Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.09.2020., 11:37   #4481
Nijedan youtube tutorial ti neće puno pomoći ako ne tražiš nešto konkretno. No, ako želiš prvo vidjeti kako ti uopće funkcionira fotić, gdje su kakve tipke za što, samo uguglaš to, realno ti svi videi mogu biti od pomoći.

Isto tako i za pojedinu vrstu fotografije. "Bolje fotke" je jedan vrlo neodređen i općenit termin, ako misliš na kompoziciju, to je nešto neovisno o fotiću. Ako misliš na tehničku savršenost, opet ovisi o tome kakve te fotke zanimaju, što bi želio postići.

Al to je nešto što se ionako uči u hodu.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2020., 13:36   #4482
,,Vaših prvih 10.000 fotografija su najgore.”
– Henri Cartier-Bresson


Ima u tome nešto.
__________________
Koja moja fotografija mi je omiljena? Ona koju ću snimiti sutra! - (Imogen Cunningham)
BureXmesom is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2020., 23:23   #4483
Quote:
BureXmesom kaže: Pogledaj post
,,Vaših prvih 10.000 fotografija su najgore.”
– Henri Cartier-Bresson


Ima u tome nešto.
A zašto je to pod Nikon klubom? To važi samo za nikonaše ?

Moje prve fotke bile su na film. Ako sam godišnje ispucao 15 rola, puno sam reko. Znači oko 500 slika na godinu, trebalo mi je 20 godina da ispucam 10 tisuća.

U vrijeme digitalne toliko fotki znao sam ispucat u par dana na nekom eventu. Vidiš koji prednost digitalne fotografije. Nekad ti je trebalo 20 godina da postaneš dobar fotograf a sad ti je dosta tri dana

Ili nešto ne štima u toj izjavi.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2020., 14:12   #4484
Ha gle, to je izjavio, kako sam i napisao, Henri Cartier-Bresson. Fotograf koji je umro 2004. sa 96 godina. Tak da sumnjam da je on radio sa digitalnim fotoaparatima.
__________________
Koja moja fotografija mi je omiljena? Ona koju ću snimiti sutra! - (Imogen Cunningham)
BureXmesom is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2020., 00:36   #4485
Trebao bih preporuku tele-photo objektiva za Nikon u rangu do cca 4000kn (rabljeno ili novo). Zanima me wildlife fotkanje, pa mislim da bih trebao 300mm nadalje ili bi dosta bio 210mm na cropu ?
__________________
"Nije blago ni srebro ni zlato,već je blago što je srcu drago."
Dareedevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2020., 16:25   #4486
Quote:
Dareedevil kaže: Pogledaj post
Trebao bih preporuku tele-photo objektiva za Nikon u rangu do cca 4000kn (rabljeno ili novo). Zanima me wildlife fotkanje, pa mislim da bih trebao 300mm nadalje ili bi dosta bio 210mm na cropu ?
Tamron 100-400, na E-infinity je novi s poštarinom cca 4.000kn.
__________________
Koja moja fotografija mi je omiljena? Ona koju ću snimiti sutra! - (Imogen Cunningham)
BureXmesom is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2020., 20:03   #4487
Quote:
JunkieUnited kaže: Pogledaj post
Moram naglasiti, još sam početnik s Nikonom. Imam nikon d750, pa evo, ima li tko kakve korisne youtube linkove koji bi pomogli u savjetima, da fotke budu što bolje?
Sada to vidjeh. Relativno početnik i odmah D750.
Hazl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2020., 20:47   #4488
Quote:
Hazl kaže: Pogledaj post
Sada to vidjeh. Relativno početnik i odmah D750.
Zasto ne, strojcek bas pravi i prasta
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2020., 14:38   #4489
Molim znalce koju zamjensku bateriju koristite za Nikon Z50? Hvala
svuki49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2021., 08:35   #4490
Trebam pomoc - objektiv ili novi fotic?

Pozdrav!
Imam Nikon d3300 i na njemu se ucim fotkati neko vrijeme, no ne razumijem se bas u opremu. Sad bih htjela nesto malo bolje, no nisam sigurna koji mi je slijedeci korak. Je li bolje da kupim novi objektiv ili novi fotic?
Zelim bolji zoom i bolju kvalitetu slika, cim je malo tamnije fotke ispadaju jako zrnasto.. odnosno trebala bih si i vanjski blic nabaviti, jelda? No, zoom mi je prioritet.
Najvise fotografiram ljude i zivotinje.
Molim savjete i preporuke.
Znam da ovisi o cijeni, no vi mi dajte ideje pa cu si ja dalje istraziti!
Vucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2021., 09:01   #4491
Ako još uvijek učiš, drži se tog fotića. To je jako dobar aparat s kojim se mogu čuda radit ako znaš iz njega izvuči maksimum, a očito to još ne znaš. Moja filozofija je da se aparat mijenja kad ga "prerasteš" ili razbiješ. Koji objektiv imaš? Na kojem modu fotografiraš? Ja osobno bih se za fotkanje ljudi i životinja (ne za wildlife naravno) držao fiksnih (prime) objektiva, tipa 35mm, 50mm, 85mm s otvorom blende f/1.8. Ako baš inzistiraš na zoom objektivu, preporučujem ti Sigmu 17-50 f/2.8. Odličan i brz allrounder, a nije skup.
__________________
Koja moja fotografija mi je omiljena? Ona koju ću snimiti sutra! - (Imogen Cunningham)
BureXmesom is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2021., 09:40   #4492
AF-S DX Zoom-Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G ED II

Uglavnom slikam na aperture priority
Vucica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2021., 09:58   #4493
Quote:
Vucica kaže: Pogledaj post
Zelim bolji zoom i bolju kvalitetu slika, cim je malo tamnije fotke ispadaju jako zrnasto.. odnosno trebala bih si i vanjski blic nabaviti, jelda? No, zoom mi je prioritet.
Za zoom ti je naravno krucijalan objektiv. Probaj za početak 70-300. Ne mora nužno biti mali f (iako je to dugoročno gledano bolje, ali i skuplje) pogotovo ako se učiš. S obzirom da fotkaš na A, nije loše učiti se na manual, pa da sama vidiš kada ti fotke ispadaju zrnate, a kad ne. Jer kad ti pustiš fotiću da sam automatski odluči postavke za tebe ti fotke često ispadnu kakvima ih ne želiš.

Kako je rekao BureX, D3300 je odličan fotić za početnika i ako je u dobrom stanju, ne moraš sad već ići na nešto bolje. Iako je dobro da već sada uočavaš gdje su ograničenja u odnosu na ono što želiš postići.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2021., 10:34   #4494
Quote:
Vucica kaže: Pogledaj post
AF-S DX Zoom-Nikkor 18-55mm f/3.5-5.6G ED II

Uglavnom slikam na aperture priority
Prebaci ga na M (manual) i to uči. Aperture priority mod funkcionira na način da fotić forsira postavljeni otvor blende, a ostale postavke, ISO i shutter speed određuje sam. Zato su ti fotke zrnate, jer u tamnijim uvjetima fotić diže ISO visoko i nastaje šum. Također u slabim svjetlosnim uvjetima fotić u A modu spušta (usporava) brzinu zatvarača (shutter speed), pa su fotke mutne. Znam da je teško ispočetka s M modom, svi smo to prošli, al imaš YouTube, pohvataj "ekspozicijski trokut" i vježbaj. Kad to pohvataš i okineš nekoliko tisuća fotki, onda ćeš počet kužit kaj te od opreme ograničava.
__________________
Koja moja fotografija mi je omiljena? Ona koju ću snimiti sutra! - (Imogen Cunningham)
BureXmesom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:09.