Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2017., 12:13   #881
Kako podnosite ove vrucine? Ja sam sva nikakva - glavobolje, trnci u rukama i nogama.. bezvoljna za ista.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
mateichh is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 12:21   #882
takvi su sad svi moji doma, ja im moram kuhat, jer je njima jaaako vruće
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 12:41   #883
Ja si napisem ovako datume na karticu, pa kad nisam sigurna dal sam popila provjerim Mozda nekom pomogne moja ideja

Old 25.06.2017., 13:24   #884
Ajme super ideja tako ću i ja, jer nekada sanjam da sam popila tabletu pa kad se probudim više ne znam jesam ju stvarno popila ili ne

Kad smo kod uzimanja E. jel ima veze što jedan tjedan pijem u 6 ujutro, a drugi tjedan oko 8 - pola 9? Ne pada mi na pamet rano se buditi kada radim popodne, volim dugo spavati
raverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2017., 13:39   #885
Tako i ja, nekad nastavim spavat kad popijem pa poslije nisam znala, od tada pisem i znam 😊
I ja pijem između 7 i 10, kako koji dan, bitno mi je da je pola sata prije jela. Nisam primjetila neke tegobe zbog toga 😉

Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
Old 25.06.2017., 19:00   #886
Quote:
Eta-Carinae kaže: Pogledaj post
Mani83, ja ti nemam hashimoto pa ti stvarno ne znam reć, drugi će to puno bolje od mene
OOOO, moja prijateljica je pila 37,5 a sad 50 euthyrox, trudna je oko 20 tjedana. Misliš da će i njoj povećavati doze?

Inače, mislim da je kod Vučinovića privatno prvi pregled 400 kuna a svaki sljedeći 200, takvu sam informaciju dobila.
A ne mogu sto posto reci ali iz osobnog iskustva velim a i od par trudnica koje znam

Quote:
mateichh kaže: Pogledaj post
Kako podnosite ove vrucine? Ja sam sva nikakva - glavobolje, trnci u rukama i nogama.. bezvoljna za ista.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
ne funkcioniram eto kako podnosim
mrzim ljeto iz dna duse.od 6-9mj bi najradje prespavala konstantno se znojim nemam volje za nis
blazena klima u autu i doma bez nje bi tocno riknula
Old Danas, 08:26   #887
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Istraživanja koja sam pronašla danas i jučer (a ne tvrdim da sam detaljno i precizno pretražila literaturu) kažu da pola sata nije dovoljno da bi se poništio nepovoljni učinak, naprimjer, kave. Inače, najgore iz hrane za adsorpciju levotiroksina su kava, mlijeko i hrana bogata vlaknima Mislim, apropos doručka koji se sastoji od kave i pahuljica (s mlijekom, dakako; a i samo da znate da sojino mlijeko po tom pitanju nije ništa puno bolje ).

Ima tih studija dosta koje pokazuju da je večernje uzimanje sasvim OK, dapače: http://onlinelibrary.wiley.com/doi/1...C5FB761.f02t03, http://jamanetwork.com/journals/jama...article/776486

Dodatno, jedna moja draga prijateljica koja je tata-mata za all things medical, dala mi je izvrstan savjet: pronaći doba koje meni (i mom organizmu) odgovara za uzimanje euthyroxa, i onda prema tom dobu ugoditi dozu Ako pijete ujutro, pola sata prije nego što popijete prvu kavu, a doza vam je ok - zašto bi vas, zapravo, bilo briga za to koliko se točno aktivne supstance iz tablete apsorbiralo ili ne?

Ja ću za sad probati s navečer. Ako tako ne bude išlo, mijenjat ću
Meni navečer ne paše jer me ošine i ne mogu spavati. Tak da se nemoj čuditi ako budeš glumila sovu.

Ja pijem ujutro čim se dignem, ne pazim da mi je razmak pol sata (nekad je, nekad nije) i evo skoro 10 godina mi je doza bila 50 mg, tek sam prije 2-3 digla na 75 jer sam ošla u hipo. Znači meni nije smetalo ni to što cugnem cappuccino ujutro, nekad odmah nakon tablete.

Ako ti je problem ujutro sačekati, popij kavu, pojedi, sačekaj 3 sata od obroka i onda cugni, al onda gledaj opet da pol sata-dva ništa ne jedeš i ne cugaš kavu.

I dobro ti je rekla legica, nađi si period kad ti odgovara, malo češće prekontroliraj hormone, ak ti paše da nemaš oscilacija u hormonima piči po svome. Ovo su ionako općenite smjernice koje se govore jer je tako najlakše pratiti i držati stabilni nivo, ne znači ako netko si je drugačije organizirao da je krivo. Ionako je samo bitno da su hormoni u normali, kog briga na koji način.
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:58.