Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2012., 09:30   #1
Fond sati za rad u trgovini

Može li mi netko reči kako se obračunava fond sati za rad u trgovini? Radim u dućanu od ponedjeljka do petka po 7 sati i jedna subota mi je neradna. Dakle, kada mjesec ima 4 subote, ja radim 3 a kada ima 5, ja radim 4 subote. Subotama radim po 6 sati. Sad mi jašu po glavi da imam manjak sati.
Zna li netko što i kako je istina???
astral walker is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 09:41   #2
Zar nije za normalan radni tjedan (pon - pet) 38 sati, sve preko je prekovremeno? Racunajuci sa tvojih 7 sati dnevno, ti do petka imas 35 sati umjesto 38, u manjku si 3 sata odnosno oko 30 minuta dnevno
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 10:18   #3
Quote:
Wog Boy kaže: Pogledaj post
Zar nije za normalan radni tjedan (pon - pet) 38 sati, sve preko je prekovremeno? Racunajuci sa tvojih 7 sati dnevno, ti do petka imas 35 sati umjesto 38, u manjku si 3 sata odnosno oko 30 minuta dnevno
Ja mislim da je 40 sati ako radiš 8 sati x 5 radnih dana. Ali ja radim u dućanu po 7 sati plus 3 ili 4 subote. Dakle, moj radni tjedan su i subote. Zato i pitam kako se obračunava za dućane. Plača mi je fiksna, dakle nije na sat.
astral walker is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 10:42   #4
a sta je sa pauzom za rucak (30 minuta), to ti je placeno ili ne? Uobicajeno je placeno 7 sati i 30 minuta svaki radni dan, 30 minuta za rucak neplaceno, subota ne spada u normalan radni tjedan, racuna se 1.5x za prva dva sata i onda 2x za svaki slijedeci.
Ducani ili bilo koja druga djelatnost je isto. Placa ti je fiksna za odredjenu (njihovim proracunom) satnicu mjesecno ali su gospoda sracunala da ne odradjujes tu njihovu zacrtanu minimalnu satnicu. Pitaj odgovorne koliko si im duzna sati i kako ti racunaju subotu?
Dobijes li kakvu platnu listu i sta na njoj pise?

Ukoliko netko zna preciznije ispravit ce me.


evo zgodan link pa provjeri http://www.obracun-placa.com/index.p...ati-rada-2012/

Zadnje uređivanje Wogy : 09.06.2012. at 10:47.
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 10:48   #5
Quote:
Wog Boy kaže: Pogledaj post
a sta je sa pauzom za rucak (30 minuta), to ti je placeno ili ne? Uobicajeno je placeno 7 sati i 30 minuta svaki radni dan, 30 minuta za rucak neplaceno, subota ne spada u normalan radni tjedan, racuna se 1.5x za prva dva sata i onda 2x za svaki slijedeci.
Ducani ili bilo koja druga djelatnost je isto. Placa ti je fiksna za odredjenu (njihovim proracunom) satnicu mjesecno ali su gospoda sracunala da ne odradjujes tu njihovu zacrtanu minimalnu satnicu. Pitaj odgovorne koliko si im duzna sati i kako ti racunaju subotu?
Ma po njima bi trebala raditi 24 sata dnevno besplatno i još non stop prijete nečim. Bum pogledala kaj mi piše u ugovoru kolika je u biti satnica za odradit. Ne kužim jer sam čula da se za trgovinu radi nekakava preraspodjela sati. Meni se čini da kod nas svako kroji svoj zakon kako mu drago i kako mu paše.
Ne kužim ovo napisano za subotu. kaj 1,5 i 2 x?
astral walker is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2012., 12:01   #6
Prva dva odradjena sata su uvecana za koeficijent 1.5 pa ti treba biti placeno 3 umjesto dva sata a svaki slijedeci sat poslije ta prva dva bi trebao biti placen duplo. Nocna smjena je isto drugacije placena, nedjelja je drugacije placena (svi sati duplo). Mora negdje postojati pravilnik mada sve ovisi i o dogovoru ili ugovoru izmedju poslodavca i radnika.
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:08.