Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2006., 14:38   #21
Prve dvije godine sam joj kupovala isključivo bambi i ciciban, a sad kupujemo prema tome što nam se svidi.....

naturino mi je nekako preveć skupo... za klinku od 3 god. koja u roku mjesec dana zdere sve.....

kupila sam joj bila lani jedne naturinice 580 kn., nakon mjesec dana su izgledale kao da je treće dite koje ih nosi......
mislim svake joj tako izgledaju, nebitno koštale 100 ili 500, pa ja onda rađe kupim nove svako malo....
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 14:50   #22
Quote:
Tija kaže:
I što je još rekla? Koje cipele? Terapija? Savjet? Što? Što ti nije dala doznake pa da joj uzmeš ortopedske po njezinom otisku?

p.s. uzimam im bambi, ciciban, frodo, patike nike
Njezin savjet je bio da je puštamo da što više hoda bosa i kontrola za 3-4 mj!!!
qwerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 14:51   #23
na žalost naturino. Moje zlato ima visoki rist i ni jedna cicibanova ni cichova cipelica mu ne ide na nožicu. Čak sam probala uzeti veće cipelice ,ali ni one mu ne prelaze rist.A i n ije baš dobro za nogu ositi veću cipelu.
Preporučili mi naturino u Rijeci i bez problema sam pronašla cipelice i papučice koje mu stoje ko salivene. Cijena je takva kakva je , ali nakon bezuspješne potrage po dućanima platila bi i duplo. Što reći nego da sam bila presretna što sam mu uopće našla cipelice.
Moja pedijatrica je rekla da taj rist vjerojatno neće ostati tako visok kad mu ode dječje salo s nožice.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 14:54   #24
Quote:
qwerta kaže:
Njezin savjet je bio da je puštamo da što više hoda bosa i kontrola za 3-4 mj!!!
Uh, tek sad sam skužila da joj je samo 13 mjeseci
Niš ne brini i ne paničari, do treće godine se nogica formira i nema potrebe za nikakvom terapijom, ni ortopedske cipelice se ne rade prije treće godine.
Da ide bosa je dobar savjet ali ne usred zime
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 15:14   #25
Moja nosi Naturino i Oilily, s tim da Oilily isto proizvodi Naturino.
I moja zabacuje obadvije nogice u stranu, ali to kao sto Tija rece nema nikakvo znacenje do trece godine.
Ja sam pitala doktore, jer smo imali somljenu nogicu prije malo, i svi kazu da je to normalno. Tek kad prede trecu godinu dobiva vjezbe, do tad kvalitetne cipelice, preko ljeta bosa, a preko zime po kuci da su najbolje slapice tipa Anna und Paul ili Bobux.
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 15:17   #26
Imaš u Ilici dućan cipelica Valek, rade po mjeri, baš za onu djecu koja trebaju specijalne anatomske uloške, a naravno ima i običnih cipelica, papučica...Doduše nismo još ništa uzeli od njih jer još ne hodamo samostalno (11 mj) ali trenutno imamo Bambi i ok su nam!
__________________
great pretender
latitia26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 15:20   #27
Quote:
Modesti kaže:
A i n ije baš dobro za nogu ositi veću cipelu.

Ovdje svi doktori i proizvodaci cipelica preporucuju, odnosno doktori pod obavezno navode, da cipelica mora biti broj veca. Navodno idealno je od 9-14 mm.

Zadnje uređivanje putnica : 19.10.2006. at 18:45.
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 15:28   #28
Quote:
monika13 kaže:
Kupujem Naturino, a zakaj, pa lijepe su i imaju mi sve karakteristike dobre cipelice.Dakle, gledam da je sve prirodna koža, da ima gumeni đon, da ima onaj čvršći dio na petici i da ga ne žuljaju nigdje, a naš ortoped je rekao da oni anatomski ulošci nemaju nikakve veze sa tim hoće li dijete imati ravno ili spušteno stopalo...tako da mi to nije presudno.
Istina da ulosci ne igraju ulogu kod toga dali ce djete imati spusteno stopalo ili ne, to je genetska predispozicija. No ako do toga dode onda je itekako potreban.
Evo vam na Plivi malo o tome http://www.plivazdravlje.hr/?section...show=1&id=4103
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 18:11   #29
Prve cipele sam mu kupila tek kad je doobro prohodao....dotad je bio u bichvicama sa stopama. Nikad mu nisan kupovala iskljuchivo cipelice sa uloskom (bambi ili ciciban). Pogotovo nakone emisije na televiziji u kojoj pedijatar govori o tome da djetetu uvijek uzmesh broj vechi cipela (radi prsticha da su slobodni a ne sputani) pa se onda noga miche unutar cipele i nikad nije ulozak tochno tamo gdje bi trebao biti. Ili one duboke koje podrzavaju zglob...jer bi navodno zglob ipak trebao biti slobodan.
One koje su mi se svidile i samo bi pazila da su prirodni materijali i da mogu prst stavit iza u cipelicu...
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 18:28   #30
Quote:
bibobu kaže:
Ovdje svi doktori i proizvodaci cipelica preporucuju, odnosno doktori pod obavezno navode, da cipelica mora biti broj veca. Navodno idealno je od 9-14 mm.

Ma naravno da mora imati prst razmala između prstića i cipele , ali kad kažem broj veći onda mislim na još jedan broj gore.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2006., 22:08   #31
Unhappy

Quote:
Modesti kaže:
na žalost naturino. Moje zlato ima visoki rist i ni jedna cicibanova ni cichova cipelica mu ne ide na nožicu. Čak sam probala uzeti veće cipelice ,ali ni one mu ne prelaze rist.A i n ije baš dobro za nogu ositi veću cipelu.

Moja pedijatrica je rekla da taj rist vjerojatno neće ostati tako visok kad mu ode dječje salo s nožice.
Zaboravila sam napomeniti da ona također ima oteknuce na nogicama
qwerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2006., 07:59   #32
Quote:
qwerta kaže:
Zanima me koje cipelice uzimate za svoju djecu. Moja curica ima 13 mj. Uvjek joj uzimam Bambijeve i Cicibanove cipelice, no jučer smo bili u fizijatra i rekla je da,kada hoda, zabacuje nogicu prema vani i da je moguče da joj cipelice ne odgovaraju pa me zanima sta gledate kada uzimate cipelice i koje su jos marke prikladne za malu djecu
Odi kod Valeka,tamo će uzeti otisak stopala i šta već treba. www.cipele-valek.hr
vanili is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 00:19   #33
Quote:
vanili kaže:
Odi kod Valeka,tamo će uzeti otisak stopala i šta već treba. www.cipele-valek.hr

Ovo potpisujem!
Prešla sam cijeli ZG i na kraju kupila kod Valeka cipelice.Lijepo izgledaju(svaki par je drugačiji u nekom detalju)udobne su,anatomske i cijena je povoljna.
Također rade po narudžbi što se tiče izgleda,veličine,izbora materijala,uloška...
Ubuduće ne dolaze u obzir nikakvi Cicibani,Bambiji(preisfurano )a niti Naturini i sl.(preskupo i preisfurano).Valek je zakon!

I još nešto;ljubazne i simpatične djelatnice,tretiraju vas i djecu kao kraljeve.Osjećate se ugodno kupili nešto ili ne.
lajbek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 00:31   #34
Quote:
Tija kaže:
do treće godine se nogica formira i nema potrebe za nikakvom terapijom, ni ortopedske cipelice se ne rade prije treće godine.
Da ide bosa je dobar savjet ali ne usred zime
mi imamo terapiju za stopala od 6mj i dan danas jos vjezbamo, a ortopedske cipele od njene 1.godine svakih 6mj.
Kad je pocela stajat na noge stopala oba su joj kompletno bila okrenuta na van, a ond jos nagnuta na unutarnji rub stopala, uzas jedan na sto je to licilo. Sada sa 3 i pol god. stopala gledaju ravno naprijed i to oslanjanje na unutarnji rub je prilicno ispravljeno, jos nam prijeti opasnost da ostanu spuštena stopala, ali to je manji problem u odnosu na ovo prije.
Lulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 13:33   #35
Quote:
Lulu kaže:
mi imamo terapiju za stopala od 6mj i dan danas jos vjezbamo, a ortopedske cipele od njene 1.godine svakih 6mj.
Kad je pocela stajat na noge stopala oba su joj kompletno bila okrenuta na van, a ond jos nagnuta na unutarnji rub stopala, uzas jedan na sto je to licilo. Sada sa 3 i pol god. stopala gledaju ravno naprijed i to oslanjanje na unutarnji rub je prilicno ispravljeno, jos nam prijeti opasnost da ostanu spuštena stopala, ali to je manji problem u odnosu na ovo prije.

Tvoja klinceza ima deformaciju obadva stopala, sto se naravno utvrduje ranije i mora se ljeciti.
Kod qwerte je drugo, to su nepravilnosti u hodu ili drzanju nogice, sto moze biti(najvise i je) prolazna faza koja se povuce sama od sebe i u takvim slucajevima se netreba tretirati posebno, osim naravno paziti na to da djete ima dobru cipelicu.
bibobu is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2006., 14:00   #36
Quote:
Lulu kaže:
mi imamo terapiju za stopala od 6mj i dan danas jos vjezbamo, a ortopedske cipele od njene 1.godine svakih 6mj.
Kad je pocela stajat na noge stopala oba su joj kompletno bila okrenuta na van, a ond jos nagnuta na unutarnji rub stopala, uzas jedan na sto je to licilo. Sada sa 3 i pol god. stopala gledaju ravno naprijed i to oslanjanje na unutarnji rub je prilicno ispravljeno, jos nam prijeti opasnost da ostanu spuštena stopala, ali to je manji problem u odnosu na ovo prije.
i ja sam svoju vodila fizijatru i ortopedu jer je izvijala nogicu, međutim kod nje je sve oke i tada mi je ortoped rekao da do treće godine nema razloga za paniku i da se ne rade ortopedske jer kao nema smisla
štajaznam
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 10:14   #37
Quote:
vanili kaže:
Odi kod Valeka,tamo će uzeti otisak stopala i šta već treba. www.cipele-valek.hr
Gledala sam njihovu stranicu, ali na žalost, postoji samo u ZG. To nam je ipak malo predaleko za ići kupiti cipelice
qwerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2006., 23:22   #38
Klin
ice_queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 14:06   #39
Quote:
lajbek kaže: Pogledaj post
Ovo potpisujem!
Prešla sam cijeli ZG i na kraju kupila kod Valeka cipelice.Lijepo izgledaju(svaki par je drugačiji u nekom detalju)udobne su,anatomske i cijena je povoljna.
Također rade po narudžbi što se tiče izgleda,veličine,izbora materijala,uloška...
Ubuduće ne dolaze u obzir nikakvi Cicibani,Bambiji(preisfurano )a niti Naturini i sl.(preskupo i preisfurano).Valek je zakon!

I još nešto;ljubazne i simpatične djelatnice,tretiraju vas i djecu kao kraljeve.Osjećate se ugodno kupili nešto ili ne.

evo, podižem sam da potpišem
yep
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 14:27   #40
Quote:
monika13 kaže: Pogledaj post
Kupujem Naturino, a zakaj, pa lijepe su i imaju mi sve karakteristike dobre cipelice.Dakle, gledam da je sve prirodna koža, da ima gumeni đon, da ima onaj čvršći dio na petici i da ga ne žuljaju nigdje, a naš ortoped je rekao da oni anatomski ulošci nemaju nikakve veze sa tim hoće li dijete imati ravno ili spušteno stopalo...tako da mi to nije presudno.
Mezomorph is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:21.