Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2009., 22:31   #81
Eto samo malo da se osvrnem na rad u osiguranju kao zastupnik ili ti savjetnik osiguranja! Radilia sam godinu dana u jednoj od vecih osiguravajucih kuca u HR. Podpises ugovor tj. plan na 6mj. ,fiksan dio place ti iznosi 1600kn + putni troškovi,znaci odprilike 2000kn dobivas fiksno mjeseceno ,ako ostvarujes plan 100% dobivas placene jos plus putne troskove za koje provodis na terenu sa svojim autom,za pocetnike je to 1500kn i plus jos dobijes placenu proviziju za zivotno osiguranje,a za ostale proizvode u prvoj godini nemas pravo na proviziju,jer ti se ona isplacuje u drugoj godini(ako opstanes do tada). Znaci ako dobro radis i stalno si u planu (a plan ti se svaki mjesec povecava i obavezno moras mjesecno prodati barem jedno zivotno osiguranje) mjesecna placa ti moze iznositi nekih 4500kn pa i vise ako sklopis dosta zivotnih polica!....
Problem u svemu tome je da kada dodes u drugu godinu,fiksan dio vise ne dobivas,nego samo proviziju na proizvode koje si prodao u prvoj godini..za pocetnike su provizije nikakve pa ti se moze desiti da dobijes placu i od 800kn ...itd.itd.
U osiguranju je tesko poceti ako si tek pocetnik ..razno raznih osiguranja danas ima,a i ovi stariji zastupnici su prave "beštije"!,tako da sve u svemu jedno iskustvo vise ,ali u osiguranje nikada vise ...
__________________
Somewhere Over The Raimbow
Jana888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 00:55   #82
Quote:
Jana888 kaže: Pogledaj post
Eto samo malo da se osvrnem na rad u osiguranju kao zastupnik ili ti savjetnik osiguranja! ...
Zastupnik si ako si položila HANFA-in (državni) ispit (u što sumnjam, prema opisu u ovom tekstu).
Quote:
Jana888 kaže: Pogledaj post
...mjesecna placa ti moze iznositi nekih 4500kn pa i vise ako sklopis dosta zivotnih polica!....
Čuj, provizije za početnike se kreću od 500-800 kn po JEDNOJ polici životnog, do 1500-2000 za one koji su napravili određenu količinu posla. Je li to malo?
Tebi je bilo problem prodati jednu policu životnog mjesečno!? I onda veliš da si radila?
Quote:
Jana888 kaže: Pogledaj post
Problem u svemu tome je da kada dodes u drugu godinu,fiksan dio vise ne dobivas,nego samo proviziju na proizvode koje si prodao u prvoj godini..za pocetnike su provizije nikakve pa ti se moze desiti da dobijes placu i od 800kn ...
To mi nešto one štima, ali i da je tako, vjerojatno se pretpostavlja da si nakon cijele jedne godine nešto naučila, da imaš svoj portfelj ili da imaš relativno redovan mjesečni priljev novih klijenata. Ako nemaš, da li je to onda posao?
Quote:
Jana888 kaže: Pogledaj post
U osiguranju je tesko poceti ako si tek pocetnik ..razno raznih osiguranja danas ima,a i ovi stariji zastupnici su prave "beštije"!,tako da sve u svemu jedno iskustvo vise ,ali u osiguranje nikada vise ...
Tako je u osiguranju su svi beštije, čudaci koji ne vole one koji ne donose rezultate...
Pogledaj još jednom moj odgovor "insomniji", možda se pronađeš u nečem...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 01:08   #83
Pozdrav

Evo da i ja napisem svoje iskustvo s jednom od osiguravateljsikih kuca. Ja inace zivim u Austriji,i radila sam nepunih 6 mj ( 6 mj dovoljno da shvatim o kakvoj se mucki radi)u OVB (Objektive Vermögensberatung) koja se bavi prodajom zivotnih osiguranja (nemaju vlastite produkte - postoje partneri vise i manje poznati) i sl. Iz mog iskustva ja nikome ne bih preporucila da krene u te vode,malo je onih koji uspiju ili bi uspjeli. Racun dodje kad tad na naplatu.Zasto to kazem ? Pa evo, ovako moje iskustvo : u takvim firmama uglavnom se provodi pranje mozga.I klijentima i radnicima.Obecava se i presentira najplavije od neba ,a ustvari niste ni svijesni (bar ne u pocetku ) da ste vi isto potencijalna ovca za sisanje.Spominju se premije (koje nije pametno potrositi u prvih pet godina od potpisivanja ugovora),a da bi se dobila premija potrebno je puno ,puno ugovora napraviti.Cijelo to vrijeme ste pod pritiskom od strane glavnih ,tjera vas se (pa skoro doslovno) da prodate osiguranja svojim prijateljima,poznanicima,clanovima obitelji(to su vasi novi "klijenti") itd... ali sve se to radi na "mudar nacin" . E a trazi se da to budu ugovori na najmanje 20 god (i od toga ovisi premija) ,sto,ako nemate obraza pa poturite svom prijatelju takav jedan ugovor tj osiguranje na 20 god i svijesni ste da to zivotno osiguranje i nije bas najjeftinije - onda za pocetak i mislite da ste "uspijeli" sve dok ...taj klijent (bio prijatelj,poznanik ili bilo tko vec ) ne otvori oci i skuzi da ste mu nakacili sranje od osiguranja ,pa pocnu otkazivat ugovore - e tad, dolazite vi na red (u to vrijeme ne morate cak vise ni raditi u toj firmi) vracate tj duzni ste vratiti svu premiju koju ste primili - ukoliko vas klijent odjavi osiguranje u prvih pet godina (tj nakon pet godina). Hvala Bogu pa sam ja na vrijeme skuzila o cemu se tu radi.Takav posao nije svaciji nivo. Neki shvate na vrijeme a neki kad bude vec kasno. Puno je njih koji su cak bili i vodeci u takvim firmama ,nakon nekoliko godina prijavili privat konkurs jer nisu imali od cega vratiti premije a pare su potrosili.Onda,sta sam jos skuzila,primaju se u vecini oni koji i nisu bas "najinteligentniji"(ne,ja spadam u malo pametnije nego sto ih je tamo bilo -) ,kad oni skuze da vi kuzite njihovu semu ,onda vas jos vise teroriziraju ali na mudar nacin tj s osmijehom na licu.
Ja sam kao sto vec rekoh ,na vrijeme skuzila o cemu se tu radi i ne bih nikome preporucila. Price o velikoj i dobroj zaradi su samo k*** od ovce.
Ali,svi smo mi ponekad lakovjerni ali ipak oni "pametniji" shvate na vrijeme i odustanu brzo - oni drugi ...e,oni cak zaglibe u tom poslu financijski jos i vise nego su bili prije tog posla.

Zadnje uređivanje *mrtva_hladna* : 28.03.2009. at 01:17.
*mrtva_hladna* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 01:55   #84
Potpis.

Slično je i moje iskustvo, također nakon 6 mj. pobjegao bez pozdrava.
Trebor01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 10:54   #85
Quote:
lucas_taf kaže: Pogledaj post
Zastupnik si ako si položila HANFA-in (državni) ispit (u što sumnjam, prema opisu u ovom tekstu).

Čuj, provizije za početnike se kreću od 500-800 kn po JEDNOJ polici životnog, do 1500-2000 za one koji su napravili određenu količinu posla. Je li to malo?
Tebi je bilo problem prodati jednu policu životnog mjesečno!? I onda veliš da si radila?

To mi nešto one štima, ali i da je tako, vjerojatno se pretpostavlja da si nakon cijele jedne godine nešto naučila, da imaš svoj portfelj ili da imaš relativno redovan mjesečni priljev novih klijenata. Ako nemaš, da li je to onda posao?

Tako je u osiguranju su svi beštije, čudaci koji ne vole one koji ne donose rezultate...
Pogledaj još jednom moj odgovor "insomniji", možda se pronađeš u nečem...

Ako radiš u os kući nije potreban položeni hanfin ispit tj. licenca već samo ako si vanjski suradnik za određenu kuću tipo honorarno da obavljaš poslove osiguranja ili ako postaneš partner osiguranju pa radiš privatno za njih!!

Što se tice provizije ŽO,isključivo je ovisilo na koju svotu je osigurano i onda po tome provizija,i ja nisam rekla da mi je bilo teško prodati jednu policu mjesečno,samo sam iznjela što se tražilo,a moji prosjek je bio i po pet i vise polica mjesecno!!!

Pa naravno da sam nesto naucila i da sam imala dobri pordfelj,itd,itd, a to sto sam napisala da su svi beštije se odnosilo na to da stariji i vešegodisnji zaposlenici od 10 pa na vise godina lakse ostvaruju plan i sve ostalo jer u njihovom pocetku nije bilo toliko osiguravajucih kuca..i uope ne mislim da su cudaci vec im se divim!

Samo sam htjela iznjeti nacin rada u jednoj os kuci i nimalo mi nije bilo tesko raditi sve sto se trazilo i cak mi je za pocetnicu islo super,a nekoliko ljudi koji su ostali raditi dalje u osiguranju u drugoj godini dobili su place od 800kn pa i neki od 500kn....želja mi je bila raditi u osiguranju,eto probala sam i bilo mi je to jedno od najboljih do sada poslovnih iskustva..a to sto sam ja otisla je da sam dobila drugu bolju poslovnu ponudu..itd.itd.
__________________
Somewhere Over The Raimbow
Jana888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 00:11   #86
Quote:
*mrtva_hladna* kaže: Pogledaj post
... radila sam nepunih 6 mj...

E a trazi se da to budu ugovori na najmanje 20 god (i od toga ovisi premija) ,sto,ako nemate obraza pa poturite svom prijatelju takav jedan ugovor tj osiguranje na 20 god i svijesni ste da to zivotno osiguranje i nije bas najjeftinije - onda za pocetak i mislite da ste "uspijeli" sve dok ...taj klijent (bio prijatelj,poznanik ili bilo tko vec ) ne otvori oci i skuzi da ste mu nakacili sranje od osiguranja ,pa pocnu otkazivat ugovore - e tad, dolazite vi na red (u to vrijeme ne morate cak vise ni raditi u toj firmi) vracate tj duzni ste vratiti svu premiju koju ste primili - ukoliko vas klijent odjavi osiguranje u prvih pet godina (tj nakon pet godina).

Hvala Bogu pa sam ja na vrijeme skuzila o cemu se tu radi.
Ne radim za OVB, niti mi je cilj biti njihov "odvjetnik", ALI:

Provjerio sam tvoje tvrdnje, i svi tvrde da takvu glupost nisu dugo čuli (i ljudi iz OVB-a i drugih kuća)- ako si stvarno vraćala svoju proviziju nakon godine dana, onda te je netko (tvoj "mentor") opasno "zavaljao". U većini osiguranja klijent ima 1 mjesec za moguće primjedbe, povrat sredstava itd. koji mora biti jako dobro obrazložen. Nakon 1 godine ...!?


PS Ovo ti je najmanje trebalo: "Onda,sta sam jos skuzila,primaju se u vecini oni koji i nisu bas "najinteligentniji"(ne,ja spadam u malo pametnije nego sto ih je tamo bilo)"

Zadnje uređivanje Lucas PG : 31.03.2009. at 00:19.
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 18:34   #87
Quote:
lucas_taf kaže: Pogledaj post
Ne radim za OVB, niti mi je cilj biti njihov "odvjetnik", ALI:

Provjerio sam tvoje tvrdnje, i svi tvrde da takvu glupost nisu dugo čuli (i ljudi iz OVB-a i drugih kuća)- ako si stvarno vraćala svoju proviziju nakon godine dana, onda te je netko (tvoj "mentor") opasno "zavaljao". U većini osiguranja klijent ima 1 mjesec za moguće primjedbe, povrat sredstava itd. koji mora biti jako dobro obrazložen. Nakon 1 godine ...!?


PS Ovo ti je najmanje trebalo: "Onda,sta sam jos skuzila,primaju se u vecini oni koji i nisu bas "najinteligentniji"(ne,ja spadam u malo pametnije nego sto ih je tamo bilo)"


Kao prvo,krivo si se raspitivao jer nisi il nisi htio shvatit sta sam ja napisala.Uostalom,uopce me ne zanima sta si ti cuo od "drugih".Ja sam radila za njih i znam o cemu pricam.I ne znam gdje si ti procitao da sam JA vracala proviziju?Jos ne ,a tko zna ... Ti vjerov radis trenutno za OVB (die Objektiven Befreier werden auch dich von deinem Geld befreien ).
Sto se tice ovog da zaposljavaju u 80% onih koji nemaju cak ni positiven Hauptschulabschluß (to sam rekla ohne dabei irgendwie auf meinen Intellekt anspielen zu wollen-jel ti sad jasnije?) to je cinjenica ,jer takve je najlakse ubjedit da ce nakon dva tjedna seminara postati vrhunski "Finanzberater-i" a takve je najlakse i zadrzati u tom poslu.
Ta firma werben-i radnike uglavnom tako da stave u oglas kako traze radnike für Büroarbeiten,pa su tako nasli i moj oglas (u to sam vrijeme trazila posao tj Nebenjob) i nazvali me.Tad uopce nisam imala pojma tko je OVB i nikad prije cula za njih.Eto ne da mi se vise razglabat na ovu temu ,pogotovo ne s tobom. Jer ,koliko vidim ti jedva razaznajes broj 6(kao 6 mj) od broja 1 (kao jedna godina) - hiermit wollte ich dein Intellekt in Frage stellen (?) a i sve ostalo si skontao onako zbrda zdola .

Ajde cuskija
*mrtva_hladna* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 20:15   #88
Quote:
curva-tamburello kaže: Pogledaj post
posto sam ja tu nesto komentirao nasao sam se prozvanim...

meni nije problem raditi, dapace volim raditi i uvjek dajem 110% sebe... ali jednostavno taj posao nevidim kao posao koji zavrijeđuje moju paznju. zasto? prvenstveno zato sto je to u vecini slucajeva prodavanje muda pod bubrega, dalje situacija je danas takva u zemlji da je tesko tako sta prodati jer mnogi nerade i nedobijaju place i sad ce od mene netko uzeti osiguranje... ma mos si misliti...

a osim toga, ima nas svakakvih netko je rođen za takvog trgovca... ja sebe dovoljno poznajem i ja mislim da to nisam sposoban... s druge strane imam kolegu koji je za to rođen, on ce gusku prodati pod kravu... i na tome mu skidam kapu, al sebe tu nevidim
moj prijašnji komentar ne odnosi se na tebe
slažem se s tobom da nisu svi za taj posao...dosta njih prihvaća rad u osiguranju kad čuju da nema radnog vremena, pa misle da mogu cijele dane "visjeti" na kavi i nikaj ne raditi, a plan bu se ispunil sam od sebe,
e kad dođe vrijeme plaći, a nije se ništa napravilo, onda je osig. kuća "lopov" jer nerad nije plati
__________________
Muškarci sa ženama mogu napraviti samo tri stvari: voljeti ih, patiti zbog njih ili ih pretvoriti u književne likove....
lavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 20:16   #89
Quote:
curva-tamburello kaže: Pogledaj post
posto sam ja tu nesto komentirao nasao sam se prozvanim...

meni nije problem raditi, dapace volim raditi i uvjek dajem 110% sebe... ali jednostavno taj posao nevidim kao posao koji zavrijeđuje moju paznju. zasto? prvenstveno zato sto je to u vecini slucajeva prodavanje muda pod bubrega, dalje situacija je danas takva u zemlji da je tesko tako sta prodati jer mnogi nerade i nedobijaju place i sad ce od mene netko uzeti osiguranje... ma mos si misliti...

a osim toga, ima nas svakakvih netko je rođen za takvog trgovca... ja sebe dovoljno poznajem i ja mislim da to nisam sposoban... s druge strane imam kolegu koji je za to rođen, on ce gusku prodati pod kravu... i na tome mu skidam kapu, al sebe tu nevidim
moj prijašnji komentar ne odnosi se na tebe
slažem se s tobom da nisu svi za taj posao...dosta njih prihvaća rad u osiguranju kad čuju da nema radnog vremena, pa misle da mogu cijele dane "visjeti" na kavi i nikaj ne raditi, a plan bu se ispunil sam od sebe,
e kad dođe vrijeme plaći, a nije se ništa napravilo, onda je osig. kuća "lopov" jer se nerad nije platil
__________________
Muškarci sa ženama mogu napraviti samo tri stvari: voljeti ih, patiti zbog njih ili ih pretvoriti u književne likove....
lavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 20:35   #90
Quote:
Jana888 kaže: Pogledaj post
moji prosjek je bio i po pet i vise polica mjesecno!!!

ako ti je prosjek bio 5 i više polica, a najmanja provizija po polici je 600 kn, dakle plaća ti je morala biti oko 6500 kn + stimulacijepa to često prijeđe 8000 kn, a ne 4500 kao što si u prijašnjem postu napisala...


drugoj godini dobili su place od 800kn pa i neki od 500kn

znači da su jako malo radili u 1. godini, tj. nisu bili u planu

želja mi je bila raditi u osiguranju,eto probala sam i bilo mi je to jedno od najboljih do sada poslovnih iskustva..a to sto sam ja otisla je da sam dobila drugu bolju poslovnu ponudu..itd.itd.
i još nešto...ako dobro radiš, a 5 polica mjesečno je jako dobro (iako iskreno sumnjam u to da si ih tolko radila) onda te poslodavac pokušava na sve načine zadržati, pa ako izraziš želju za odlaskom, plaća ti se vrtoglavo poveća
__________________
Muškarci sa ženama mogu napraviti samo tri stvari: voljeti ih, patiti zbog njih ili ih pretvoriti u književne likove....
lavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 11:19   #91
Quote:
lavicaaa kaže: Pogledaj post
i još nešto...ako dobro radiš, a 5 polica mjesečno je jako dobro (iako iskreno sumnjam u to da si ih tolko radila) onda te poslodavac pokušava na sve načine zadržati, pa ako izraziš želju za odlaskom, plaća ti se vrtoglavo poveća

Pa prvih 5mj sam radila 4-6police,a kasnije se to smanjilo na 2-3 ,ali sam zato podbacila u prodaji drugih proizvoda..jer se moralo sve prodavati,a ne samo ŽO ...pa i ni je to baš tako da ti se plaća vrtoglavo poveća!!!
__________________
Somewhere Over The Raimbow
Jana888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 19:28   #92
Quote:
*mrtva_hladna* kaže: Pogledaj post
Ja sam radila za njih i znam o cemu pricam.I ne znam gdje si ti procitao da sam JA vracala proviziju?Jos ne ,a tko zna ...
Tako je ispalo iz tvog teksta. Ako neko nešto priča kao svoje iskustvo, onda se pretpostavlja da to iskustvo i je njegovo osobno...
Nisam ja kriv kaj se teško izražavaš/pišeš na hrvatskom.

Quote:
*mrtva_hladna* kaže: Pogledaj post
Ti vjerov radis trenutno za OVB (die Objektiven Befreier werden auch dich von deinem Geld befreien ).
Ne, niti blizu, a to sam i napisao.
Quote:
*mrtva_hladna* kaže: Pogledaj post
Sto se tice ovog da zaposljavaju u 80% onih koji nemaju cak ni positiven Hauptschulabschluß (to sam rekla ohne dabei irgendwie auf meinen Intellekt anspielen zu wollen-jel ti sad jasnije?)
Da, ali je tako (vrlo loše) ispalo, htjela ti to ili ne...

Quote:
*mrtva_hladna* kaže: Pogledaj post
Jer ,koliko vidim ti jedva razaznajes broj 6(kao 6 mj) od broja 1 (kao jedna godina) - hiermit wollte ich dein Intellekt in Frage stellen (?) a i sve ostalo si skontao onako zbrda zdola .
Svejedno da li ja kontam ili ne, ne može se uzeti provizija nekome ako je plaćena prva godina. Ako nije platio nakon prve- onda ne dobija sljedeće provizije koje bi dobio za ponovne redovne uplate. A to ne znači vraćanje. Ako je stvarno tako- onda je to krađa, ali nema nikakve logike niti uporišta u bilo kakvom zakonu i praksi. Pogotovo austrijskoj...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 19:29   #93
Quote:
lavicaaa kaže: Pogledaj post
slažem se s tobom da nisu svi za taj posao...dosta njih prihvaća rad u osiguranju kad čuju da nema radnog vremena, pa misle da mogu cijele dane "visjeti" na kavi i nikaj ne raditi, a plan bu se ispunil sam od sebe,
e kad dođe vrijeme plaći, a nije se ništa napravilo, onda je osig. kuća "lopov" jer se nerad nije platil
Bravo
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2009., 22:03   #94
Quote:
Jana888 kaže: Pogledaj post
Pa prvih 5mj sam radila 4-6police,a kasnije se to smanjilo na 2-3 ,ali sam zato podbacila u prodaji drugih proizvoda..jer se moralo sve prodavati,a ne samo ŽO ...pa i ni je to baš tako da ti se plaća vrtoglavo poveća!!!
e pa to baš i nije prosjek od 5 polica
ali i sa 2-3 police ti plaća nije nikako manja od 5000 kn...a ako si svaki jesec u planu barem 80 %, nema šanse da ti je iduće godine fiks manji od 2000 kn/mj + provizija, pa svaki mjesec bonusi i poticaji...dakle ako radiš kak treba, mjesečno zarađuješ barem soma eura, imaš fleksibilno radno vrijeme, godišni kad god hoćeš, nagradna putovanja itd., samo treba raditi...naravno da ima tu i loših strana-plan koji te stišće, ali ako imaš neki cilj, ništa nije teško.
Svakog dobro zastupnika bude osig. kuća pokušavala zadržati povećavši mu plaću ili će ga konkuurencija "kupiti" za dobru lovu, vjeruj mi.
__________________
Muškarci sa ženama mogu napraviti samo tri stvari: voljeti ih, patiti zbog njih ili ih pretvoriti u književne likove....
lavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 01:19   #95
Quote:
lavicaaa kaže: Pogledaj post
e pa to baš i nije prosjek od 5 polica
ali i sa 2-3 police ti plaća nije nikako manja od 5000 kn...a ako si svaki jesec u planu barem 80 %, nema šanse da ti je iduće godine fiks manji od 2000 kn/mj + provizija, pa svaki mjesec bonusi i poticaji...dakle ako radiš kak treba, mjesečno zarađuješ barem soma eura, imaš fleksibilno radno vrijeme, godišni kad god hoćeš, nagradna putovanja itd., samo treba raditi...naravno da ima tu i loših strana-plan koji te stišće, ali ako imaš neki cilj, ništa nije teško.
Svakog dobro zastupnika bude osig. kuća pokušavala zadržati povećavši mu plaću ili će ga konkuurencija "kupiti" za dobru lovu, vjeruj mi.

pa nije to bas tako. ovisi o osiguravajucim kucama...a i naravno o vrsti osiguranja. 5 polica mjesecno za zivotno je jaaaaako dobro.... ja sam npr imala plan od 2 godisnje, al opet, radila sam drugu vrstu osiguranja...po mom misljenju, o ovakvoj vrsti posla se uopce ne moze govoriti jel dobar il ne posao, vec da li s ti osoba za taj posao...jer nije svatko... ja npr nisam bila...
takooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 08:43   #96
Quote:
takooo kaže: Pogledaj post
pa nije to bas tako. ovisi o osiguravajucim kucama...a i naravno o vrsti osiguranja. 5 polica mjesecno za zivotno je jaaaaako dobro.... ja sam npr imala plan od 2 godisnje, al opet, radila sam drugu vrstu osiguranja...po mom misljenju, o ovakvoj vrsti posla se uopce ne moze govoriti jel dobar il ne posao, vec da li s ti osoba za taj posao...jer nije svatko... ja npr nisam bila...
Slažem se da nije svatko za taj posao, ali onda ako netko nemože to raditi, onda ni nemože pljuvati po osig. kućama da su lopovi, male plaće i sl. (nisam mislila tu na tebe, da nebi bilo zabune ).
A kaj se plaće tiče, vjeruj mi, znam iz prve ruke...kao što sam u jednom prijašnem postu spomenula, velika je razlika raditi u maloj osig. kući ili velikoj
__________________
Muškarci sa ženama mogu napraviti samo tri stvari: voljeti ih, patiti zbog njih ili ih pretvoriti u književne likove....
lavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 10:44   #97
radila u croatii osiguranje, dobrovoljni mir fond..i nikad vise..........
ksenija4ever is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 12:38   #98
Evo nas opet na početku

(Ili kak u filmovima vele: Here we go again...)
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 13:49   #99
Iz prve ruke malo podataka....Croatia Osig, zastupnik zivotnog osiguranja,3000kn +prijevoz.
Provizija 3%po ugovorenoj polici. Takvu platu imas dok svojim policama,radom i provizijom ne probijes taj iznos,npr na provizijama zaradis 3500kn.Onda ti je to plata,i nakon određenog vremena prelazis na proviziju od 3.5% itd.Naravno postoje odredeni planovi koje svaka 3mj moras odraditi,na osnovu toga ti se prvu god dana produzava ugovor o radu na odredeno vrijeme,dok ne zadovoljis i budes primljen za stalno.
Dobra stvar je njihov call centar koji ugovara odreden broj sastanaka,nalazi stranke,a ti ga odes odrzati.Naravno na tebi je da i uz to nalazis klijente.U pocetku je tesko "prebaciti" platu provizijama tj vise zaradivati ali dok krenes,uhodas se imas dobru bazu ljudi ide lakse.Radno vrijeme od 8 i 30 do 15,naravno kada je teren i vise sastanaka ostaje se i cijeli dan.Po gradu na sastanke ide se svojim prijevozom,van grada sluzbenim autom.
Puno istine ima u tome da ima dosta ljudi koji setaju po kavama,a pocetnici su,misleci da ce se plan sam ostvarivat,pa nakon 3mj dobiju otkaz e onda su svi drugi krivi !
CO je jos uvijek drzavna firma,tako da su plate tocno u dan,regres jako dobar,bozicnica itd itd.
I jako bitno,da,nije prodavanje za svakoga,treba biti jako komunikativan,uporan itd itd.
dady81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 15:52   #100
Quote:
ksenija4ever kaže: Pogledaj post
radila u croatii osiguranje, dobrovoljni mir fond..i nikad vise..........
Dobrovoljni mir. fondovi su nekaj sasvim drugo, tu radiš na ugovoru o djelu, nema prijave, nemaš plan itd....to je kao honorarni rad.
__________________
Muškarci sa ženama mogu napraviti samo tri stvari: voljeti ih, patiti zbog njih ili ih pretvoriti u književne likove....
lavicaaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:30.