Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2014., 22:22   #4901
Mrtvaci štancaju singlove

when will our faves ?
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 21:04   #4902
Evo da dignem ovu zamrlu temu, te rečem pokoju o preminulom kralju popa.
Neću sad ga niti hvaliti niti pljuvati, jer je bio totalno psihički sjebana osoba, dok s druge strane glazbeni talent i umijeće mu nitko ne može osporiti.
Pokušat ću njegov život i djelo objasniti s psihološkog gledišta.
U djetinjstvu ga je otac psihički i fizički maltretirao tjerajući njega i njegovu braću da dovode svoje nastupe do savršentsva i silom prilika postao je odličan glazbenik, duboko u srcu noseći ogorčenost zbog traumatičnog djetinjstva.
Neposredno nakon što se oslobodio očeve torture napravio je sjajne albume uključujući najprodavaniji album svih vremena (Thriller).
No zatim je počeo imati problema s depresijom koju je osim lijekovima liječio trošenjem novca (Neverland), te singlovima koji uključuju zborove kako bi zvučali više 'grandiozno', te čak mijenjanjem boje kože.
U devedesetima je bio 2 puta na suđenju zbog pedofilije.
Ovo je živi primjer kako jedno traumatično djetinjstvo može izroditi genijalnog glazbenika i ujedno pshičkog bolesnika. Umro je 25. 6. 2009. zbog smrtonosne kombinacije antidepresiva.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 03:57   #4903
Prije 2 dana je bilo točno 8 godina od smrti kralja popa. Mrtav je već 8 godina a zarađuje više nego ikad. Prošle godine prema Forbesu je zarada od njegovih autorskih prava iznosila 825 milijuna $, više od ikojeg živog ili mrtvog glazbenika. Još uvijek traje ostavinska rasprava između članova njegove obitelji, šta reć nego strvinari
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 01:32   #4904
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Još uvijek traje ostavinska rasprava između članova njegove obitelji, šta reć nego strvinari
Baš gadovi. Ti bi se sigurno odrekao nasljedstva.
Grokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 16:13   #4905
Quote:
Grokan kaže: Pogledaj post
Baš gadovi. Ti bi se sigurno odrekao nasljedstva.
Naravno da ne bi. Ali u ovom slučaju stvarno ima dovoljno za sve
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2017., 08:32   #4906
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
Naravno da ne bi. Ali u ovom slučaju stvarno ima dovoljno za sve
Nikad nije dovoljno love.
__________________
Dašak racionalnosti: Harry Potter and the Methods of Rationality :)
Grokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2018., 21:27   #4907
upravo danas objavljeno na njegovom kanalu, je li ovo stara pjesma, nisam nikad čuo

Michael Jackson - Behind the Mask
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2018., 23:54   #4908
Michael Jackson ONE by Cirque du Soleil
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2019., 19:14   #4909
Tko se imalo kuži u psihologiju i problematiku seksualnog zlostavljanja djece kristalno mu je jasno da ju bio školski primjer pedofila, na žalost
shiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2019., 20:15   #4910
Quote:
shiza kaže: Pogledaj post
Tko se imalo kuži u psihologiju i problematiku seksualnog zlostavljanja djece kristalno mu je jasno da ju bio školski primjer pedofila, na žalost
Nažalost.
I da se ne kuži, koliko muškaraca znate da zovu dječake doma na druženje jer ima nedostaje djetinjstvo.

Šteta muzike, ali još gore je što mu je sve to prošlo zbog slave.
Thunderhorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2019., 20:33   #4911
Quote:
shiza kaže: Pogledaj post
Tko se imalo kuži u psihologiju i problematiku seksualnog zlostavljanja djece kristalno mu je jasno da ju bio školski primjer pedofila, na žalost
fbi je istraživao godinama tu stvar i nije pronađen niti jedan jedini dokaz u prilog bilo kakvom zlostavljanju djece, a nema ga ni sada.
ispada da je u americi postalo dovoljno nekoga optužiti za nešto, što gnjusnije to bolje, ne ponuditi pritom niti jedan jedini dokaz, a da rulja svejedno popizdi jer je sigurno kriv.

s druge strane, iako doduše nisam toliki stručnjak za područje kao ti i kolegica gore, pogledala sam 10-ak minuta intervjua s oprom i ona dvojica mi djeluju ko dva obična mućka.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2019., 20:51   #4912
https://www.fbi.gov/audio-repository...files.mp3/view

"That’s Dave Hardy, chief of the FBI’s Freedom of Information Program, who says that while FBI didn’t investigate Jackson, the files now available show the FBI working with other agencies."

https://www.reddit.com/r/LeavingNeve...vestigated_mj/

"Of the 679 pages in the FBI's Michael Jackson file, only 333 were released, and of those released 196 related to extortion threats against Michael Jackson and others in 1992; 8 pages related to a videotape which only related to Michael Jackson because the title was “Michael Jackson’s Neverland Favourites, an All Boy Video Anthology”; and 18 pages related to a request made of the FBI's Critical Incident Response Group to provide advice and assistance to local authorities concerning the Arviso investigation in 2004.

That leaves 111 pages directly related to MJ, and most of those are heavily redacted so as to become meaningless or contain public information. If anything, the remaining pages raise more questions rather than absolving MJ. For instance, in this file is a handwritten note which reads:

“P/R called from Toronto Canada. She and her husband work in Children’s Services.
On Sat 3-7-92 they took train from Chicago to Grand canyon. Train
continued to CA. They had a compartment in car that Jackson had
four compartments.
Jackson had a male juvenile 12/13 with him along with adult staff. Boy was ID’d as Michaels “cousin”.
Jackson was very possessive of boy. At night, P/R heard questionable noises through wall.
She was concerned enough to notify the conductor of her suspicions.”


Ali golom oku je očito da je bio textbook pedofil, svatko tko zna išta o pedofilima će se složiti. Sve što je pričao o nevinosti djece, koliko ih obožava, kao da su najuvišeniji anđeli, činjenica da je napravio theme park doma kao mamac za njih, i na kraju sami sleepoveri.(onaj intervju sa Bashirom gdje se drži s dječakom za ruke i priča kako je najveća ljubav dijeliti krevet s nekim https://www.youtube.com/watch?v=UJaWSdKKvGU) Zamijenite njegovo ime tu sa nekim anonimusom, odmah bi pljuštale optužbe.
Thunderhorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2019., 21:35   #4913
Quote:
Thunderhorse kaže: Pogledaj post
Ali golom oku je očito da je bio textbook pedofil, svatko tko zna išta o pedofilima će se složiti.
naprotiv, textbook pedofil izgleda, djeluje i živi vrlo average i neupečatljivo.
a ovo gore šta si nalinkala nemam pojma šta bi imalo dokazati. ajde pozdrav, ne da mi se.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2019., 21:55   #4914
Dovoljno je slušati samo njegove vlastite izjave o djeci, o tome kako on djecu doživljava, kao i to kako doživljava sebe u kontekstu djece, o poimanju života, o svom doživljaju samoga sebe općenito, o odnosu s vlastitim ocem, bla bal... Kao što rekoh školski primjer bez ikakve sumnje, jednostavno nema greške, nebitno što tvrdili ovi ili oni svjedoci za i protiv i nevezano za njihove vjerodostojnosti i za ine dokaze i protudokaze.

Da li je on seksualno iskorištavao djecu (dječake) meni nije upitno, ali pitam se sljedeće:
Jasno je da je znao da radi nešto što je zabranjeno, ali da i je stvarno imao osjećaj da radi nešto što djeci škodi, što je u svojoj biti pogrešno. Karikirano, svi znamo da je zabranjeno prelaziti pješački na crveno ali ako imaš odličnu preglednost i nema štrumfa pa ti pretrčiš preko tog pješačkog činjenica je da si napravio nešto što je zabranjeno, ali ne ždereš se zbog toga i nemaš neku grižnju savjesti jer si svjestan da nikome nisi naškodio (možda nije najbolji primjer ali nadam se da je razumljiv).

A drugo me zanima dal je to svaki put bilo onako „na finjaka“ - liz liz maz maz bez neke sile, pa ajde da ti sada čiko kupi sladoled (u njegovom slučaju auto, starcima kuću, štogodtkohoće) ili je bilo i slučajeva kada su neka djeca možda bila i drogirna i tko zna što još, strah me i pomisliti
shiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2019., 22:00   #4915
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
naprotiv, textbook pedofil izgleda, djeluje i živi vrlo average i neupečatljivo.
a ovo gore šta si nalinkala nemam pojma šta bi imalo dokazati. ajde pozdrav, ne da mi se.
opiši mi textbook pedofila, ako nema white van, slatkiše i 200 kila, nije pedofil? daj mi karakteristike
Thunderhorse is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2019., 22:12   #4916
Quote:
shiza kaže: Pogledaj post
Dovoljno je slušati samo njegove vlastite izjave o djeci, o tome kako on djecu doživljava, kao i to kako doživljava sebe u kontekstu djece, o poimanju života, o svom doživljaju samoga sebe općenito, o odnosu s vlastitim ocem, bla bal... Kao što rekoh školski primjer bez ikakve sumnje, jednostavno nema greške, nebitno što tvrdili ovi ili oni svjedoci za i protiv i nevezano za njihove vjerodostojnosti i za ine dokaze i protudokaze.

Da li je on seksualno iskorištavao djecu (dječake) meni nije upitno, ali pitam se sljedeće:
Jasno je da je znao da radi nešto što je zabranjeno, ali da i je stvarno imao osjećaj da radi nešto što djeci škodi, što je u svojoj biti pogrešno. Karikirano, svi znamo da je zabranjeno prelaziti pješački na crveno ali ako imaš odličnu preglednost i nema štrumfa pa ti pretrčiš preko tog pješačkog činjenica je da si napravio nešto što je zabranjeno, ali ne ždereš se zbog toga i nemaš neku grižnju savjesti jer si svjestan da nikome nisi naškodio (možda nije najbolji primjer ali nadam se da je razumljiv).

A drugo me zanima dal je to svaki put bilo onako „na finjaka“ - liz liz maz maz bez neke sile, pa ajde da ti sada čiko kupi sladoled (u njegovom slučaju auto, starcima kuću, štogodtkohoće) ili je bilo i slučajeva kada su neka djeca možda bila i drogirna i tko zna što još, strah me i pomisliti
Meni osobno nije uopće bitno da li je bio pedofil ili ne. Bio je premlaćivan od starog u djetinjstvu, te kao prvo i osnovno nije uopće imao djetinjstvo kao ostala djeca. Bilo je jasno vidljivo iz njegovih intervjua da nije baš u doticaju sa svijetom oko sebe, da je prilično čudan i poprilično naivan, no isto tako je bilo iz toga jasno da nije zla osoba. Nije nikoga ubijao, niti mlatio, a da li je na pogrešan način kompenzirao s djecom svoju oštećenu psihu u to niti bih ulazio niti me briga. Njegovo poimanje ljubavi je ionako bilo iskrivljeno i sjebano. Osobno nisam nikada volio čopore i rulju koja s vilama i bakljama ide na prvo drvo vješati nekoga radi zadovoljstva svog tzv. 'osjećaja pravičnosti', a ne zbog žrtve same. Ako je i bio pedofil, to čak niti ne čudi s obzirom na to kakav je život od samog rođenja provodio. Osobno si nikada ne bih dopustio da ga osuđujem i to pogotovo ne u ovom zvjerskom sustavu ispunjenom gamadi koja može legalno vršiti represiju nad ljudima i uništavati im živote na puno gore načine nego da nam gurnu kurac u dupe. To sam i osobno doživio.
Drago mi je da je MJ izbjegao zatvor ako mu se išta i dokaže.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2019., 22:22   #4917
Ne osuđujem ga niti ja i neću zbog te činjenice prestati uživati u njegovoj njegovoj muzici i onomo što je stvorio, ali jga žao mi je i njega i te djece
shiza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2019., 22:23   #4918
Quote:
shiza kaže: Pogledaj post
Ne osuđujem ga niti ja i neću zbog te činjenice prestati uživati u njegovoj njegovoj muzici i onomo što je stvorio, ali jga žao mi je i njega i te djece
Za djecu su odgovorni roditelji koji su ih slali njemu.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2019., 22:31   #4919
Quote:
shiza kaže: Pogledaj post
Dovoljno je slušati samo njegove vlastite izjave o djeci, o tome kako on djecu doživljava, kao i to kako doživljava sebe u kontekstu djece, o poimanju života, o svom doživljaju samoga sebe općenito, o odnosu s vlastitim ocem, bla bal... Kao što rekoh školski primjer bez ikakve sumnje, jednostavno nema greške, nebitno što tvrdili ovi ili oni svjedoci za i protiv i nevezano za njihove vjerodostojnosti i za ine dokaze i protudokaze.

Da li je on seksualno iskorištavao djecu (dječake) meni nije upitno, ali pitam se sljedeće:
Jasno je da je znao da radi nešto što je zabranjeno, ali da i je stvarno imao osjećaj da radi nešto što djeci škodi, što je u svojoj biti pogrešno. Karikirano, svi znamo da je zabranjeno prelaziti pješački na crveno ali ako imaš odličnu preglednost i nema štrumfa pa ti pretrčiš preko tog pješačkog činjenica je da si napravio nešto što je zabranjeno, ali ne ždereš se zbog toga i nemaš neku grižnju savjesti jer si svjestan da nikome nisi naškodio (možda nije najbolji primjer ali nadam se da je razumljiv).

A drugo me zanima dal je to svaki put bilo onako „na finjaka“ - liz liz maz maz bez neke sile, pa ajde da ti sada čiko kupi sladoled (u njegovom slučaju auto, starcima kuću, štogodtkohoće) ili je bilo i slučajeva kada su neka djeca možda bila i drogirna i tko zna što još, strah me i pomisliti
a vidiš, meni instinkt kaže drugačije. da je bio čudak i freak i nedorastao i sjeban i užasno nesiguran i tragičan i beskrajno talentiran i da ga se od kad pamti iskorištavalo na razne načine i da se upravo iz tog razloga okruživao djecom jer se jedino među djecom osjećao sigurno i prihvaćeno.
jel ti stvarno misliš da je on morao izgraditi taj neverland i izigravati petra pana da bi se dočepao dječaka za penetraciju?
pa pun je holivud pedofila i predatora koji neometano i bez osobitog truda iskorištavaju dječje zvijezde, i ne grade svoj imaginarni bajkoviti svijet da bi im to pošlo za rukom.
enivej, i onaj corey feldman iz 'stand by me' je pred par godina tome govorio, o gomili pedofilskih predatora koji drmaju holivudom i nitko im ništa ne može, a istovremeno je vrlo jasno branio michaela jacksona od takvih optužbi čak i nakon njegove smrti. pa i macaulay culkin i tko sve ne od te djece koja su tamo boravila.
s druge strane, ova dvojica su tek u trideset i nekoj iznenada shvatili da su bili zlostavljani jer američko zakonodavstvo veli da ako nešto naknadno shvatiš, onda to eventualno možeš i unovčiti.

https://www.youtube.com/watch?v=M_kQgPXlNdY

Quote:
old-soul80 kaže: Pogledaj post
Za djecu su odgovorni roditelji koji su ih slali njemu.
tako je. a vidiš, te dvije ogavne ženturače nitko ne dovodi u pitanje. zbljuv.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2019., 23:21   #4920
Quote:
Thunderhorse kaže: Pogledaj post
opiši mi textbook pedofila, ako nema white van, slatkiše i 200 kila, nije pedofil? daj mi karakteristike
okej, evo za početak, pedofil nikad i ni na koji način sebe ne osjeća i ne doživljava kao nedoraslo dijete.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:43.