Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2004., 14:30   #21
A kad na svaku dobronamjernu ti vec imas odgovor sta onda pitas? Vec si se odlucio za nogomet, a poluinvalid si i to svojim izborom, jer si glup, nestrpljiv i junacio se bezveze. Jedan se moj prijatelj koji se tako jebao sa koljenom , pametno odlucio za fax i nije pogrijesio, sad lijepo ima posao...

A ti si sa u Sesvetama. Ko ce te pozvati u jaci klub sa sjebanim koljenom???
__________________
Mi smo stabilizaciju prihvatili-to nam je svetinja
doc_1 is offline  
Old 18.04.2004., 14:45   #22
Imo sam ja već ponuda od nekih klubova poput Dinama no ja sam odlučio ostat u sesvetama bar do svoje 18. Jer samo čekam da ode Mamić jer ne budem igro tamo dok on ne ode jer će me on upropastit.A ako to ne uspije imam ja i Njemačku gdje sam živio od rođenja. I rekli su mi kad sam spreman vratit se nazad da dođem i da će mi oni bez problema nabavit Njemačku putovnicu jer mi je deda njemac,rekli su i da ću igrat.Dosta solidan klub 2 ligaš, a imam i verziju da odem u svoj zadnji i najbolji klub F.C. Bayern Munchen E.V.
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Old 18.04.2004., 14:46   #23
Realno gledajući, doista vrhunski sportaši (ističem: vrhunski) nemaju vremena za ozbiljno bavljenje školom. Primjeri su za to Ivica i Janica Kostelić, Goran Ivanišević i njima slični, koji su se školovali dopisno.

Ne želim biti ciničan, ali Bilićeva, Bobanova ili nečija druga diploma - govorim to bez podcjenjivanja i zavisti - nije stečena na jednak način kao ona običnog redovnog studenta. Opće je poznata stvar da se sportašima svugdje u svijetu (na američkim sveučilištima pogotovo) gleda kroz prste i svakom prilikom izlazi u susret. Ne kažem da oni to ne zaslužuju, nego da je nemoguće mjeriti studenta koji pet ili više sati dnevno trenira neki sport s onim koji to vrijeme provede za knjigom, učeći. To jednostavno nisu iste stvari.

Ili, još bolje, uzmimo bivšeg vaterpolista Mladosti Tomislava Paškvalina. Može li me netko uvjeriti da je on vrhunski liječnik, upravo onakav kakav je bio sportaš? Pa nije medicinski fakultet mačji kašalj. Niti je u životu moguće imati ovce i novce. Vrhunski sport traži jako mnogo odricanja i rizika. Zato ih tako malo i uspijeva stvoriti pamtljivu karijeru. A školuju se najčešće - osrednji sportaši.

Zato ti, mali, savjetujem da pažljivo odvagneš mogućnosti. Jesi li doista tako dobar kao što tvrdiš? Ako nisi, prihvati se knjige.
stitch is offline  
Old 18.04.2004., 14:48   #24
Quote:
1.Pitanje-iz konteksta se baš nezna koji je sport trenirala,negdje se samo lagano spominje nogomet.
Ok, prvo je moja greška,htjela sam ti reći da ti misliš da se ne može oboje spojiti. Htjela sam ti reći da se može spojiti i sport i škola. Zar je bitno koji je sport trenirala? Nije bitno, jer su svi sportovi jednaki vrijedni. Iz tog sporta ih ima puno vani, ali nije nogomet. Kod nas se taj sport srozao na nulu.

Quote:
2-Srednju se i može nekak završit,ali u Hr. si banana ako nemaš faks,a i oni s faksom se jedva negdje zaposle ako nemaju nekog iza sebe
E, ovo je stav 15-godišnjaka. U Hrvatskoj se jedino možeš zaposliti sa faksom, sa srednjom vrlo vrlo teško, ali uvijek postoje iznimke. Da, i nije bila upisana u sportsku gimnaziju, nego u jednu od kvalitetnijih strukovnih škola.

Quote:
3-?
- Što bi trebalo ovo značiti, ne razumijem.?



Quote:
4-I s koliko god. je završila faks
Ne znam da li ga je završila, a vjerujem da je. Ono da si malo pažljivije pročitao prijašnji post, vidio bi da ne studira u Hrvatskoj. Studira/la je vani. A ako ga je završila, završila ga je sa 22 godine - u inozemstvu. Mislim da je imala njihovu stipendiju.


A sada da pogađam tvoj problem,bez uvrede. Pred upisom si u srednju školu, i sam vidiš da si bez škole nitko i ništa, a ujedno se i voliš baviti sportom. I sada te muči da li: uzeti nogomet ili školu, a dobro te je netko pitao zašto ne oboje? Ili te ''starci'' sile da se posvetiš školi, a tebe više privlači nogomet. Ne znam kakav si učenik bio u školi. Ali, sve o tebi ovisi, razmisli dobro da li želiš da se posvetiš školi ili nogometu, a može se i oboje, samo ovisi o tvojoj volji i tvojem karakteru. Jer, ako želiš da te netko uzme vani, moraš se potruditi u školi.
U Zagrebu, postoji i sportska gimnazija, ako već imaš afinitete prema sportu, a ne prema školi.

Quote:
žao mi je
Quote:
ali to samo potvrđuje! Imaš već načeto koljeno.
I meni, i znaš da kod onih koji se profesionalno bave sportom, ozljede su češće, ali ima i ozljeda kod onih koji se bave rekreativnim sportom- odnosno za rekreaciju. Kao što moj potpis kaže, sve se može kada se hoće.
__________________
Sve se može kada se hoće, a kada se neće, onda se neće. Trnovit je put do uspjeha ili do zvijezda.
imrsa1 is offline  
Old 18.04.2004., 15:01   #25
Quote:
imrsa1 kaže:



E, ovo je stav 15-godišnjaka.
Kako da ovo svatim.



Quote:
imrsa1 kaže:


Ne znam da li ga je završila, a vjerujem da je. Ono da si malo pažljivije pročitao prijašnji post, vidio bi da ne studira u Hrvatskoj. Studira/la je vani. A ako ga je završila, završila ga je sa 22 godine - u inozemstvu. Mislim da je imala njihovu stipendiju.
Poznajem ja ljude kolji su zbog sporta završili faks sa 30 g.

Quote:
imrsa1 kaže:


A sada da pogađam tvoj problem,bez uvrede. Pred upisom si u srednju školu, i sam vidiš da si bez škole nitko i ništa, a ujedno se i voliš baviti sportom. I sada te muči da li: uzeti nogomet ili školu, a dobro te je netko pitao zašto ne oboje? Ili te ''starci'' sile da se posvetiš školi, a tebe više privlači nogomet. Ne znam kakav si učenik bio u školi. Ali, sve o tebi ovisi, razmisli dobro da li želiš da se posvetiš školi ili nogometu, a može se i oboje, samo ovisi o tvojoj volji i tvojem karakteru. Jer, ako želiš da te netko uzme vani, moraš se potruditi u školi.
U Zagrebu, postoji i sportska gimnazija, ako već imaš afinitete prema sportu, a ne prema školi.
Ja sam se već upiso u srednju.Dobro si pogodila što si rekla da moji starci žele da idem u školu,a ja bi najrađe markiro svaki drugi tjedan da mogu trenirat ko najnormalnij nogometaš
__________________
Success is never final. Failure is never fatal. It’s courage that counts
Ndreca is offline  
Old 18.04.2004., 15:05   #26
Dakle nisi jos ni u srednju krenuo, koljeno ti je naceto, u kategorijama u kojoj si sada im se jebe zivo za zdravlje klinaca (a oni su samo nestrpljivi-kako vidimo i na tvom primjeru) jer ih ima ko sodera takvih kao ti.
Stari moj, ja nebih skolu samo tako odbacio. Radi i jedno i drugo bar dok srednju ne zavrsis.
Moja je gimnazija isto tako bila puna sportasa. Neznam da je netko od njih bas vrhunski kasnije postao
__________________
Mi smo stabilizaciju prihvatili-to nam je svetinja
doc_1 is offline  
Old 18.04.2004., 19:00   #27
Imao sam frenda koji nije u gimnaziji pivo popio zbog treninga... igrao je u međurepubličkoj (jaka k'o naša sadašnja prva ligga) i ništa...

kasnije je rekao za koji q sam se ja žrtvovao cijeli život!?

drugo, pa što onda ak0o završiš faks s 30!!???

ja sam s 25 upisao faks, a s 29 sam ga završio s 4.6 prosjekom i sada sam na postdiplomskom!

Ne zaboravi, život ne prolazi s 30 nego sa 70!!! Ako s 30 upišeš faks i završiš ga, za pet godina, još uvijek je šansa da ćeš raditi dulje nego što si ŽIVIO do diplome!!!

Pamet u glavui drži se knjige... uvijek možeš napustiti školu ako potpišeš ugovor od 5 milijuna eura... a teško se vratiti u školu ako promašiš deset godina radi igranja u drugoj ligi sjever :
__________________
Ambition can be a virtue when it drives you to excellence!
Commodus is offline  
Old 19.04.2004., 08:32   #28
Quote:
Poznajem ja ljude kolji su zbog sporta završili faks sa 30 g.
I što onda što su zbog sporta završili faks sa 30 g. I ja sam pod ''stare dane'' upisala faks. Nije bitno sa koliko godina ga upišeš i nije bitno sa koliko ga godina zaršiš. Na faksu ti je prosjek godina od 18- 50, onih koji studiraju.
QUOTE]Ja sam se već upiso u srednju.Dobro si pogodila što si rekla da moji starci žele da idem u školu,a ja bi najrađe markiro svaki drugi tjedan da mogu trenirat ko najnormalnij nogometaš[/QUOTE]

Naravno da ti starci žele da ideš u školu, jer si ovdje nitko i ništa bez faksa. Ti bi markiro svaki drugi tjedan. Što time dobivaš realno gledajući. Ništa. Tko ti kaže da ćeš postati vrhunski nogometaš? I što smatraš p od pojmom ''najnormalnijem nogometašem''. ?Sigurno si se prije par godina vratio iz Njemačke, ovdje je srednja škola puno teža nego vani i sada se bliži kraj školske godine. Pogađam: nemaš baš bajne ocjene, trebaš ih dići, starci žele da nastaviš faks, ili bar da završiš srednjeobrazovanje, a ti bi se posvetio isključivo nogometom. Jer i oni sami vide da bez faksa ovdje nema ništa. Moj prijedlog je da možeš spojiti školu i sport, samo ti treba dobra volja i ništa drugo. I može se.



Quote:
Ne zaboravi, život ne prolazi s 30 nego sa 70!!! Ako s 30 upišeš faks i završiš ga, za pet godina, još uvijek je šansa da ćeš raditi dulje nego što si ŽIVIO do diplome!!!
Sa ovime se potpuno slažem.
__________________
Sve se može kada se hoće, a kada se neće, onda se neće. Trnovit je put do uspjeha ili do zvijezda.
imrsa1 is offline  
Old 19.04.2004., 10:41   #29
Pa najbolje je bit fudbaler, jebiga

Zašto? Em nemoraju u školu, em zarađuju masne pare (naroćito dinamovci) i još se usude nazvati klub koji im je sve dao seljačkom radnom zadrugom (stanoviti Mihajlo... ovaj Mihael Mikić).

Eto em nemaju škole, em treniraju po birtijama em masno zarađuju.
mobyXXL is offline  
Old 19.04.2004., 14:48   #30
Nije za tebe škola, kamoli fakultet.

Ideš već u srednju, a još uvijek si nepismen (imo, igro, svatim, njemac...)

Ako već nisi, upiši neku strukovnu, tek toliko da imaš što raditi ako ti se zakomplicira stanje s koljenom.

Možeš biti mesar ili automehaničar. Koliko znam, i jedni i drugi dobro zarađuju, a ne moraš previše učiti.
UnExpected is offline  
Old 16.04.2005., 15:16   #31
Post dipl. ing. zeli biti profesor

zanima me:
ako dipl.ing. elektrotehnike zeli predavati u skoli,
koje ispite razlike treba polagati,
na kojem fakultetu,
koliko to kosta
i koje predmete uopce moze predavati?
hvala
Bocca della Verita is offline  
Old 16.04.2005., 16:55   #32
Trebas poloziti pedagosku grupu predmeta (mislim da mozes na filozofskom ili pedagoskoj akademiji). 4 komada koliko se sjecam.

PS Kaj te neko mokrom carapom po glavi lupio kad hoces taj jezivi posao za male nofce ?
Juraj is offline  
Old 16.04.2005., 19:20   #33
Quote:
Juraj kaže:
Kaj te neko mokrom carapom po glavi lupio kad hoces taj jezivi posao za male nofce ?
, samo razmatram mogucnosti...tamo gdje zelim ziviti nema posla u struci
Bocca della Verita is offline  
Old 17.04.2005., 12:25   #34
Quote:
Bocca della Verita kaže:
, samo razmatram mogucnosti...tamo gdje zelim ziviti nema posla u struci
Preseli se, zdravije je nego ici raditi u prosvjetu
Juraj is offline  
Old 18.04.2005., 10:31   #35
Želiš ići predavati u srednju školu?
Grozan posao Mala lova, svi te j... u zdrav mozak - klinci, njihovi starci, ravnatelj, atmosfera u zbornici u pravilu je komatozna
Murron is offline  
Old 18.04.2005., 10:54   #36
hvala lijepo na dobronamjernim savjetima, al ja nisam pitala sto vi mislite o tome nego sto je potrebno da bi dipl.ing. postao profesor.
jos uvijek cekam odgovor!
Bocca della Verita is offline  
Old 18.04.2005., 11:35   #37
Sorry, malo me zanijelo Dakle, prvo te netko treba zaposliti u školi (ako nema nijednog drugog inženjera koji udovoljava uvjetima) pa te pošalju na dodatne ispite iz pedagoških predmeta Mislim da su to sociologija, psihologija, didaktika i metodika... Polaže se na filozofskom faksu i na učiteljskoj akademiji - ovisno kojem profesoru dopadneš... Ali to će ti sve objasniti ravnatelj i tajnik u školi Oni znaju te procedure i moraju pratiti eventualne promjene...
Murron is offline  
Old 18.04.2005., 11:38   #38
A što se tiče predmeta - možeš predavati u nekoj strukovnoj školi i to predmete koji su iz tvojeg područja... Pretpostavljam da bi to mogla biti elektrotehnika, elektronika, informatika i tako u tom stilu, ovisno o kojoj se školi radi i kakav im je program
Murron is offline  
Old 18.04.2005., 11:54   #39
Ne znam moraš li polagati sve ovo: opća pedagogija, metodika, didaktika, psihologija odgoja i obrazovanja, sociologija odgoja i obrazovanja, zatim odlazak u školu (sjediš u zadnjoj klupi i gledaš, koljena ti lupaju u stol jer si preveliki) a nakon toga s mentorom razgovaraš pa naposljetku i ti održiš sat-dva za ozbač...
nakon svega toga kao i pravi profesori moraš raditi u školi godinu dana (za 3200 kn) te imaš pravo na državni ispit koji nije baš najlakši (također si opet proveo neko vrijeme u suradnji s mentorom i išao naokolo)

pretpostavljam da se trebaš javiti na Pedagošku u Savskoj

tek nakon godinu dana plaća se penje prema 4000 kn
kentaur is offline  
Old 30.05.2005., 15:25   #40
plaća u školi-please info

imaju li profači u osnovnoj i srednjoj školi jednaku plaću
3200 pripravnik a onda nakon drž. stručnog ispita 4000 kn?
kentaur is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:18.