Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2017., 09:28   #221
Poz. ljudi ,
pitanje Boga i slobodne volje je pitanje svih pitanja
za... nego pitanje je kako objasniti nas same kao biće koje razmišlja i tijelo koje radi kako je rečeno autonomno ili samo automatcki . Kako objasniti da nešto radi samo od sebe ? Postoji li nešto što radi samo od sebe ? Mora bit neki izvor koji daje enregiju za pokretanje , pritom se samo regulira ,radi ,regenerira , naposljetku odumire . Mi dajemo nazive svi tim sustavima koje se događaju u tijelu a gdje je izvor toga , hranimo se da dobijemo energiju i samo kažemo samo od sebe to ide kroz želudac ,krv ,mozak , obajsnimo nešto al opet nemamo konačni odgvor kako je moguće da se to samo od sebe događa ,kako je moguće da ja sad ili bilo tko sam od sebe diše ? damo tome neki naziv i to je to, imamao samo ime za to a izvor toga ,pokretačka snaga toga ? Odgvor samo od sebe ?
da se vartim na temu ,drugi put ,
svatiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 19:12   #222
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Možemo misliti o sebi da smo maksimalno korektni ali svejedno će se netko kad tad osjećat povrijeđenim našom korektnošću.
Kako se ti nosiš sa time kada se radi o najbližoj osobi?
Osobno sam imao poprilično problema zbog toga i osobe su se osjećale povrijeđene.
Svojom slobodnom voljom izbjegavam sukobe. Ako me netko napadne, uglavnom šutim i čekam da se ispuše.
Meni ne smeta, a poslije uglavnom bude sve u redu.
pronađena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 19:17   #223
Quote:
svatiti kaže: Pogledaj post
Mora bit neki izvor koji daje enregiju za pokretanje , pritom se samo regulira ,radi ,regenerira , naposljetku odumire . Mi dajemo nazive svi tim sustavima koje se događaju u tijelu a gdje je izvor toga , hranimo se da dobijemo energiju i samo kažemo samo od sebe to ide kroz želudac ,krv ,mozak , obajsnimo nešto al opet nemamo konačni odgvor kako je moguće da se to samo od sebe događa ,kako je moguće da ja sad ili bilo tko sam od sebe diše ? damo tome neki naziv i to je to, imamao samo ime za to a izvor toga ,pokretačka snaga toga ?
https://www.youtube.com/watch?v=cyIIYerdlUA

"Postoji nešto bolje i od raja. To je vječni, besmisleni, beskrajno kreativni um. Ne može se zaustaviti za vrijeme ili prostor ili čak za radost. Toliko je blistav da će protresti sve što je ostalo od vas u dubine sveprožimajućeg divljenja"(K. Byron)
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 18:56   #224
Quote:
pronađena kaže: Pogledaj post
Svojom slobodnom voljom izbjegavam sukobe. Ako me netko napadne, uglavnom šutim i čekam da se ispuše.
Meni ne smeta, a poslije uglavnom bude sve u redu.
Takav pristup je ok dok se radi o nesuglasicama koje se mogu riješit na takav način.
Ali, što npr. kada primjetiš da se nešto ponavlja a da ti se ne sviđa?
Ono...svaki put kad se dogodi, lagano te posjeće.
Kako se nosiš sa time? Zanima me jer bih mogao nešto naučiti.
Old 25.06.2017., 11:37   #225
Quote:
implosive kaže: Pogledaj post
Takav pristup je ok dok se radi o nesuglasicama koje se mogu riješit na takav način.
Ali, što npr. kada primjetiš da se nešto ponavlja a da ti se ne sviđa?
Ono...svaki put kad se dogodi, lagano te posjeće.
Kako se nosiš sa time? Zanima me jer bih mogao nešto naučiti.
Ha ha, i ja cijenim ako nešto mogu naučiti iz tuđih iskustava. Brže. lakše i emocionalno puno jeftinije.
S druge strane, naša iskustva su tu zato da nam daju priliku da iz takvih situacija nešto naučimo, da ih naučimo rješavati na najbolji način. Na taj način se razvijamo.
Ako nam se situacije ponavljaju, znači da ih još nismo naučili riješiti na dovoljno dobar način. Stalno nam daju novu priliku da to napokon naučimo. To smo sami odabrali i zato smo tu. Te situacije s kojima se suočavamo, koje smo sami odabrali, na razini su koju smo sposobni riješiti. Teške i izazovne, ali samo zato jer smo prije već toliko puno naučili, i sada su nam potrebni veći izazovi. Ali mi smo ih sami isplanirali jer znamo da smo ih sposobni riješiti.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:56.