Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba

Glazba Rock around the clock
Podforumi: Play liste, Stvaranje glazbe, Zabavna glazba, Gitaristički kutak

Pogledaj rezultate ankete: Volite li original CDe/ploče/kasete?
Da, jer je piratstvo ilegalno 1 0.78%
Da, jer želim da izvođač dobije novac koji ja dam 16 12.50%
Da, jer mi ljepše izgleda u zbirci 55 42.97%
Da, iz nekog drugog razloga (kojeg?) 22 17.19%
Ne zanima me original, važno da imam glazbu 34 26.56%
Glasovatelji: 128. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2010., 20:07   #1
Volite li original CDe/kasete/ploče i zašto?

Ovo nije tema gdje se promiče piratstvo ili tako nešto, nego se eto razmjenjuju stavovi, mišljenja i preferencije. Pitanje je: je li vam stalo da glazbeni materijal koji imate bude original, ili vam ne smeta da je piratski? Koji god odgovor bio, obrazložite zašto.

Napomena: radi se o glazbenom materijalu vašeg omiljenog benda/pjevača/pjevačice!
Fan of Belinda Carlisle is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2010., 21:15   #2
Pa volim. Jednostavno mi nije isto da imam cd/ ploču (pogotovo ploču, jer skupljam ploče starih rock bendova) nego da imam na kompu nabacano nešto, pa onda tražim lyricse, cover art itd. Neki cover artovi su sami po sebi umjetnost a i odlične su neke priče o bendu koje su često na koricama. Nemam ništa protiv ne-oriđiđi, jednostavno preferiram ovo. Glaso sam za to da mi ljepše izgleda u zbirci, makar to nije potpuno točno.
Elya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 18:36   #3
Volim skupljati vinile, CD-e, a imam i hrpu originalnih kazeta. Kolekcionar sam, pa onda i nastojim imati originale, jednostavno volim to, posebno ako je riječ o omiljenim izvođačima i nekim legendarnim uratcima. No, stvarno nemam ništa protiv piratskih materijala jer imam i njih podosta.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 19:11   #4
bitnija mi je sama muzika od medija, tako da ne patim pretjerano od originala/kopija...ali volim tu i tamo ubosti par zanimljivih vinila ili neki CD na sniženju (sve rjeđe, ploče me više privlače), a u zadnje vrijeme sve više kupujem i mp3ce, pogotovo kada je paypal jedini posrednik između mene i autora (na bandcampu recimo čovjek može naći dobrih albuma za svega $5-10, a komotno ih se može preslušati prije kupnje)...sve u svemu, osjećam se ugodnije kad dam neku kintu čovjeku koji me nagradio izvrsnom glazbom, bilo kupnjom ploče, CDa, kazete, mp3ca ili nekakvom drugačijom donacijom ukoliko takva opcija postoji
canex is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 19:32   #5
Volim imati orginal CEDE jer ima onaj super miris isprintane knjižice
A i volim ih gledati onako poslagane, ono, imaš oriđiđi eee :P

Ali ne volim kada bendovi imaju 100 verzija albuma, tipa digi pack, Japansko izdanje (lame ), bonus/hidden stvari, itd, itd., jer ih nemo'š sve prikupiti.
octopus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 22:14   #6
ma bitnija je muzika od omota.....kupis cd sa super naslovnom a unutra sranje
mali-zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 23:25   #7
preferiram orginale upravo zbog izgleda u zbirci.
od kopija ima 2-3 cd-a.
volim onaj šnjof kad kupim i otvorim cd..
__________________
tata sumo borca!
Sve što imam sam ukra,samo sam vozačku i diplomu kupia.
penzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2011., 23:49   #8
Quote:
penzl kaže: Pogledaj post
preferiram orginale upravo zbog izgleda u zbirci.
od kopija ima 2-3 cd-a.
volim onaj šnjof kad kupim i otvorim cd..
...šnjof,šnjof...a volim i gledat slike....i lyrics ak ima....
bingos is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 00:01   #9
Quote:
bingos kaže: Pogledaj post
...šnjof,šnjof...a volim i gledat slike....i lyrics ak ima....
to obavezno..
__________________
tata sumo borca!
Sve što imam sam ukra,samo sam vozačku i diplomu kupia.
penzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 00:07   #10
Quote:
mali-zeko kaže: Pogledaj post
ma bitnija je muzika od omota.....kupis cd sa super naslovnom a unutra sranje
Zato se prvo posluša koja stvar s albuma prije nego što se kupi.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 01:28   #11
original.
admin1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 11:48   #12
Volim slušati glazbu s origianih cd-a, što nije isto što i posjedovanje. Da bih posjedovao, trebao bih imati više novaca, a kako sam student, ipak ima važnijih stvari na koje bih potrošio zadnju kintu. Volim slušati originalni cd jer je kvaliteta snimke najviša, a zna se da su mp3-ce oko 90% smanjene veličine, pa samim tim i kvaltete. Dakle, dobre (rock) albume je zlata vrijedno poslušati s original cd-a.
LostForever is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 12:24   #13
Ne, nije mi bitno. Imam svega par cedeja / kazeta koje sam kupila, još jedno triput toliko sam podobivala, i to je to.
Kolekcija mi je na računalu, izgleda lijepo kad se skine Album art.

Tek sad vidim napomenu.
Nemam "omiljeni" bend ili tako nešto, pa ne mogu odgovoriti u skladu s tim, ali i kad bih imala, vjerujem da mi isto tako ne bi bilo važno.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 12:50   #14
mp3-ce se ne računaju kao kolekcija.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 14:39   #15
Nego kao što? Ako me netko pita koliko raznih albuma imam, trebam reći "dvadeset"?
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 14:46   #16
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Zato se prvo posluša koja stvar s albuma prije nego što se kupi.
a onda jednostavno skinem sve sta postoji
mali-zeko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 15:49   #17
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Nego kao što? Ako me netko pita koliko raznih albuma imam, trebam reći "dvadeset"?
Ako imaš 20 CD-a/DVD-a/kazeta/ploča,da.
Plaćene,legalne mp3-ce su tu negdje između.
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 16:20   #18
Quote:
The Great Duck kaže: Pogledaj post
Ako imaš 20 CD-a/DVD-a/kazeta/ploča,da.
Plaćene,legalne mp3-ce su tu negdje između.
Sori, meni je ovo glupost.

Jasno mi je da, uvjetno rečeno, kolekcionari imaju svoj pojam kolekcije iliti zbirke i da su isti jako osjetljivi kad ih se u to takne i to, ali, onak, ne dira me to previše.

Kolekcija je nešto što skupljaš i pohranjuješ negdje.
Ja imam kolekciju raznobojnih spajalica, kolekciju fotografija i kolekciju muzičkih datoteka na računalu.
Kome smeta da je nazivam tako - otpala mu kita.
Kaj bih trebala reć, muzička mapa?

Netko me pita jel imam taj i taj album od G.B.H.-a, ja velim nemam; onda dođemo kod mene doma i vidi mi na kompu cijelu kolekciju () G.B.H.-a; misliš li da će reći "Razumijem, nemaš originalni album pa nisi ni smjela reći da imaš album" ili "Gusko lažljiva, jebo ti bog mater, meni treba taj album a ti sereš da ga nemaš ."
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 16:44   #19
A što kad kupiš orginal a dobiješ bootleg? Kao što se meni dogodilo kada sam kupio jedan live album? Knjižica je imala čak dva lista, isprintana na jeftinom papiru uz katastrofalnu rezoluciju. Moja krivica je što nisam detaljno čekirao diskografiju.

Nakon što sam ga se riješio sam kužio da je taj bootleg dosta tražen na ebayu. Double fail
octopus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 18:07   #20
S kojim ti se to "originalom" uspilo dogodit?
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.