Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2011., 13:10   #41
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Koja tema.

@Autor teme - što ti očekuješ od teme? Na način na koji si ju postavio jedino što možeš očekivati su odgovori tipa "mislim da jesmo sami" ili "mislim da nismo sami".
Mora imati i obrazlozenje zasto. Mozete i ponovno pogledati sadasnje stanje. Mislim da nije dovoljno reci: Mislim da nismo sami.
teo1 is offline  
Old 12.11.2011., 13:11   #42
Quote:
teo1 kaže: Pogledaj post
Eh, da! Zasto bi Bog stvorio tako veliki svemir, a u njemu samo nas?





I naravno, još nešto trolololo ( kreacionisti )



p.s. Ajmo ne početi pričati o bogu i kreacionizmu na ovoj temi.

Zadnje uređivanje Tika : 12.11.2011. at 13:19.
Tika is offline  
Old 12.11.2011., 18:05   #43
Pa ako astronauti poput Gordona Coopera, Buzza Aldrina, Neila Armstronga, Edgar Mitchell-a, Dr. Story Musgrave-a kažu da izvanzemaljci zaista postoje da to nije plod ljudske mašte već dobro skrivena tajna ,pa tko smo onda mi da kažemo suprotno ?!


http://www.youtube.com/watch?v=A9CoWd6o6WI

http://www.youtube.com/watch?v=a8XaHw-RO0c

http://www.youtube.com/watch?v=C9run...eature=related
crodiler is offline  
Old 12.11.2011., 18:14   #44
Danas tajne ne treba ni skrivati, dovoljno ih je učiniti apsurdnima. Dobar primjer je lunatik David Icke kojeg nitko "normalan" ne uzima za ozbiljno, iako bi se kladio da je barem manji dio onoga što priča točan (o tome postoji topic na alernativi, pa ne bih dalje). No, to me podsjeća na ono što je navodno direktor Cocacole rekao za svoj marketing - da je uvjeren da je 50% uloženih sredstava u reklamu Cocacole promašen, ali da, na žalost, ne može reći kojih 50%.

Dovedeni smo do takvog stanja svijesti da ne bi vjerovali u postojanje vanezamljaca ni da se pojave na dnevniku - mislili bi da je to samo nečiji predizborni trik (ili spin, kako se voli danas fensi govoriti)
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Old 12.11.2011., 22:47   #45
Quote:
Rainalcar kaže: Pogledaj post
To je potpuno promašeno razmišljanje, koje se temelji na znanju jednog faktora, skupa, koji je u ovom slučaju golem broj zvijezda, pa time i potencijalno nastanjivih planeta, ali čak i da nastanjivih planeta zaista ima golem broj, o drugom faktoru mi ne znamo ništa: kolika je vjerojatnost jednog događaja. Npr, recimo, potpuno ugrubo, 100 *10^9 galaktika, puta svaka sa 100 *10^9 zvijezda, iliti 10^22... Recimo da svaka stota zvijezda ima nastanjiv planet, 10^20...

I sad zamisli da je vjerojatnost nastanka (inteligentnog) života - 10^-60 .

Ja ništa ne tvrdim, osim da nam broj galaktika>zvijezda trenutno ne govori-pomaže ama baš ništa.
Slažem se da ogromni broj planeta u svemiru nije nikakav dokaz da osim nas postoje druga inteligentna bića, ali ma koliko mala bila vjerojatnost nastanka inteligentnog života, činjenica je da on postoji na našoj planeti.
Dakle, ja takođe ne tvrdim da ETI postoji, jer za to nemam nikakav dokaz, ali imajući u vidu da se planeta Zemlja nalazi u zvjezdanom sistemu koji se ni po čemu ne čini posebnim, a koji se opet nalazi u zabačenom rukavcu jedne spiralne galaksije koja se takođe ni po čemu ne čini posebnom, smatram da je nemoguće da smo mi jedina inteligentna bića u svemiru.
Ali, to je samo moje mišljenje.
bukin is offline  
Old 13.11.2011., 17:15   #46
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post




I naravno, još nešto trolololo ( kreacionisti )



p.s. Ajmo ne početi pričati o bogu i kreacionizmu na ovoj temi.
Kome je do kreacionizma ima tema na religiji. Pa neka piskara do iznemoglosti.
krena is offline  
Old 13.11.2011., 17:17   #47
http://www.jutarnji.hr/-izvanzemaljc...dova--/986858/
Otkriti pomoću teleskopa daleke civilizacije tako da registriraš svjetlost njihovih gradova !!??

Trebati će teleskop promjera par kilometara smješten u orbiti. !!!

Cijena? Prava sitnica.
krena is offline  
Old 13.11.2011., 22:55   #48
Quote:
bukin kaže: Pogledaj post
Slažem se da ogromni broj planeta u svemiru nije nikakav dokaz da osim nas postoje druga inteligentna bića, ali ma koliko mala bila vjerojatnost nastanka inteligentnog života, činjenica je da on postoji na našoj planeti.
Dakle, ja takođe ne tvrdim da ETI postoji, jer za to nemam nikakav dokaz, ali imajući u vidu da se planeta Zemlja nalazi u zvjezdanom sistemu koji se ni po čemu ne čini posebnim, a koji se opet nalazi u zabačenom rukavcu jedne spiralne galaksije koja se takođe ni po čemu ne čini posebnom, smatram da je nemoguće da smo mi jedina inteligentna bića u svemiru.
Ali, to je samo moje mišljenje.
Stvar je u tome što jedno opažanje ne čini uzorak. Jedna pojava ne znači ništa, pomoću nje se ne može zaključiti nešto pametno. Sad, da se pronađe još jedna... Onda bismo razumno mogli zaključiti, budući da bi ta jedna gotovo sigurno bila relativno bliska Zemlji, da Svemir vrvi životom. Do tada, ne možemo mnogo toga znati, pa čak ni govoriti o tome što je posebno a što ne. Razlika između Venere-Marsa-Zemlje, pozicijski gledano, neznatna je, a posljedično, u smislu života, golema. Opet, kako si napisao, čini ti se običnom naša galaktika, naše Sunce, pa, ako i nisu obični, sigurno ima sličnih mjesta gotovo nebrojeno mnogo. Ali ovdje se ne radi o tome, već o vjerojatnosti razvoja (inteligentnog) života uopće.
Rainalcar is offline  
Old 13.11.2011., 23:32   #49
Quote:
bukin kaže: Pogledaj post
Slažem se da ogromni broj planeta u svemiru nije nikakav dokaz da osim nas postoje druga inteligentna bića, ali ma koliko mala bila vjerojatnost nastanka inteligentnog života, činjenica je da on postoji na našoj planeti.
Dakle, ja takođe ne tvrdim da ETI postoji, jer za to nemam nikakav dokaz, ali imajući u vidu da se planeta Zemlja nalazi u zvjezdanom sistemu koji se ni po čemu ne čini posebnim, a koji se opet nalazi u zabačenom rukavcu jedne spiralne galaksije koja se takođe ni po čemu ne čini posebnom, smatram da je nemoguće da smo mi jedina inteligentna bića u svemiru.
Ali, to je samo moje mišljenje.
moje mišljenje je isto kao tvoje, nevjerojatno je da smo mi jedina inteligentna bića u svemiru koja gledaju u nebo pitajuči se ima li tamo nekog ?!
Naprosto nemože biti točno da je ogroman svemir dom samo za nas i za nikog drugog.
crodiler is offline  
Old 13.11.2011., 23:37   #50
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/-izvanzemaljc...dova--/986858/
Otkriti pomoću teleskopa daleke civilizacije tako da registriraš svjetlost njihovih gradova !!??

Trebati će teleskop promjera par kilometara smješten u orbiti. !!!

Cijena? Prava sitnica.
Neće biti potreban toliki teleskop ali nasljednik Hubble space telescope-a JWST će biti dovoljan.

http://www.jwst.nasa.gov/
crodiler is offline  
Old 14.11.2011., 00:00   #51
Quote:
crodiler kaže: Pogledaj post
Neće biti potreban toliki teleskop ali nasljednik Hubble space telescope-a JWST će biti dovoljan.

http://www.jwst.nasa.gov/
Meni se to čine nekako prefantastično. Na zemlji imamo teleskop sličnih dimenzija (Hawai) , ali nu njegove mogućnosti skromne. Ne znam da li se sa njim uopće može opaziti planeti nama najbližih zvijezda. A ovaj nebeski bi čak mogao vidjeti i svjetlost velegrada. Možda neka indirektna medoda detekcije te svjetlosti u šumi svjetlosti koja dolazi iz toga sunčevog sistema u susjedstvu.
krena is offline  
Old 14.11.2011., 00:08   #52
Quote:
Rainalcar kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome što jedno opažanje ne čini uzorak. Jedna pojava ne znači ništa, pomoću nje se ne može zaključiti nešto pametno. Sad, da se pronađe još jedna... Onda bismo razumno mogli zaključiti, budući da bi ta jedna gotovo sigurno bila relativno bliska Zemlji, da Svemir vrvi životom. Do tada, ne možemo mnogo toga znati, pa čak ni govoriti o tome što je posebno a što ne. Razlika između Venere-Marsa-Zemlje, pozicijski gledano, neznatna je, a posljedično, u smislu života, golema. Opet, kako si napisao, čini ti se običnom naša galaktika, naše Sunce, pa, ako i nisu obični, sigurno ima sličnih mjesta gotovo nebrojeno mnogo. Ali ovdje se ne radi o tome, već o vjerojatnosti razvoja (inteligentnog) života uopće.
Da. Ali, kad već ne znamo kolika je vjerojatnost razvoja života i ne znamo da li sama pojava života nužno vodi ka pojavi ineligentnog života, možemo bar, dok ne otkrijemo (inteligentni) život izvan naše planete, o tome iznositi svoja mišljenja.
Koje je tvoje?
bukin is offline  
Old 14.11.2011., 00:29   #53
a šta ako su vanzemaljci ekološki osvješćeni i ne koriste nepotrebno jaku noćnu rasvjetu?

meni se čini logično da pojava života vodi ka inteligentnom životu
McGrubi is offline  
Old 14.11.2011., 13:22   #54
Quote:
McGrubi kaže: Pogledaj post
a šta ako su vanzemaljci ekološki osvješćeni i ne koriste nepotrebno jaku noćnu rasvjetu?

meni se čini logično da pojava života vodi ka inteligentnom životu


Onda će posao astronomima biti malo otežan
krena is offline  
Old 14.11.2011., 14:01   #55
Mislim da će, ako ikad i pronađemo drugi oblik inteligencije van Zemlje, nama on biti toliko neshvatljiv, različit od naših očekivanja i predodžbi, da će nam jedino biti jasno da postoji, a svaka komunikacija će biti praktično nemoguća... gotovo isto kao i da jesmo sami u svemiru...
haram is offline  
Old 14.11.2011., 18:49   #56
Recimo da je i njima trebalo jednako vremena od nastanka svemira da se razviju. I sad ako su 1mil svj. godina od nas, mi ćemo tek za 1mil godina primiti njihov TV signal Da bi ih sada detektirali, ne samo da bi morali biti dovoljno razvijeni da emitiraju signale, nego bi morali biti i brži od nas u razvoju, to brži što su dalje od nas, da bi ih baš sada mogli detektirati.
__________________
.
Rinnma is offline  
Old 14.11.2011., 19:18   #57
Ako misliš da oni nas nisu već posjetili i da su toliko daleko da nemogu do nas doći,onda imaš pravo, ali onda se postavlja pitanje Roswella 1947 gdje su Američka vlada i FBI potvrdili da se leteći tanjur srušio (googlaj FBI vault- ufo) , mnogobrojna viđenja letjelica koja definitivno nisu sa ovoga svijeta, kako to objasniti. Sada se postavlja pitanje da oni nisu već ovdje, i da se nama to krije ? Također nemora značiti da oni nas neće moći razumijeti ili mi njih, jer možemo razgovarati putem matematike i prim brojeva, jer je matematika univerzalna u cijelome svemiru i kod njih i kod nas.

http://www.youtube.com/watch?v=wNar4yVFHP8
crodiler is offline  
Old 14.11.2011., 19:26   #58
Ma meni je to blesavo malo da su nas posjetili... što nas nisu okupirali onda odma... kao da mi nebi neke tamo da možemo, amerikanci bi ih prvi...
__________________
.
Rinnma is offline  
Old 14.11.2011., 19:39   #59
Quote:
Rinnma kaže: Pogledaj post
Ma meni je to blesavo malo da su nas posjetili... što nas nisu okupirali onda odma... kao da mi nebi neke tamo da možemo, amerikanci bi ih prvi...
A tko kaže da bi oni nas napali ili uništili, to je urođena ljudska osobina da na sve nepoznato gleda sa skepsom i primisli "ubit će nas". Čisti primjer ti je ono pleme u amazonskoj prašumi koje nikada nije vidjelo čovjeka iz civilizacije (ili samu civilizaciju i gradove) ili helikoptere i avione, i onda kada su znanstvenici letjeli nad njima i snimali ih i proučavali, oni su bacali po njima kamenje i ispucavali strijele u nadi da će ih srušiti, jer su se osjetili ugroženima, kužiš to je prirodni refleks svih nas. Ovi prašumski ljudi smo zapravo mi, a znanstvenici iz helikoptera "alieni" koji pročavaju one dolje i brinu se za narazvijene glupane koji ulažu milijarde na nuklerane bombe a ne na zelenu tehnologiju.

http://www.aco.nato.int/resources/21...0of%20UFOs.pdf
crodiler is offline  
Old 14.11.2011., 19:41   #60
Quote:
Rinnma kaže: Pogledaj post
Ma meni je to blesavo malo da su nas posjetili... što nas nisu okupirali onda odma... kao da mi nebi neke tamo da možemo, amerikanci bi ih prvi...
Pa sad možemo fantazirati do iznemoglosti.
Npr., tko kaže da je direktna agresija jedini način kontrole, pogotovo ako se radi o inteligentnim bićima, što bi svakako morala biti, ukoliko su nas posjetili.

Koliko god ja simpatiziram mogućnost da postoje i da su nas posjetili, još uvijek treba riješiti najveći problem, tj. E=mc2.
Ali i tu pomaže mašta, pa možemo reći kako su izgradili samodostatne plutajuće jedinice kojima beskonačno putuju svemirom.
tranquility is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:34.