Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2019., 08:31   #6001
Ne gledam Cukur, ali iskocilo mi ovo. Deja vu

https://www.instagram.com/p/BuCai7Kg...=1qmduv48ukrc1
Alienated Sara is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2019., 10:33   #6002
Fale mi.


Isplati li se upuštati u gledanje Cukura? Vidim da je otišlo u treću sezonu. Ne bakće mi se s toliko epizoda ako nema vajde.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2020., 16:24   #6003
Guess who's back, back again, Đoko's back, tell your friends...





https://im.showtv.com.tr/2017/04/18/...28_640x640.gif
__________________
Sana ne to you?
Lenka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2020., 20:53   #6004
Sta radis sine Lenka?! Hoces da nam srce utihne?! Posto si pisala i na drugoj temi, otvorih linkove, naravno ABI je jedan jedini A, Coskun me podsjeti - uvijek kada vidim djecu na ulici koja prose, na raskrsnicama prodaju maramice isl., instinktivno prstima krenem tak-tak-taka-tak , al' onda mi iskoci ovo

https://www.youtube.com/watch?v=-jHG...&pbjreload=101

Kakvi su to likovi bili, Yasar, Alyanak, Minik, Davut...
jesen2018 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2020., 21:51   #6005
Ma ono s odmakom sad od par godina bili su to karikature likovi ali stas, tad su za turski dizi bili svemirski brod.

@Lolita cije sam pitanje danas skontala tek, da Lolita, isplati se gledati Cukur, ozbiljna je serija. Ima staza i sezona ali nije izgubila smisao nikad. A glumacka postava je Holivud doslovno.
__________________
Sana ne to you?
Lenka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2020., 20:08   #6006
imakoga?

pogledala prvu ep,u kojoj nji dva saznaju da su braca? fantasticna ep,a tolko san odlagala pogledat seriju
__________________
Sono fuori di testa,ma diverso da loro
alexamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2020., 12:45   #6007
Možeš li zamisliti kako je nama bilo iz tjedna i tjedan? Muke teške. Ali serija mi je jedna od najdražih, doprinijela je i super ekipa tu na temi.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2020., 13:24   #6008
bogu fala pa je gotova pa ne moran cekati,al stvarno,stvarno nije mi jasno ZASTO su ubili melek? zasto direktora? ne kuzin taj sklop u glavi onog ko pise,cemu to,evo sad gledan zadnju,al nije mi to to,nek su braca u centru i prizivice oba,gorak okus je svejedno tu. gledan zbog njih dvoje,arada san prvi put vidila u cukuru,to me nagnalo da pogledan icerde,fantasticni on i cato.
__________________
Sono fuori di testa,ma diverso da loro
alexamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2020., 13:33   #6009
Čuj, vjerojatno da ne ispadne limunadica, netko bitan mora nastradati. Mislim da ni Bensu nije znala da će joj lik umrijeti. Mi do zadnje scene nismo znali hoće li ostati živi Sarp i Mert. Mislili smo da će netko poginuti. Pa smo bili presretni što nisu.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •
Mina is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2020., 14:34   #6010
izmedju melek i eylem radije bi onda da je eylem..meni cak za davuta,i on je nesritno dite odraslo pod krivin patronaton. cetina san gledala ko nazif babu,ode je ima ulogu negativca,dobro je iznija,sta je njega tiralo da radi to silno zlo?...

nisan skuzila kolko mert mora guliti?
__________________
Sono fuori di testa,ma diverso da loro
alexamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2020., 15:23   #6011
Ubili su Melek zato da bi Mert ostao sam, da ne bi imao nikog kraj sebe nakon što je razotkriven kao prljavi policajac, ostao je bez Melek,Eylem,Fusun i posla
Izgubio je sve ,bio je na rubu emocionalnog sloma i time je Celal mogao još lakše manipulirati njime
Onda napokon dolazi svijetla točka kad saznaje da je Sarp njegov brat.....
Tako da mi uopće nije žao što je Melek umrla jer je njena smrt bila bitna za radnju
Više mi je bilo žao direktoraKako je jadan mislio da je Sarp umro


Poslano sa mog Mi A2 Lite koristeći Tapatalk
stylinson is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2020., 20:07   #6012
meni je za melek zbog sarpa,zadto su sacuvali eylem za merta a sarpa ostavili samog..
a direktor je posebna kategorija,fenomenalan lik
__________________
Sono fuori di testa,ma diverso da loro
alexamona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2021., 20:18   #6013
Došlo je vreme da i ja kažem koju o ovoj seriji, koja je na početku delovala kao remek- delo, a na kraju ostavlja utisak iznadprosečne serije. Zašto mi je takav utisak napisaću u ovom postu.

Od samog početka mi je Mert draži lik od Sarpa. Sarp je tipični pozitivac i dobar momak spreman da položi život zarad ispravnog cilja. On kao takav mi uopšte nije bio zanimljiv. Mert je daleko kompleksnije napisan lik, a samim tim mi je i draži. Prošao je kroz užasno detinjstvo i zlostavljanje. Večno usamljen, bez svog pravog identiteta. Smatra da je sve u životu postigao samo zahvaljujući "svom ocu" Dželalu. Iz tog razloga razloga mogu razumeti njegovu odanost njemu. Sa njegovog ugla gledanja, on i Dželal su dobri momci, a policija loši. Jer šta je država uradila za njega? Ništa. Šta je Dželal uradio? Sklonio ga je sa ulice i podario mu dom. Mi naravno znamo da nije tako, ali sa njegove tačke gledišta, Dželal je heroj i razumljivo je što ga se toliko držao. Aras Bulut Ijnemli kao Mert je apsolutno fantastičan!! Po mom mišljenju on je od početka zvezda ove serije. U svakoj epizodi hiljadu različitih izraza lica, hiljadu različitih emocija na svakom od njih. Od ludila, tuge, sreće, radosti. Aras na svojim plećima nosi ovu seriju i ovo je definitivno uloga njegovog života. Mislim da više nikada neće u svojoj karijeri snimiti ovako kompleksnu ulogu. Čagataj Ulusoj mi je drag još od Ferihe, ali iako je glavna uloga po meni nije uspeo da zablista. Nekako ostavlja hladan utisak, kao da mu fali energije. Pri kraju se malo popravlja, ali u globalu smatram da ga je Aras glumački pojeo ovde.

Jusuf je meni najdivniji lik ovde. Predivan mi je njegov očinski odnos prema Sarpu. Mada je i on pravio greške, kao kad je pokušao da izigra Sarpa da bi mu pomogao da strpa Dželala u zatvor (što je bio jako glup potez sa njegove strane) ostaje mi on u ovoj seriji kao jedan od najpozitivnijih likova serije. Njegova smrt mi je ubedljivo najpotresniji momenat u seriji. Još kad je Sarp ugledavši njegov leš ga nazvao ocem, tu suze same idu.

Dželal je lik oko kojeg ni sam ne znam šta da mislim. Sa jedne strane on je pravi psihopata, oko toga nema sumnje. Okrutna i nemilosrdna osoba koja je spremna da gazi preko leševa samo da ostvari svoje ciljeve. Sa druge strane mnogo mi se svideo njegov očinski odnos prema njegovim ljudima. Što ih je sve tretirao kao svoju porodicu. Dovoljno je setiti se njegove reakcije na Mestanovu smrt. To je baš ličilo na bol roditelja koji je izgubio svoje dete. Pa i odnos prema Mertu je prilično kompleksan. On mu jeste učinio veliko zlo, odvojio ga od porodice, iskorišćavao. Ali na neki svoj način, mislim da ga je iskreno voleo. Zaista kompleksan lik, a Četin Tekindor ga je izneo savršeno. Iako ga mnogi kritikuju da je preglumljivao, ja se sa tom konstatacijom nikako ne bih složio. On je odglumio maestralno. Posle onako divnog Nazifa Kare da se transformiše u ovakvog psihopatu, za to je potreban pravi talenat.

Od ostalih negativnih likova u seriji, najviše se ističu Davut, Ajlanak i Džoškun.

Davut bi bio lik koji bi mi ostavio jako upečatljiv utisak da nisam gledao Ezela. Mislim da je svakome ko je gledao Ezela jasno da je Davut bleda kopija Temuza (čak i on je skončao u vodi na kraju, doduše od svoje ruke) možda da ga je igrao neko drugi, a ne Riza Kočaoglu, koji je da se razumemo odličan ovde, ali sam svo vreme imao osećaj da gledam vaskrslog Temuza. Nije se uopšte transformisao u odnosu na tu ulogu.

Ajlanak je lik koji ume prilično da iritira svojim licemerjem i što se okreće na različite strane u zavisnosti od njegove koristi u tom trenutku, ali opet ima jaku harizmu koja ga (bar meni) čini prilično dopadljivim i ono njegovo promuklo smejanje doprinosi upečatljivosti njegovog lika.

Džoškun je lik kojeg su verujem svi na početku mrzeli. Njegovo prebijanje i iživljavanje nad malim Mertom su mi užasne! Ali u sadašnjosti je pravi car. Super mi je kako je smeštao Dželalu i kako je on spojio Sarpa i Merta. Mada mi se taj deo serije baš i ne sviđa, ali više o tome malo kasnije.

Kao i svaka krimi serija i ova ima romanse u njoj. Tačnije ima dve romanse. Nažalost meni jako loše. Sarp i Melek sa jedne i Mert i Ejlem sa druge strane nisu na mene ostavili nikakav utisak. Najveći problem kod ova dva para je što ja nikakvu hemiju tu nisam osetio, niti video neku jaku ljubav. Zato Mert i Melek bi meni bili savršen spoj. Većina ih je videla isključivo kao brata i sestru, što jeste bila namera scenarista, ali ja ih tako nisam mogao gledati, iz razloga što su Aras i Bensu imali savršenu hemiju. Jel moguće da sam ja jedini koji je video varnice među njima? Pa samo ona scena u bolnici kada Melek saznaje da je Dželal njen pravi otac, u toj sceni među njima dvoma ima više hemije nego u svim Sarp/Melek scenama zajedno. Da je scenarista spojio Arasa i Bensu u ljubavni par, umesto u platonski bratsko- sestrinski odnos, siguran sam da bi to bio par o kome bi se pričalo mesecima, možda čak i godinama. Ali ne. Daj bolje da uživamo u bezličnoj romansi Sarpa i Melek i još bezličnijoj romansi Merta i najdosadnijeg ženskog lika u istoriji turskog dizija, za kojeg niko živog nije briga. Ja se iskreno nadam da će u nekoj seriji spojiti Arasa i Bensu kao glavni par, jer se ovde baš osetilo koliko snažnu hemiju njih dvoje imaju.

Moja najveća zamerka seriji je preveliko razvlačenje radnje. Cela serija se vrti oko toga da Sarp i Mert otkriju da su braća i to otkriće su previše razvodnjavali do zadnjih epizoda. Iskreno da sa 14 se prebacite na 29 epizodu ne bi ništa propustili. Sredina serije je prepuna filer negativaca koji se pojave kao neka opasna pretnja, pa ih ubiju posle dve- tri epizode. Voleo bih da mi neko objasni koja je poenta u uvođenju Kostenđelija, Lejle, Jašara kad nikakvu funkciju u seriji nisu imali. Služili su samo da popune malo vreme i ništa više. Jedini od tih epizodnih negativaca koji su imali smisla u seriji su Kudret i Fulija i oni su mi bili odlični.

Dva su razloga zašto smatram da su Sarp i Mert trebalo mnogo ranije saznati da su braća. Prvo jer bi bilo daleko interesantnije gledati njih u borbi protiv Dželala, nego borbe protiv nebitnih mafijoza koji ni po čemu nisu bili bitni za radnju. Drugo još bitnije, što njihova prevelika ljubav u zadnjim epizodama deluje zbrzano i veštački. Tačno je da su ceo život tražili jedan drugog, ali isto tako je i tačno da su pre toga mnogo puta jedno drugom pravili spletke. Njihov bratski odnos je trebalo graditi postepeno i polako, a ne ovako. Zato su meni njihove scene u poslednjim epizodama, više patetične bile nego emotivne. Uporedite samo samo sa Jamačem i Vartoluom iz serije Jama. Puno realnije prikazan odnos između izgubljene braće. Takođe nagla Mertova mržnja prema Dželalu. U redu, jeste ga on odvojio od porodice i naravno da je trebao da se okrene protiv njega, ali da ne bude nikakve unutrašnje borbe u njemu. Pa do juče ga je smatrao ocem. Scenarista je ovde zakazao jer je celu seriju odlagao otkrivanje tajne i onda sve rešio u poslednje tri epizode. Žalim, ali to meni ne pije vodu.

Na kraju je ovo ispao "za i protiv serije" tekst.
Ima ova serija puno sjajnih i nezaboravnih momenata, ali i dosta mana i propusta, naročito pri kraju. Ali lično mislim da je vredi gledati, makar zbog savršene Araseve glume Merta Karadaga, koji mi je jedan od najboljih glumačkih performansa koje sam video u turskim serijama.
Balkanski paša is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:08.