Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2017., 14:24   #7861
Quote:
Stella PoP kaže: Pogledaj post
fred vargas - bijesna vojska

riječima koje glavi negativac na kraju priče uputi glavnom pozitivcu, ja bih opisala cijelu knjigu: "...dok za tebe svi znaju i ponavljaju da lebdiš u oblacima, a tvoje mišljenje nema nikakvu vjerodostojnost...".
vrlo malo konkretnih događaja rastegnutih na 335 stranica, simpatični ali površno opisani likovi, mlaki glavni istražitelj koji do rješenja dolazi povezujući vlastite misli i asocijacije koje ponekad i nemaju veze sa slučajem.
iako mi je knjiga i najavljena riječima poetičan, mističan, spoj realnog i fantastičnog, očekivala sam ipak malo više konkretne radnje svojstvene krimi romanu pa sam razočarana.
Probaj sa Odlazi brzo, vrati se kasno. To joj je najpoznatije djelo. Meni je bilo sasvim OK
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 14:31   #7862
isti adamsberg u glavnoj ulozi?
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 14:31   #7863
Quote:
Stella PoP kaže: Pogledaj post
isti adamsberg u glavnoj ulozi?
Da
__________________
o_O
Cahit is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 14:36   #7864
zahvaljujem se, preskočit ću. nemam toliko vremena.
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 17:50   #7865
tek počela čitati po preporuci "Sarin ključ":"Saru i njezine roditelje usred noći je uhitila francuska policija. Želeći sakriti svog mlađeg brata na sigurno, djevojčica ga zaključava u tajni ormar u zidu, a ključ nosi sa sobom, ni ne sluteći užase koji slijede... Mnogo godina kasnije jedna će žena krenuti u potragu za odgovorima i otkriti dugo prešućivanu tajnu. Iako su likovi u ovome romanu izmišljeni, masovno uhićenje Židova u Parizu 16. srpnja 1942. godine i njihovo odvođenje na zimski biciklistički stadion povijesne su činjenice, kao i to da je uhićenja izvršila francuska policija, a ne Nijemci. Ova je knjiga autoričin hommage djeci koja su tada ubijena, te onima koji su preživjeli i svjedočili taj strašni zločin."

sad vidim da ima i film
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 16:36   #7866
Naomi Novik: "Iskorijenjena" - djevojka Agnieška živi u selu na rubu Šume, koja je puna zla i u koju ljudi ne zalaze. Svakih deset godina u selo im dolazi Zmaj, čarobnjak koji čuva ljude od Šume i koji za sebe izabire jednu djevojku koja će ga služiti narednih deset godina. Na sveopće iznenađenje, ovaj put on izabire Agniešku te ona uskoro otkriva kako ima talent za magiju... I više nego solidan fantasy, baziran na poljskoj povijesti, ali smješten u izmišljen svijet. Prva polovica romana izvrsna, nakon toga malo gubi na zamahu, ali i dalje održava visoku kvalitetu. Ima par izvrsnih, napetih, a bogme i jezivih scena. U svakom slučaju, preporuka od mene.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 18:01   #7867
Nera Luna: Pantera

Ovaj vikend slučajno sam naišao na roman Pantera i odlučio ga pročitati. Iskreno, nisam pozalio. Ako i sami trazite nešto opuštajuće za čitanje,nešto što će vas odvesti u neki drugi svijet, a volite fantasy, horor, ljubić zanr tada vam preporučujem Panteru, autorice Nera Luna. Roman je pisan jednostavno i ne zamara s previše opisnih dijelova, a opet toliko snazno uvlači čitatelja u dinamičnu radnju. Roman se sastoji od tri dijela, od kojih prvi dio mozete besplatno preuzeti ovdje, a na istom mjestu mozete vise saznati o samoj radnji.
https://www.facebook.com/NeraLunaPantera/
ErOS2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 11:51   #7868
Quote:
Stella PoP kaže: Pogledaj post
fred vargas - bijesna vojska

riječima koje glavi negativac na kraju priče uputi glavnom pozitivcu, ja bih opisala cijelu knjigu: "...dok za tebe svi znaju i ponavljaju da lebdiš u oblacima, a tvoje mišljenje nema nikakvu vjerodostojnost...".
vrlo malo konkretnih događaja rastegnutih na 335 stranica, simpatični ali površno opisani likovi, mlaki glavni istražitelj koji do rješenja dolazi povezujući vlastite misli i asocijacije koje ponekad i nemaju veze sa slučajem.
iako mi je knjiga i najavljena riječima poetičan, mističan, spoj realnog i fantastičnog, očekivala sam ipak malo više konkretne radnje svojstvene krimi romanu pa sam razočarana.
Probao sam čitati prije par godina dva njena krimića,mislm da je upravo ovaj bio jedan od ta dva,drugi je bio Plavi krug ili tako nešto,ne sjećam se naslova točno,tolko o tome kolko su mi se dopali,heh.
Upravo kao što kažeš,fali priče,fali neke radnje koje bi trebalo ipak biti u krimiću.Inače iz iskustva francuski pisci krimića su mi uvijek bili dobri,sve što sam od njih čitao dosad jako mi se svidjelo jer imaju smisla stvarati dobre zaplete u spoju s tim nekim tipično franscuskim stilom i amtosferom.Vargs mi je prva koja mi nije legla.
lexluthor84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 16:02   #7869
Quote:
Wild Horses kaže: Pogledaj post
Naomi Novik: "Iskorijenjena" - djevojka Agnieška živi u selu na rubu Šume, koja je puna zla i u koju ljudi ne zalaze. Svakih deset godina u selo im dolazi Zmaj, čarobnjak koji čuva ljude od Šume i koji za sebe izabire jednu djevojku koja će ga služiti narednih deset godina. Na sveopće iznenađenje, ovaj put on izabire Agniešku te ona uskoro otkriva kako ima talent za magiju... I više nego solidan fantasy, baziran na poljskoj povijesti, ali smješten u izmišljen svijet. Prva polovica romana izvrsna, nakon toga malo gubi na zamahu, ali i dalje održava visoku kvalitetu. Ima par izvrsnih, napetih, a bogme i jezivih scena. U svakom slučaju, preporuka od mene.
Jel ovo nešto u nastavcima??
Majadl is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 18:12   #7870
Quote:
Majadl kaže: Pogledaj post
Jel ovo nešto u nastavcima??
Koliko sam shvatila, nije.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 23:41   #7871
Poodavno sam imao prve dve i odusevljen sam kako prvom tako i drugom, tako da sam odlucio naruciti jos ove druge dve, jer sam odusevljen na neki nacin ovim piscem.
Steta sto su knjige kod nas luksuz, tako da sam iskoristio savrsenu priliku da uzmem ove dve i jos par knjiga po VELIKIM snizenjima pre par noci kada je bila "Regionalna Noc knjige" u Laguninim klubovima i Delfi knjizarama !

...kolekcija se popunjava, pa dokle ce ici videcemo:

- Made in America
- Iscezli kontinent
- Tamo dole
- Putovanje u Mali Dribling

Mitkoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2017., 23:41   #7872
x
Mitkoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2017., 01:15   #7873
Guns, Germs, and Steel by Jared Diamond

Pise o povijesti civilizacije 13000 godina unazad. Zasto su se neki modernizirali, a neki ne. Kako su pokorili jedni druge. Bill Gates je preporucio knjigu.
zemljanin80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 10:11   #7874
Quote:
Majadl kaže: Pogledaj post
Jel ovo nešto u nastavcima??
Nije, bogu hvala.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2017., 14:18   #7875
Quote:
Mitkoni kaže: Pogledaj post
Poodavno sam imao prve dve i odusevljen sam kako prvom tako i drugom, tako da sam odlucio naruciti jos ove druge dve, jer sam odusevljen na neki nacin ovim piscem.
Steta sto su knjige kod nas luksuz, tako da sam iskoristio savrsenu priliku da uzmem ove dve i jos par knjiga po VELIKIM snizenjima pre par noci kada je bila "Regionalna Noc knjige" u Laguninim klubovima i Delfi knjizarama !

...kolekcija se popunjava, pa dokle ce ici videcemo:

- Made in America
- Iscezli kontinent
- Tamo dole
- Putovanje u Mali Dribling
Mogu nešto pitati, jer vidim na ovoj temi razne knjige iz Srbije.

Koliko izdavači u Srbiji tiskaju knjige na ćirilici, a koliko na latinici? Znaju li svi u Srbiji čitati latinicu i ćirilicu i preferiraju li neki vaši sugrađani jedno pismo?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 03:45   #7876
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Mogu nešto pitati, jer vidim na ovoj temi razne knjige iz Srbije.

Koliko izdavači u Srbiji tiskaju knjige na ćirilici, a koliko na latinici? Znaju li svi u Srbiji čitati latinicu i ćirilicu i preferiraju li neki vaši sugrađani jedno pismo?
Pa ako pogledas internet biblioteke naici ces na 90% knjiga na latinicnom pismu, dok recimo ima nekih izdavackih kuca koje izdaju knjige na cirilicnom pismu.
Onako gledano nekako iz mog ugla sami srbijanci izbegavaju cirilicu. I sam sam citao neke knjige i na cirilici ali me nekako cirilica zamara dok citam - pa tako mislim da je i kod ostalih isti slucaj.

U Osnovnim Skolama je obavezno pismo cirilica, do kojeg se sada razreda uci to ne znam. Ja sam ucio od prvog do cetvrdog razreda Osnovne Skole i znam je citati ali ne znam je pisati iz razloga sto sam zaboravio ali jedno nedelju dana prakse znao bih je i pisati bez problema ko i sto je citam bez problema.

Ima podeljenja oko preferiranja latinicnog i cirilicnog pisma, recimo bas u mom gradu gde sam ja, Novi Pazar, se preferira latinica - kad kazem preferira latinica mislim da tih 72% bosnjaka koji zive ovde pisu latinicom, nazive lokala/ducana i slicnih stvari ne mogu se vidieti na cirilicnom pismu - dok recimo na 20km od novog pazara u gradu Raski svaki lokal/ducan/radnja nosi reklamu na cirilicnom pismu. Dok se i u drzavnim ustanovama moze zahtevati na latinicnom ili cirilicnom pismu.
Mitkoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 14:37   #7877
Thank you...
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 19:57   #7878
Čitao netko Treći Reich Roberta Bolana i bi li mi preporučio/la da nastavim nakon 70. stranice, jer mi je jako dosadno, iako sama ideja za roman zvuči intrigantno?
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 22:48   #7879
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Čitao netko Treći Reich Roberta Bolana i bi li mi preporučio/la da nastavim nakon 70. stranice, jer mi je jako dosadno, iako sama ideja za roman zvuči intrigantno?
Život je prekratak za dosadne knjige.


Georgette Hayer - Čudesna Sophy
Baš nešto zabavno i opuštajuće. Sviđa mi se Sophy, sviđa mi se što je vrckava i što autorica ima smisla za humor.
Uglavnom, ukućani Obitelji Ombersley imaju probleme, a ona imaju još jedan - Sophiju Staton-Lacy, visoku običnu djevojku koja već ima dvadeset godina i koja još nije udata, a ta je zadaća spala na gospođu Ombersley, njezinu tetu, dok je Sophyjin otac u inozemstvu.
Charming
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 09:23   #7880
The black book - James Patterson, David Ellis

Being a cop runs in Billy Harney's family. The son of Chicago's Chief of Detectives whose twin sister, Patty, also followed in their father's footsteps, there's nothing Billy won't give up for the job, including his life.

Left for dead alongside his tempestuous former partner and a hard-charging assistant district attorney out for blood, Billy miraculously survives. But he remembers nothing about the events leading up to the shootout.

Charged with double murder and desperate to clear his name, Billy retraces his steps to get to the bottom of what happened. When he discovers the existence of a little black book that everyone who's anyone in Chicago will stop at nothing to get their hands on, Billy suspects it contains the truth that will either set him free... or confirm his worst fears.

odličan triler - napet do kraja. Koliko znam nema ga još na hrv, ja sam na eng čitao.
Dosta lagan za čitanje, super koncept..
Preporuka

ima tko kakvu preporuku trilera dobrog ili npr nešto na temu serije suits (a da nije the firm )
abog13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:28.