Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2006., 01:48   #41
Na tehničkom nećeš dobiti posao ako nemaš debelu vezu...recimo gradonačelnika...ili čak i ministra...bez pretjerivanja...a ti razmisli zašto...
A ja sam odmah napisao da sa 3-godišnjom možeš imato oko 6500,maximalno...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 07:54   #42
Quote:
By The Way kaže:
?? sorry ali ovakve plaće mi se čine totalno nerealne.
Odnosno molim te ispravi me ako griješim i što prije javi GDJE I KAKO dobiti posao lopatara za 5400 (netto), bravara za 8500 i slično
Čemu se mučiti za titulu mr.sc. kad mogu sjesti za tokarski stroj...
mozda se tebi cine nerealne ali to je istina, ljudi tolko zarade naravno s prekovremenim, kako sam i napisao. nedavno mi se tuzio jedan kolega, koji radi u visokogradnji, da monter klima uredjaja ima istu placu ko i on. a cuj titula magistra ti daje puno mogucnosti a o tebi ce ovisiti dal ces ih iskoristiti, dok jedan pomocni radnik nema bas puno izbora.
zigy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 12:01   #43
Quote:
zigy kaže:
mozda se tebi cine nerealne ali to je istina, ljudi tolko zarade naravno s prekovremenim, kako sam i napisao. nedavno mi se tuzio jedan kolega, koji radi u visokogradnji, da monter klima uredjaja ima istu placu ko i on. a cuj titula magistra ti daje puno mogucnosti a o tebi ce ovisiti dal ces ih iskoristiti, dok jedan pomocni radnik nema bas puno izbora.
Što se tiče montera klima,to je istina...meni je ove godine postavjao dečko klimu u apartamnu i rekao da mu gazda plaća oko 6000kn...i još je rekao da barem 1500-2000kn zaradi u fušu,ali da se to ljudi čekaju i po 2 tjedna da sve stigne...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 15:51   #44
Quote:
zigy kaže:
placa mi je 10500 fiksna, do prije tri mjeseca je bila 1000 kn manja. imam sluzbeni auto, laptop,mobitel. radno vrijeme od 7 do 17 ukljucujuci subotu, a zadnjih mjesec dana radim od 7 do 19 cak znam i nedjeljom raditi ali ne zato jer moram vec zato jer hocu da mi sve funkcionira kako treba, naravno neplaceno. to radno vrijeme se odnosi na sezonu, a od 11. pa do 3. mj radno vrijeme mi je od 8 do 17, subota neradna. inace ovaj mjesec place radnicima su bile od 5400 za obicnog lopatara pa do 8500 za bravara sa tri razreda srednje skole. pa se covjek ponekad zapita jel mi sve to treba, sav taj stres sva ta odgovornost jer za par tisuca manje ne moram uopce misliti o nicem drugom vec samo kad ce gablec.
No dakle Zigy, lijepo sam napisao: GDJE I KAKO dobiti takav posao?? Odnosi se i na ostale koji postaju informacije o odlično plaćenim poslovima..
Koliko vidim, napisao si kakvo je stanje u tvojoj firmi..imam nekoliko prijatelja koji bi bili jako sretni da rade za 5400-8500 kn, imaju SSS...
McAucliffe je napisao konkretno gdje (npr. Stanica za tehnički pregled) i KAKO (deeebela veza)...pustite glasine, nek se stave podaci
Za sebe nemam bolje rješenje na vidiku a zasad mi je posao OK. Još ne znam raditi građevisnke poslove pa na to ne ciljam
By The Way is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 20:54   #45
Quote:
By The Way kaže:
No dakle Zigy, lijepo sam napisao: GDJE I KAKO dobiti takav posao?? Odnosi se i na ostale koji postaju informacije o odlično plaćenim poslovima..
Koliko vidim, napisao si kakvo je stanje u tvojoj firmi..imam nekoliko prijatelja koji bi bili jako sretni da rade za 5400-8500 kn, imaju SSS...
McAucliffe je napisao konkretno gdje (npr. Stanica za tehnički pregled) i KAKO (deeebela veza)...pustite glasine, nek se stave podaci
Za sebe nemam bolje rješenje na vidiku a zasad mi je posao OK. Još ne znam raditi građevisnke poslove pa na to ne ciljam
kako, preko preporuke ( za inzenjere ), ako ne zadovoljis letis za 3 mj bilo da si inzenjer ili radnik, gleda se iskljucivo ucinak.godisnje iz tima otpadnu barem 2 inzenjera jer ne mogu pratiti takav tempo rada, ili se ozene ili dobe dijete pa radje idu raditi za 6000kn osam sati na dan. takvi uvjeti nisu samo u toj firmi vec i u vecini firmi u kojima rade moji kolege i poznanici iz struke. ako mislis da su to odlicno placeni poslovi onda se varas, svaku kuna se posteno odradi. a da o odgovornosti i ne pricam.
neka ti prijatelji prate tisak , povremeno dajemo oglase za nova radna mjesta. kolko sam cuo pocetkom 2 mj cemo zaposljavati nove ljude.
zigy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 23:02   #46
Quote:
zigy kaže:
kako, preko preporuke ( za inzenjere ), ako ne zadovoljis letis za 3 mj bilo da si inzenjer ili radnik, gleda se iskljucivo ucinak.godisnje iz tima otpadnu barem 2 inzenjera jer ne mogu pratiti takav tempo rada, ili se ozene ili dobe dijete pa radje idu raditi za 6000kn osam sati na dan. takvi uvjeti nisu samo u toj firmi vec i u vecini firmi u kojima rade moji kolege i poznanici iz struke. ako mislis da su to odlicno placeni poslovi onda se varas, svaku kuna se posteno odradi. a da o odgovornosti i ne pricam.
neka ti prijatelji prate tisak , povremeno dajemo oglase za nova radna mjesta. kolko sam cuo pocetkom 2 mj cemo zaposljavati nove ljude.
niskogradnja ili visokogradnja?
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 23:34   #47
nisko
zigy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 00:08   #48
Je li radi netko u Strabagu, ovaj dio za RH..imam neku ponudu za posao tamo,vjerojatno pripravnika, nedavno sam završio tri godine bolonje i već 6-7 mj nemogu ništa naći,pa čak ni za volontirat, al eto sad taj strabag se otvorio i još neka opcija za županijsku firmu pa važem....kakve su plaće strabagu, iako nije mi ni to toliko bitno jer ko pripravnik očekujem oko 4000-4500 max a sve preko toga super, nego su to ipak stranci..danas su tu a sutra ko zna di su oni, a di sam ja...uglavnom,uvjeti, plaća, rade li vikendima...jel ima ko saznanja...i još me zanima razlika na terenu između dipl.inž i inž.građ...mislim da nebi trebalo bit velika,tj nikakava,jer nema tu projektiranja,pečata,ovog onog, nego jel znaš vodit gradilište ili neznaš..a u uredu je vjerojatno prednost diplmoma,pogotovo ako čovjek radi za sebe privatno..i dali se može po nekom zakono dobit pečat i sa tri godine faksa-više al ono tipa 10 godina radnog iskustva-jel postojalo tako nešto?
mucalo55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 00:23   #49
Cestogradnja ili tunelogradnja?
Pečat zaboravi, po novom zakonu o komori ga u izvođačkoj firmi ne možeš dobiti ni kao VSS, samo u projektiranju i nadzoru.
Bio sam prije nekog vremena na razgovoru kod njih. Nudili su dosta dobre uvjete, ali na kraju se nismo uspjeli dogovoriti.

Pogledaj si u zakon o inž. djelatnostima šta možeš voditi na gradilištu.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.

Zadnje uređivanje nesho : 29.01.2010. at 00:29.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 03:18   #50
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Ovo baš i nije istina...barem ne za tehničke fakultete...
Znam dosta ljudi koji su odmah nakon faxa našli posao u Ericcsonu i sličnim firmama...sa plaćom oko 10 000 kn...bez dana iskustva...
pričaš gluposti... ili si naivan i imaš prijatelje koji ti pričaju gluposti...
anketar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 12:34   #51
Koliko sam ja upucen, uvjeti rada u Strabagu su odlicni. Jesi to preko neke veze dobio ponudu za posao ili kako? Vidim da nemaju nikakav natjecaj za Hrvatsku a nacuo sam da se moze uletiti samo preko poznanstva.
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 14:46   #52
navodno bi trebao biti natječaj, al navodno, sve ovisi o šefovima - valjda strancima, tako mi je rečeno. sad,opet gledam i taj strabag i ova druga firma su niskogradnja, ja sam visoko, al mislim da nema veze toliko, mislio sam da neko već radi u strabagu pa da mi kaže uvjete i okvirne plaće čisto da znam, jer ako mi uleti nešto prije,tipa ova druga firma pa da prihvatim a ispadne da sam uzeo lošije. nemam ni ja nikakve informacije čekam neke razgovore bla bla.
mucalo55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 16:14   #53
ja imam prijatelja koji radi u strabagu i odlično mu je,jebi ga nema u švabe labavo,ako ćeš radit i trudit se isplatit će ti se,ako se misliš zajebavat u tako dobroj firmi nećeš nikad s mista,ali to je jedna kvalitetna austrijska firma.
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 16:17   #54
ljudi ja sam obrtnik,imam dva inžinjera....jedan ima plaću 12 000 kuna a drugi 6,300...zašto? Jednostavno.....ne zanimaju me njihove škole,ocjene,bodovi,diplome......imaju iste uvjete ali jebi ga.....ovaj radi punom parom i doprinosi a ovaj je malo ljeniji....znači koliko ti uložiš u mene ja ti vratim to.....
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2010., 22:59   #55
Quote:
antetg kaže: Pogledaj post
ljudi ja sam obrtnik,imam dva inžinjera....jedan ima plaću 12 000 kuna a drugi 6,300...zašto? Jednostavno.....ne zanimaju me njihove škole,ocjene,bodovi,diplome......imaju iste uvjete ali jebi ga.....ovaj radi punom parom i doprinosi a ovaj je malo ljeniji....znači koliko ti uložiš u mene ja ti vratim to.....

a to su "inžinjeri".
dok postanu inženjeri onda je druga priča

ako zaposliš inženjera onda te bude zanimala i njegova diploma i gdje ju je stekao.
raul_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 13:26   #56
prijatelju diploma ima za 1000 eura kakvu god oćeš.....samo plati i biraj
antetg is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 14:52   #57
Quote:
antetg kaže: Pogledaj post
prijatelju diploma ima za 1000 eura kakvu god oćeš.....samo plati i biraj

nije ti to baš tako a i ideš u neku drugu krajnost. korpucija i prijevare su drugo.
možeš kupiti papir možda. ako je tako onda evo kupi jednu diplomu npr. dipl.ing.arhitekture. dobar potez ti bude. 1000 euro budeš mjesečno dobio samo zato da si na popisu neke firme. ništa ne moraš raditi.


to sa kupljenom diplomom možeš biti inžinjer kao ovi gore. inženjer ne.
raul_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 20:00   #58
Kod:
Petra Hektorovića 2
HR-10 000 Zagreb
Tel:
Faks:
++385(0)1/6392100
++385(0)1/6392111
Ivo Ivić
J. Sterijapopovića 14
10000 Zagreb
Hrvatska
STRABAG d.o.o.
Izgradnja prometnica
Zagreb, 27.11.2009
Vaša zamolba od 24.11.2009
Poštovani gosp. Ivić,
zahvaljujemo se na Vašoj zamolbi za radno mjesto Grañevinski tehničar/Voditelj gradilišta (m/ž) u
području Izgradnje prometnica u Prištini/Kosovo na temelju našeg natječaja.
Nažalost Vas za otvoreno radno mjesto ne možemo uzeti u obzir jer drugi kandidati bolje odgovaraju
traženom profilu.
Znamo da je u svaku zamolbu uloženo puno truda i nade te stoga iznimno žalimo što Vam na istu ne
možemo odgovoriti pozitivno.
Želimo Vam svako dobro u Vašem daljnjem životu i radu.
S poštovanjem,
STRABAG d.o.o.
Centralna kadrovska služba
Renata Jurleta / Wolfgang Simoner
Ne znam ja sam ispunio onaj njihov upitnik na njihovim stranicama. Inače sam inženjer, ali nemam baš puno iskustva. I javio sam se za ići na hebeno Kosovo, i samo tako su mi odjeb lansirali. Mislim da u tima firmama tipa Strabag netko tko odlučuje o novim zaposlenicima nije voljan riskirati i uzeti nekog bez nekih refernci, jer tako štite međusobno svoje odluke.
__________________
arte e labore!
skkare is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 00:19   #59
Treba pogoditi vrijeme. Upoznao sam voditelje gradilišta/tehničare u Strabagu koji s građevinom na početku nisu veze imali (strojarski tehničari, i slično). Našli su se u pravom trenutku na pravom mjestu, i pokazali su se kao dobri radnici. Sad je vjerojatno ogromna gužva jer po Hrvatskoj gradilišta baš i nema. Čudi me da nisu unutar firme popunili mjesta.
__________________
Different is not necessarily better, and is a poor goal to aim for without good reason and some skill.
nesho is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 22:18   #60
Quote:
nesho kaže: Pogledaj post
Treba pogoditi vrijeme. Upoznao sam voditelje gradilišta/tehničare u Strabagu koji s građevinom na početku nisu veze imali (strojarski tehničari, i slično). Našli su se u pravom trenutku na pravom mjestu, i pokazali su se kao dobri radnici. Sad je vjerojatno ogromna gužva jer po Hrvatskoj gradilišta baš i nema. Čudi me da nisu unutar firme popunili mjesta.


kako misliš u Strabagu voditelj gradilišta a nije ing.građevine. Lagali su ti. voditelj gradilišta ne možeš zakonski biti ako nemaš uvjete. pomočnik voditelja gradilišta da. službeno biti voditelje ne. A kamoli u Strabagu.
raul_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.