Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja i problemi, pravna pomoć, javne rasprave o budućim zakonima. Živjela pravna država!
Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo , Radno, socijalno i obiteljsko pravo , Nekretnine

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.06.2017., 10:57   #1381
Imam situaciju da mi boravište ističe 15.7. i produljenje na istoj adresi nije opcija. Planiram iznajmiti stan od 1.9., a do tad živjeti kod prijatelja koji nisu prijavljeni i prijava na tu adresu nije moguća. Prebacio sam PK iz mjesta prebivališta u Zg, a zanima me što se događa tih mjesec ipo (na PK piše kako prijava vrijedi od datuma prijave, ne piše do kad). Hoće li me sustav sam vratiti na prebivalište i time teretiti poslodavca za putne troškove te plaćati prirez u mjestu prebivališta ili ću ostati u nekakvoj sivoj zoni dok se 1.9. ne prijavim u Zagrebu?
Njutn is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2017., 17:16   #1382
Nedavno sam prijavio prebivalište na drugoj adresi i policija je rekla da mora ići terenska provjera. Ukoliko ne budem na adresi kada oni dođu odjavit ce ili što?? Zbog posla ne mogu biti kuci stalno, pogotovo po danu kada valjda dolaze i zanima me ima li itko iskustva s tim provjerama?
Old 23.06.2017., 17:07   #1383
Quote:
JingisKan kaže: Pogledaj post
Nedavno sam prijavio prebivalište na drugoj adresi i policija je rekla da mora ići terenska provjera. Ukoliko ne budem na adresi kada oni dođu odjavit ce ili što?? Zbog posla ne mogu biti kuci stalno, pogotovo po danu kada valjda dolaze i zanima me ima li itko iskustva s tim provjerama?
mislim da ako te prvi put ne zateknu da ti ostave poruku da budeš taj i taj dan u toliko i toliko sati na adresi ili, ako ne možeš, da im se javiš telefonski.
ako te ne zateknu ni drugi put donose rješenje o odjavi i istaknu na oglasnoj ploči nadležne policijske postaje.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.