Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2017., 20:26   #4221
Quote:
pinzgauer kaže: Pogledaj post
Ne, ne bi bilo besmisleno.
Bas zato sto znamo da odredjeni ljudi imaju Pavelićevu ili Staljinovu sliku u dnevnoj sobi, trebamo zakonski regulirati mjesta gdje je to nedozvoljeno.
Na taj nacin ne bi dosli u situaciju da upravo mi uvodimo novi totalitarni sustav sa apsolutnom zabranom svih simbola bilo gdje ,sto bi rezultiralo otporom i javnim iskazivanjem neposluha.
Doveo bi do iste situacije kao kad je doma bilo zabranjeno pjevati Ustani bane.
U ovom konkretnom slucaju takav bi zakon sprijecio postavljanje ploce sa zds na javnom mjestu, ali bi omogucio njeno postavljanje u privatnom prostoru jer je ne bi kriminalizirao.
Na taj nacin nasao bi se kompromis u kojem se javni prostor ne bi koristio za isticanje nepozeljnih simbola i propagandu a sloboda uvjerenja i misljenja bi bila zajamcena.
A tko to ima Staljinovu sliku osim Ilije i Đure Čvorovića, da mi je znati?! :klap:

Menščini da ti o nacistima nemaš pojma. Jedini nacist s kojim je moguće ostvariti kompromis jest mrtav nacist.

Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
Po meni bi masovne svadbe i slične manifestacije (zakon spominje "više od 20 ljudi") trebalo tretirati kao javno okupljanje. Sahrane i mise također.

Definirati "javni prostor". Jesu li to samo komunalne, državne površine? Što je npr. dvorišni+parking+park uz ulicu, neke privatne firme koja zapošljava 100, 200 ( +20 ) radnika, veliki je prohod stranaka, kupaca itd?

Zalažem se za zabranu svih totalitarnih simbola, čak sličnih ili koji u kontekstu podjećaju na njih. Neka konačno s naših ulica nestanu zvijezde, srpočekići i kokarde. :klap:
Jao, druže, pa ti si prava partizančina! Ima da se zajedno odreknemo Hajnekena!

Pit ćemo i viljamovku ako se treba žrtvovati za demokraciju!
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2017., 20:50   #4222
U javnom prostoru a i po kucama po druzenjima preko 9o% (a rekla bih i vise) ljudi nikad ne spominju ustase i partizane. Nije forum mjerilo stvarnog zivota.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 00:51   #4223
Quote:
judolino kaže: Pogledaj post
Jao, druže, pa ti si prava partizančina! Ima da se zajedno odreknemo Hajnekena!
Pit ćemo i viljamovku ako se treba žrtvovati za demokraciju!
Jbg, falit će nam ZDS kad ga domoljubi zabrane. Utapat ćemo tugu u brlji i žuji. Moj otrove, sve kužiš, ali da li Oni kuže?
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 05:02   #4224
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
U javnom prostoru a i po kucama po druzenjima preko 9o% (a rekla bih i vise) ljudi nikad ne spominju ustase i partizane. Nije forum mjerilo stvarnog zivota.
Slažem se. Ljudi su umorni od takvih priča, što pokazuje i sve manja izlaznost na izborima.
DJTcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 21:30   #4225
Quote:
Bodul2a kaže: Pogledaj post
Slobodan sam primijetiti, da svadba nije politički događaj (iako bi se po zadnjim postovima to moglo zaključiti).
Ne postoji zakon, koji propisuje isticanje zastava na privatnim svadbama, a istaknuta zastava je samo jedan od oblika zastava, koje su se koristile u povijesti. Privatna svadba nije javni prostor.
*****
znači onda nećemo čitati kako neko njurga jer su neki Srbi, Česi, Talijani i ini ... u RH na svojim privatnim feštama vijorili sa zastavama njihovih domicilnih država?
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 21:31   #4226
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
U javnom prostoru a i po kucama po druzenjima preko 9o% (a rekla bih i vise) ljudi nikad ne spominju ustase i partizane. Nije forum mjerilo stvarnog zivota.
današnje cjelodnevno druženje
ni ustaša ni partizana ni politike čak niti porez na nekretnine
__________________
17.04.2024. 729.864 birača podržava kriminal i korupciju
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 00:28   #4227
... ali ...ali ... ja sam ipak za osudu i zabranu SVIH totalitarnih režima i simbola. Dosta mi je već crvenih zvijezdi, srpa i čekića, "ljubičice bijele", " ...mi ti se kunemo",na našim stadionima.
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 18:54   #4228
Quote:
Velimir Bujanec rođen je 1974. u Varaždinu, a već kao tinejdžer počeo se baviti politikom. Za predsjednika Mladeži HDZ-a Varaždina još u veljači 1990. izabran je uz podršku Ivića Pašalića, Stjepana Adanića i Katarine Fuček, već 1991. postao je predsjednik Mladeži HSP-a Dobroslava Parage i Ante Đapića, a kao dragovoljac Domovinskog rata sudjelovao je u akcijama Bljesak i Oluja pod zapovjedništvom generala Mladena Mikolčevića
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ustva/6535137/

Nisam znao da je i dragovoljac bio.Svestran je naš Veljo,prava Hrvatina.
__________________
Promeniću svet do kraja pesme.EKV
hrvatina_i_po is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 19:11   #4229
Quote:
hrvatina_i_po kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ustva/6535137/

Nisam znao da je i dragovoljac bio.Svestran je naš Veljo,prava Hrvatina.
Na još uvijek dostupnom registru branitelja Veljo ima 16 dana borbenog sektora. Da je bio još bar tjedan dana gdje bi nam bio kraj...
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 19:15   #4230
Dragovoljac iz '95.



Koji vilko debilko je zasluzan za ovu veleumnu ko stataciju...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 19:18   #4231
lik je sa 16 godina bio predsjednik gradskog odbora mladih hdza jel to uopće dozvoljeno?


i kako on kaže on je objektivan "novinar"
ratni profiter is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 19:49   #4232
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Na još uvijek dostupnom registru branitelja Veljo ima 16 dana borbenog sektora. Da je bio još bar tjedan dana gdje bi nam bio kraj...
Pa vjerovatno kod Zemuna.hahaha

Iz članka je vidljivo da je u vezi bio od 2009. ,a nemili događaj sa kurvama i kokainom se zbio 2013,nema šta Veljo je kao što rekoh prava Rvatina.

Guns and Hoes.

Nadasve svestran i zanimljiv mladić.hahaha
__________________
Promeniću svet do kraja pesme.EKV
hrvatina_i_po is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 20:05   #4233
Bujancu se eto ne može predbaciti da nije bio u ratu (Milanović nije Josipović nije i cijela ta jugokomunistička žgadija) i da nema dobru žensku.
Ante Moruzgva is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 10.09.2017., 20:14   #4234
16 dana rata?



I jos se netko provaljuje s time da je dobrovoljac...

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 20:36   #4235
Quote:
Ante Moruzgva kaže: Pogledaj post
Bujancu se eto ne može predbaciti da nije bio u ratu (Milanović nije Josipović nije i cijela ta jugokomunistička žgadija) i da nema dobru žensku.
Ima i Zoku dobru trebu.
__________________
Nismo ti i ja skupa pecali Megalodone po Privlaci.
Bubochka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 23:22   #4236
Quote:
Mc Ozy kaže: Pogledaj post
... ali ...ali ... ja sam ipak za osudu i zabranu SVIH totalitarnih režima i simbola. Dosta mi je već crvenih zvijezdi, srpa i čekića, "ljubičice bijele", " ...mi ti se kunemo",na našim stadionima.
treba početi čistiti od početka, od ilira i rimljana, lustrirati provale vandala i barbara itd itd
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 01:16   #4237
Elita na svadbi. "Ulogu kuma dobio je Josip Klemm. Među brojnim poznatim licima na svadbi u Dvorcu Principovac u Iloku bili su i ministar Goran Marić, Zlatko Hasanbegović Ivo Banac, Željka Markić, Ljubo Ćesić Rojs, Tihomir Dujmović, Hloverka Novak Srzić, Bruna Esih, Ćiro Blažević, Josip Radeljak Dikan, Mate Bulić, Marko Perković Thompson, Miroslav Škoro, ali i Zdravko Mamić kojega ranjena noga nije spriječila da se primi mikrofona i zapjeva.
Bojnu Čavoglave u jednom su trenutku zapjevali Rojs, Bulić, Thompson, Dujmović, Dario Kordić, Hloverka, generali Jelić i Sopta. saborski zastupnik HDZ-a i Bujančev prijatelj, Stiv Culej."

Bujo primio čestitku od Bere i uljudno prekomentirao na Fejsu:

"SADA ČEKAMO DA OSTOJA K'O RANKOVIĆ KRENE NA BERU, ISTO KAO ŠTO SU ELIMINIRALI HEBRANGA 1949.
Nadam se da boljševici neće strijeljati Beru samo zato jer mi je čovjek pristojno čestitao na ženidbi. Napadaju ga oni koji su prije 90-te branili ljudima da se uopće vjenčaju u crkvi... I njihovi "tolerantni" istomišljenici, od kojih su mnogi gostovali u Bujici, a sada se svim sredstvima bore za prevlast u Partiji.
Javila se i Jaca. Eto na primjer, kada bi se ona i Stazić odlučili uzeti, ja bih njima pristojno čestitao. Isto kao i Zokiju ako se po drugi puta oženi - u Rijeci.
U svakom slučaju, drago mi je da se SDP-ovci i dalje međusobno tuku. Bave se mojim vjenčanjem, čestitarima - i sami sobom. Jadno!"

Čestitali mu Plenković i Krstičević. Zanimljivo!
__________________
Istina o Franji Tuđmanu https://www.youtube.com/watch?v=AekZAAdw0dQ
Mc Ozy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 14:40   #4238
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Na još uvijek dostupnom registru branitelja Veljo ima 16 dana borbenog sektora. Da je bio još bar tjedan dana gdje bi nam bio kraj...
E da ga jebeš ovdje nešto ne štima: sudjelovao u akcijama Bljesak i Oluja (dakle počekat svibnja i početak kolovoza), a ukupno bio 16 dana?
Ili 1995.g. nisu postojali lipanj i srpanj, ili Veljo nije bio ni tih 16 dana u kontinuitetu...
Prema Zakonu o pravima braniteljima, status dragovoljca ne može imati jer nema 100 dana između 05.08.1990.-15.01.1992.g.

Najprije će bit da se za vrijeme tih operacija negdje vodio po cca tjedan dana, i čovjek jednostavno znao racionalno trošit svoje vrijeme, učinkovitost na maksimumu: odradio najznačajnije operacije, a ovo između ionako "nije bitno", sve u stilu "veni, vidi, vici"...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:00   #4239
Quote:
električni_zec kaže: Pogledaj post
E da ga jebeš ovdje nešto ne štima: sudjelovao u akcijama Bljesak i Oluja (dakle počekat svibnja i početak kolovoza), a ukupno bio 16 dana?
Ili 1995.g. nisu postojali lipanj i srpanj, ili Veljo nije bio ni tih 16 dana u kontinuitetu...
Prema Zakonu o pravima braniteljima, status dragovoljca ne može imati jer nema 100 dana između 05.08.1990.-15.01.1992.g.

Najprije će bit da se za vrijeme tih operacija negdje vodio po cca tjedan dana, i čovjek jednostavno znao racionalno trošit svoje vrijeme, učinkovitost na maksimumu: odradio najznačajnije operacije, a ovo između ionako "nije bitno", sve u stilu "veni, vidi, vici"...
Sve štima prijatelju.

On je nakon akcije bljesak išao raditi uz faks, a nije si nabijao braniteljske dane u neborbenom sektoru.
I kad je opet "zagrmilo", evo njega opet u prvim redovima.

E da su svi bili takvi....
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 15:27   #4240
Quote:
MLADJO kaže: Pogledaj post
Sve štima prijatelju.

On je nakon akcije bljesak išao raditi uz faks, a nije si nabijao braniteljske dane u neborbenom sektoru.
I kad je opet "zagrmilo", evo njega opet u prvim redovima.

E da su svi bili takvi....
Da su svu bili pobjegulje ili kaj?

Prvo,čista je laž da je dobrovoljac...

Nadalje,punoljetan je bio debelo prije '95...

Di je ljuti bojovnik bio prije?Na Maslenici,Medku,Zimi '94, SKoku?

Eh da,da su svi bili takvi,pada su si birali kada bi u rat...onda mi pisali ćirilicom,ako bi bili živi...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:57.