da ih miješaš i tako piješ.
skuhaš svaki posebno pa ih uzimaš odvojeno dakako.
moja ti je preporuka da laksativ popiješ navečer tako da bi ujutro kad se probudiš imala pražnjenje crijeva, a da čaj za pročišćavanje piješ tijekom dana.
hvala ti puno
Dijaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 17:02   #4
Quote:
dijaa kaže: Pogledaj post
samo me zanima smiju li se čajne mješavine miješati.. npr. čaj za čišćenje organizma i čaj koji ima laksativno djelovanje? je li to štetno za organizam? uzimat odvojeno te čajeve ili ih pomiješat kad ih se skuha? molim nekog tko se razumije u to.. hvalaaa
Sve cajne mjesavine su jednostavno to, mjesavine. Pa se mogu i dalje mjesati, ali se treba zadrzati neki smisao.

Recimo, ako uzmes cajnu mjesavinu za dizanje tlaka i pomijesas ju s mjesavinom za spustanje tlaka, to bas nema smisla.

No, ako uzmes nesto za detox i laksativno djelovanje, jedna pospjesuje drugu (jer obje pomazu detoxu, ako malo bolje razmislis).

Osobno preporucam za to glinu, kefir, a od caja maslacak, stolisnik, trputac, kadulju i koprivu. Kadulja se kupi, ostalo se bere na cistoj livadi, dalje od prometa. Ima toga svugdje, ali ipak ne preporucam branje na zagadenim livadama. U slucaju da se ne zeli ili ne zna brati, kupiti u apoteci.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2012., 15:35   #5
Kombinacija čajeva?

Pozdrav,
zbog nekih svojih boljki pijem dvije mješavine čajeva. Prva se sastoji od breze, lista koprive, kukuruzne svile, podanka pirike, šipka i preslice, a druga se sastoji od stolisnika, vrkute (gospinog plašta) i nevena.

Za stolisnik i vrkutu mi je rečeno da se može miješati s prvom mješavinom i da ta kombinacija biljaka neće jedna drugu pobijati, no, što je s nevenom? Je li ga pametno nastaviti uzimati u svoj toj kombinaciji ili nije?
__________________
Riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve...
sheena0512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 23:15   #6
bez obzira koji čaj pijete obvezno dodati nalo malinovca i malo travarice zbog okusa i mirisa
provjereno u praksi i djeluje
__________________
viva el joint
mali febo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2019., 09:17   #7
Čaj od vrbovice?

Pozdrav svima! Da li je netko pio čaj od vrbovice za mokračne kanale, kamence i bubrege. Navodno je dobar. Ima tko kakva iskustva s tim?
formatovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2019., 13:12   #8
To je za prostatu.
Za mokraćne kanala i bubrege bolji je uvin čaj.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2020., 16:19   #9
Koji caj bi trebao uzimati za oporavak ostecene jetre?
tongaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2020., 16:30   #10
Quote:
tongaa kaže: Pogledaj post
Koji caj bi trebao uzimati za oporavak ostecene jetre?
Maslačak, melisa, sikavica, menta i kamilica.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2020., 17:45   #11
Spojeno s još jednom temu u zbirnu za čajeve. Ovdje će se ubuduće prebacivati sva pitanja o čajevima.
Osim ove, postoji još i tema Zeleni čaj, ali neka stoji odvojena jer ima dosta postova.
__________________
Filmovi i serije
lemonzoo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:42.