Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2004., 09:24   #21
Moj malac nikada nije prihvatio dudu i sad mi je drago zbog toga.

Kad je bio skroz mali sisao je moj mali prst, a kad bi bio gladan odlicno bi to dao do znanja pa bi dojio.

Na pokusaje da mu se da duda je pravio grozne face i ja nisam dala nikome da ga matretira pod isprikom da ce se navici samo treba biti uporan.

Negdje sa 3,5-4 mjeseca mu sisanje prsta vise nije bilo zanimljivo i povremeno bi sisao svoje prstice (sve po redu i po par odjednom ). To ga je isto proslo nakon par mjeseci. Sve do iza drugog rodendana je dojio kad je htio i koliko je htio, u vrticu doduse ne, ali je imao periode kad bi nakon vrtica nadoknadio propusteno.

Negdje iza prvog rodendana se par puta posluzio dudama koje bi nasao u kuci ali je bio skroz nepismen na tom podrucju pa bi gurao sa pogresne strane. Par puta sam ga snimila sa dudom u ustima, gumeni dio strsi van, on se bori sa onim okruglim dijelom u ustima.

Isto tako, nikad nije nista pio iz bocice sa dudom. Ili je dojio ili pio iz casice sa kljunom, kasnije iz case.
Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 10:05   #22
Stvarno se kod djeteta odmah vidi hoće li prihvatiti dudu ili ne - moja prva je gorljivi protivnik dude, a druga će izgleda odrasti s dudom.
Zgodno zvuči ovo za fluorescentne dude, no Avent mi je antipatično skup. Preferiram Nukove proizvode, prihvatljive cijene i anatomskog oblika, prava 'švapska' kvaliteta, a mijenjam ih često.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 10:32   #23
Prilikom pregleda na CTG aparatu dan prije nego sto cu roditi drugu djevojcicu shvatila sam slijedece (vjerovatno vec i znate): bebi stave dudu u usta jedno 10 minuta nakon rodjenja prvi put. To jednostavno spada u dio Apgar procedure - tako provjeravaju je li beba ima razvijen instinkt za sisanje.

Dakle, sve bebe prvu cuclu dobiju odmah po rodjenju.

Vidjela svojim ocima - dok sam lezala sa CTG na trbuhu (a to su mi uradili, necete vjerovati, na jednom od radjaonickih kreveta ), zena je rodila u boxu do mene i ja sam kroz staklo fino gledala kako pregledavaju, kupaju i oblace njenu bebicu (joj jest bila slatka i jesam zavidjela toj zeni sto je za nju porod vec bio gotov).

Palo mi je na pamet da vjerojatno koriste stalno jednu te istu dudu, takodjer. Ali, valjda nema nista "sterilnije" od tek rodjenje bebe. Valjda.
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 22:44   #24
za odvikavanje od dude..
meni i braci je mama rekla da su u sumi male vjeverice i da malim vjevericama trebaju dudice i da ce im ih mishko (macak) odnijeti
a posto smo gledali one crtane s herojima koji spasavaju svijet, velikodusno smo ostavili dudice na stolu na terasi da misko dodje po njih i odnese ih malim vjevericama u sumu.

i onda smo navecer plakali: ´´misko misko vrati nam nase dudice´´
i onda nam se mama smilovala i dala nam one plasticne kolutove pa smo dudali njih
sjecam se da je moj bio zut

i duuuuugo mi je trebalo da povezem cinjenicu da sam sutradan u kosu vidjela nesto slicno () gumenim dijelovima dude (jos imam tu sliku u glavi ), i to da su kolutovi od duda ostali u kuci

jadne male keverice.. dudice nikad nisu stigle do njih
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2004., 22:50   #25
sad pricam s mamom i vidim da sam preuvelicala pricu u svom djecjem umu a ona je takva ostala do dana danasnjih

daklem, nismo plakali. falile nama dude i sve al keverice su bile male u sumi i njima su dudice trebale vise nego nama

a kolutove su nam keverice vratile da se mi igramo jer to njima ne treba

a ono co sam ja vidla nisu bile dude u smecu jer ih mama nikad nije unijela u kucu. ko zna, mozda ih je fakat misko odnio kevericama


(usla muter u sobu, a ja ´´mama jel moja dudica bila zuta? ´´
i onda smo malo pricale o dudicama.

mislim da je ovo s malim kevericama dobra fora
kaze mama da mi svoje nikad nismo trazili nazad.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2004., 12:34   #26
slicnu foru samo sa "duda-vilom" imaju i u DE. I klinci nikad ne placu kad duda ode.

Kazu da vila uzme dudu u dudaland a za uzvrat donese neku plisanu igrackicu. Fora dosad prosla kod sve djece koju znam.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2004., 15:43   #27
to je dobra fora

dudaland kazes?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2004., 15:49   #28
Quote:
maristella69 kaže:
Je, najteže je tražiti noću dudu po krevetu, ko slijepa krtica. Zato uvijek imam dvije, ali se toga nikada ne sjetim kada treba.
Moja je sestra imala 2 dude.. Jednu za po danu, i drugu, za po noci.. i uvijek se znalo di su, ne daj boze da nestane jedna, pa makar i nije to doba dana.. sve je to bilo u pripremi.. A mama za svaki slucaj imala identicni par u ormaricu kojim je kamuflirala da jedna 'prava' fali.. Veselo je bilo kad su se jednom pojavile 3!
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2004., 00:27   #29
Ne znam da li je jos aktualno;

za razvoj celjusti vazno je da duda bude odgovarajuca,pa nema problema s isturenim zubicima,nepce se normalno razvija kao i odnos gornje i donje celjusti.

Trebalo bi koristiti Nuk dudu i Nuk dudu na bocici,ova druga je tako napravljena da oponasa pokrete jezika i celjusti kod dojenja te potice razvoj i normalnu postavu mandibule.Tekucina ne curi sama od sebe nego beba mora pritisnuti i tako vjezbati misice.

Sva djeca se rode sa mandibulom postavljenom malo natrag,to je normalno i predstavlja zastitu kod prolaza kroz porodjajni kanal,
dojenjem i ovakvim dudama se to adekvatno korigira.
Noemi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2004., 17:41   #30
Quote:
Winona kaže:
nisu li ove danasnje dude tako oblikovane da ne uzrokuju deformaciju zubica ?

Frendica je svako malo, kako je beba rasla, kupovala novu dudu, bas prilagodnjenu velicini njene celjusti, nekih svaka 2 tjedna nova duda.

Ima duda od 0-3 mjeseca, od 3+, od 0-2, od2+ itd (ne baš svaka 2 tjedna, bankrotirali bi)

Zadnje uređivanje putnica : 01.12.2007. at 12:30. Reason: q
Brunda is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 15:44   #31
Quote:
Brunda kaže:
QUOTE]Winona kaže:
nisu li ove danasnje dude tako oblikovane da ne uzrokuju deformaciju zubica ?

Frendica je svako malo, kako je beba rasla, kupovala novu dudu, bas prilagodnjenu velicini njene celjusti, nekih svaka 2 tjedna nova duda.



Ima duda od 0-3 mjeseca, od 3+, od 0-2, od2+ itd (ne baš svaka 2 tjedna, bankrotirali bi)
[/QUOTE]

u pravu si

Iako nas to ne spasava od bankrota
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 15:51   #32
Quote:
Noemi kaže:


Trebalo bi koristiti Nuk dudu i Nuk dudu na bocici,ova druga je tako napravljena da oponasa pokrete jezika i celjusti kod dojenja te potice razvoj i normalnu postavu mandibule.Tekucina ne curi sama od sebe nego beba mora pritisnuti i tako vjezbati misice.

Sva djeca se rode sa mandibulom postavljenom malo natrag,to je normalno i predstavlja zastitu kod prolaza kroz porodjajni kanal,
dojenjem i ovakvim dudama se to adekvatno korigira.

A kod drugih duda za bocice kako je prilagodjen taj odnos dudanja naspram jezika...ili je to specificno samo za Nuk dude?
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 16:02   #33
Ma vecinom su dude danas takve. Avent isto ima i varalice i dude za bocice napravljene tako da dijete oponasa pokrete celjusti kao kod dojenja. Ne znam evropske marke, ovdje su jos takve i Gerber i Playtex, a sigurno ima jos, samo ja to nisam bas pratila.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 16:09   #34
e pa super onda,ja sam joj kupila sve avent...cula sam da je duda na bocici oblikom najslicnija bradavici i da su anticoliche.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 16:18   #35
Protiv kolika nisu, jer se tocno niti ne zna sto su kolike . Ali napravljene su tako da se dijete ne nasise zraka dok pije, pa ju onda taj zrak u trbuscicu poslije nece muciti. Makar, vjerojatno ju ipak moras cesce podrignuti nego kod dojenja. I ako ne dojis, Avent je vjerojatno najbolji izbor bocice.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2004., 22:07   #36
I Chicco ima kak' ti dudice koje osiguravaju minimalan ulazak zraka. E sada, jel' to samo reklamna propaganda ili nije, ne znam. Ali bebicu obavezno podrignuti.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2006., 22:41   #37
duda

ima li tko dobar savjet kako da dijete odviknem od dude? Zasad smo uspjeli da ne duda cijeli dan nego ju dobije samo kad ide spavat!
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 00:40   #38
naši klinke u familiji su još bebe pa još dudaju ko lude ali sjećam se kako su odviknuli moju sestričnu od dude. Trebala je krenuti u školu a ona još uvijek nije mogla bez dude. Vidjela je u izlogu krasnu lutku i tetka joj obećala kupiti tu lutku ako svojevoljno baci dudu u peć. Par dana je razmišljala i duda je završila u vatri a lutka u njezinom krilu
Probaj se i ti nagoditi s djetetom
Ne mora to biti nešto materijalno, možeš za 1 sat produžiti igranje s prijateljima na igralištu ili nešto slično.
Najbolje poznajete svoje dijete pa ćete znati što kod njega pali.
Bitno je da se odrekne dude svojom voljom i mala naknada u bilo kojem obliku za duševnu bol ne bi bila naodmet
dobardan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 01:25   #39
reci joj da u šumi živi mala vjeverica i da njoj treba dudica. i da joj da dudicu.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2006., 11:57   #40
ma dala ja dudu smetlarima ko fol i kupila ribice al je drpila bracinu dudu ,braco je beba...
Ima 2 godine pa se bojim zbog zubi da ne bi otišli u krivo.
ANABELA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:01.