Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.03.2024., 21:03   #2861
Quote:
Ozz kaže: Pogledaj post



Btw. sviram s bendom u boogaloou sad četvrtak 14.03. , bit ce još 3 benda, sve to traje od 8 do ponoci , mozda i nest dulje pa eto prozvani ste
ou je
Divlje Duse is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 21:35   #2862
https://www.youtube.com/watch?v=FYwCzM8sQUE

Jedna duga i dosadna pjesma, hahahaha
kajic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2024., 22:15   #2863
Quote:
kajic kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=FYwCzM8sQUE

Jedna duga i dosadna pjesma, hahahaha

Osjeti se da su vokali ai. Pa je tak malo , iako je toNalno kvalietno, dojam beživotan i umjetan. Mislim i sve je jako gridasto. Al generalno solidna muzika. Solace mi bolje sjeda od zadnja 2 uploada, al i tamo su ai vokali, sve pjesme su ai vokali?

AI je zanimljivo dobar, al ono najbolja muzika se razvije inspirativno od života i intuicije, nije to samo spoj kvalitetnih dijelova.
AI mi se čini trenutno ko CGI, ako je sve CGI izgleda umjetno, al ako se koristi pomalo uz praktične efekte moze biti super rezultat, pa probaj tak neki miks , da nije full ai, al moram malo proučiti kak to radi s muzikom, samo sam se generiranim slikama bavio.
Ozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2024., 22:49   #2864
Sad sam i skuzio malo na koju me stvar podsjetila Solace, ... fur immer punk! početak, mislim drugi je pristup.
Ozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2024., 16:44   #2865
Quote:
Ozz kaže: Pogledaj post
Ma ok, ja malo i zajebavam. Super je kaj podržavaš.



Btw. sviram s bendom u boogaloou sad četvrtak 14.03. , bit ce još 3 benda, sve to traje od 8 do ponoci , mozda i nest dulje pa eto prozvani ste
Volio bih vas poslušat. Ali nemam mogućnosti prisustvovati.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2024., 20:07   #2866
Quote:
Ozz kaže: Pogledaj post
Osjeti se da su vokali ai. Pa je tak malo , iako je toNalno kvalietno, dojam beživotan i umjetan. Mislim i sve je jako gridasto. Al generalno solidna muzika. Solace mi bolje sjeda od zadnja 2 uploada, al i tamo su ai vokali, sve pjesme su ai vokali?

AI je zanimljivo dobar, al ono najbolja muzika se razvije inspirativno od života i intuicije, nije to samo spoj kvalitetnih dijelova.
AI mi se čini trenutno ko CGI, ako je sve CGI izgleda umjetno, al ako se koristi pomalo uz praktične efekte moze biti super rezultat, pa probaj tak neki miks , da nije full ai, al moram malo proučiti kak to radi s muzikom, samo sam se generiranim slikama bavio.
Ne nisu sve pjesme AI, ove dvije su AI i onaj remix. Solace je puno u pich-u i autotune (malo sam bio pod utjecajem alkohola pa... hahaha). Tu pjesmu je otpjevao jedan Koreanac. Tu sam koristio fiverr (mislim da me kostalo 40 ili 50 eura da otpjeva) jer nazalost ja neznam pjevati na Engleski. Mozda probam jednog dana pa stavim ovdje da se svi smijemo. Imam ideju za par pjesmi na Hrvatskom ali nemam ovdje uvjete da to realiziram sa svojim glasom. A i radim 6-6 tako da vrijeme je vise problem.... Ali bit ce jednog dana.
A sto se tice ovog plugina koji koristim, nazalost ostaje na Alpha verziji i nece ici dalje. Nemam informaciju zasto.

fur immer punk? Znaci nisam jedini, ja sam mislio da mi se pricinjava. hahahaha
kajic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2024., 20:10   #2867
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Volio bih vas poslušat. Ali nemam mogućnosti prisustvovati.
Evo im prijedlog za live prijenos uživo.
FB ,TikTok ,Instagram YT OF
komunistaJozo3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2024., 21:00   #2868
Quote:
kajic kaže: Pogledaj post
Ne nisu sve pjesme AI, ove dvije su AI i onaj remix. Solace je puno u pich-u i autotune (malo sam bio pod utjecajem alkohola pa... hahaha). Tu pjesmu je otpjevao jedan Koreanac. Tu sam koristio fiverr (mislim da me kostalo 40 ili 50 eura da otpjeva) jer nazalost ja neznam pjevati na Engleski. Mozda probam jednog dana pa stavim ovdje da se svi smijemo. Imam ideju za par pjesmi na Hrvatskom ali nemam ovdje uvjete da to realiziram sa svojim glasom. A i radim 6-6 tako da vrijeme je vise problem.... Ali bit ce jednog dana.
A sto se tice ovog plugina koji koristim, nazalost ostaje na Alpha verziji i nece ici dalje. Nemam informaciju zasto.

fur immer punk? Znaci nisam jedini, ja sam mislio da mi se pricinjava. hahahaha
Pa vidiš kak je bolje čim je ljudskije nisam bio siguran jel ai ili ne bas zbog nekih dijelova koji zvuce nevjerojatno precizno optjevano(kad ode u visine s tim laganim njeznim glasom i odrzi da je lagano to je dost zahtjevno tak za otpjevat) (looked at each other...orange stilness scattered stars,,, siiting on crown of trees... slumber street skoro cijela sekcija , riječ loss je čak i full osjetno modulirana od autotunea, , al eto i autotune je isto objasnjenje

Ne mora sve biti maks precizno, ima analiza queena neka pjesma kaj sam gleda di ide po pitchu i primjer kako bi zvučalo da je autotunano(vjerojatno rick beato kanal iako nisam siguran) i stvarno izgubi se šarm , ovsino o pjesmi i stilu par posto više niže od tuna bude često više right za neke dijelove. Pjevaju se pjesme i fraze , a ne note. Bitno je da je konkretno da pjevač/autor zna kaj hoce i zeli.
Al to je vjerojatno pravilo za glavne vokale kaj nose i interpretiraju pjesmu. Za zborove-klape i slično s obzirom i da malo uzimaju ulogu instrumenta je bitno to ful precizno pjevanje, al stavi takav vokal kao rock vokal i ispadne ful meh i lame.


Dobra ideja mozda za Divlje Duse , ako jako zelis vidjet kak funkcioniraju drugi vokali i spreman si platiti kako si rekao , probaj fiver eto
Ozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2024., 21:20   #2869
I mislio sam da je neki japanski rock anime bend vokal kaj ne slušam , al ai od tak nekog japanskog benda koji je popularan i pjeva na engleskom
Ozz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2024., 21:28   #2870
Quote:
Ozz kaže: Pogledaj post
I mislio sam da je neki japanski rock anime bend vokal kaj ne slušam , al ai od tak nekog japanskog benda koji je popularan i pjeva na engleskom

kajic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2024., 21:59   #2871
Quote:
komunistaJozo3 kaže: Pogledaj post
Evo im prijedlog za live prijenos uživo.
FB ,TikTok ,Instagram YT OF
Možemmo pokušati jedan jam. Nemam nažalost gitaru sa kojom sam najslobodniji u improvizaciji. Imam mono synth.

Ali o kakvoj se glazbi radi? Ja se uklapam najviše u neku elektroniku, rock psihodeliju i sl. Standard me ubija.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2024., 22:40   #2872
Quote:
Ozz kaže: Pogledaj post


Dobra ideja mozda za Divlje Duse , ako jako zelis vidjet kak funkcioniraju drugi vokali i spreman si platiti kako si rekao , probaj fiver eto
Divlje Duse is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2024., 20:12   #2873
https://www.youtube.com/watch?v=xpW0DtSurrM

Najbolje sto moze AI na Hrvatskom.
Naravno, moja muzika i moj tekst.
kajic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2024., 21:01   #2874
Quote:
kajic kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=xpW0DtSurrM

Najbolje sto moze AI na Hrvatskom.
Naravno, moja muzika i moj tekst.
Pozdrav Kajiću Dobra stvar, Fina je produkcija, moćno zvuči. Koji si glas koristio ( od kojeg lika)? Meni moje zvuči još " Japanskije ".
Divlje Duse is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2024., 21:11   #2875
Quote:
Divlje Duse kaže: Pogledaj post
Pozdrav Kajiću Dobra stvar, Fina je produkcija, moćno zvuči. Koji si glas koristio ( od kojeg lika)? Meni moje zvuči još " Japanskije ".
U ovome pluginu sto radim je uvijek lutrija koji glas ce izaci. Ovo je jedno 1000-ti pokusaj. Nije razradjen plugin kako treba. Kao sto sam i napisao, nikada nece plugin ici dalje od alpha verzije. Mislim da je prodan nekome. Toliko znam o tome plugin radi tako da on prepozna melodiju i on onda otpjeva napisano, ono sto mu upisem. U 99% slucaja glas pjeva nesto drugo
Necu ni spomenuti koliko puta mi srusi DAW pa sve ispocetka
kajic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2024., 22:24   #2876
Quote:
kajic kaže: Pogledaj post
plugin radi tako da on prepozna melodiju i on onda otpjeva napisano, ono sto mu upisem. U 99% slucaja glas pjeva nesto drugo
Dobro 'ajde, svejedno to izgleda ludo.
Reci, koju melodiju prepozna? Melodiju u muzici, jer glasa i nema, ili mu ipak zadaš i neki glas, pa ga popravi?

Svakako nije to jednostavan zadatak, da pjeva po muzici, nije ni čudo da falšava dosta. A opet, iskreno govoreći (ne zamjeri), možda će sve biti i dosta bolje kada mu zadaš neku - jaču, hitoidniju muziku? Ne kažem da ovo ne valja.
__________________
Vrime je: Idemo na Bačvice
Mobil is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2024., 22:54   #2877
Quote:
Mobil kaže: Pogledaj post
Dobro 'ajde, svejedno to izgleda ludo.
Reci, koju melodiju prepozna? Melodiju u muzici, jer glasa i nema, ili mu ipak zadaš i neki glas, pa ga popravi?

Svakako nije to jednostavan zadatak, da pjeva po muzici, nije ni čudo da falšava dosta. A opet, iskreno govoreći (ne zamjeri), možda će sve biti i dosta bolje kada mu zadaš neku - jaču, hitoidniju muziku? Ne kažem da ovo ne valja.
Plugin prepoznaje zarn i vibracije pjesme (moram mu napisati da je rock, metal u pitanju) i onda on pogodi iz nekih 1000 puta. Naravno, rijeci napisem prvo
kajic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:49.